Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : STOP nasilju nad zenama!!!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

31-08-2013 at 22:49 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

http://zokstersomething.files.wordpress.com/2013/11/zenska_strana_rata.pdf


koliko god puta sam èitala ovu knjigu i prièe, koje su svaka roman za sebe, nikako da se " oslobodim" utisaka koji je na mene ostavila ona koju je isprièala Selma iz Banja Luke...

25-11-2013 at 15:57 | Ukljuèi u odgovor
Pepeljuga
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-10-2012
Odgovori: 1109
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim


Bruka i sramota!

Adil Maksutoviæ u petak uveèe je pretukao suprugu Anu, koja se porodila pre nepuna dva meseca i na svet donela sina! Kako Kurir ekskluzivno saznaje, pevaè je nekoliko puta udario pesnicama æerku Džeja Ramadanovskog, a zatim je šutnuo u stomak, na kojem ima svežu ranu od carskog reza.

- Ovaj incident se desio u njihovom domu. Svaða je poèela zbog sitnica, da bi se pretvorila u pravi pakao za Anu. Nakon desetominutnog fizièkog maltretiranja, ona je uplakana i s modricama na telu ležala na krevetu, a zatim je pozvala policiju. Maksutoviæ je saslušan i protiv njega æe najverovatnije biti podneta krivièna prijava - otkriva naš izvor i dodaje:

- Ana je spakovala svoje stvari, uzela sina i otišla kod majke Nade. Kako su tokom noæi poèeli bolovi u stomaku, sutradan je s Džejom otišla na ginekološko odeljenje u Višegradskoj, gde je utvrðeno da su se na mestima udaraca stvorili hematomi - kaže naš sagovornik i otkriva da Ana neæe preæi preko ovih batina i da æe napustiti Adila, dok je Džej, koji je potvrdio ovu prièu, veoma razoèaran u zeta.

- Taèno je sve što ste èuli. Samo mogu da kažem da treba da ga je sramota - rekao je Ramadanovski za Kurir.
Maksutoviæev komentar nismo dobili, jer se na njegov telefon javio muškarac koji se predstavio kao „menadžer Marko“.

- Povodom takvih budalaština i bljuvotina neæemo se oglašavati - rekao je dotièni Marko i spustio slušalicu

09-12-2013 at 12:29 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

jel to bruka kad se istuce neko "poznat" a nije bruka sto se obicne zene svakodnevno tuku

09-12-2013 at 13:38 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

citat:
laly wrote:
jel to bruka kad se istuce neko "poznat" a nije bruka sto se obicne zene svakodnevno tuku


Najgore je sto je to za zene sramota (tako dozivljavaju), meni je to tako tuzno, ne mogu ni da zamislim sta te zene prozivljavaju i nije mi jasno da je to toliko cesto
09-12-2013 at 22:58 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:


Najgore je sto je to za zene sramota (tako dozivljavaju), meni je to tako tuzno, ne mogu ni da zamislim sta te zene prozivljavaju i nije mi jasno da je to toliko cesto


mi smo puni zadnja tri mjeseca, i imamo porast prijava nasilja iz godine u godinu...
09-12-2013 at 23:06 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

citat:
laly wrote:
jel to bruka kad se istuce neko "poznat" a nije bruka sto se obicne zene svakodnevno tuku


Laly ovo je oèito copy/paste tekst tako da je kopirano samo onako kako je napisano u novinama...
Mada,ti si u pravu.Toliki bauk se napravi kad se nasilje dogodi nekom "poznatom" a kad je u pitanju jadna,napaæena,izmuèena žena niko se ne osvræe..Svaki dan je sve više i više nasilja nad ženama i treba makar pisati o tome.Pisati i time ohrabriti žene da prijave nasilje.Dosta je žena koje nemaju hrabrosti da to prijave
09-12-2013 at 23:14 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

ma i pise se u zadnje vrijeme, bude i tv-u o tome, ali samo pitanje nasilja je jako komplesno.Znam da je povecan broj prijava, znam i da zene koje trpe nasilje preko 20 godina traze sad zastitu za sebe. medjutim, i kad im se pruzi zastita pitanje je sta dalje. jedini nacin da pored zastite zrtve, nasilnik ide na psiho-socijalni tretman pocinitelja nasilja, jer na taj nacin moze se zaustaviti svako slijedece nasilje od njegove strane.

09-12-2013 at 23:36 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

gdje ovaj svijet ide
Avganistan legalizovao premlaæivanje žena!

Mala promjena avganistanskog kriviènog zakona imaæe ogromne posljedice u zemlji u kojoj su 'ubistva iz èasti' i prisilni brakovi svakodnevica, piše The Guardian. Naime novi avganistanski zakon æe omoguæiti muškarcima da fizièki napadaju svoje žene, djecu i sestre, bez straha od sudskog kažnjavanja, poništavajuæi tako godine sporog napretka u borbi protiv nasilja u ovoj zemlji.
Mala, ali znaèajna promjena u avganistanskom kaznenom zakonu zabranjuje rodbini optužene osobe da svjedoèi protiv nje, piše The Guardian. Veæina sluèajeva nasilja nad ženama u Avganistanu dogaða se u krugu porodice, tako da æe zakon koji je parlament veæ usvojio, a èeka još samo potpis predsjednika Hamida Karzaija, djelotvorno utišati žrtve, kao i veæinu potencijalnih svjedoka njihove patnje.
Prema novom zakonu, tužioci nikada ne bi mogli doæi na sud kao Sahar Gul, maloljetna nevjesta èija ju je tazbina okovala lancima u podrumu i izgladnjivala, zapalila i pretukla kad je odbila raditi kao prostitutka za njih. Žene poput 31-godišnje Sitare, èiji je nos i usne odrezao njen suprug krajem prošle godine, nikada ne bi mogla ustati protiv svojih napadaèa da je ovaj zakon prije donesen, podsjeæa The Guardian.
'Ubistva iz èasti' koja izvršavaju oèevi i braæa koji ne odobravaju žensko ponašanje biæe gotovo nemoguæe kazniti. Prisilni brak i prodaja ili trgovanje kæerkom iz osvete ili da se podmiri dug æe takoðe biti uglavnom izvan kontrole zakona u zemlji u kojoj je i inaèe rijetkost kažnjavanje zlostavljanja.
Human Rights Watch je kazao da æe ovaj zakon 'pustiti zlostavljaèe žena i djevojaka s lanca'.
Promjena se dogaða u dijelu kriviènog zakona pod naslovom 'Zabrana propitivanja pojedinca kao svjedoka'. Drugi na koje se odnosi zabrana su djeca, ljekari i branioci optuženoga.
Veze s Vašingtonom, koje su loše veæ godinama, još su se više pogoršale.
Zemlje koje su potrošile milijarde dolara ne bi li se poboljšalo avganistansko pravosuðe i ljudska prava danas su uglavnom usmjerene na sigurnost te se povlaèe iz avganistanske politike.
Heather Barr iz Human Rights Watcha je kazala kako su protivnici ženskih prava ohrabreni posljednjih godinu dana, èim su vidjeli priliku da unazade njihova prava. Naglasila je kako je još od maja prošle godine bilo poznato da bi ovaj zakon mogao biti donesen, ali se o tome nije govorilo javno.

TPORTAL.HR

ne mogu da vjerujem da im nije bitna majka, sestra, zena, kcerka, prijateljica, rodica... sta su to zene?! stvari koje posjeduju i mogu da rade s njima sta hoce...

strasno!

06-02-2014 at 09:05 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

citat:
laly wrote:
gdje ovaj svijet ide
Avganistan legalizovao premlaæivanje žena!
...
ne mogu da vjerujem da im nije bitna majka, sestra, zena, kcerka, prijateljica, rodica... sta su to zene?! stvari koje posjeduju i mogu da rade s njima sta hoce...

strasno!


Zlostavljanju žena, kao što znamo, pribjegavaju kukavice, koje su nesposobne intelektom i u razumnom razgovoru objasniti drukèiji stav i ono što žele. Takoðe, osobe sklone kontrolisanju postupaka žena (i drugih) pribjegavaju zlostavljanju u nemoæi da promijene stanje ili nametnu da ih se sluša. Inaèe, zlostavljanje je zabranjeno i s religijskog stanovišta, a u Afganistanu živi muslimansko stanovništvo tako da bi bez obzira na sve, svaki iskren vjernik trebao primjenjivati, prije svega, ono što mu nalaže Božji zakon i sunnet (put tj. primjer Allahovog Poslanika, s.a.v.s.).

Islamski uèenjak i šeih, Aid al Karni: "Žena je kao bašèa koju treba njegovati, paziti, mirisati, grliti i tako ce uvijek biti lijepa."


28-10-2014 at 14:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 48
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Ženski minder : STOP nasilju nad zenama!!! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice