Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Uhapšen Ratko Mladiæ !!!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

Ovo bijaše onaj advokat što je prije mjesec dva na pitanje o tome gdje je Mladiæ izjavljivao kako je Mladiæ veæ odavno mrtav



Mladiæevo psihièko stanje gore
Izvor: B92

Beograd -- Sutra istièe rok za žalbu na izruèenje Ratka Mladiæa Hagu. Njegov advokat kaže da æe žalbu poslati dok se porodica nada da zbog zdravlja ipak neæe biti izruèen.

Advokat Miloš Šaljiæ izjavio je da se psihièko stanje Ratka Mladiæa u poslednja 24 sata znatno pogoršalo i da mu na pamet padaju "morbidne ideje" .

Ratko Mladiæ boluje od više hroniènih bolesti, ima probleme sa srcem i pritiskom, ali i sa funkcionisanjem desne strane tela, kao posledicu moždanog udara iz 2008 koji nije adekvatno leèio, kao i druge teškoæe.

Ovo je utvrdio lekarski tim specijalnog suda, a novinarima preneo sin Ratka Mladiæa Darko, nakon posete najtraženijem haškom beguncu.

Kako kaže, lekari su ocenili da mu zdravlje nije pogoršano i da je Mladiæ sposoban za suðenje. Porodica veruje da je dijagnoza dobra, ali osporava tumaèenje

"Psihosomatski sindrom znaèi gubitak spoznajne sposobnosti i sposobnosti pamæenja uz druge kognitivne deficite. Postavlja se pitanje da li neko ko nema spoznaju moze pratiti suðenje. Znaèi zakljuèak doktora na kraju ovih dijagnoza je suprotan dijagnozama“, kaže Darko Mladiæ.

Mladiæev advokat Miloš Šaljiæ navodi da je zdravstveno stanje Ratka Mladiæa sve gore i kao primer navodi njegov zahtev da poseti grob æerke, koja je izvršila samoubistvo još 1994 godine.

"On samo govori o poseti grobu, o tome da mora da je obiðe. Pa sad je poèeo da obilazi i druge grobove, sve neke morbidne ideje. Sve je sraèunao, gde æe biti sahranjen kako, ako ne može tamo da ide da mu donesu sanduk sa lešem svoje æerke. Situacija je voma alarmantna", kaže Šaljiæ.

Šaljiæ je rekao da je Mladiæ zadovoljan tretmanom u pritvoru, vreme provodi u razgovoru sa obezbeðenjem, a "došao je na ideju i da mu donesu kameru da sve to snimi".

Šaljiæ traži od države da Mladiæu omoguæi adekvatno leèejne pre izruèenja u Hag i kaže da æe žalbu u ime Ratka Mladiæa poslati u poslednjem trenutku, pre nego što sutra u ponoæ istrekne zakonski rok za to. Mladiæa su danas, pored Šaljiæa, posetili i èlanovi njegove porodice.
"Haški tribunal æe pružiti Mladiæu negu"
Ratko Mladiæ
Ratko Mladiæ

Meðutim, u Haškom sudu kažu da ne brinu za Mladiæa i da mogu da mu pruže adekvatnu medincisku negu. Meðutim, ne žele da spekulišu s datumom izruèenja

"Haski treibunal još uvek èeka zvanièno obaveštenje kada æe Ratko Mladiæ biti prebaèen u Hag. Jasno nam je da je pravna procedura u toku i da se ona mora završiti pre nego što se to uradi. Nadamo se da ce konaèna odluka biti doneta u što skorijem roku i mi smo spremni da ga primimo ovde u pritvorsku jedinicu èim pre i zaklažemo prvo pojavljivanje pred sudom“, kaže Nerma Jelaèiæ, PR Haškog suda.

Inaèe, još uvek nije poznato ko æe braniti Ratka Mladiæa pred haškim sudom. Porodica tvrdi da bi sam Mladiæ voleo da to bude Vojislav Šešelj, jer mu se doapda kako brani sam sebe i navodi da nisu taèna pisanja pojedinih dnevnih novian po kojima je o prvom èoveku radikala imao loše mišljenje. 


<br /><br /><br /><br />

29-05-2011 at 19:20 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
statebriga wrote:


vidi, nije mi uopce bitno sta misle neki ljudi koje ne poznajem... vazno mi je i vrlo me potresa sto ljudi koje poznajem pokazuju to sto je strasno...


sorry,ti napisa da se "na FB niko nije oglasio",a ne skontah da se to odnosi na ljude koje ti poznaješ...od ekipe koja uvijek reaguje na pravi naèin ja znam da je to najmasovnije na ZS i E-novinama...na b92,ako im puste komentar (sve se dozira)..na blogu b92 je èetnièko sijelo veæ dobre dvije godine (od kad je uzjahao Tadiæ& i njegovi "savetnici")...a o medijima u RS,ne vrijedi trošiti rijeèi,to je mraka nad mrakama...nisam išla na Buku,Halter i Depo,nemam kad...
29-05-2011 at 19:21 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
MelMel wrote:


Pogledajte samo strukturu ovih ljudi. Pa to su mladi ljudi, 20tih godina, nove generacije - ko je njih odgajao ovako.

Oèevi koji su poèinili Genocid i ostale zloèine ,eto ko...( po podacima MUP-a šumske u "srebrenièkoj operaciji" uèestvovalo je 25.000 mrcina,što vojnika što logistike)...
29-05-2011 at 19:36 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
Walter did not know wrote:

Ne bih se slozio sa tobom da je vecina u pitanju sto se vidi po slabo posjecenim protestima da je ljudima dosta laznih patriota.
Ono sto mene uzasava je to da dio srpskog naroda pruza podrsku covjeku koji je naredio ubijanja zarobljenih civila i vojnika.


Manjina veliš?Ja je ne vidim,naprotiv vidim veliku veæinu ,i to mladih ljudi,nažalost...Velika veæina medju srpskim narodom æe da brani stav da je "RS nastala voljom srpskog naroda".A ta "volja" se zove Genocid i etnièko èišæenje polovine države BIH od nesrpskog stanovništva.Kad se završi proces Karadžiæu i Mladiæu i kada budu osudjeni,onda æe se ovi koji insistiraju na toj "volji" itekako èešati i tamo gdje ne svrbi.
29-05-2011 at 19:56 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

Hebe lud zbunjena... Kako nezvanicno, a sasvim ozbiljno saopstavaju neki mediji, Mladiceva zelja je da ga u Hagu zastupa Seselj ... Znaci, cirkus seselj ima sanse da nastupa jos par godina u Hagu...

29-05-2011 at 20:20 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
Putnik wrote:
Hebe lud zbunjena... Kako nezvanicno, a sasvim ozbiljno saopstavaju neki mediji, Mladiceva zelja je da ga u Hagu zastupa Seselj ... Znaci, cirkus seselj ima sanse da nastupa jos par godina u Hagu...

Ako u pretresnom vijeæu Tribunala sjedi sudija koji odbacuje termonogiju "genocida" sve je moguæe,pa i cirkusanje ratnih zloèinaca...Neka se srami cijela Evropa i svijet,koji to dozvoljavaju
29-05-2011 at 20:24 | Ukljuèi u odgovor
light_ss
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-03-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

citat:
soraya wrote:

Ako u pretresnom vijeæu Tribunala sjedi sudija koji odbacuje termonogiju "genocida" sve je moguæe,pa i cirkusanje ratnih zloèinaca...Neka se srami cijela Evropa i svijet,koji to dozvoljavaju


Jest vala nije im fazon...
29-05-2011 at 23:21 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

Prestonica tonight....













30-05-2011 at 00:21 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

Euronews

30-05-2011 at 00:49 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Uhapšen Ratko Mladiæ !!!

Ja sto se proslavise cijelim svijetom. Normalni se ljudi stide kad imaju krvoloka medju svojim redovima, a vidi njih - ponose se genocidnim herojem, "junakom nad junacima", jos malo pa ce im postati svetac.

Hallo, s brda gadjo civile godinama, snajperima cak i djecu, etnicki ocistio pola Bosne, napravio genocid u Srebrenici - i ovom se zivotinjom Srbija i RS ponose.

Ovo je fakat svjetski fenomen. Ovo nigdje nema u svijetu.

30-05-2011 at 00:58 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Uhapšen Ratko Mladiæ !!! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice