Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

veoma interesantan naziv teme, idealna za diskusiju svih strana sto su ucestvovale u ratu, ali sigurno ne na ovaj nacin. citajuci se pitam se gdje ja to zivim, pa stalno sam na terenu u svim mogucim selima sa svim stranama i uglavnom pricamo o ratu, identitetu i nikad ne naidjoh na ovakve argumente. ne mogu se sloziti da se Srbi u BiH ne vide Bosancima, ili da ne vide drzavu BiH kao svoju...
predrasude, strah od drugacijeh i drugih umnogome uticu na ljude u miru, a kamoli tek u ratu, a svi smo se bojali zar ne?
ono sto me jako ljuti je uvlacenje religije i podcjenjivanje svega sto je drgacije. Jesam li ja losa osoba ako sam nevjrenik ili ti cafir? Ja vjerujem u ljude a ne u bogove,i mislim da moje nevjerovanje ne umanjuje moju vrijednost.

aa arnie tvoje teze cine vise stete nego koriste Muslimanima.
sto se tice ravnogorskog cetnickog pokreta to je za svaku osudu, a mi mozemo samo osuditi, a zadatak Srbije je da radi na njegovom gasenju a ne nas.
Narod nase zemlje je jako propatio u proslom ratu i bolje razmisljajte kako da pomognete tim ljudima, nego sto im svojom pricom skodite

[Edited by laly on 03-04-2012 at 18:35 GMT]

03-04-2012 at 18:24 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

Sve naopako kao i obicno , sve tvrdnje tipa i to bi moglo ici tako cijeli dan. Vazno je da se nesto kaze, pa makar
Ti komentarisi svaki moj komentar, i potkrijepi citatom, a onda napis sta mislis, pa ce ljudi vidjeti ko izvrce cinjenice.
Izgleda tebi se zivot davno smucio, da nije tako ne bi bila zlobna, jer samo nezadovoljan covjek moze biti zloban. Kazi nam sta te muci. Mozda ti neko pomogne, jer na forumu ima ljudi raznih profesija, i razne starosne dobi. Ako tebas savjet, mozda ti neko pomogne, ako trebas drustvo u tudjini, i tu ti neko moze pomoci. Otudjenost je tezak problem, posebno na Zapadu, gdje je otudjenost uobicajena pojava, sa kojom se starosjedioci nekako nose, ali dosljaci tesko.

03-04-2012 at 19:05 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

Ne mogu da se nacudim dok citam ova preseravanja ratnika iz Diznilenda...sramite se svojih misli...sve ratnici...9. Americki i 10. Njemacki korpus...a gdje ste bili kad je grmilio..kad je trebalo zamjeniti nas koji smo od pocetka do kraja rata istinski krvarili...uvijek ste govorili,, ako treba idem,,...koja to vi iskustva imate...podrumska ili sa gida po zapadu i plakanjem uz zvuke Cece i Baje...fuj

03-04-2012 at 20:15 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

meni se cini da vama fali ono kad je statebriga opisivala tudje karakterne osobine, ono sto je svrstano pod uvrede... kako ja prestadoh, stidljivo ste, ali konzistentno, poceli nadomjestati te nedostatke

03-04-2012 at 20:34 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

MelMel

citat:
u sam te cekala dajdza. Dakle nista od tvoje kulture, obrazovanja, znanja, borbe oko Banja Luke i psihologije licnosti. Tebe nostalgija handri. Otudjio si se od svoga, a sebe nisi pronasao u tom stanu sa dva kupatila. Moj ti je savjet da se ti vratis kuci. Nema za tebe drugog mehlema. Od guglanja ces svisnuti, a ratna zbivanja i ratne cinjenice neces promijeniti. Ne trci pred rudu, ovo sto napisah je bilo dobronamjerno, kroz humor. Ni trunke zlobe, mada sumnjam da ces mi povjerovati. BTW: Teskog zora stavljam ove zute smajlije, ali kad ih stavim - iskreni su.


Opet samo da ne nesto napise tipa . Dokle tako MelMel?
Jednom si mi napisala "da ides po pilule". Kazao sam da za tvoj problem ne trebaju pilule, nego samo malo vise samokontrole, a to najbolje pokazuje tvoj polsednji kometar, "zasto sam otisla". Fino napisan i bez uvreda, a ja cu dodati jos nesto, sto sam nasao pregledajuci stare papire.

Zbog onoga tamo, dosli smo ovamo.
Oni sto su tamo, isto bi ovamo.
Jeste lijepo tamo, ljepse no ovamo,
ali nama tamo, sto ima ovamo.
Ne moze se tamo, isto sto i 'vamo.
Mi bi rado tamo, no da smo ovamo,
jer nase je tamo, a tudje ovamo.
Ovi bi ovamo htjeli da smo tamo,
briga njih ovamo, kako nam je tamo.
Oni misle tamo, blago nama 'vamo,
kad nismo tamo.
Svi hoce ovamo, niko ne bi tamo.
Kad bi svi ovamo, ko bi onda tamo.
Ko nas posla 'vamo, ostao bi tamo,
jer ne smije ovamo.
A njemu je tamo, bolje no ovamo,
pa onima tamo ne da vise ovamo
Trebaju mu tamo, sta ce svi ovamo,
neko mora tamo.
Dosta nas je 'vamo, tako to je tamo.
Placemo ovamo, za onima tamo,
ali suze su 'vamo, krupnije no tamo.
Svako ko je 'vamo, ima nekog tamo.
Glavom je ovamo, a srcem je tamo.
Sve bi dao vamo, da je bolje tamo,
da napusti 'vamo, da se skrasi tamo.
Hladno je ovamo, nije kao tamo,
jer sunce ovamo, ne grije ko tamo,
pa izblijedis ovamo.
Stran im dodjes tamo, kao sto si i 'vamo.
Blago onim tamo, sto nisu ovamo,
no su samo tamo, jer smo mi ovamo,
ni vamo ni tamo.

Eto MelMel, nije nostalgija, jer je i nemam, nego drugi napisase, a ja nadjoh na jednom zutom papiru. Kakva nostalgija, kakvi bakraci, jer ja mislim, da je domovina covjeku tamo gdje moze normalno zivjeti, a u BiH toga nema. Lijepo je imati stan sa dvije banje, lakse se proda i veca je dobit, jer Amerikanci se kupaju svaki dan, jer je ovdje pravilo "sto se ne bi kupali, voda nije skupa" a osim toga ima je svaki dan i u svako vrijeme. Tu je i bazen, otvara se 1 maja svake godine, pa saune, pa dzim, 2 placa za rostiljane na plin, pa 2 tenis igralista, ma milina jedna, i to samo za jednu zgradu, ne za naselje.
Iz tog razloga se ne kacim za druge, ali se iz istog razloga drugi kaze za mene. Sta mozemo, nasa bosnjacka specificnost-zavidluk. Zavidimo drugome na svemu: stanu, kolima, inteligenciji, znanju, pristojnosti i da ne nabrajam dalje, kratko receno, ama bas svemu.
03-04-2012 at 21:57 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

citat:
MelMel wrote:Ja sam odmah rekla - jebo ti ovo

Zao mi je svih vas koji ste krv dali za BiH, a dobili ste najkorumpiraniju strukturu bosansko-hercegovackih politicara i funkcionera.




U ratu se pokazalo je pravi covjek a ko necovjek. To najbolje pokazuje Brega koji je odmah pobjegao a dok je izvjesni Almir uzeo pusku u ruke i pravac front.

Mel, sta bi bilo da su svi uradili to sto si ti uradila? Danas ne bi bilo ove drzave jer bi pala bez ispaljenog metka, i ne bi se u historiji ucilo samo o genocidu u Srebrenici vec bi se ucilo o genocidu u citavoj drzavi BiH jer bi smo svi koji koji ne bi umakli kokardi zavrsili u masnovnim grobnicama.

Nisi ti jedina koja je pobjegla. Mnogi su otiski da bi spasili svoju djecu. Ali oni koji su bili vojno sposobni a pobjegli, i kasnije se vratili na gotovo i odbranjeno, njih se moze nazvati samo jednim imenom -kukavice. Ja takvima ne bih dozvolio da se ikada vrate nazad.

I jos nesto, nisu se borci borili za zlatne kasike, vec su se borili da spase svoje porodice, avlije, mahalu, grad, ...drzavu. Borili su se za goli opstanak.
03-04-2012 at 23:05 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

Dakle ti mislis da bi bilo sasvim ok da smo svi pobjegli iz BiH i drzavu ostavili kokardama??

04-04-2012 at 00:32 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

MelMel

citat:
A sta da ti kazem Dajdza. ja cu sve dok ne popijem terapiju, onda mi ko nako bude lakse i onda i potrefim poneki post fino napisan i bez uvreda. Ali moja opaka bolest je jaca od mene, nemam samokontrole, i onda opet raspalim sa cinizmom do sljedece terapije. I sve tako u krug. Neki kao sto sam ja, jednostavno se rode takvi zli. Nego, ono sto ti spomenuh tvoj stan sa dva kupatila, to je bilo vise da ti kazem da ne doljevas so na rane, jer u BiH mnogi nemaju ni krova nad glavom, ni struje, ni vode, ni posla, nista , pa pomislih da ces biti dovoljno senzitivan da se ne dokazujes ikome kako si uspio u zivotu. I nije stvar ljubomore, nego stvar senzitivnosti. Pa dobro, i ti si to uradio iz revolta jer mnogi nisu htjeli da prepoznaju tvoje nedace. Nisam bila u prilici da me iko istjera iz moga, ali jesu moju rodicu i njenog muza sa novorodjenom bebom u Brckom, tako da suosjecam sa sikaniranjem koje si dozivio. I drago mi je da si stekao neko materijanlo dobro i pristojan zivot.


Nista nemoj piti, samokontrola, samokontrola, i razresenje problema koji te muci, jer se ti nisi rodila kao zlobnica, nego si to postala tokom zivota, iz nama nepoznatog razloga.
Da, stan sam ti usput poenuo, da ti kazem, iako sam opljackan do gole koze, danas bolje zivim od onih sto su me opljackali. Ovo sto imam, ima gotovo svaki nas Bosnjak ovdje, ako je i malo bio pametan. Neko je izabrao bolje, neko malo gore, ali gotovo svi imaju nesto. Sad vec tako ne moze. I to ne bih pomenuo, da me ti kao zlobnica nisi povukla za jezik. Nikad nisam bio hvaldzija. Zivio sam za porodicu, uzivao u onom sto volim, imao mali ali dobar krug prijatelja itd.

04-04-2012 at 01:11 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

Ma ne, ti si jedno dobro zlobno celjade. Zasto skakati sa mosta. Em je visoko, em je voda hladna, posebno u Engleskoj. Nista bez samokontrole. Osim toga moras imati nekoga koga volis, djeca, muz, a ako nema muza ima prijatelj. Tako sebi mozes uciniti zivot ljepsim. U lijepom okruzenju sa djecom i muzem nema zlobe, a ako se i pojavi, sjeti se samokontrole.


[Edited by Dajdza on 04-04-2012 at 01:37 GMT]

04-04-2012 at 01:36 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust

Ne znam da li je tvoj komentar ozbiljan ili saljiv, pa ne mogu nista kazati.U svakom slucaju zao mi je ako volis djecu a nemas djece.

04-04-2012 at 02:30 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Poslednji rat, interesantna pitanja i ratna iskust New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice