Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

moze se raspravljati i predlagati na sve strane i mnogi kandidati mogu biti nominirani.. sve je to uzalud.. kolicina novca u "taborima" koji ce osnovati tajkuni, ce biti presudna za izbor.. vec je pocelo udruzivanje raznih biznismena, koji vide potencijalnu zaradu u projektima koji se u narednom periodu trebaju realizovati na podrucju Tuzle a biranje nacelnika je jedna dugotrajna i isplativa investicija, koja ce onima koji uloze pare na pravog trkaca, donijeti visestruki profit.. zato ce, ukoliko to gradjani dozvole, biranje i izbori, biti obicna farsa, sa unaprijed poznatim pobjednikom.. vazna je predizborna kampanja, koja ce pokazati na cijoj strani su igraci, jaci i mocniji i ko ce, u narednom periodu, da kupi kajmak.. ipak, nadam se da ce u taboru pobjednika, biti i onih koji ce dozvoliti da i obicni gradjani dobiju pokoju mrvicu ovog ogromnog kolaca..
kao uslov za izbor nacelnika, trebalo bi postaviti rijesavanje problema nezaposlenosti i onaj koji bi umjesto skupocjenih plakata, bilboard-a i predizbornih skupova propracenih gostovanjem estradnih zvijezdi, taj novac ulozio u zaposlenje nekoliko mladih ljudi, bi sigurno dobio moj a i mnoge druge glasove..

09-05-2012 at 00:02
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
soraya wrote:


pa u tome Sunce i jeste problem,kakva je onda to demokratija ,pluralizam i vražija mater ,ako se na sjednice vjeæa odlazi da bi se prošetale nove cipele i razmjenili lokalni traèevi...vijeænik koji je lijen da èita materijale,analizira ono što mu je posao za koji je dobio glas i povjerenje gradjana,za koji æe pritom dobiti i vjeænièki paušal ,ne smije tako lako da digne ruku za poveæanje kubika vode,ako taj kubik nije u stanju da plati neki penzioner ili nezaposleni ili socijalni sluèaj...primjer sa tim kubikom vode i navodim upravo zbog toga što znam da u vijeæu sjede i oni kojima je važan samo taj paušal...za ostalo ih zaboli ...a u najveæem kantonu i regiji Tuzle preko 80 hiljada nezaposlenih...indolencija u vidu navedene "lijenosti" je upravo razlog zašto se gube glasovi na izborima...i to je ono što je naveo i Abulafija-hajdemo se malo prestati sakrivati iza toga "mi nismo nacionalisti"...ok ,niste,ali de da vidimo šta je bilo na meniju i šta se napravilo..i èijim parama...jer ja sam poreski obveznik i itekako imam pravo to da pitam bilo ko da je na vlasti...


Ne znam, ali bas zato sto ih pratim godinama nemam neka ocekivanja od novih kandidata i izbora. Uglavnom svi imaju dobre programe, obecavaju, pocnu sa elanom i vrlo brzo uzlaze u kolotecnu koja rezultira opstim mrtvilom.

Ljudi gledaju i kakva je osoba i sta nudi prije glesanja ali istina je da vlast mijenja sve.

Preskupi su izbori ali nekako bi se trebalo napraviti da su kraci mandati, ako ne rade neka idu.

Sto se tice vijecnika tu bih uvela da se placa aktivnim, onima koji ucestvuju u diskusiji, imaju prijedloge, rezultate a ovako mnogi nikada i ne pricaju, ne cuju se, vise su van sale, puse, kunjaju na sjednici. Najveci galamdjija Ajanovic i najvise prati, cita sve ali samo da bi imao razloge za raspravu i skretanje paznje na sebe a ne sto se brine za dobrobit naroda.

Manje vise slicno je na svim novoima vlasti.

I jos da kazem, da je prosli put bila i jedna zena kandidat, dr. Nurka Pranjic ali ne znam da je imala neku prodju.
09-05-2012 at 00:03
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

SDP je na vlasti 20 godina a Jasmin punih 10 godina. Za to vrijeme je izgradjen trg, Panonsko jezero, i ukinuta redukcija vode.

Zgrade koje su izgradjene su djelo investitora koji na taj nacin zaradjuju svoje pare.

Danas je Tuzla nasminkaniji grad nego sto je to bio prije, ali i dalje je to grad betona, sivila, monotonije, i crvenog nepotizma. Tuzla je malo veca palanka.

To ce tako i ostati, jer se vlast ni nakon izbora nece promijeniti, jer Tuzla, kao i svaki drugi komunisticki grad, je grad poltrona i kulta licnosti.

09-05-2012 at 01:42
evropa
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 11-07-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 28
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle




Ne znam, ali bas zato sto ih pratim godinama nemam neka ocekivanja od novih kandidata i izbora. Uglavnom svi imaju dobre programe, obecavaju, pocnu sa elanom i vrlo brzo uzlaze u kolotecnu koja rezultira opstim mrtvilom.

Ljudi gledaju i kakva je osoba i sta nudi prije glesanja ali istina je da vlast mijenja sve.

Preskupi su izbori ali nekako bi se trebalo napraviti da su kraci mandati, ako ne rade neka idu.

Sto se tice vijecnika tu bih uvela da se placa aktivnim, onima koji ucestvuju u diskusiji, imaju prijedloge, rezultate a ovako mnogi nikada i ne pricaju, ne cuju se, vise su van sale, puse, kunjaju na sjednici. Najveci galamdjija Ajanovic i najvise prati, cita sve ali samo da bi imao razloge za raspravu i skretanje paznje na sebe a ne sto se brine za dobrobit naroda.

Manje vise slicno je na svim novoima vlasti.

I jos da kazem, da je prosli put bila i jedna zena kandidat, dr. Nurka Pranjic ali ne znam da je imala neku prodju.
____________________________________________

09-05-2012 at 08:27
249955
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-12-2006
Odgovori: 572
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Black0ut wrote:

To ce tako i ostati, jer se vlast ni nakon izbora nece promijeniti, jer Tuzla, kao i svaki drugi komunisticki grad, je grad poltrona i kulta licnosti.

Nista, izabracemo tvoje minderpuze i himberlije. Ima da procvjeta ko medresa, a zivot ce biti dvadesetcetvorosatni mevlud.
09-05-2012 at 10:07
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
249955 wrote:

Nista, izabracemo tvoje minderpuze i himberlije. Ima da procvjeta ko medresa, a zivot ce biti dvadesetcetvorosatni mevlud.


Je li SDA jedina alternativa SDP-u?
09-05-2012 at 10:09
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

da vam je zena na izborimna, opet ne bi za nju glasali, jer bi rekli da je kurava, da je uradila ovo, ono, vako nako...

ko god nije iz SDP-a, naci ce mu se neka mrlja, da ga se blati i ponizava, razvlaci po medijima i tako!

propast su izbori - propast!

izbore mozes dobit samo ako imas puno para, ako si spreman da obecas "donatoru" sve i svasta, a onaj ko nece obecavat, ko nije spreman "guze dat'", taj nece ni proc! nema sanse!

dakle, nista od izbora, a nista ni od nacelnika! ne smijem vam pricat, ko je tu kome sta i ko zbog koga tu ide na listu i sta je ciji zadatak... sigurna sam da cete i sami shvatit, pa ima vas pametnih, cudo jedno

09-05-2012 at 10:23
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
statebriga wrote:
da vam je zena na izborimna, opet ne bi za nju glasali, jer bi rekli da je kurava, da je uradila ovo, ono, vako nako...

ko god nije iz SDP-a, naci ce mu se neka mrlja, da ga se blati i ponizava, razvlaci po medijima i tako!

propast su izbori - propast!

izbore mozes dobit samo ako imas puno para, ako si spreman da obecas "donatoru" sve i svasta, a onaj ko nece obecavat, ko nije spreman "guze dat'", taj nece ni proc! nema sanse!

dakle, nista od izbora, a nista ni od nacelnika! ne smijem vam pricat, ko je tu kome sta i ko zbog koga tu ide na listu i sta je ciji zadatak... sigurna sam da cete i sami shvatit, pa ima vas pametnih, cudo jedno



Ovo je cista diskriminacija, nas, nepametnih
09-05-2012 at 10:28
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Jeste li primijetili da se u javnost jos uvijek ne daju imena iz SDP-a. Valjda ih cuvaju da ih narod ne bi prerano poceo blatiti.

09-05-2012 at 12:16
249955
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-12-2006
Odgovori: 572
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
AnonBlack wrote:


Je li SDA jedina alternativa SDP-u?

Nije jedina, vec nikakva.
09-05-2012 at 13:51
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice