Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Oèito da treba nacrtat da nacionalistièke stranke nisu jedina "konkurencija" SDP-u. To pod broj jedan.

Pod broj dva, i te stranke su tek stranke, a u demokratskom društvu je do samih graðana da ih biraju ili ne biraju. SDP tu nema šta prosipat prièu i plašit narod k'o Amerikanci što plaše svoje od nepostojeæe prijetnje. SDA nikad nije ni bila, nit æe kad bit ozbiljna prijetnja SDP-u u Tuzli.

Ovo što Abulafija reèe da ni u sluèaju da jede zlatnim kašikama ne bi izabrao nacionalnu stranku dovoljno govori o uspješnosti propagande vladajuæih struktura u Tuzli.

I, pod broj tri, propaganda SDP-a radi na naèin da svaku opozicionu stranku svrsta u koš sa nacionalistima. Kad na to dodate prethodno pomenuto plašenje naroda od nacionalista nije ni èudo što je ovdje jedna te ista vlast veæ godinama.

I, što je takoðer interesantno, fokus je uvijek na SDA. Kad god se prièa o izborima i skidanju sa vlasti SDP-a automatski kreæe prièa o SDA. Što æe reæi, opet propaganda.

Ova država nikad, ali nikad neæe krenuti naprijed. Onog trenutka kad se postojeæe politièke opcije ukinu u potpunosti onda se može oèekivati napredak. Do tada æe to biti samo prepucavanje i prebacivanje krivice na one druge. Pred izbore standardno laži, laži i samo laži, a ovèice, k'o po obièaju, klimaju glavom.

Vi ako do sad niste skontali da su u ovim veæim politièkim strankama ista g***a razlièito obojena onda mi ovdje nemamo šta prièati. I u ovim manje poznatim strankama bih takoðer rekao da su g***a ali neæu jer ih nisam viðao na vlasti pa ne bi bilo fer svrstavati ih u isti koš sa postojeæom politièkom mafijom u BiH.

10-05-2012 at 17:06
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
camac wrote:

daleko od toga da ja tebe u nesto ubjedjujem, samo kazem da, ukoliko neko zeli neke promjene, treba dozvoliti tim reformatorima da se i dokazu, pa ih tek onda osudjivati za neuspjeh ili hvaliti za uspjeh.. vec sam rekao da je Tz napredovala i pod okriljem ove vlasti i to fakat stoji, ali odavno niko drugi nije imao priliku da pokaze sta on umije, zna i moze.. nego naprotiv, vec je unaprijed osudjen i kritikovan samo zbog prefiksa nacionalno.. nekako to dodje kao da npr. postoji rom-ciganin, najbolji hirurg na svijetu, ali ti njegovo znanje i profesionalnost ne priznajes, zato sto je on rom-ciganin.. djeluje nekako ograniceno, da ne kazem primitivno..



Imali su oni na našem, a i ostalim Kantonima prilika dosta da se dokažu, a dokazali su uglavnom ovo o èemu govorim.
Sve dotle dok kod nas nacionalne stranke zagovaraju uglavnom interes jednog naroda s jedne strane, a dok gradjani druge nacionalnosti bilo kakav potez "druge" nacionalne stranke shvataju kao potez "protiv njih", s druge strane... sve dotle dok se ovdje svaki potez stranke koja zagovara bošnjaèke interese, smatra kao islamizacija cjelokupnog društva...potez stranke sa hrvatskim prefiksom, smatra kao potez ka Herceg-Bosni i dok se stranke sa srpskim prefiksom zalažu za veliku srbiju, po meni nisu poželjne, pa bez obzira i na sporadiène sposobne, inteligentne osobe.

I na kraju, ne mislim da je SDP taj jedini , neprikosnoveni...ima naravno i drugih stranaèkih opcijja, kao što to veæ rekoše moji prethodnici..i mene što se tiše, u obzir dolazi sve osim nacionalizma!A što se tièe tvoje uporedbe sa ciganima pa i cigani su neka nacija, a ne politièka opcija


I naravno da me ne ubjedjuješ, jer ne postoji ni naèin na koji bi me mogao ubjediti u ono što si rekao , pa makar ti moje mišljenje i dalje smatrao ogranièenim, da ne kažem primitivnim.

10-05-2012 at 17:46
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
andjela wrote:

pa i cigani su neka nacija, a ne politièka opcija



nisu obuhvaæeni Ustavom BIH kao nacija,veæ su katergorisani nacionalnom manjinom...i dok se ne sporovede sudska odluka iz Strazbura biæe nacionalna manjina ,pored jevrejske manjinske zajednice,populacija èija si gradjanska prava najugroženija...uostalom to i jeste manjkavost našeg Ustava koji i kategoriju Ostalih diskriminiše sa aspekta zaštite gradjanskih prava.I gle koji paradox,upravo su sve stranke osim SDP-a ,NS i GDS-a (sve stranke gradjanske orijentacije) protivne sprovodjenju ove odluke.
10-05-2012 at 18:17
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
AnonBlack wrote:
Ovo što Abulafija reèe da ni u sluèaju da jede zlatnim kašikama ne bi izabrao nacionalnu stranku dovoljno govori o uspješnosti propagande vladajuæih struktura u Tuzli.




Evo da se pridružim i ja.Potpuno dijelim Abulafijin i Andjelin stav.Nacionalistima od mene šipak,za vjeke vjekova.
Nama ne treba nikakva "propaganda vladajuæe strukture" objašnjavati i nametati naèin života.Nema šanse da dam glas onima koji æe prebrojavati krvna zrnca mom potomstvu.Ne može ni jedna propaganda roditeljima razlièitih nacionalnosti nametnuti da ne vole svoje zajednièko dijete.Ne može meni nièija propagnda povlaèiti granice u mom krevetu i za mojim stolom.Ne može meni ni jedna propaganda nametati da odem ljekaru "svoje" nacionalne pripadnosti.Ne može meni ni jedna propaganda objasniti razliku izmedju kruha i hljeba,jer ne postoji ta razlika.Ne može meni ni jedna propaganda reæi sa kim æu ja da pijem kafu,da li æu da kitim jelku,palim svijeæu i kako æu da se oblaèim,kojom ulicom smijem iæi ,a kojom ne...
10-05-2012 at 19:03
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

I u SDPu prebrojavaju krvna zrnca, na malo suplitniji naèin (deklarativno protiv nacionalizma ali o nacijama i nacionalizmu prièaju više od nacionalistièkih stranaka). Plus, biraèi te partije bi i u stvaranje èetvrtog tora, Bosanaca i Hercegovaca.

Mislim, kad æemo veæ cjepidlaèit daj da i to pomenemo.

10-05-2012 at 19:23
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
AnonBlack wrote:
I u SDPu prebrojavaju krvna zrnca, na malo suplitniji naèin (deklarativno protiv nacionalizma ali o nacijama i nacionalizmu prièaju više od nacionalistièkih stranaka). Plus, biraèi te partije bi i u stvaranje èetvrtog tora, Bosanaca i Hercegovaca.

Mislim, kad æemo veæ cjepidlaèit daj da i to pomenemo.


10-05-2012 at 19:29
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
andjela wrote:


Imali su oni na našem, a i ostalim Kantonima prilika dosta da se dokažu, a dokazali su uglavnom ovo o èemu govorim.
Sve dotle dok kod nas nacionalne stranke zagovaraju uglavnom interes jednog naroda s jedne strane, a dok gradjani druge nacionalnosti bilo kakav potez "druge" nacionalne stranke shvataju kao potez "protiv njih", s druge strane... sve dotle dok se ovdje svaki potez stranke koja zagovara bošnjaèke interese, smatra kao islamizacija cjelokupnog društva...potez stranke sa hrvatskim prefiksom, smatra kao potez ka Herceg-Bosni i dok se stranke sa srpskim prefiksom zalažu za veliku srbiju, po meni nisu poželjne, pa bez obzira i na sporadiène sposobne, inteligentne osobe.

I na kraju, ne mislim da je SDP taj jedini , neprikosnoveni...ima naravno i drugih stranaèkih opcijja, kao što to veæ rekoše moji prethodnici..i mene što se tiše, u obzir dolazi sve osim nacionalizma!A što se tièe tvoje uporedbe sa ciganima pa i cigani su neka nacija, a ne politièka opcija


I naravno da me ne ubjedjuješ, jer ne postoji ni naèin na koji bi me mogao ubjediti u ono što si rekao , pa makar ti moje mišljenje i dalje smatrao ogranièenim, da ne kažem primitivnim.



jok ba @andjela, ne ubjedjujem ja tebe, niti bilo koga.. ono sto hocu da kazem je, da ne treba generalizovati nikoga, jer i u nacionalistickim partijama sigurno ima pametnih ljudi i kvalitetnog kadra i ne treba ih izbacivati iz utrke samo zbog njihovog stranackog opredijeljenja.. znaci i onaj moj primjer o ciganinu je banalna opservacija na tu generalizaciju i nista drugo.. zbog toga sam i rekao ono ,,ograniceno,, jer nekako ispada da, ako je nacionalno, odmah ne valja.. i ovo sve nema veze sa tvojim izborom.. i ti, i svi ostali ce, nadam se, glasati, da SVIMA bude bolje.. koliko smo sposobni prepoznati pravog covjeka, saznat cemo iduce i narednih godina.. ipak, treba svima dati jednaku sansu i ne hvaliti svog konja, kudjenjem tudjeg.. kontas..
10-05-2012 at 19:30
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Ma ogranièeno nego šta... Samo džaba je prièati, ispiranje mozga uèini svoje. I u SDA i u SDP postoje ljudi èiji je posao uvjeravat široke narodne mase da su samo oni ispravni, a da su svi ostali na krivom putu.

To je èinjenica, a komentari pojedinaca na temi idu u prilog njoj.

10-05-2012 at 19:44
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

ja bih opet da predložim Nusreta ako nije problem...

bez generalizovanja, moliæu lijepo...

10-05-2012 at 19:44
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

kakvo covjek mora imat ime da da ga neko ne proglasi nacionalistom?
Anto,Jovo i Mujo...za nekog su oni nacionalisti iz raznoraznih torova...
Kad sam vidio Lagumdziju kako je razdigo ruke i aminuje u Srebrenici,za mene vise nije komunista

a sto se tice nacelnika,ljudi ce njega lako prepoznat koji je pravi....nije bas toliko narod glup

10-05-2012 at 20:02
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice