Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
tuba wrote:



I smrznutog chetnika.




E ne bi.
Opet
10-05-2012 at 13:41
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Abulafija wrote:



Reci pravo cojku, kako je bilo?


jebiga ratoje bilo,moralo se
10-05-2012 at 13:41
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
primus inter pares wrote:

bijo jenom jedan knez dok holidej, i sjeo nedje u brdu na panj da odmori,kad naleti velmoza primicur i nesta holideja a ponese sa sobom i p od panja




Mislis Dok na panju, i to??
Ima logike, bravo, ti bi mogo bit gradonacelnik.
10-05-2012 at 13:42
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
primus inter pares wrote:


jebiga ratoje bilo,moralo se



Pa nemoj se sad izvlacit, cuj ja njemu, nemoj ovo, ono....
Eto te ko ova jedna moja kona......
10-05-2012 at 13:43
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Abulafija wrote:



Mislis Dok na panju, i to??
Ima logike, bravo, ti bi mogo bit gradonacelnik.


nikad..zasad skoncentriran sam na mjesto naæelnika,al da ne ne suju ko sto bi naæelnicu daje zensko
10-05-2012 at 13:46
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
camac wrote:
dobro neko rece, SDP koristi propagandu u fazonu: Tuzla nije i nikad nece biti nacionalisticka, ne dozvolite da takva postane, ovo ono... i automatski ,,plasi,, gradjane od ,,posasti,, nacionalizma, koji bi mozda donio i pozitivne promjene, samo kad bi imao priliku da se pokaze i dokaze na djelu.. medjutim, ovakvi ,,strahovi,, su vec odavno ,,prepreka,, racionalnom razmisljanju gradjana i mnogi, samo zbog takvog nacina razmisljanja, daju svoj glas fontanama i jezerima, ne razmisljajuci o drugoj strani medalje.. srecom, izgleda da se vremena mijenjaju..


a šta bi to bilo po tebi pozitivno što bi nacionalne stanke mogle da ponude?umjesto fontana i jezera ,crkve i džamije? to Tuzli baš i ne treba dragi Èamac.I one koje ima zvrlje prazne i ne plaæaju porez državi.Nisam primjetila ni u jednoj sredini mimo Tuzle,a gdje su nacionalne stranke bile(ili su još uvijek) na vlasti ,da je otvorena kakva fabrika,da je otvorena škola,vrtiæ ili nova ambulanta...a što se nepotizma tièe,pa eto kod vas u Kalesiji sve kadrovi SDA i satraše se od zapošljavanja tetiæa,dajdžièni,amidžiæa,hanuma (ima tu negdje na forumu prigodan tekstiæ pa proèitaj)...vidim i medicinske sestre se zapošljavaju bez završene srednje škole...po sistemu može im se,moj je babo alahpejgamber...i gdje ti tu vidiš neku promjenu na bolje?
nacionalne(prije bih rekla nacionalistièke) stanke meni kao svjesnom gradjaninu nemaju šta ponuditi..kod mene je moj civil habitus iznad bilo koje nacije...intelektualno,fizièki,kako god...

[Edited by soraya on 10-05-2012 at 13:56 GMT]
10-05-2012 at 13:54
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
andjela wrote:


Nacionalna svijest druga strana nacionalistièke medalje
De ba, kako god nemoj molim te ubjedjivat me kako nacionalne stranke šire ljubav medju narodima Nacionalne stranke su bile i uvijek æe biti ovdje, nacionalistièko zlo!! Lièno sam se uvjerila kako èelni ljudi "nacionalistièkih" stranaka šire mržnju i nesigurnost medju narodima...

Zato svako drugo zlo, bolje je od "nacionalistièkog" zla

daleko od toga da ja tebe u nesto ubjedjujem, samo kazem da, ukoliko neko zeli neke promjene, treba dozvoliti tim reformatorima da se i dokazu, pa ih tek onda osudjivati za neuspjeh ili hvaliti za uspjeh.. vec sam rekao da je Tz napredovala i pod okriljem ove vlasti i to fakat stoji, ali odavno niko drugi nije imao priliku da pokaze sta on umije, zna i moze.. nego naprotiv, vec je unaprijed osudjen i kritikovan samo zbog prefiksa nacionalno.. nekako to dodje kao da npr. postoji rom-ciganin, najbolji hirurg na svijetu, ali ti njegovo znanje i profesionalnost ne priznajes, zato sto je on rom-ciganin.. djeluje nekako ograniceno, da ne kazem primitivno..
10-05-2012 at 14:09
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
camac wrote:

ali odavno niko drugi nije imao priliku da pokaze sta on umije, zna i moze.. nego naprotiv, vec je unaprijed osudjen i kritikovan samo zbog prefiksa nacionalno..



ja koliko znam svi su do sada imali podjednak tretman prilikom izbornih kampanja i svaka stranka ili nezavisni kandidat je taj koji osmišljava svoju kampanju...ono što su radile nacionalne stranke u svim dosadašnjim izbornim kampanjanjama je iskljuèivo samo homogenizovanje svoga nacionalnog tora i huškanje jednih na druge...nacionalne stanke preferiraju desnièarstvo i konzervativizam,gradjanske stnake i partije su ideološki više ljevièarske i društvo tumaèe sa više humanistièkog aspekta...šta su to do sada nudile nacionalne stranke na nivou lokalnih izbora?gdje su primjeri ièega pozitivnog što su nacionalne stanke napravile za dobrobit SVIH (obatariti pažnju na velika slova) gradjana...jer onaj što je gradonaèelnik mora to biti i jednima i drugima i treæima i petima i osmima...ne samo jednom etnicitetu...uostalom teritorijalni suverenitet države (pa i grada,naselja,sela) garantuje iskljuèivo njegovi gradjani(žitelji),pojedinci,a nikako kolektivitet jednog ili drugog ili n-tog naroda
10-05-2012 at 15:47
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

o kampanji se ne moze jednostavno govoriti, jer kampanja iskljucivo zavisi od sredstava koja neka stranka ima za finansiranje kampanje.

stranke tipa sdp, sda, hdz, zabih (do skoro), snsd, bla bla, koje vec imaju mjesta u opcinskim, kantonalnim i drzavnim vlastima, svaki mjesec dobivaju znacajna sredstva od drzave, a da ne govorimo za jake lobije koji ih finansiraju za vlastite koristi, tako da mala stranka, koja nema nikoga nigdje, ili ima tek par ljudi negdje, nema mogucnost da napravi fond za kampanju.

u tom i takvom stanju stvari, potpuno je nebitno koliko ce neko osmisliti dobru kampanju, jer je ne moze realizirati.

dalje, ako nisi uvezan sa medijima, u stranackom ili interesnom smislu, tesko ces dobiti i objavu svojih priopcenja za javnost, poziva za tribine ili bilo sta, a onda opet jedno vuce drugo.

puno je i malih stranaka i potencijalnih nezavisnih kandidata (citaj = sposobnih ljudi), koji jednostavno ne mogu nista da urade, jer nisu finansijski dovoljno mocni za to.

tokom izbora, mediji nude jedan vrlo ogranicen prostor za predstavljanje stranaka i partija (kakva glupost, terminoloska, of kors), a i to se odnosi samo na javne medije.

u sustini, ko ima bolji PR i vise sredstava, taj pobjedjuje na izborima. to nije ovdje, to je svuda u svijetu, osim kada se radi o nekoj izuzetno karizmaticnoj osobi, koja ce poluciti takvo interesovanje za sebe, da ce joj mediji sami, bez obzira na uredjivacku politiku (gdje to mogu da izvedu) dati prostor.

ni takva, karizmaticna osoba, ne moze nista napraviti, tj. ne moze dobiti mandat, ako se za nju/njega ne zna!

kako god okrenemo, sve se svede na ono "koliko para, toliko muzike", a tu nema ni postenja, ni karizme, ni programa, ni bilo cega!

niko ne gleda programe stranaka, niko se ne informira o stvarnosti, svi samo prate najglasnijeg... (pod niko smatram dobrih 90% glasackog tijela, ako ne i vise).

na kraju, ljudi moji, sta cemo s omladine i apstinenata. ponovno kazem i podvlacim - oni su ti (obzirom na procenat) koji odlucuju na nasim izborima!

10-05-2012 at 16:08
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
statebriga wrote:
ni takva, karizmaticna osoba, ne moze nista napraviti, tj. ne moze dobiti mandat, ako se za nju/njega ne zna!

niko ne gleda programe stranaka, niko se ne informira o stvarnosti, svi samo prate najglasnijeg... (pod niko smatram dobrih 90% glasackog tijela, ako ne i vise).

na kraju, ljudi moji, sta cemo s omladine i apstinenata. ponovno kazem i podvlacim - oni su ti (obzirom na procenat) koji odlucuju na nasim izborima!


najveæi procenat onih što apstiniraju su ili nemotivisana omladina ili jednostavno lijeni ljudi kojima je mrsko da se potrude da saznaju razliku izmedju jednog ili drugog,izmedju lijevog i desnog stav,pozicije...jako malo je i medju obrzovanim svijetom onih koji posjeduju minimum opšte kulture i znanja šta je ljevica,desnica,centar...prilikom kampanja programi i lijepe prièe,obeæanja i osmjesi su im svima isti...izborima se potvrðuje koliko je ko (dobro si to rekla) glasniji
ovo za medije i novce si potpuno u pravu...oni koji se nisu uspjeli ubaštrati u vlast jesu u nepovoljnijoj poziciji i njima treba mnogo više da pokaži i dokažu šta i koliko mogu...Èamac potencira ono što ispred sebe ima nacionalni prefix,ja ne i o tome raspravljamo..Moj stav je da me baš briga koje æe nacionalnosti biti moj buduæi gradonaèelnik(ili premijer...etc) ,mene zanima koliko je on sposoban da radi taj posao....ono što nacionalne stranke i njihovi predstavnici preferiraju je nacionalni predznak ispred svakog svog kandidata,kao da je to neki garant njegove uspješnosti...ja se personalno ježim od svakog prebrojavanja krvnih zrnaca,etnièke èistote i homogenizacije tipa " on je naš/njihov" ... pa me zato nacionalni (i nacionalistièki )programi i speke apsolutno ne zanimaju niti æe moj glas ikada dobiti.Nema šanse da je neko dobar samo zbog toga što je Bošnjak,Srbin,Hrvat ili ostali.I ono što nudi ne treba da bude sa nacionalnim predznakom...
10-05-2012 at 16:54
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice