Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon NESTANAK STRUJE

Svi smo svjedoci da u zadnje vrijeme, kada god pada jaèa kiša i grmi da u Tuzli nestaje struje.

Mnogi ljudi su veæ imali gorkog iskustva da su im se neki elektrièni ureðaji pokvarili ili da im je to direktno uticalo na posao.

Ja sam se raspitivao vezano za ovaj problem (roðak mi radi u Elektrodistribuciji) i reèeno mi je da je èitav sistem podjeljen na nekoliko dijelova:
- Oni koji proizvode struju
- Oni koji je prenose, i
- Oni koji je disribuiraju

Elem, problem je kod prenosa struje koji rade iz Sarajeva. Èinjenica je da se nisu niti jednom obratili i rekli svoj razlog a važno je napomenuti da stuja nestaje samo u Tuzli, Zenici i drugim mjestima ali ne i u Sarajevu.

Elem, šta vi mislite o tome?

09-06-2008 at 14:23 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NESTANAK STRUJE

imam reæi sve najgore toliko su bezobrazni da se ne može opisat...prije nekih 10-ak dana doðem s posla s èojkom gladni ja odma za frižider i šporet da pravim ruèak kad šipak nema struje haj sjedem kontam ne prave mi se sendvièi reko doæe možda za 10-ak min,a èujem ispred kuæe zuji nešto (majstori nam bili)
pošaljem èojka da sve provjeri kad na jednom spratu ima sva struja, na drugom pola ima pola nema, a kod nas nema nikako a nisu osiguraèi...majstor došo kaže pancer otišo neki dio kao poèeo se topit i šta ja znam uglavnom da se hitno zamijeni e sad slijede brojni pozivi u elektro da pošalju ljude da to naprave to se èekalo dva dana tako i zivkalo i kad su konaèno došli u osam sati majstor taj iz elektro poène pametovat i tražit da se kupi neki pancer po njegovom(koji se usput može kupiti u roku 15-ak min al on neæe da mijenja jer je skoro mrak a i kao ne mogu oni iskljuèiti cio dragodol radi nas) na pitanje šta u sluèaju da nam se to zapali dispeèer kaže pa samo bi nas pricviko, a ostali bi imali struju hello kad su došli drugi ljudi druga smjena pitaju ko je bio ma neæe ti taj kaže da radi ništa mogo je on to napraviti na 100 naèina da se ima struja dok se ne zamijenji pancer i još osim toga da svi koji nazovu i traže nenajavljeni popravak kvara imaju pravo tri sata da se izkljuèi okolica, a za najavljeni osam sati

ko koga pravi budalom

09-06-2008 at 14:52 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NESTANAK STRUJE

Uzrok nestancima struje u Tuzli kvar na trafostanici

Posljednjih dana u veæini tuzlanskih naselja dolazilo je do kraæih ali i dužih prekida dotoka elektriène energije. Uzrok nestancima struje jeste dugotrajni kvar na trafostanici koji za posljedicu ima i uèestale iznenadne trzaje koji graðanima ostavljaju štetu i kvarove na elektriènim kuæanskim aparatima. Kvar na trafostanici u posljednje vrijeme uzrokovao je èeste prestanke dotoka elektriène energije u veæini tuzlanskih naselja u kraæim intervalima, dok su se nedavno dogodila i dva duža zastoja napajanja i to za prvomajske praznike, te dva dana ranije. Iako narednih dana planski zastoji nisu predviðeni, kako saznajemo iz Elektrodistribucije, ponovni nestanci struje nisu ni iskljuèeni. U posljednje vrijeme Elektrodistribuciji Tuzla upuæeno je i nekoliko zahtjeva za namirenje štete na elektriènim aparatima koju je prozrokovao nagli prestanak dotoka elektriène energije.

Ukoliko se utvrdi da je uzrok kvara struja, svim kupcima Elektrodistribucija namirit æe nastalu štetu. Iz Elektrodistribucije Tuzla apeluju na sve kupce da ne vrše nesavjesno korištenje elektriène energije, kao što je namiještanje brojila, kraða i djelovanje na elektriène vodove, koji vrlo èesto mogu prouzrokovati i požar.(RTV SLON)



Al fakat cim zagrmi nestaje struje uzas.

09-06-2008 at 15:16 | Ukljuèi u odgovor
Lion_1
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 15-03-2003
Lokacija: Tuzla pored Dubrava.
Odgovori: 2221
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: UBICA

citat:
Shiva wrote:

Pa sta rade ti politicari?




Izvini bogati kakvo ti je to pitanje
Pa da nesto rade ne bi dolazilo do ovakvih situacija...  


09-06-2008 at 15:56 | Ukljuèi u odgovor
madam
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 08-12-2007
Odgovori: 4023
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NESTANAK STRUJE

Èinjennica je da uvijek nestane struje kad grmi, ali isto tako dodje nakon par minuta. Nije mi jasno zašto sada kad nestane struje ne dolazi po 5-6 sati
Hjad i nije to toliki problem što nema struje, šta znam, navikla sam valjda u ratu, pa mi to dodðe kao nešto normalno, svijeæe, plin itd...
Ali me nervira što moram strahovati svaki puta kada nakon nestanka struje palim comp, tv i sl ureðaje, jer mi je prije par mjeseci crko modem od visokog napona...
Kada veæ puste struju, makar da je sve ok...

09-06-2008 at 23:13 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NESTANAK STRUJE - fasf

Mah, postali su bezobrazni... i mene strašno nervira èinjenica da samo u Tuzli se dešavaju ti iznenadni prekidi.

Važno je da se njima dopusti gradnja još jednog bloka Termoelektrane...

10-06-2008 at 08:56 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Ode KAJMAK u Siporex.

Neki dan dodjo na kajmak stanicu i imadoh sta vidjeti. Pola ionako supljih nastresnica demontirano, a kisa pada ko uzinad.
Sta se to radi, kazu seljaja, pa majkumu dragu ima valjda neki red i procedura.

10-06-2008 at 19:58 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ode KAJMAK u Siporex.

sto hodas bez kisobrana

seljaja znaci krenula, hajde neka je, bilo je i vrijeme

10-06-2008 at 20:03 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ode KAJMAK u Siporex.

citat:
kokobil wrote:
Neki dan dodjo na kajmak stanicu i imadoh sta vidjeti. Pola ionako supljih nastresnica demontirano, a kisa pada ko uzinad.
Sta se to radi, kazu seljaja, pa majkumu dragu ima valjda neki red i procedura.


Stvarno nema smisla, prije nego se skroz presele, neka urede BUS stajalista ako moze i sa klimom, WC-om , TV-om i drugim pogodnostima.
10-06-2008 at 20:57 | Ukljuèi u odgovor
Hyde
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 168
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ode KAJMAK u Siporex.

i obavezno da dijele pancir prije ulaska u bus

10-06-2008 at 21:02 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice