Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.

FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Sevdalija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-01-2004
Odgovori: 2457
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: zatvoren saobracaj kod pozorista

Dobro, mozda zakon i nije glup ali mi se ne svidja njegovo sprovodjenje prema mladicima i djevojkama koji su sjedili ispred pozorista.
Petnaest lica dovoljno govori da se taj slucaja kaznjavanja i ne provodi bas u praksi, pa mi nesto sumnjiva ta racija, sve mislim da je i narucena od vlasnika okolnih kafica. A mislim da policija treba da se bavi krupnijim slucajevima,da hapse prave kriminalce, nego sto podnose krivcne prijave za ne nosenje dokumenata.
Sto se tice Norveske zapravo i nemam pojma kakva je situacija sa zakonom oko nosenja legitimacije,ne zalazim po sumnjivim mjestima
Bosanski sam drzavljanin koji zivi vec 7 godina u Norveskoj i glupo bi bilo da svih tih sedam godina nosim pasos u dzepu

Svega oko 1% stanovnistva Norveske posjedjuje licne ili osobne karte.

[Edited by Sevdalija on 20-06-2008 at 22:20 GMT]

20-06-2008 at 22:19 | Uključi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Odgovori: 19786

icon Re: zatvoren saobracaj kod pozorista

U Njemackoj je isto pozeljno nositi dokumente.
Secom sada su nam male (format) licne i vozacke pa ja sve nosim u novcaniku kao i kartice tako da ja sve nosim sa sobom, nikad ne znas kad ce sta zatrebati.

Vlasnik kafica, kao i svaki gradjanin moze da se zali da neko narusava javni red i mir i traziti da se intervenise ali raciju ne moze, to mora biti sa "viseg nivoa" a mislim da je ovo bio dio akcije koja je ranije najavljenja u kako rekose cilju sprjecavanja konzumiranja alkohola na javnim mjestima.

20-06-2008 at 22:37 | Uključi u odgovor
sunce

Registriran(a): 23-01-2002
Odgovori: 19786

icon Re: Kakve su gume Tigar?

Hvala vam puno na savjetima.

Na kraju sam opet kupila Fuldine i nadam se da se necu vise s tim backati

20-06-2008 at 22:40 | Uključi u odgovor
Sevdalija

Registriran(a): 07-01-2004
Odgovori: 2457

icon Re: Re: zatvoren saobracaj kod pozorista

Nisam ni mislio na taj legalni put koji rade vlasnici kafica kada se zale.
Nego ono telefon se okrene, poznanstva i tako to.
Ali nema veze nije ni vazno, to su samo moja razmisljanja i pretpostavke.

20-06-2008 at 23:49 | Uključi u odgovor
indijana

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483

citat:
sunce wrote:

U Njemackoj je isto pozeljno nositi dokumente.
Secom sada su nam male (format) licne i vozacke pa ja sve nosim u novcaniku kao i kartice tako da ja sve nosim sa sobom, nikad ne znas kad ce sta zatrebati.

Vlasnik kafica, kao i svaki gradjanin moze da se zali da neko narusava javni red i mir i traziti da se intervenise ali raciju ne moze, to mora biti sa "viseg nivoa" a mislim da je ovo bio dio akcije koja je ranije najavljenja u kako rekose cilju sprjecavanja konzumiranja alkohola na javnim mjestima.

dokumente.

Ako nemaš važeći dokument, sa slikom (LK, VD ili pasoš), drot te može kazniti na licu mjesta, nema veze jeli racija ili nešto drugo.

Sve je super i sve je za 5!
20-06-2008 at 23:56 | Uključi u odgovor
indijana

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483

citat:
Ego wrote:
To mora da su specijalci htjeli na pozorishnu predstavu, i toliko ih je bilo, da se red napravio.

Ti se druže drži religije, ako budeš o ovone raspravljao izgubićeš EGO

Sve je super i sve je za 5!
20-06-2008 at 23:58 | Uključi u odgovor
bosnian972

Registriran(a): 26-08-2005
Odgovori: 4160

icon Re: Daje ili uzima mito isto je

citat:
zeus wrote:
citat:
bosnian972 wrote:

samo da citiram
by zeus :
nisam nasikiran nego mi zao ovih onamo sto se nadaju da ce sletiti medju komsije da ih vide kako izlaze iz aviona, 15 minuta od kuce, dzaba se nadaju....pa eto malo da ih spustim odozgo lakse ce podnijeti pad...jest da je let al boli...

...a jesi naporan....cccc....

ne se ljutiti nadam se da ce ti se zelja ispuniti

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Tuzlanski aerodrom
21-06-2008 at 14:00 | Uključi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871

icon Re: Daje ili uzima mito isto je

citat:
bosnian972 wrote:

ne se ljutiti nadam se da ce ti se zelja ispuniti

i ja
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Tuzlanski aerodrom 

"OTPOR STOKO, OTPOR"
22-06-2008 at 09:20 | Uključi u odgovor
form
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 23-06-2008
Odgovori: 3

icon Mars Tuzla-Srebrenica

Vozdra

Ne znam nikog u Tuzli a planiram da idem na Mars Tuzla -Srebrenica pa ako moze neko da mi odgovori :

- Kako da se prijavim za mars. Cuo sam da se prijavljuje u udruzenja srebrenicana ali kako to da uradim ako nemam pristup tim udruzenjima ?
- Jeftino hotel ili nesto slicno u Tuzli
- Prevoz od Tuzle do Nezuka na dan pocetka marsa

23-06-2008 at 12:19 | Uključi u odgovor
cupo
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

icon Re: Mars Tuzla-Srebrenica

citat:
form wrote:
Vozdra

Ne znam nikog u Tuzli a planiram da idem na Mars Tuzla -Srebrenica pa ako moze neko da mi odgovori :

- Kako da se prijavim za mars. Cuo sam da se prijavljuje u udruzenja srebrenicana ali kako to da uradim ako nemam pristup tim udruzenjima ?
- Jeftino hotel ili nesto slicno u Tuzli
- Prevoz od Tuzle do Nezuka na dan pocetka marsa

Udruzenje "Zene Srebrenice" Tuzla mozez dobiti na telefon 035 251 498 i tako se prijaviti

Mozes se prijavi preko predsjednika org..odbora Abdurahmana Malkica (nacelnika Srebrenice) na tel... na telefon 056/ 445-501 ili preko Rame Dautbasica-zamjenika nacelnika na telefon 056/445-502..

Za smjestaj u te-ze imas hotel Tuzla a imas i privatne smjestaje kad dodjes svako ce te uputiti...preko puta bivse zgrade SDK-a kazu da je ok smjestaj...nalazi se u Turalibegovoj ulici...

A sto se prijevoza tice bice organizovano iz Tuzle do Nezuka kad se prijavis vjerujem da ce ti detaljnije pojasniti...

I sto se tice samog marsa ono sto vecina ljudi preporucuju koje je ucestvovala je da obuces cizme na noge (ko gojzerice)...pjesaci se dnevno po 30 kilometara preko teritorije genocidne tvorevine....imas 2 obroka od organizatora pa kazu da nije lose ponjeti i neke energetske hrane...nije problem za hranu kazu i da narod iz tih sela spremi nesto za ucesnike marsa...

Krece se od Nezuka pa preko Baljkovice, Parloga, Crnog Vrha, Snagova, Liplja, Josanice, Bakraca, Gloda, Udrca, Cerske, Konjevic Polja, Burnica, Ravnog Buljima, Susnjara - Jaglici (mjesta odakle je 11. jula 1995.god. krenula kolona Srebrenicana od oko 15 000 osoba) do Potocara - Memorijalni centar....

Na podrucju Crnog Vrha nadjena je najveca masovna grobnica gdje su Srbi pobili i zatrpali preko 1.000 tijela...isto tako u selu Snagovo...vjerujem da ces to sve usput vidjeti i imati vodica koji ce vas uputiti u sve ono sto je srpsko-crnogorski fasisticki agresor sprovodio na tom podrucju tokom agresije na BiH...

a ako te zanima i na nasem forumu mozez pogledati na podforumu Vjecne teme mnogo toga u vezi Srebrenice...

sretno

[Edited by cupo on 23-06-2008 at 12:53 GMT]
23-06-2008 at 12:43 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 12
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: 2hm, Hepek, klik30, Simulakroid, ssale_tz
FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net