Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Gastronomija : BININE PITE
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
apis_tz
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 03-01-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

dobre pite samo za slikanje.a jesi li pravila maslenjak u tavi

22-01-2009 at 21:42 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: BININE PITE

Objasmi mi sta ti to znaci "MASLENJAK U TAVI" ?

23-01-2009 at 00:22 | Ukljuèi u odgovor
mimaaa
Nivo: Forumski doajen
pouzdana

Registriran(a): 24-12-2008
Lokacija: tu negdje
Odgovori: 1157
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

e Bino ,upravo i ja sam htjela to pitati,
otela si mi rijeè

23-01-2009 at 00:40 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

Eto pitala sam zenu na PP, nadam se da ce odgovor sad stici, pozdravcici svim vrijednim kuharicama

Ja sam prosli vikend bila plaho vrijedna pita sto se tice, napravila jedno 40 burecica, bila neka festa, i nako "nicim izazvana" ja ti s tim burekom bahnem joj odusevljenja Hebote, ma volim se oko pite oznojiti upravo radi te silne radosti sto pita kod nas Bosanaca izaziva

28-01-2009 at 14:54 | Ukljuèi u odgovor
apis_tz
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 03-01-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

noru zanima maslenjak u tavi .vrlo jednostavna i brza poslastica.èesto je pravim kad imam viška razvuèenog tijesta i nekog ko crèe od gladi i ne može èekat pitu.ugriješ u tavi ,poželjno sa debljim dnom,malo ulja.na stolu napraviè mali maslenjak da može stati u tavu.baciš na vruæe ulje ne vrelo poklopiš poklopcem,brzo skloniš poklopac okrenaš na drugu stranu i kad više ne cvrèi i kad ti je dfino porumenilo tijesto znaèi da je gotov.ako ne ide odmah na tanjur stavi ga u zdjelu s poklopcem dok ne ispeèeš koliko ti treba,ako si u velikoj žurbi možeš u isto vrijeme peæi u 2-3 tave u isto vrijeme.može se i filovati sa sirom ili malo proprženim mesom stvar ideje i kreativnosti i šta imaž pri ruci.ne peæi na prejakoj temperaturi je naj bitnije.probajte jednostavno i ko voli nek isproba.

30-01-2009 at 15:33 | Ukljuèi u odgovor
apis_tz
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 03-01-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

tijesto je najobiænije kao za svaku pitu.za bilo koji maslenjak,i sve je isto kao za maslenjak u rerni samo se malo manje preklapa da ne bude predebeo,i umjesto u rerni peèe se u tavici. kobojagi ti bude ko ispod saèa.a super je pogotovo kad ste u škripcu s vremenom.probajte pa mi javite kako je uspjelo.

30-01-2009 at 15:41 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

Oki, hvala apis_tz probacemo,laganica je...ali brzine sto se tice, kad ti vec dotle dodjes da je pita u tepsiji, a rerna zagrijana onda i tako i tako ide sad-sad da je kako smisliti da se jufke naprave i razvuku sad-sad ali ja sam sa mojim davno ovdje napisanim "receptom" i to donekle pobijedila...
Napravim jufke navece i stavim ih u frizider.
Onda sutra kad mi vakat dodje, samo napravim fil, stavim stolnjak na sto izvadim one jufke iz frizidera, joj kako leteeeee a meni osjecaj da sam profesionalni buregdzija sve bude sad-sad zaista...

31-01-2009 at 13:41 | Ukljuèi u odgovor
apis_tz
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 03-01-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

narode moj kako ste´.pravila neku brzinsku pitu pa mi padoste na pamet.pa hajd da podijelim koji kus i sa vama.brzinska je kad se pravi sa gotovim korama,jer voli suhe kore,zato je ja pravim sa gotovim korama.uzmeš malo mljevenog mesa onako odoka,koliko ti treba na vrelom ulju ga brzo proprigaš istresi u zdjelu.šampinjone ili druge gljive isjeckaš i brzo bez soli prpržiš i istreseš u mljeveno meso ko voli luk isto brzo prpržiti.istesti na meso i gljive posoliti pobiberiti i onda posipati kore i složiti polaganu pitu. listove malo prskati sa uljem i mineralnom vodom kad je i zadnja jufka stavljena pitu isjeæina kocke istaviti da se peèe. kad je skoro peèena izllupati 2-3jajeta mlijeko kajmak i malièak soli,zaliti pitu i vratiti da se dopeèe na jakoj temperaturi.odlièna ihladna i topla samo zbog gljivica se ne smije podgrijavati.

11-02-2009 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
apis_tz
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 03-01-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

još nešto mi je palo na pamet da vam kažem.kad pravim sirnicu ,uporedo napravim i štrukle.u bosni bi rekli klepe sa sirom.stavim mlijeko da provri u mlijeko stavim maslaca i malo soli.stavim sir na široko po listu i ne uljim ga ,srolam ga kao za pitu,malim tanjuriæem sijeèem srolani štap na komadiæe otprilike 3-5cm,i stavljam ih u lagano vrijuæe mlijeko.kad su svi komadiæi u loncu smanjim temperaturu ringle na 1 i pusim da lagano krèkaju. ne trba puno vremena da bude gotovo.ostavim na toploj ringli do serviranja,u tanjur doda ko voli kajmaka i tako dobijem pravi ruèak.prvo idu štrukli pa onda sirnica ,a mogu i samo štrukli.isto kad mi ostane više sirnice ,kad se zeznem pa mi ne može stati sve u jednu tepsiju a mrzi me još mijesiti ja onaj višak nepeèene sirnice tako isjeèem i na tacu u vreæicu pa u zamrzivaè i kad mi treba nešto toplo ,lagano i jako ,zaèas imam hranljiv i zdrav obrok.

11-02-2009 at 23:10 | Ukljuèi u odgovor
Lida
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-06-2008
Lokacija: Tuzla,
Odgovori: 7274
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BININE PITE

citat:
Bina52 wrote:
Ali ima jos posla:



Ti razvlaèiiš jufku, ko nekada što se radilo na soframa. Ponekad i ja pravim ovako, mada mi je lakše za stolom, pa još ako je dobro brašno, a ona jufka se fino zazvuæe i preko ivica svih strana. Onda moram požuriti složiti, da mi nepobjegne sa stola

[Edited by Lida on 18-04-2009 at 13:52 GMT] 


Priroda je najbolji dizajner.
18-04-2009 at 13:51 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 26
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Gastronomija : BININE PITE New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice