Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Greske ljekara
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara



"Dnevni avaz", 28.02.2009.godine


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Dakle, prijava sve vise, a dokaza (kao) nema? A kad ih IMA (dokaza), e onda se "istrazuje" godinama!



"Dnevni avaz", 28.02.2009.godine


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara



"Dnevni avaz", 28.02.2009.godine


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
madam
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 08-12-2007
Odgovori: 4023
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

@stano, na ovoj temi možete pisati o svom nezadovoljstvu radom UKC-a, da ne bi otvarali za svako odjeljenje po jednu temu.

Neprimjereno je ovako na forumu izricati kletve i proklinjati ljude, takodjer javno prozivanje doktora... ja vas razumijem, ali treba da znate da njihovim bleæenjem, prozivanjem i još gore kletvama neæete istjerati pravdu, za to postoje institucije.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
stana
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 07-02-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 216
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

ja sam javno rekla,imena dr i svog muza zato sto se mnogi bune,zasto se nekaze ime i prezime doktora jel ljagamo postene doktore kada kazemo doktori ukc hirurgija .Zbog toga sam navela imena.NEMATE VI POJMA KAKO JE TO SVE PROZIVLJAVATI A ZNATI DA SE NEMA KOME OBRATITI,NIKAKVOJ INSTITUCIJI ZA GRESKE LJEKARA ,SVE JE TO NAZALOST POVEZANO.


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Markièeviæ: Sve njih u Mostaru može biti sram

KISELJAK – “Sin mi je cijeli dan hodao po Mostaru s temperaturom od 40 stupnjeva i molio da mu se pomogne, a oni su mu rekli da ide u drugu županiju i tamo vadi nalaze. Ako se èovjek utapa, a ne pružiš mu ruku, ti onda snosiš krivnju i posljedice. Ako si mu pružio ruku i spasio ga, tada si ti èovjek, ali svi su oni u Mostaru ðubrad”, ogorèeno nam je rekao Josip Markièeviæ iz Lepenice kod Kiseljaka, èiji je 19-godišnji sin Marko dan prije u Sarajevu preminuo od meningokokne sepse.

Mostarski lijeènici su ga dan prije smrti poslali kuæi u Kiseljak da tamo traži lijeènièku pomoæ. Nisu ga zadržali na lijeèenju. “Sve njih u Mostaru može biti sram”, kroz suze nam kaže Josip Markièeviæ, koji nije imao snage za daljnji razgovor.
Josip Markièeviæ, koji je juèer u Lepenici pokopao svog sina, ne može vjerovati da se ovakve stvari dogaðaju i da lijeènièka nehumanost može doseæi ove granice. Ogorèen je ponašanjem mostarskih lijeènika koji nisu željeli primiti njegova sina na lijeèenje, nego su ga poslali u Kiseljak. Da je bilo pravovremene lijeènièke reakcije, vjeruje da bi njegov sin bio živ. Josip Markièeviæ, vidno uznemiren, istaknuo je kako ne može vjerovati da se takvo što može dogoditi. On je i veteran Domovinskog rata, u kojem je proveo pet godina. “Sada mi je žao što sam pet godina nosio pušku i vjerovao u Hrvata”, istaknuo je neutješni otac.

U Mostaru ga nisu ostavili u bolnici

Devetnaestogodišnji Marko Markièeviæ iz Lepenice kod Kiseljaka, inaèe student prve godine Prirodoslovno-matematièkog fakulteta Sveuèilišta u Mostaru i stanar mostarskog Studentskog doma, nakon pojave prvih simptoma bolesti potražio je pomoæ u mostarskom Domu zdravlja. Lijeènica koja ga je primila poslala ga je na specijalistièki pregled u Sveuèilišni klinièki centar Mostar. “Uraðeni su mu nalazi, krvna je slika bila odlièna i nije bilo nièega što bi upuæivalo na meningitis. Kako je mladiæ iz druge opæine, savjetovano mu je da potraži pomoæ u svojoj opæini, jer tako i zakon nalaže”, obrazložila je glasnogovornica bolnice na Bijelom brijegu Andrijana Pandža. Marko se u teškom stanju uputio u Kiseljak, gdje su mu utvrðeni simptomi meningitisa, te je hitno poslan u sarajevsku bolnicu, gdje su lijeènici uradili sve kako bi ga reanimirali, ali nažalost bez uspjeha. Veæ tad je bolest kod nesretnog Marka bila u posljednjem stadiju i više se ništa nije moglo uèiniti za njega.

Lijeènike se ne procesuira

Iako se mnogim bh. lijeènicima zbog smrtnih ishoda èesto u pitanje dovodila struènost i savjestan rad, u zdravstvenim, policijskim i pravosudnim tijelima nema službenih podataka o konkretnim sluèajevima. Predsjednik Lijeènièke komore HNŽ-a Braco Hajdareviæ rekao je kako se u ovoj županiji vodi samo jedan sluèaj nesavjesnog rada lijeènika, ali i taj proces je još uvijek u tijeku.

Piše: Dragan Bradvica
Nedjelja, 01 Ožujak 2009 18:28

http://www.dnevni-list.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=801:markievi-sve-njih-u-mostaru-moe-biti-sram&catid=1:dogaaji&Itemid=2


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Nastavak sudjenja sarajevskoj "doktorki smrt" Amili Cvijetic-Koldzo vise ne privlaci paznju ni novinara. Da li zbog cinjenice da je zrtva BILA "obican" gradjanin Sarajeva? Ili je u pitanju "mig" zastitnika bahate tzv.dr?

http://gordanasi.blogger.ba/


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
stana
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 07-02-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 216
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Zelim da kazem da sam se operisala i izasla iz bolnice prekuce.Nemam rijeci za dr sa ginekologije,svaka im cast za minutu se stvore ako pacijentu nije dobro ,sestre su odvratne mozes ih zvati cijeli dan ne bendaju ,jedino ako im das sto ti je posjeta donijela gledaju te .doktori su ljubazni negledaju na poklone ni koverte da bi obilazili ili gledali bolje pacijenta ,svi smo im isti bore se da nas ohrabre rijecima,dolaze u svako doba da vide sta nije u redu .popnite se malo na to odjeljenje pogledajte kako se lijeci pacijent na normalan nacin ,a ne kao vi samo gledate imali kese ili koverte u ruci pa ako vam nije to dovoljno ne bendate pacijenta dopustate da umre u najvecim mukama,jel nije dovoljno vas potplatio.To je zalosno da ljudski zivot kod vas zavisi od kese i koverte.NEK VAM JE NA DUSU MOJ MUZ IBRALIC MIRSAD.Ja se nebojim javno reci ime i prezime i reci da ste primali koverte i poklone pa ste ga na kraju opet ubili vasom nemarnoscu on vam je bio kao pokusni kunic sto god je trebalo ispitati na njemu ste ispitivali gdje ce vam dusa zar se moze covjek tri puta za sedam dana da operise oduzeli ste mu na kraju i glas nije mi mogao reci ni poslednju zelju samo me je gledao a suze mu se lile niz obraze pa mi recite da niste krivi znase ako je karcinom ovori se i zatvori a ne za sedsm dana tri operacije malo sam vam dala novca .BEGICU KAD SAM TI DAVALA KESE NISI GLEDAO U MENE VEC U KESU JEL PUNA.PUSTITE NORMALNE DOKTORE DA RADE CESTITE STO SE BORE ZA LJUDSKI ZIVOT A NEGLEDAJU KOVERTE NI KESE NIJE VAM MJESTO TU .SEDMICNO VAM UMRE TRI PACIJENTA PREMA TOME IDITE ODATLE PUSTITE NORMALNE I POSTENE DOKTORE DA RADE SVOJ POSAO.TOLIKO OD MENE.

[Edited by madam on 10-03-2009 at 17:20 GMT]


Ovaj post je premjesten sa topica BORAVAK NA GINEKOLOGIJI
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

Juce, 30.03.2009.godine u Sarajevu, nastavljeno sudjenje «doktorki smrt» Amili Cvijetic-Koldzo :

http://gordanasi.blogger.ba/


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Greske ljekara

citat:
nevenkagaragic wrote:

Sve ima veze. Sve je uvezano i dobro uigrano!
Pored svih MAFIJA imamo cak i FARMACEUTSKU.
Evo link sa politicke teme:
"Slobodna Bosna", 29.01.2009.godine

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=415998&page=14




to je tacno...farmaceutska mafija je npr. u USA , mozda odmah poslije balisticke (legalne ili ilegalne, svejedno...prvi su po proizvodnji oruzja pa onda lijepo odu negdje , naprave sranje pa im zatim prodaju isto )...uglavnom , tu su negdje- drzavni im budzet zivi od toga...
...ja sam 100% sigurna da je lijek protiv raka i mnogih rugih bolesti vec odavno pronadjen...ali farmaceutskoj idnustriji se ne isplati!

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Greške ljekara
09-07-2009 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Zdravlje : Greske ljekara New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice