Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

eto kako vas je lijepo jutros citati,,
...diskusija
danas ode u oba smjera ,,
i novi forumasi bise danas bolje shvaceni a ne namlaceni

02-12-2009 at 14:34 | Ukljuèi u odgovor
navika
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-11-2009
Odgovori: 37
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

.

[Edited by navika on 10-12-2009 at 23:38 GMT]

02-12-2009 at 15:05 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
navika wrote:
Pored toga sto sam bolje shvacena, ja sam danas veoma, veoma prijatno iznenadjena Lijepo je znati da ovdje mogu razmijeniti misljenje a da pri tom nemoram biti iz Tuzle i da se nemoramo 'ujedat' pa sve i ako nismo istog misljenja. Jedno velko HVALA

Obecala sam kcerki otici na rucak u skolu i nemam vremena da pisem vise, ali cu cim nadjem slobodnog vremena odgovoriti na vase postove




Naravno da nismo svi isti i to nije nista neobicno.I naravno da si dobrodosla ovdje.
A ovo napadanje svih koji se usude da daju svoje misljenje koje se ne slaze sa njihovim je stara prica i od toga nemozes pobjeci ni sa jednog foruma..
Zato bih ti dala savjet; bez krupnih rijeci i beskrajnih rasprava a ako vec mora neka bude 'na nivou'...
Preskoci provokacije i trudi se da ih ignorises.

A mi cemo se potrudit da ti pokazemo da nije sve u nasoj zemlji tako crno kao sto izgleda.

"Lijepa si zemljo moja meni najdraza"....


 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
03-12-2009 at 08:19 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

U par navrata je otvarana slièna rasprava i uvijek se pojavi neko ko svojim imbecilnim stavovima isprovocira malo žuènije reakcije!
Ok, meni bi bilo prihvatljivo da te neke kritike upuæuje neko ko je "plave krvi" ali da mi o Bosni i po Bosni seru oni koji su odrasli u blatu i sad se nešto malo ko doèepali rahatluka i nisu ništa drugo nego pokondirene tikve kojima praziluk još viri i virit æe im do kraja života iz guzica im njihovih, e to mi je malo previše!!!
Nije to ona fina i zdrava kritika oèiglednih devijacija koje postoje u Bosni veæ njihovo preseravanje i pokušaj da pobjegnu od neumitne istine da jesu ti skorojeviæi i prazilukoviæi!!
Napisao sam jednom da samo pravi i iskreni Bosanac može shvatiti taj naš "ciganluk" i našu situ dušu bosansku i davno sam prestao gajiti iluzije da to mogu shvatiti ovi degeni koji bježe ili barem pokušavaju pobjeæi od svoje prošlosti zaogræuæi se u te plaštove sjaja i blještavila zapada!!!
Neka ba pustite vi nas da mi jedemo naš zapišani kupus a vi jedite kavijar i ostale delicije ako æe vam to pomoæi da se osjetite malo vrijednijima!!!!! 


<br /><br /><br /><br />

03-12-2009 at 17:25 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim


Na ovoj temi neki su skolski primjeri "Pokondirene tikve" od Jovana Sterije Popoviæa.

Ne razocara me toliko sta ljudi pisu nego nacin na koji pisu, i koliko omalovazavaju zemlju u kojoj su rodjeni a velicaju svoje nove domovine.

Sam taj stav nije realan.

Gdje god dodjemo trebamo postovati kucu, grad i zemlju u kojoj dolazimo. Postovati svoje i tudje osnova je pozitivne komunikacije.

Nije mi jasno gdje vi pojedini ulazite pa vas ne pozdrave, mene, koja pozdravim gdje god udjem pozdrave, pristojna sam prema ljudima pa su i prema meni.

Senzualna povukla si me za jezik sa "specifican smrad haka(ovo mi je najoriginalnije jer taj smrad se toliko zaroni u garderobu koju nosimo iz tz da je i to fakt ali samo iz Tz" pa ti moram reci da Hak ne radi, takodjer ti moram reci da sam u zivotu najveci smrad osjetila upravo u Njemackoj. Naime, tamo imaju obicaj da zelene povrsine prskaju stajskim gnojivom(balega). Tebi je to poznato, ali da opisem i drugima, postoje vozila , mini cisterne gdje se ta smrdljiva tekucina sipa i sprica po svim zelenim povsinama. Za kratko vrijeme zelena trava postaje crna a smrad je neopisiv.

To je jedino na sta se u Njemackoj nisam mogla nauciti, ali nisam se zalila nego sam rekla svaka cast ljudima kada si smislili nacin kako da im trava stalno raste i imaju cime krave hraniti.

Cudila sam se u Njemackoj koliko su ljudima losije higijenske navike nego koje sam u Bosni vidjala, mnogi ne peru ni voce ni povrce ni ruke nakon WC-a, iz istih tanjira jedu i oni i kucni ljubimci. Nisam se tome rugala nego prihvatala kao jednu od razlika.

Moram reci da ne znam Senzualna gdje si ti odrasla, ali ja dok nisam procitala sta si napisala nisam znala da se u Bosni ljudi brisu ili su se nekada brisali NOVINSKIM PAPIROM.

Mislim da je veoma pogresno generalizovati stvari, jer nista i nigdje nije sve crno ili bijelo.



04-12-2009 at 08:40 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
U par navrata je otvarana slièna rasprava i uvijek se pojavi neko ko svojim imbecilnim stavovima isprovocira malo žuènije reakcije!
Ok, meni bi bilo prihvatljivo da te neke kritike upuæuje neko ko je "plave krvi" ali da mi o Bosni i po Bosni seru oni koji su odrasli u blatu i sad se nešto malo ko doèepali rahatluka i nisu ništa drugo nego pokondirene tikve kojima praziluk još viri i virit æe im do kraja života iz guzica im njihovih, e to mi je malo previše!!!
Nije to ona fina i zdrava kritika oèiglednih devijacija koje postoje u Bosni veæ njihovo preseravanje i pokušaj da pobjegnu od neumitne istine da jesu ti skorojeviæi i prazilukoviæi!!
Napisao sam jednom da samo pravi i iskreni Bosanac može shvatiti taj naš "ciganluk" i našu situ dušu bosansku i davno sam prestao gajiti iluzije da to mogu shvatiti ovi degeni koji bježe ili barem pokušavaju pobjeæi od svoje prošlosti zaogræuæi se u te plaštove sjaja i blještavila zapada!!!
Neka ba pustite vi nas da mi jedemo naš zapišani kupus a vi jedite kavijar i ostale delicije ako æe vam to pomoæi da se osjetite malo vrijednijima!!!!!





i opet nema ,,,
nema kompromisa izmedu bosanaca koji zive samo na bosanskom podrucju i dijasporasa,koji su mijenjali drustvene razlicite zakone na sebi,
i uvidali ogromne razlike izmedu razlicitih drzava ,
amen...



[Edited by senzualna on 04-12-2009 at 08:49 GMT]

[Edited by senzualna on 04-12-2009 at 08:55 GMT]
04-12-2009 at 08:47 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:

Na ovoj temi neki su skolski primjeri "Pokondirene tikve" od Jovana Sterije Popoviæa.

Ne razocara me toliko sta ljudi pisu nego nacin na koji pisu, i koliko omalovazavaju zemlju u kojoj su rodjeni a velicaju svoje nove domovine.

Sam taj stav nije realan.

Gdje god dodjemo trebamo postovati kucu, grad i zemlju u kojoj dolazimo. Postovati svoje i tudje osnova je pozitivne komunikacije.

Nije mi jasno gdje vi pojedini ulazite pa vas ne pozdrave, mene, koja pozdravim gdje god udjem pozdrave, pristojna sam prema ljudima pa su i prema meni.

Senzualna povukla si me za jezik sa "specifican smrad haka(ovo mi je najoriginalnije jer taj smrad se toliko zaroni u garderobu koju nosimo iz tz da je i to fakt ali samo iz Tz" pa ti moram reci da Hak ne radi, takodjer ti moram reci da sam u zivotu najveci smrad osjetila upravo u Njemackoj. Naime, tamo imaju obicaj da zelene povrsine prskaju stajskim gnojivom(balega). Tebi je to poznato, ali da opisem i drugima, postoje vozila , mini cisterne gdje se ta smrdljiva tekucina sipa i sprica po svim zelenim povsinama. Za kratko vrijeme zelena trava postaje crna a smrad je neopisiv.

To je jedino na sta se u Njemackoj nisam mogla nauciti, ali nisam se zalila nego sam rekla svaka cast ljudima kada si smislili nacin kako da im trava stalno raste i imaju cime krave hraniti.

Cudila sam se u Njemackoj koliko su ljudima losije higijenske navike nego koje sam u Bosni vidjala, mnogi ne peru ni voce ni povrce ni ruke nakon WC-a, iz istih tanjira jedu i oni i kucni ljubimci. Nisam se tome rugala nego prihvatala kao jednu od razlika.

Moram reci da ne znam Senzualna gdje si ti odrasla, ali ja dok nisam procitala sta si napisala nisam znala da se u Bosni ljudi brisu ili su se nekada brisali NOVINSKIM PAPIROM.

Mislim da je veoma pogresno generalizovati stvari, jer nista i nigdje nije sve crno ili bijelo.






ja mislim ipak da je Anabela bila u potpunosti u pravu,,kada je ispisala da se dijasporasi ovdje povlace na tanak led ...
amen..
traciholicarska mahala nikada nije ni bila spremna na objektivnu diskusiju
,,nego samo na subjektivnu ,,pa prema tome neka ostane svatko u svom smradu tamo gdje je i navikao i mirna Bosna ,
,jel tako suncice ,,

(samo jos jedna ispravka,
ono za troslojni papir je bilo metaforicki ispisano u pomacima kulture,
,nasi djedovi su zasigurno imali troslojni papir u upotrebi...
a mozda i internet ,, ;hanka
04-12-2009 at 09:10 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
senzualna wrote:

i opet nema ,,,
nema kompromisa izmedu bosanaca koji zive samo na bosanskom podrucju i dijasporasa,koji su mijenjali drustvene razlicite zakone na sebi,
i uvidali ogromne razlike izmedu razlicitih drzava ,
amen...






Rekao bih senzi da ti sa odreðenom dozom malicioznosti pokušavaš ovu raspravu dovesti u kontekst po meni nepostojeæeg animoziteta izmeðu nas koji smo ovdje u BiH i dijaspore!
Dakle naprosto ne postoji taj animozitet!!! Barem ne izmeðu nas i onog dijela dijaspore koji na veæ pominjane anomalije ukazuje na jedan dobronamjeran i konstruktivan naèin a ne sa pozicija nadmenih skorojeviæa koji svojevrsnom verbalnom onanijom upakovanom u tobožnje metafore pokušavaju prikazati BiH kao stjecište primitivaca najgore moguæe vrste!!!
Na svu sreæu ovdje ima dosta onih koji nikada nisu i nadam se neæe zaboraviti odakle su potekli i koji ipak sa odreðenom dozom poštovanja govore o svojoj zemlji!
Jasno mi je da postoje mnogi koji o mahali govore u pežurativnom smislu i iz te rijeèi nastale su izvedenice koje uglavnom karakterišu neke negativne pojave, ali kad se kaže mahala to u meni budi neke mnogo dublje emocije i vezuje me za neke puno ljepše stvari nego što je traèiholièarstvo kako ga ti nazva!
Neki èak u tom svom izljevu snobizma, sve valjda u želji da dokažu kako oni zaboga nemaju veze sa tim kaljavim mahalama u kojima su odrastali, idu tako daleko da nas ovdje obasipaju prièama i fotografijama o tome šta sve sad imaju i u kakvom blagostanju žive!!!
I kada onda ja i još neki s razlogom podvrgnemo šprdnji te izlive najgoreg moguæeg primitivizma onda se to okarakteriše kao zavist!!!!
Kako god to bilo karakterisano ja i dalje nikada neæu propuštati priliku da te i takve skorojeviæe izvrgnem ismijavanju i preziru jer oni ne zaslužuju ništa drugo osim toga!!!!
Lijepi naš zapišani kupus  


<br /><br /><br /><br />

04-12-2009 at 12:21 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:


Rekao bih senzi da ti sa odreðenom dozom malicioznosti pokušavaš ovu raspravu dovesti u kontekst po meni nepostojeæeg animoziteta izmeðu nas koji smo ovdje u BiH i dijaspore!
Dakle naprosto ne postoji taj animozitet!!! Barem ne izmeðu nas i onog dijela dijaspore koji na veæ pominjane anomalije ukazuje na jedan dobronamjeran i konstruktivan naèin a ne sa pozicija nadmenih skorojeviæa koji svojevrsnom verbalnom onanijom upakovanom u tobožnje metafore pokušavaju prikazati BiH kao stjecište primitivaca najgore moguæe vrste!!!
Na svu sreæu ovdje ima dosta onih koji nikada nisu i nadam se neæe zaboraviti odakle su potekli i koji ipak sa odreðenom dozom poštovanja govore o svojoj zemlji!
Jasno mi je da postoje mnogi koji o mahali govore u pežurativnom smislu i iz te rijeèi nastale su izvedenice koje uglavnom karakterišu neke negativne pojave, ali kad se kaže mahala to u meni budi neke mnogo dublje emocije i vezuje me za neke puno ljepše stvari nego što je traèiholièarstvo kako ga ti nazva!
Neki èak u tom svom izljevu snobizma, sve valjda u želji da dokažu kako oni zaboga nemaju veze sa tim kaljavim mahalama u kojima su odrastali, idu tako daleko da nas ovdje obasipaju prièama i fotografijama o tome šta sve sad imaju i u kakvom blagostanju žive!!!
I kada onda ja i još neki s razlogom podvrgnemo šprdnji te izlive najgoreg moguæeg primitivizma onda se to okarakteriše kao zavist!!!!
Kako god to bilo karakterisano ja i dalje nikada neæu propuštati priliku da te i takve skorojeviæe izvrgnem ismijavanju i preziru jer oni ne zaslužuju ništa drugo osim toga!!!!
Lijepi naš zapišani kupus



da izvrgavanju,i ,podsmijavanju ,,jer drugaciji nacin komunikacije u doba interneta i ne postoji
val novostecene tehnike i internetska mahala nepoznatih jedinki razlicitih karakternih crta )kakve ovo veze sada opcenito ima sa tuzlanskom mahalom tamo vas koji zajednicki zivite i nasom rastrkanom mahalom inostranstva

,kako tko zbilja zivi iza ovog ekrana natipkanih slova e tu su stvarne zivotne razlike i nemaju nikakvu vezu sa internetskim zivotima
,,mozda je i bolje da se ne znaju detalji jer bi jaz zavisti bio na zalost jos gorii...
pa prema tome ajd da podrzimo i temu sta immam u inostranstvu a u Bosni mi fali...


..... imam vecu platu ovdje i moja profesija je ovdje mnogo priznatija nego u Bosni...



04-12-2009 at 14:02 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
senzualna wrote:



da izvrgavanju,i ,podsmijavanju ,,jer drugaciji nacin komunikacije u doba interneta i ne postoji val novostecene tehnike i internetska mahala nepoznatih jedinki razlicitih karakternih crta ) kakve ovo veze sada opcenito ima sa tuzlanskom mahalom tamo vas koji zajednicki zivite i nasom rastrkanom mahalom inostranstva

,kako tko zbilja zivi iza ovog ekrana natipkanih slova e tu su stvarne zivotne razlike i nemaju nikakvu vezu sa internetskim zivotima
,,mozda je i bolje da se ne znaju detalji jer bi jaz zavisti bio na zalost jos gorii ...
pa prema tome ajd da podrzimo i temu sta immam u inostranstvu a u Bosni mi fali...


..... imam vecu platu ovdje i moja profesija je ovdje mnogo priznatija nego u Bosni...






Ponekad zaista ne mogu da se otmem utisku da i ti sama ne znaš šta si htjela reæi Ovo što sam boldirao ne može se drugaèije okarakterisati nego kao verbalni galimatijas!

Al ovo za jaz mi je glavno Ma halooo ba, koga normalnog može zanimati dal se ti kupaš u jakuziju (jel se vako piše ) taslaèiš u svili i kadifi, voziš ovo ili ono auto etc etc
Pa ti si senzi ta koja svako malo kao sluèajno ubacuje te detalje!!Gledam evo na temi o Švicarskoj koja je politièka par exelance ti kao sluèajno ubacuješ da si zaboga imala namjeru kupiti stan u Adelbodenu Ma hajde
Trebala si prvo provjeriti jel tamo cuke zapišavaju kupus
Znamo se ba senzi mani mi te šuplje


 


<br /><br /><br /><br />

04-12-2009 at 14:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 31
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adnan0412, Amadeaida, Berba, billboard90, Dva M, Edo.Klosaric, Image, labudtz, ladyS, Mahe, marijana h, musa, Nestasni, pere_fuma, samko, skojevska, Soprano, spam, Timo
FORUM : Dijaspora : Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice