Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
andjela wrote:
Kolko je samo istine u ovoj prièi
Prije nego što sam se udala , u starom komšiluku imala sam jednu staricu tako dragu , da sam je baš voljela sresti.Živjela je sama i ja ono nikad se nisam mnogo pitala zašto je sama i gdje su joj svi ..Dok me jednom nije pozvala da joj izmjerim pritisak..I tako odem ja njoj ....i tek nakon nekih 15-tak minuta skontam , da njoj ustvari treba malo neko ko bi je slušao ..... Hana se zvala i poèela mi je prièat kako je poginuo njen Sakib...kako su Alma i Raif , otišli u bijeli svijet....Kako kad "ono malo dodju , sve navrat na nos" ....Ali ta žena je zraèila nekim optimizmom , da je sve to meni bilo milina slušati od nje
Od tad sam joj stalno išla mjerila pritisak i šeæer (pošto su joj djeca nabavila sve te aparate da ima).... Prièala je meni teta Hana i kako se udala i kako je ašikovala (i to s trojicom ).... ma ja dugo nisam prièala sa starijom , a zanimljivijom osobom kao što je ona bila......
Ali jednog dana teta Hana je jednostavno zaspala i sama i željna svoje Alme i svog Raifa

[Edited by andjela on 25-12-2009 at 21:26 GMT]



i ja volim stare ljude oni zive u nekom svom svijetu i treba im neko ko ce da ih cuje
21-04-2010 at 21:07 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

moju najuzu porodicu,,prijatelje,posao,ambicije,kucu
hobije ,miran i kvalitativan zivot

23-04-2010 at 13:51 | Ukljuèi u odgovor
zustra
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 08-12-2008
Lokacija: Wien-Tuzla
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

ja kad sam zivio u tuzli uvijek sam govorio kako mi fali kino, koncerti, ma svasta mi je nesto falilo ... i dodjem ja konacno u bec ... gdje sve to ima ... ali mi nijednom nije palo napamet da odem u to kino, te velike koncerte, obilazak grada itd itd ... nego samo poso kuca poso kuca, koo magarac ... evo jos par mjeseci i eto mene nazad u moju tuzlu, najljepsu na svijetu ... a vi sto nesto sere... vama samo fali para u bosni ... nista drugo

31-08-2010 at 16:19 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
zustra wrote:
ja kad sam zivio u tuzli uvijek sam govorio kako mi fali kino, koncerti, ma svasta mi je nesto falilo ... i dodjem ja konacno u bec ... gdje sve to ima ... ali mi nijednom nije palo napamet da odem u to kino, te velike koncerte, obilazak grada itd itd ... nego samo poso kuca poso kuca, koo magarac ... evo jos par mjeseci i eto mene nazad u moju tuzlu, najljepsu na svijetu ... a vi sto nesto sere... vama samo fali para u bosni ... nista drugo

AAA ne snalazi se svako u velikom gradu isto
manji grad ,svoj narod i svoj jezik ,
jelda to su ti atributi koji ti daju najvecu sigurnost,
na jedan nacin to i jeste poanta globalizacije,
tko se ne moze snaci sa velikim svjetskim gradskim projektima neka se vrati na manje ,
samo neka se ostane sretan

[Edited by senzualna on 02-09-2010 at 09:23 GMT]
02-09-2010 at 09:21 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
andjela wrote:
Kolko je samo istine u ovoj prièi
Prije nego što sam se udala , u starom komšiluku imala sam jednu staricu tako dragu , da sam je baš voljela sresti.Živjela je sama i ja ono nikad se nisam mnogo pitala zašto je sama i gdje su joj svi ..Dok me jednom nije pozvala da joj izmjerim pritisak..I tako odem ja njoj ....i tek nakon nekih 15-tak minuta skontam , da njoj ustvari treba malo neko ko bi je slušao ..... Hana se zvala i poèela mi je prièat kako je poginuo njen Sakib...kako su Alma i Raif , otišli u bijeli svijet....Kako kad "ono malo dodju , sve navrat na nos" ....Ali ta žena je zraèila nekim optimizmom , da je sve to meni bilo milina slušati od nje
Od tad sam joj stalno išla mjerila pritisak i šeæer (pošto su joj djeca nabavila sve te aparate da ima).... Prièala je meni teta Hana i kako se udala i kako je ašikovala (i to s trojicom ).... ma ja dugo nisam prièala sa starijom , a zanimljivijom osobom kao što je ona bila......
Ali jednog dana teta Hana je jednostavno zaspala i sama i željna svoje Alme i svog Raifa

[Edited by andjela on 25-12-2009 at 21:26 GMT]

Draga Andjela meni ako bude trebao andeo za moje roditelje ja cu tebe pozvati,,
02-09-2010 at 09:30 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
Dea wrote:



i ja volim stare ljude oni zive u nekom svom svijetu i treba im neko ko ce da ih cuje



ovo je jedna velika istina i trebali bi svi imati ta cula da ih dobro razumijemo ,
jer su nasi starci stvarni ovisnici svoje familije i emocionalno a i novcano
02-09-2010 at 09:33 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

Èitajuæi vas ovako mislim da imate sve OSIM Bosne, a kad ste u Bosni najmanje je osjeæate.

02-09-2010 at 22:07 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
hurija wrote:
Èitajuæi vas ovako mislim da imate sve OSIM Bosne, a kad ste u Bosni najmanje je osjeæate.


Sto najmanje?
06-09-2010 at 09:32 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:


Sto najmanje?

Mislim da vas "in general" sve vuèe nostalgija, sjeæanja na neke dogaðaje, mjesta i, vjerovatno, su to neke finije stvari. Kad se doðe u BiH zatekne se puno stvari koje nisu i nikad više neæe biti iste. Istina, med i mlijeko nikad nije ni bilo, naroèito to primjeæujete kad se poène uporeðivati nešto od tamo naspram ovoga ovdje. Ne kažem da je bolje ni tamo, ali je vjerovatno zakon u pravom smislu te rijeèi- Zakon.
A to da je manje ili najmanje osjeæate..i to kažem onako, "in general". Sigurno niste u situaciji da slušate svakodnevno socijalne prièe oko sebe, osim kad se èujete ili nakratko doðete u BiH. Kažem, razumijete ali ne osjeæate. Nekako mi se èini da u svakom sluèaju imate više izbora tamo nego ovdje. Ima ga i ovdje, ja bar želim tako da mislim i vidim, ali vidim da od silnog jada i osjeæaja bezizlaznosti se i ne vidi drugi i drugaèiji, možda bolji izbor.
Iskreno, meni je muka od silne prièe "kako je U nas sve sreðeno, a kad doðem u BiH, ništa ne valja", ali mi je i muka od prièe i sa ove strane kako "U vas tamo sve štima, kod nas ne".
Kako god, mišljenja sam da ni tamo ni ovamo nije lako, svaka strana ima svoju težinu, ali da se polako gubi osjeæaj za ljude koji tavore i rade svakodnevni veleslalom da bi preživjeli je istina.
Sad bi se mogla nadovezati prièa kako neki imaju previše, kako se valja grdan novac..i tome slièno. Ali ja govorim o obiènim ljudima, a takvih je ipak veæina, koji nastoje da žive od svojih deset prstiju i koji nastoje da prežive, a da to kobajagi ne lièi na preživljavanje.


P.S. i šta ti stalno nešto zapitkuješ
bolje ti je jednu da si skuh'o
06-09-2010 at 11:38 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
hurija wrote:

Mislim da vas "in general" sve vuèe nostalgija, sjeæanja na neke dogaðaje, mjesta i, vjerovatno, su to neke finije stvari. Kad se doðe u BiH zatekne se puno stvari koje nisu i nikad više neæe biti iste. Istina, med i mlijeko nikad nije ni bilo, naroèito to primjeæujete kad se poène uporeðivati nešto od tamo naspram ovoga ovdje. Ne kažem da je bolje ni tamo, ali je vjerovatno zakon u pravom smislu te rijeèi- Zakon.
A to da je manje ili najmanje osjeæate..i to kažem onako, "in general". Sigurno niste u situaciji da slušate svakodnevno socijalne prièe oko sebe, osim kad se èujete ili nakratko doðete u BiH. Kažem, razumijete ali ne osjeæate. Nekako mi se èini da u svakom sluèaju imate više izbora tamo nego ovdje. Ima ga i ovdje, ja bar želim tako da mislim i vidim, ali vidim da od silnog jada i osjeæaja bezizlaznosti se i ne vidi drugi i drugaèiji, možda bolji izbor.
Iskreno, meni je muka od silne prièe "kako je U nas sve sreðeno, a kad doðem u BiH, ništa ne valja", ali mi je i muka od prièe i sa ove strane kako "U vas tamo sve štima, kod nas ne".
Kako god, mišljenja sam da ni tamo ni ovamo nije lako, svaka strana ima svoju težinu, ali da se polako gubi osjeæaj za ljude koji tavore i rade svakodnevni veleslalom da bi preživjeli je istina.
Sad bi se mogla nadovezati prièa kako neki imaju previše, kako se valja grdan novac..i tome slièno. Ali ja govorim o obiènim ljudima, a takvih je ipak veæina, koji nastoje da žive od svojih deset prstiju i koji nastoje da prežive, a da to kobajagi ne lièi na preživljavanje.


P.S. i šta ti stalno nešto zapitkuješ
bolje ti je jednu da si skuh'o


Slazem se sa svim sto si napisala, definitivno. Naravno da nas jebe nostalgija, zasto bi inace i bili na forumu uopste, ima foruma i njihovih
I ima to sto kazes o osjecanju, i u ljudi je razlicito i to, neko osjeca, neko ne.
Al haj, makar ima ovaj forum pa insan cita, zajebava se, ima osjecaj, da nije jos skroz nesto iz Tuzle, makar ovo bilo i virtualno.
Moram zapitkivati, sta cu kad sam po prirodi ljubopitljiv
06-09-2010 at 12:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 11
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: almirdzini, boki, E_salkic, GIFT, Keno, meli1980, mirex, seky, selmic_de, Sselmica, Tuzlanka, vw joker
FORUM : Dijaspora : Šta imam ovdje, a u Bosni mi fali New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice