Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima

FORUM : Dijaspora : ta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Odgovori: 4162
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

citat:
andjela wrote:
Kolko je samo istine u ovoj prii
Prije nego to sam se udala , u starom komiluku imala sam jednu staricu tako dragu , da sam je ba voljela sresti.ivjela je sama i ja ono nikad se nisam mnogo pitala zato je sama i gdje su joj svi ..Dok me jednom nije pozvala da joj izmjerim pritisak..I tako odem ja njoj ....i tek nakon nekih 15-tak minuta skontam , da njoj ustvari treba malo neko ko bi je sluao ..... Hana se zvala i poela mi je priat kako je poginuo njen Sakib...kako su Alma i Raif , otili u bijeli svijet....Kako kad "ono malo dodju , sve navrat na nos" ....Ali ta ena je zraila nekim optimizmom , da je sve to meni bilo milina sluati od nje
Od tad sam joj stalno ila mjerila pritisak i eer (poto su joj djeca nabavila sve te aparate da ima).... Priala je meni teta Hana i kako se udala i kako je aikovala (i to s trojicom ).... ma ja dugo nisam priala sa starijom , a zanimljivijom osobom kao to je ona bila......
Ali jednog dana teta Hana je jednostavno zaspala i sama i eljna svoje Alme i svog Raifa

[Edited by andjela on 25-12-2009 at 21:26 GMT]

i ja volim stare ljude oni zive u nekom svom svijetu i treba im neko ko ce da ih cuje
21-04-2010 at 21:07 | Ukljui u odgovor
senzualna
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Odgovori: 10797

icon Re: ta imam ovdje, a u Bosni mi fali
Bez chatanja molim

moju najuzu porodicu,,prijatelje,posao,ambicije,kucu
hobije ,miran i kvalitativan zivot

23-04-2010 at 13:51 | Ukljui u odgovor
zustra
Nivo: Novi foruma
Registriran(a): 08-12-2008
Odgovori: 2

Bez chatanja molim

ja kad sam zivio u tuzli uvijek sam govorio kako mi fali kino, koncerti, ma svasta mi je nesto falilo ... i dodjem ja konacno u bec ... gdje sve to ima ... ali mi nijednom nije palo napamet da odem u to kino, te velike koncerte, obilazak grada itd itd ... nego samo poso kuca poso kuca, koo magarac ... evo jos par mjeseci i eto mene nazad u moju tuzlu, najljepsu na svijetu ... a vi sto nesto sere... vama samo fali para u bosni ... nista drugo

31-08-2010 at 16:19 | Ukljui u odgovor
senzualna
posjed dvostrukog mira

Bez chatanja molim

citat:
zustra wrote:
ja kad sam zivio u tuzli uvijek sam govorio kako mi fali kino, koncerti, ma svasta mi je nesto falilo ... i dodjem ja konacno u bec ... gdje sve to ima ... ali mi nijednom nije palo napamet da odem u to kino, te velike koncerte, obilazak grada itd itd ... nego samo poso kuca poso kuca, koo magarac ... evo jos par mjeseci i eto mene nazad u moju tuzlu, najljepsu na svijetu ... a vi sto nesto sere... vama samo fali para u bosni ... nista drugo

AAA ne snalazi se svako u velikom gradu isto
manji grad ,svoj narod i svoj jezik ,
jelda to su ti atributi koji ti daju najvecu sigurnost,
na jedan nacin to i jeste poanta globalizacije,
tko se ne moze snaci sa velikim svjetskim gradskim projektima neka se vrati na manje ,
samo neka se ostane sretan

[Edited by senzualna on 02-09-2010 at 09:23 GMT]
02-09-2010 at 09:21 | Ukljui u odgovor
senzualna
posjed dvostrukog mira

Bez chatanja molim

citat:
andjela wrote:
Kolko je samo istine u ovoj prii
Prije nego to sam se udala , u starom komiluku imala sam jednu staricu tako dragu , da sam je ba voljela sresti.ivjela je sama i ja ono nikad se nisam mnogo pitala zato je sama i gdje su joj svi ..Dok me jednom nije pozvala da joj izmjerim pritisak..I tako odem ja njoj ....i tek nakon nekih 15-tak minuta skontam , da njoj ustvari treba malo neko ko bi je sluao ..... Hana se zvala i poela mi je priat kako je poginuo njen Sakib...kako su Alma i Raif , otili u bijeli svijet....Kako kad "ono malo dodju , sve navrat na nos" ....Ali ta ena je zraila nekim optimizmom , da je sve to meni bilo milina sluati od nje
Od tad sam joj stalno ila mjerila pritisak i eer (poto su joj djeca nabavila sve te aparate da ima).... Priala je meni teta Hana i kako se udala i kako je aikovala (i to s trojicom ).... ma ja dugo nisam priala sa starijom , a zanimljivijom osobom kao to je ona bila......
Ali jednog dana teta Hana je jednostavno zaspala i sama i eljna svoje Alme i svog Raifa

[Edited by andjela on 25-12-2009 at 21:26 GMT]

Draga Andjela meni ako bude trebao andeo za moje roditelje ja cu tebe pozvati,,
02-09-2010 at 09:30 | Ukljui u odgovor
senzualna
posjed dvostrukog mira

Bez chatanja molim

citat:
Dea wrote:

i ja volim stare ljude oni zive u nekom svom svijetu i treba im neko ko ce da ih cuje

ovo je jedna velika istina i trebali bi svi imati ta cula da ih dobro razumijemo ,
jer su nasi starci stvarni ovisnici svoje familije i emocionalno a i novcano
02-09-2010 at 09:33 | Ukljui u odgovor
hurija

Registriran(a): 02-03-2004
Odgovori: 15602

Bez chatanja molim

itajui vas ovako mislim da imate sve OSIM Bosne, a kad ste u Bosni najmanje je osjeate.

02-09-2010 at 22:07 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Bez chatanja molim

citat:
hurija wrote:
itajui vas ovako mislim da imate sve OSIM Bosne, a kad ste u Bosni najmanje je osjeate.

Sto najmanje?
06-09-2010 at 09:32 | Ukljui u odgovor
hurija

Registriran(a): 02-03-2004
Odgovori: 15602

Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:

Sto najmanje?

Mislim da vas "in general" sve vue nostalgija, sjeanja na neke dogaaje, mjesta i, vjerovatno, su to neke finije stvari. Kad se doe u BiH zatekne se puno stvari koje nisu i nikad vie nee biti iste. Istina, med i mlijeko nikad nije ni bilo, naroito to primjeujete kad se pone uporeivati neto od tamo naspram ovoga ovdje. Ne kaem da je bolje ni tamo, ali je vjerovatno zakon u pravom smislu te rijei- Zakon.
A to da je manje ili najmanje osjeate..i to kaem onako, "in general". Sigurno niste u situaciji da sluate svakodnevno socijalne prie oko sebe, osim kad se ujete ili nakratko doete u BiH. Kaem, razumijete ali ne osjeate. Nekako mi se ini da u svakom sluaju imate vie izbora tamo nego ovdje. Ima ga i ovdje, ja bar elim tako da mislim i vidim, ali vidim da od silnog jada i osjeaja bezizlaznosti se i ne vidi drugi i drugaiji, moda bolji izbor.
Iskreno, meni je muka od silne prie "kako je U nas sve sreeno, a kad doem u BiH, nita ne valja", ali mi je i muka od prie i sa ove strane kako "U vas tamo sve tima, kod nas ne".
Kako god, miljenja sam da ni tamo ni ovamo nije lako, svaka strana ima svoju teinu, ali da se polako gubi osjeaj za ljude koji tavore i rade svakodnevni veleslalom da bi preivjeli je istina.
Sad bi se mogla nadovezati pria kako neki imaju previe, kako se valja grdan novac..i tome slino. Ali ja govorim o obinim ljudima, a takvih je ipak veina, koji nastoje da ive od svojih deset prstiju i koji nastoje da preive, a da to kobajagi ne lii na preivljavanje.

P.S. i ta ti stalno neto zapitkuje
bolje ti je jednu da si skuh'o
06-09-2010 at 11:38 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Bez chatanja molim

citat:
hurija wrote:

Mislim da vas "in general" sve vue nostalgija, sjeanja na neke dogaaje, mjesta i, vjerovatno, su to neke finije stvari. Kad se doe u BiH zatekne se puno stvari koje nisu i nikad vie nee biti iste. Istina, med i mlijeko nikad nije ni bilo, naroito to primjeujete kad se pone uporeivati neto od tamo naspram ovoga ovdje. Ne kaem da je bolje ni tamo, ali je vjerovatno zakon u pravom smislu te rijei- Zakon.
A to da je manje ili najmanje osjeate..i to kaem onako, "in general". Sigurno niste u situaciji da sluate svakodnevno socijalne prie oko sebe, osim kad se ujete ili nakratko doete u BiH. Kaem, razumijete ali ne osjeate. Nekako mi se ini da u svakom sluaju imate vie izbora tamo nego ovdje. Ima ga i ovdje, ja bar elim tako da mislim i vidim, ali vidim da od silnog jada i osjeaja bezizlaznosti se i ne vidi drugi i drugaiji, moda bolji izbor.
Iskreno, meni je muka od silne prie "kako je U nas sve sreeno, a kad doem u BiH, nita ne valja", ali mi je i muka od prie i sa ove strane kako "U vas tamo sve tima, kod nas ne".
Kako god, miljenja sam da ni tamo ni ovamo nije lako, svaka strana ima svoju teinu, ali da se polako gubi osjeaj za ljude koji tavore i rade svakodnevni veleslalom da bi preivjeli je istina.
Sad bi se mogla nadovezati pria kako neki imaju previe, kako se valja grdan novac..i tome slino. Ali ja govorim o obinim ljudima, a takvih je ipak veina, koji nastoje da ive od svojih deset prstiju i koji nastoje da preive, a da to kobajagi ne lii na preivljavanje.

P.S. i ta ti stalno neto zapitkuje
bolje ti je jednu da si skuh'o

Slazem se sa svim sto si napisala, definitivno. Naravno da nas jebe nostalgija, zasto bi inace i bili na forumu uopste, ima foruma i njihovih
I ima to sto kazes o osjecanju, i u ljudi je razlicito i to, neko osjeca, neko ne.
Al haj, makar ima ovaj forum pa insan cita, zajebava se, ima osjecaj, da nije jos skroz nesto iz Tuzle, makar ovo bilo i virtualno.
Moram zapitkivati, sta cu kad sam po prirodi ljubopitljiv
06-09-2010 at 12:05 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 4
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: almin.alivukovic, hanki panki, Ljeposava, maamazama, Mirna0902, MirzaBFMV, ONA
FORUM : Dijaspora : ta imam ovdje, a u Bosni mi fali New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net