Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

Vjerujem da su mnogi ogorèeni uslugom odreðenih institucija, službi, restorana, i tako dalje u Tuzli. Možda ste se upisali u knjigu žalbi, a možda i niste , no ako i jeste vašu kritiku æe možda pogledati šef, gazda , naèelnik , no da li æe se šta uèiniti, to ne možemo znati. Smatram da je veoma korisno ako svako od nas iznese svoje kritike na institucije i službe i dr. kako bi svi mogli biti upoznati šta nas èeka na tom i tom šalteru, u tom restoranu,u toj instituciji, u tom odjelu i tako dalje.

Primjer:
Dolazim u Reifeisen banku da uplatim jedan raèun, u Omegi, i par osoba je ispred i jedna se osoba uslužuje èak 15 minuta, raèunajuæi tako meni bi trebalo 45minuta da doðem na red. I jednostavno odluèim da odem u drugu banku i tako tamo odmah završim u roku od 6 min iako je bilo 4 osobe ispred mene!!

-

[Edited by Platonix on 02-12-2011 at 07:21 GMT]

30-11-2011 at 13:10 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

E ebi ga.
Uz ovakav bombastièan naslov ja sam oèekivao da si u najmanju ruku uhvatio nekoga za kragnu iz opšæine, komunalca, telkoma ili el.privrede a on opleo po jadnom konobaru i teti iz banke.
Š'o se tièe restorana, ako ièega ono barem tih "institucija" imamo za izvoza, tako da ako ti se ne sviða usluga prijaviš ga gazdi i doviðenja u drugom restoranu.
Glede banke, pa dao si odgovor u drugom dijelu reèenice. Odeš fino u drugu banku isto ko i u restoran, ha ja. Ako imaš zamjerki zoveš voðu smjene ili veæ kako se zove odgovorna osoba i prijaviš njesra koje ti se ne ðasvi.
A jesi li se možda zapitao sa kakvim se problemom tj. upitom ili eventualno namæorom susreo taj šalterski radnik i taj konobar?
Prije koji dan u pošti ispred mene je bila jedna gospoða koja je došla da uplati raèun za tel. ali isto ko da je donijela papirologiju za dugoroèni kredit! Ponijela listing i pita onog èovu u pošti za neki broj koji ona navodno nije zvala i ne želi da plati tih 0.70kf za trajanje tog poziva. Èova joj fino kaže "Hajte gospoðo tamo preko puta i žalite se na šalteru BH telecoma, on samo prima uplate." Ma jok.
Svi ste vi ovaki-onakvi, istrese se se, izbroja i na kraju opet plati ali sve i kad joj èovjek vrati kusur i uplatnicu ona stoji na šalteru i ne mrda, studira onu uplatnicu i uporeðuje sa listingom..... Kad æe ti on njoj opet uljudno, gospoðo možete li se malo pomjeriti u stranu, ljudi iza vas èekaju. Ja histerije, kretetenizma, primitivizma i seljakluka! Ne mogu ni ponoviti šta mu je sve rekla.
Što ti ovo pišem? Zato što se zbog jedne obiène gluposti, uplate raèuna za telefon, na šalteru stvorio red od 15ak ljudi, bez ikakve potrebe.
Ti sam izvuci naravouèenije.
Daj neku negativnost koju si doživio od ovih iz javnog sektora pa da 'sujemo i nerviramo se ko ljudi, mani privatnika, dosta im je njihove muke.
P.S.
Pazi samo koji mi je "broj komentara"

[Edited by daleko on 30-11-2011 at 15:06 GMT]

30-11-2011 at 15:02 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

Ja stvarno ne znam u cemu je problem sa konobarem?? Pa ovo je Bosna,a Bosanac voli opsovat nego hljeba se najest (ipak doticni je konobar,a ne doktor nauka) .
Mislis da ce ga gazda otpustit zato sto si ga ti prozvao ovde na forumu

Sto se tice cekanja,ceko si dosad cekat ces i ubuduce

30-11-2011 at 15:16 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

i smjesno i zalosno kad na ovu temu koentare dju ljudi koji i ne zive ovdje,ali zato mi kusamo ono sto oni izglasaju iz dijaspore...

30-11-2011 at 16:38 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
kagemusha wrote:
i smjesno i zalosno kad na ovu temu koentare dju ljudi koji i ne zive ovdje,ali zato mi kusamo ono sto oni izglasaju iz dijaspore...


Zašto je smiješno? Zbog èega žalosno?
U jednu ruku moram priznati da si u pravu, Da sam ja na njihovom mjestu nikada se ne bih osvrnuo na ovu nedoðiju.
Puno sve neke nadobudnosti, visoke eminencije, pogleda sa visoka, omalovažavanja i nipodaštavanja drugih na svakom koraku a u stvari sve gola i ohola fukara. Niti smo lijepi, niti obrazovani niti bogati a se ponašamo se ko da sve to jesmo.
30-11-2011 at 18:09 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
daleko wrote:


Zašto je smiješno? Zbog èega žalosno?
U jednu ruku moram priznati da si u pravu, Da sam ja na njihovom mjestu nikada se ne bih osvrnuo na ovu nedoðiju.
Puno sve neke nadobudnosti, visoke eminencije, pogleda sa visoka, omalovažavanja i nipodaštavanja drugih na svakom koraku a u stvari sve gola i ohola fukara. Niti smo lijepi, niti obrazovani niti bogati a se ponašamo se ko da sve to jesmo.

Smjesno jeste.Zato sto te iste osobe imaju i vece probleme i o njima sute.Glume neke bogtase dodu ovdje sa rentanim automobilom da pokazu kako dobro zive,a ustvari ni gaca na sebi nemaju kako treba.Ljudi im zavide..na cemu? I smiju se kako su nas zajebali na izborima.I nismo fukara. Imas li predstave koliko samo u Evropi imas beskucnika..koliko u Bosni? Mislis da oni koji zive u "blagoslovljenim drzavama" ne sastavljaju jedva kraj sa krajem..pitaj ih sta jedu..koliko su zaista obrazovani...kako su zavrsili fakultete ...ovdje u Bosni...kad vec imaju fakultete zasto ne rade tamo-ono sto su zavrsili..ne jezik samo poznaju tako d ne mogu nostrificirati diplome...a pogotovo neki koji su fakultet zavrsili na ledima...a i dalje glume gospodu. Druze dok sam bio DRUG bio sam GOSPODIN...a to sam i ostao i jedno i drugo...imao sam srece...A o nadbudnosti ... pa pogledaj i ovdje na forumu su neki tako nadobudni....narodna kaze ..daj fukari vlast i ubit ce prvo svoga oca...
30-11-2011 at 19:36 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
kagemusha wrote:
I smiju se kako su nas zajebali na izborima.


Mislim da si u velikoj zabludi sto se tice izlaska dijaspore na izbore. Procenat je toliko minoran da kada bi SVI ti glasovi otisli samo na jednu osobu ta osoba nebi imala dovoljno ni za odbornika u MZ, a kamo li u nekom od nekoliko nasih Parlamenata. I zaista mislim da vise nema smisla NEUSPJEH izbora svaljivati u velikim dijelom na dijasporu. Dijaspora, sto se izbora tice ni u kom slucaju nije mogla ZAJEBATI bilo koga u BiH.
30-11-2011 at 19:58 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
Putnik wrote:


Mislim da si u velikoj zabludi sto se tice izlaska dijaspore na izbore. Procenat je toliko minoran da kada bi SVI ti glasovi otisli samo na jednu osobu ta osoba nebi imala dovoljno ni za odbornika u MZ, a kamo li u nekom od nekoliko nasih Parlamenata. I zaista mislim da vise nema smisla NEUSPJEH izbora svaljivati u velikim dijelom na dijasporu. Dijaspora, sto se izbora tice ni u kom slucaju nije mogla ZAJEBATI bilo koga u BiH.

U biti si u pravu...a stvarno za koga glasati u BiH...niko nije sposoban da nesto uradi...zasjeli mali diktatori u stolice...dok god je partijsko iznad gradana...tu hljeba nema..ali prijatelju i jedan glas odlucuje
30-11-2011 at 20:07 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
kagemusha wrote:

Smjesno jeste.Zato sto te iste osobe imaju i vece probleme i o njima sute.Glume neke bogtase dodu ovdje sa rentanim automobilom da pokazu kako dobro zive,a ustvari ni gaca na sebi nemaju kako treba.Ljudi im zavide..na cemu? I smiju se kako su nas zajebali na izborima.I nismo fukara. Imas li predstave koliko samo u Evropi imas beskucnika..koliko u Bosni? Mislis da oni koji zive u "blagoslovljenim drzavama" ne sastavljaju jedva kraj sa krajem..pitaj ih sta jedu..koliko su zaista obrazovani...kako su zavrsili fakultete ...ovdje u Bosni...kad vec imaju fakultete zasto ne rade tamo-ono sto su zavrsili..ne jezik samo poznaju tako d ne mogu nostrificirati diplome...a pogotovo neki koji su fakultet zavrsili na ledima...a i dalje glume gospodu. Druze dok sam bio DRUG bio sam GOSPODIN...a to sam i ostao i jedno i drugo...imao sam srece...A o nadbudnosti ... pa pogledaj i ovdje na forumu su neki tako nadobudni....narodna kaze ..daj fukari vlast i ubit ce prvo svoga oca...

Pa ti fakat nemas veze sa zivotom, a gospodin definitivno nisi, niti ces ikada biti. Procitaj samo sta si napisao, ali polako da svatis kako to pateticno zvuci. Ako vecina ljudi u BIH razmislja tako kako ti razmisljas, onda nije ni cudo sto je situacija takva kakva jeste. Mene tvoja bezvezna pisanja ne uzbudjuju, samo potvrdjuju da si najobicniji sitni provokator i covjek kompleksa nize vrijednosti.

I nismo te mi zajebali na izborima, nego ste se sami zajebali. Onako kako ste birali, tako vam je. Nisam ti ja kriva sto je BIH puna ''intelektualaca'' za koje glasate. Do vase je svijesti, a ne do nase. Vi ste ti koji tamo ziviti, pa valjda i birate onako kako vam odgovara.
30-11-2011 at 22:02 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
kagemusha wrote:

Smjesno jeste.Zato sto te iste osobe imaju i vece probleme i o njima sute.Glume neke bogtase dodu ovdje sa rentanim automobilom da pokazu kako dobro zive,a ustvari ni gaca na sebi nemaju kako treba.Ljudi im zavide..na cemu? I smiju se kako su nas zajebali na izborima.I nismo fukara. Imas li predstave koliko samo u Evropi imas beskucnika..koliko u Bosni? Mislis da oni koji zive u "blagoslovljenim drzavama" ne sastavljaju jedva kraj sa krajem..pitaj ih sta jedu..koliko su zaista obrazovani...kako su zavrsili fakultete ...ovdje u Bosni...kad vec imaju fakultete zasto ne rade tamo-ono sto su zavrsili..ne jezik samo poznaju tako d ne mogu nostrificirati diplome...a pogotovo neki koji su fakultet zavrsili na ledima...a i dalje glume gospodu. Druze dok sam bio DRUG bio sam GOSPODIN...a to sam i ostao i jedno i drugo...imao sam srece...A o nadbudnosti ... pa pogledaj i ovdje na forumu su neki tako nadobudni....narodna kaze ..daj fukari vlast i ubit ce prvo svoga oca...


Cuj momak, da ti odgovori neko ko je zavrsio fakultet, i to onaj u Bosni.Nostrifikacija, uopste, nema veze sa znanjem jezika...to bi ti kao GOSPODIN trebao znati.

01-12-2011 at 05:00 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Aldarion, aly, golga, jaaah
FORUM : Tuzlarije : KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI .. New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice