Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

i naš æe sistem(koji je trenutno prepisan iz socijalizma) definitivno morati da pretrpi korjenite promjene, pogotovo što je privatna praksa u velikom zaletu. ako radonèiæ na slijedeæim izborima dobije više nego na ovim, eto ga brale.

trenutno svi koji imaju ovjerenu knjižicu mogu da koriste zdravstvene usluge u neogranièenim kolièinama. da idu kod doktora i da snime svaki nokat na magnetu, samo ako dobiju uputnicu.
to je veliki odliv sredstava iz budžeta. veliki je problem nezaposlenost, jer se zdravstvo finansira iz liènih dohodaka.


sada svako može koristiti bilo koju uslugu u zdravstvu koliko god puta hoæe, bez obzira na to koliko izdvaja za zdravstvenu zaštitu. vjerovatno æe i taj segment da se izmjeni, jer nije u redu da neko izdvoji za 10 godina 20-30 000i da dobije iste uslove kao neko ko je izdvojio 90-100 000. tipièan zakon kapitalizma. and of story.

to što se kod nas zdravstvo još uvijek smatra socijalnom kategorijom to je naš problem, na tržištu sada vlada kapitalizam, sa svom okrutnošæu koju nosi sa sobom.

08-02-2012 at 20:09 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

Ma Platonix nema pojma o cemu prica.Amerika ima jedan od naj komplikovanijih health care sistema u svijetu.Osiguranje je podjeljeno na vishe planova(licni,family zavisi gdje se nadjes .).Zavisi od plana(ili ti pak premiuma koliko ces da platis iz svog dzepa) imas odredjenu procentazu koliko placa osiguranje,a koliko ti dajesh iz svog dzepa nakon intervencije ili pregleda...pa placanje lijekova je baska,posebno moras imati dental (za popravljanje zuba)osiguranje itd itd.Ja stvarno ne bih ulazio u raspravu sa Platonixom jer lik ne zna o cemu prica!!!

08-02-2012 at 22:24 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
Testosteron wrote:
Ma Platonix nema pojma o cemu prica.Amerika ima jedan od naj komplikovanijih health care sistema u svijetu.Osiguranje je podjeljeno na vishe planova(licni,family zavisi gdje se nadjes .).Zavisi od plana(ili ti pak premiuma koliko ces da platis iz svog dzepa) imas odredjenu procentazu koliko placa osiguranje,a koliko ti dajesh iz svog dzepa nakon intervencije ili pregleda...pa placanje lijekova je baska,posebno moras imati dental (za popravljanje zuba)osiguranje itd itd.Ja stvarno ne bih ulazio u raspravu sa Platonixom jer lik ne zna o cemu prica!!!


Prosvijetli nas svojim znanjem- lijepo kažem; ako ti je dobro, onda ništa! Uživaj, ne obraæaj na moje lupetanje! A vrijeme æe pokazati da li sam u pravu ili ne!!!??
08-02-2012 at 22:52 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
Testosteron wrote:
Ma Platonix nema pojma o cemu prica.Amerika ima jedan od naj komplikovanijih health care sistema u svijetu.Osiguranje je podjeljeno na vishe planova(licni,family zavisi gdje se nadjes .).Zavisi od plana(ili ti pak premiuma koliko ces da platis iz svog dzepa) imas odredjenu procentazu koliko placa osiguranje,a koliko ti dajesh iz svog dzepa nakon intervencije ili pregleda...pa placanje lijekova je baska,posebno moras imati dental (za popravljanje zuba)osiguranje itd itd.Ja stvarno ne bih ulazio u raspravu sa Platonixom jer lik ne zna o cemu prica!!!



us health care,pa nema dalje
jebo sve pocet ih sparivat na ovom forumu,biser do bisera
08-02-2012 at 22:54 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
Platonix wrote:

Prosvijetli nas svojim znanjem- lijepo kažem; ako ti je dobro, onda ništa! Uživaj, ne obraæaj na moje lupetanje! A vrijeme æe pokazati da li sam u pravu ili ne!!!??


Ja cu ti samo reci jednu stvar....vrijeme ce pokazat da ti ne gine Kreka!!
09-02-2012 at 01:37 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
Testosteron wrote:


Ja cu ti samo reci jednu stvar....vrijeme ce pokazat da ti ne gine Kreka!!


Bleji ovcooooo, bleji... šta ti kažeš, daj sastavi nekoliko pametnih reèenica da te shvatim ozbiljnu- udubi glavu u pijesak i zaveži lajava usta.
09-02-2012 at 07:09 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
Platonix wrote:

Bleji ovcooooo, bleji... šta ti kažeš, daj sastavi nekoliko pametnih reèenica da te shvatim ozbiljnu- udubi glavu u pijesak i zaveži lajava usta.


I da dodam jos da Amercko osiguranje ti da listu zdrastvenih ustanova s kim imaju ugovor sto ne znaci da ces dobit najbolje lijecenje....a ako ti izabers ustanovu za sebe velika sansa postoji da ti nece pokrit neke od troskova tako da ces razliku izdvojit iz svog dzepa(provjeri cijene nashih zdravstvenih usluga pojedinacno pa zamisli da neke od tih usluga moras da platis direktno).Budi zadovoljan sa tim sto imas i vjeruj OVCO bit ce ti i gore.
09-02-2012 at 07:41 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
Testosteron wrote:


I da dodam jos da Amercko osiguranje ti da listu zdrastvenih ustanova s kim imaju ugovor sto ne znaci da ces dobit najbolje lijecenje....a ako ti izabers ustanovu za sebe velika sansa postoji da ti nece pokrit neke od troskova tako da ces razliku izdvojit iz svog dzepa(provjeri cijene nashih zdravstvenih usluga pojedinacno pa zamisli da neke od tih usluga moras da platis direktno).Budi zadovoljan sa tim sto imas i vjeruj OVCO bit ce ti i gore.


Pohvala , sastavio komad vune reèenicu! Mašala! Cijene spram standarda!! Kad su amerikanci gledali TV mi smo svijeæe palili, kad su Ameri dobili ureðaj na kojem tipkaš mi smo tek imali crnobijeli TV...antipaèitni su mi, al jbg . razvili su sistem. Taj sistem je kapitalizam, koliko on bio dobar ili ne bio, mi smo u Bosni i Hercegovini odluèili da prihvatimo kapitalizam, da se privatizuju firme ... i tako dalje. Pa šta mi ti veliš komadu vune; treba Bosna i Hercegovina biti jednom nogom u kapitalizmu a drugom u komunizmu. Sve se plaæa, ali i sve što zaradiš time raspolažeš. Koliko rada toliko para. Zašto bi ja odvajao za zdravstvo mjeseèno a nisam koristio uslugu 7 godina! Zašto plaæam nešto što ne koristim!? Ako mi zamotaju prst- platim, ako treba pregled- lijepo platim. Ionako lijekove ti ne daju džaba i sada, veæ recept pa kupi. Ako trebaš operaciju, kažu ti , eh mi ne radimo to- to je u Austriji, Njemaèkoj i td.. Pa onda pored zrdavstvene knjižice i premije haj skupljaj lovu pa u Austriju na lijeèenje!!!
A sad komadu vune, pretvori se u loptu i kolutaj se po snijegu.
09-02-2012 at 10:18 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
Platonix wrote:


Pohvala , sastavio komad vune reèenicu! Mašala! Cijene spram standarda!! Kad su amerikanci gledali TV mi smo svijeæe palili, kad su Ameri dobili ureðaj na kojem tipkaš mi smo tek imali crnobijeli TV...antipaèitni su mi, al jbg . razvili su sistem. Taj sistem je kapitalizam, koliko on bio dobar ili ne bio, mi smo u Bosni i Hercegovini odluèili da prihvatimo kapitalizam, da se privatizuju firme ... i tako dalje. Pa šta mi ti veliš komadu vune; treba Bosna i Hercegovina biti jednom nogom u kapitalizmu a drugom u komunizmu. Sve se plaæa, ali i sve što zaradiš time raspolažeš. Koliko rada toliko para. Zašto bi ja odvajao za zdravstvo mjeseèno a nisam koristio uslugu 7 godina! Zašto plaæam nešto što ne koristim!? Ako mi zamotaju prst- platim, ako treba pregled- lijepo platim. Ionako lijekove ti ne daju džaba i sada, veæ recept pa kupi. Ako trebaš operaciju, kažu ti , eh mi ne radimo to- to je u Austriji, Njemaèkoj i td.. Pa onda pored zrdavstvene knjižice i premije haj skupljaj lovu pa u Austriju na lijeèenje!!!
A sad komadu vune, pretvori se u loptu i kolutaj se po snijegu.



Prijatelju, ti ili si jako mlad, ili jako lud, oprosti na izrazu, ne znam bolji.
O nehumanosti da ne pricamo, svaka cast.
Za 7 godina po 20 maraka, izracunaj koliko je, vaginus dimus, ne mozes paklo skupljih lijekova kupiti, al MOZES sigurnost, koliku toliko.
Nedo ti Bog da ti se zelje ostvare, glede toga da placas sam.
Vidi posto je dan u bolnici, pregled itd.....
Nemoj drug, tvrdoglavoscu, nikog neces ubijediti ni u sta
PS.
Vidi samo posto ti je lijek sa i bez recepta, bilo koji
09-02-2012 at 10:28 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

ti si drug sto bi amerikanci rekli out of touch al zesce...
da imamo u bosni sistem placanje po pregledu il ucinjenom u zdr.sektoru
pa kako bola ne bio?
znas li koliki bi troskovi bili,da se naplati odradjeno?ko bi to tek u ovoj drzavi placo...

09-02-2012 at 10:29 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 54
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Aldarion, aly, golga, jaaah
FORUM : Tuzlarije : KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI .. New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice