Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : ŠTRAJKOVI ALL ABOUT
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

Puna podrska prosvjetarima i svima koji se zakonski bore za svoja prava!!

10-03-2012 at 00:32 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

sad cujem da prosvjeta nastavlja sa strajkom? je l' to istina?

uzas! bas me interesira kad ce biti kraj skolske godine? 10 augusta?

11-03-2012 at 09:18 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

Moja kcerka ide u shkolu, ustvari jedini njen 4-i razred ide jer se njena uchiteljica boji odkaza.

11-03-2012 at 09:40 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

1.) Vlada treba prvo dati podatke koliko je bilo zaposlenih u ministarstvima prije 15 godina a koliko sada. Ta razlika je višak i njima se treba zahvalit i dati otkaz.

2.) Vlada treba smanjiti broj službenih automobila i vozaèa, dva ili tri ministarstva neka dijele jedno auto ili slièno, ostalo napolje. Pogotovo zabraniti upotrebu vozila u privatne svrhe.

3.) Vlada treba ogranièiti uptrebu mobitela, plaæati raèune do 50 KM, ostalo plaæa zaposlenik od svoje plate ili plaæa sve pozive na brojeve koji nisu u sklopu posla.

4.) Vlada treba smanjiti dodatna sredstva na plate uspolenih kontona, pušale, dnevnice, komisije itd ....

Sve te stvari i još masa drugih trebaju bacit na papir i izaæi u javnost i medije. Ako to ne da rezultate onda iæi na smanjenje plaæa.

PUNA PODRŠKA PROSVJETARIMA DA ISTRAJU!

S DRUGE STRANE SINDIKATI ZDRAVSVA, ŠKOLSTVA I PRIVREDE BI TREBALI OSNOVATI ZAJEDNIÈKI SINDIKAT JER PREDSTAVLJAJU TEMELJ SVAKE DRŽAVE. ONI NE BI TREBALI DOZVOLITI DA IH SINDIKATI BIROKRATA I DRŽAVNE ADMINISTRACIJE PRAVE BUDALAMA I ŽIVE NA NJIHOVOJ GRBAÈI.

11-03-2012 at 09:55 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

Trebala bi djeca, cim se okonca ovaj strajk prosvjetara, da zapocnu isti. Bar razred, a vjerujem i cijela skola, u koju ide moje dijete. Zbog neuslovnog i nekvalitetnog obrazovanja.
Za ovih 6 godina skolovanja nije vise od 20 puta usla u fiskulturnu salu, mikroskop je samo na slici vidjela, u skolskoj biblioteci nikada nije mogla da podigne lektiru jer knjiga nema, u wc-u mora kombinirkama da odvrce cesmu da bi ruke oprala.... Dje su pare bagro lopovska
Na kraju krajeva, mogu strajkovati iz solidarnosti prema 1/5 drugara iz razreda, ciji su roditelji nezaposleni i ne mogu da pruze svojoj djeci novac za uzinu, novi udzbenik, olovku, a o izletima i ekskurzijama da ne pricam.

11-03-2012 at 09:58 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
Crvena starka wrote:
Dje su pare bagro lopovska



...otišle na bokserske meèeve anonimnih sportista i javnih švalera,na shoping-šverc ture po raznim destinacijama,na preprièavanje minderskih traèeva preko službenog telefona ,na pokrivanje troškova štamapnja plakata u predizbornoj kampanji,doniranje vjerskih manifestacija, na skupe rezervne auto -dijelova ministarkinog voznog parka....
11-03-2012 at 10:26 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
Crvena starka wrote:
Trebala bi djeca, cim se okonca ovaj strajk prosvjetara, da zapocnu isti. Bar razred, a vjerujem i cijela skola, u koju ide moje dijete. Zbog neuslovnog i nekvalitetnog obrazovanja.
Za ovih 6 godina skolovanja nije vise od 20 puta usla u fiskulturnu salu, mikroskop je samo na slici vidjela, u skolskoj biblioteci nikada nije mogla da podigne lektiru jer knjiga nema, u wc-u mora kombinirkama da odvrce cesmu da bi ruke oprala.... Dje su pare bagro lopovska


Ma bravo!
Pa o tome sam ja pokušao na glavnoj stranici portala, u komentarima da napišem rijeè-dvije ali jok, odmah sam SDPovac, SDAovac i koji sve qrac-palac ne.
Ovo su stvari koje su morale izaæi na vidjelo još davno, ali nema ko da ih iznese!
Sve shupci i poltroni. Š
Što "tuba" kaže "Strah uèiteljicu da ne dobije otkaz"!! Eh tako je isto bilo i za sve ove stvari, neko je možda to i sugerisao direktoru ali tu se stvar završi. Direktoru se hebe za tim i samo kaže "nema u ministarstvu para za to" ali u prevodu: "Ðe æu to tražiti?! reæi æe mi "gazda poslodavac" da sam "troškali" i skinuæe me sa pozicije, bolje da šutim, jebeš èesmu i slavinu nek djeca peru ruke u potoku ili nek kupuju vlažne maramice".
Eh sad kad su im dirnuli u plate onda AVAAJ! GROM I PAKAO!! NE MOŽE TAKO!! PODRŠKA I RAZUMIJEVANJE!
Kakva bolan podrška?! Pa i sad kad su u štrajku ni ne dotièu se ovih stvari o kome "starka" piše a koje im itekako mogu iæi na ruku, ali zato pazi samo o èemu razgovaraju i koji su njihovi uslovi za prestanak štrajka:

- Da osnovica za obraèun plaæe korisnicma Budžeta TK u 2012. godini bude u visini osnovice za isplatu plaæa za oktobar 2011.
- Da se naknada za ishranu u toku rada u 2012. isplaæuje u skladu sa zakonom i kolektivnim ugovorom odnosno 1% od prosjeæne plaæe FBiH.
- Da se o naknadi za korištenje godišnjeg odmora – regresu za 2012. pregovara u junu 2012. godine
- Da se o jubilarnim nagradama za 2012. pregovara do 31.12.2012. pod uslovom da se ne gubi pravo na jubilarnu nagradu
- Da se dani, poèev od 05.03. (poèetak štrajka) pa do donošenja odluke o prestanku štrajka TRETIRAJU i PLATE kao redovan rad, uz obavezu da svi nerealizovani èasovi budu nadoknaðeni
- Da Vlada eventualno poveæanje plaæa u 2012. godini bilo kojim korisnicima Budžeta TK primjenjuje na sve korisnike Budžeta TK.

Malo li je?!
Spomenuše li igdje u zahtjevima probleme o kojima je "starka" pisala?!
Gdje su djeca u svemu ovome?!
Kakva prièa o regresu u junu?! Kakve jubilarne nagrade?!

Da se razumijemo, vladu ne spominjem iz razgloga što se tu nema šta spomenuti, dno dna, ili da ne bude da sam zaposlenik u istoj (gluhobilo) pa da zato samo kritikujem prosvjetare.


[Edited by daleko on 11-03-2012 at 13:36 GMT]
11-03-2012 at 13:36 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
daleko wrote:


Ma bravo!
Pa o tome sam ja pokušao na glavnoj stranici portala, u komentarima da napišem rijeè-dvije ali jok, odmah sam SDPovac, SDAovac i koji sve qrac-palac ne.

Kakva bolan podrška?! Pa i sad kad su u štrajku ni ne dotièu se ovih stvari o kome "starka" piše a koje im itekako mogu iæi na ruku, ali zato pazi samo o èemu razgovaraju i koji su njihovi uslovi za prestanak štrajka:

- Da osnovica za obraèun plaæe korisnicma Budžeta TK u 2012. godini bude u visini osnovice za isplatu plaæa za oktobar 2011.
- Da se naknada za ishranu u toku rada u 2012. isplaæuje u skladu sa zakonom i kolektivnim ugovorom odnosno 1% od prosjeæne plaæe FBiH.
- Da se o naknadi za korištenje godišnjeg odmora – regresu za 2012. pregovara u junu 2012. godine
- Da se o jubilarnim nagradama za 2012. pregovara do 31.12.2012. pod uslovom da se ne gubi pravo na jubilarnu nagradu
- Da se dani, poèev od 05.03. (poèetak štrajka) pa do donošenja odluke o prestanku štrajka TRETIRAJU i PLATE kao redovan rad, uz obavezu da svi nerealizovani èasovi budu nadoknaðeni
- Da Vlada eventualno poveæanje plaæa u 2012. godini bilo kojim korisnicima Budžeta TK primjenjuje na sve korisnike Budžeta TK.

Malo li je?!
Spomenuše li igdje u zahtjevima probleme o kojima je "starka" pisala?!
Gdje su djeca u svemu ovome?!
Kakva prièa o regresu u junu?! Kakve jubilarne nagrade?!

Da se razumijemo, vladu ne spominjem iz razgloga što se tu nema šta spomenuti, dno dna, ili da ne bude da sam zaposlenik u istoj (gluhobilo) pa da zato samo kritikujem prosvjetare.




Vijeæe roditelja izgleda funkcioniše samo kada treba napadat nastavnike ovisno o tome s kim mogu dogovorit štele ili bolje ocjene za svoju djecu.
Nisu nastavnici ti koji trebaju obezbjediti bolje uvjete školovanja. Neka se vijeæa roditelja organizuju pa pred Vladu kao što rade i prosvjetari tražeæi svoja prava.

11-03-2012 at 14:13 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
Aidatuzla wrote: 31. augusta
hahahah, bas saljivo! ovo si htjela pokazati kako sam ja neupucena!

draga aida, funny

nego, (ovo nema veze s aidom), sto ne bi svima u prosvjeti sada dali otkaze pa doveli nove nastavnike? probrati od ovih strajkaca one sto valjaju, pa njih ostavit, a iskoristit priliku da se popravi kvalitet kadra?

ima ljudi koji bi sretni bili da rade za njihove plate...

ps. samo provociram, nemojte se palit previse, ovo je samo odgovor na usijane glavice

[Edited by statebriga on 11-03-2012 at 14:29 GMT]
11-03-2012 at 14:28 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
Chili wrote:


Vijeæe roditelja izgleda funkcioniše samo kada treba napadat nastavnike ovisno o tome s kim mogu dogovorit štele ili bolje ocjene za svoju djecu.
Nisu nastavnici ti koji trebaju obezbjediti bolje uvjete školovanja. Neka se vijeæa roditelja organizuju pa pred Vladu kao što rade i prosvjetari tražeæi svoja prava.



Znaèi nastavnicima je nebitno to što dijete mora nositi kombinirke u torbi ako hoæe ruke da opere!?
Kažeš da se roditelji trebaju oragnizovati i tražiti MTS za škole, oni su to dužni? Jesam li dobro razumio?
Vidiš kako vi nadoðete,
ako slijedimo tvoju logiku ako vi niste "nasekirani" za druge probleme u školi osim plata, zašto bi roditelje i djecu bilo briga zato što æe vama smanjiti plate, šta su oni krivi a moraju da ispaštaju?
Po vašoj logici radnici na UKCu kad stupe u štrajk sve pacijente trebaju otpustiti i ne primati nove.
Policija treba pustiti nek se svi marišu izmeðu sebe i pljaèkaju jer policija je u štrajku i neæe da interveniše.
Vidiš ja nisam èuo da se to ikad desilo a i oni imaju subjekte kojima mogu manipulisati isto kao i vi djecom.
11-03-2012 at 15:57 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : ŠTRAJKOVI ALL ABOUT New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice