Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : ŠTRAJKOVI ALL ABOUT
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

Najbolje da shaljete djecu u mehtefe, jedan uchitelj, nikad ne shtrajkuje, jedan strani jezik i nema izborne nastave!

12-03-2012 at 16:11 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
primus inter pares wrote:





a bogami i roditelji...roditelji su ti koji trebaju radit sa svojom djecom...gdje djeca pokupe prve psovke,gdje vide,prve svadje,prve batine sigurno ne kod uciteljice,nastavnice,nego kod kuce..ako cemo ga pravo...
i ako ima ovoliko nepismenih,to nije zato sto nam je nastavni kadar ko muda,nego sto su roditelji ko muda,pa ne uce svoju djecu nicemu...
zato danas mozes vidjet balavca kako jebe sve po spisku nekoj penzionerki bez imalo respekta,il krene da udari straijeg covjeka...
a onda to sistem sve fino popodi,jer je u gusi sa kaznennim prijvama,manjkom,kadrova,zatvora etcetera etcetera etcetera...
a opet imas fine djece,komsija,idu u isti razred,a na ranu ih mozes stavit,pored ovih delikvenata,a ista uciteljica hahahah



Gotovo pa savršeno si determinisao jedan od kljuènih problema!Dobar broj današnjih,moram iskoristiti termin "kvazi roditelja" u stanju je optužiti sve redom,školu.uèitelja,direktora,domara.èistaèicu,sud,vladu policiju ma sve redom a pri tome se ne zapitati najnormalnije "da nije ba nešto ipak do mog djeteta"!!!
Prije par godina odem na roditeljski sastanak maloj raji i frka!Jedno od djece na po èasa iskoèilo kroz prozor i otišlo da igra lopte!!!Bilo lijepo vrijeme prozori otvoreni i hairlija vidio kako neka djeca igraju lopte i hop ode i on!Eee sad dolaze roditelji i drvlje i kamenje na uèiteljicu kako je zaboga to mogla dopustiti!!Pa zar ne bi svaki normalan roditelj zapitao sam sebe jel normalno takvo ponašanje djetetaAl jok, ožeži po uèiteljici i svima redom!Da ne prièam o ocjenama!Došo hairlija na roditeljski(igrom sluèaja znam da dotièni ima završenih osam razreda-guzovaèa veèernja) i poèeo soliti pamet nastavnici kako je eto za boga miloga njegovo dijete dobili trojku iz kontrolnog a on smatra da je trebalo dobiti "najmanje èetvorku"!!
Na ove opservacije od statebriga ne bi da se posebno osvræem jer reæi da je 95 % nastavnog kadra nepismeno ne zavrjeðuje bilo kakav komentar osim da kažem-ne seri živa bila!!!Ende!!! 


<br /><br /><br /><br />

12-03-2012 at 16:13 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

@statebriga

Ne žuèi
Prvo da te pitam, zasto si ti moje rijeci shvatila kao sukanje tebi?
Drugo, ono mi jako smeta (ta uciteljica), i ti si napisala sve kako jeste.

Osim placa, i mnogo toga drugog je razlog za ovaj strajk. Place su na prvom mjestu jer se od njih zivi.
Dalje, kakva sam ja uciteljica sude roditelji mojih ucenika, ako si cula nesto pozitivno, pa, trudim se opravdati velicinu i znacaj poziva kojim se bavim.
Ono sto sam pisala za roditelje i djecu je samo jedna od opaski na temu "ucenje, znanje, ocjenjivanje" uloga roditelja danas u skoli.
Dakle, kazem da ima veze sa ovom nastalom situacijom.

Ne svidja mi se udzbenicka politika, ali je nametnuta kao takva.
Posto sam osoba koja zna da nista ne pada s neba, a najmanje novac koji je prijeko potreban za zivot, radim posteno svoj posao, a pored redovnog posla i neke druge koji odgovaraju mom pozivu uciteljice.

Nema potrebe da razgovaramo zucnim tonom, nista sto sma napisala nije upuceno licno tebi osim sto je replika na tvoj post.
Drago mi je da znas kakvo je moje jedno dijete, i drugo mi je dobro. Velicam to iz prostog razloga sto zelim reci da se djecom treba baviti, a da roditelji to sve manje rade. Radimo i moj muz i ja, ali djeca su vazna. Ti opet uze sebi i ovaj dio kolaca
Samo sam iznijela neke cinjenice za koje sigurno znam da su istinite. Osim sto radimo sa djecom, mi radimo i sa roditeljima. Ako nesto podje naopako veliki broj roditelja se danas "vadi" na prezaposlenost. To sam napisala u kontekstu onoga sto si rekla za neobrazovanost prosvjetnih radnika i generacija koje izlaze neuke iz skola.
Tvrdim da tvoja procjena od 95% nije tacna. Necu reci ni da si potpuno u krivu. Ima kukolja, ima, ali ne toliko.
Reformu skolstva nismo mi izmislili, nametnuta nam je kao i mnogo toga drugog. Licno sam za uzimanje od drugih (zemalja) samo onoga sto je kod nas primjenjivo i sto ce biti korisno. Uvijek sam za kombinaciju prakticnog i teorijskog znanja.

Mozda necu odgovoriti na sve tvoje optuzbe koje si mi uputila na moje konstatcije jer nisam vadila citate iz tvog posta.

Za rad u tvom edukativnom centru si, izgleda, pitala pogresne osobe. Znam mnogo ljudi koji bi radili radionice i seminare pod povoljnim uvjetima.

Da zakljucim Nista sto sam napisala nije upuceno licno tebi.
Znam da znas nesto o meni i ne smeta mi to jer nemam sta da krijem.

Nisam ti se obratila ruznim rijecima i nije mi jasno zasto si povisila ton (tako sam shvatila citajuci tvoju repliku).

Ipak smo na neki nacin i kolegice pa imas od mene veliko




12-03-2012 at 16:20 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

zaro džaba pišeš, izgleda neki misle da je funkcija roditelja da nahrani i obuèe.
Nastavnik s 30 ðaka u razredu je tu za sve ostalo, sve njih da napravi doktorima, advokatima i inženjerima, da ima namakne znanje, nije bitno da li oni rade kuæi ili ne.
Ne znam kakav da je nastavnik djete neæe postiæ rezultat ako ne radi kuæi, djete neæe biti dobar student ako ne uèi kod kuæe.

O kvaliteti nastave se sigurno da raspravljati ali u našoj zemlji gdje nema sistema vrijednosti o kvaliteti svega se da raspravljati, zato je najtopliji savjet radite sa svojom djecom što više, provodite vrijeme s njema ako im želite dobro i ako želite da postanu dobri ljudi.

12-03-2012 at 16:54 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
Chili wrote:
zaro džaba pišeš, izgleda neki misle da je funkcija roditelja da nahrani i obuèe.
Nastavnik s 30 ðaka u razredu je tu za sve ostalo, sve njih da napravi doktorima, advokatima i inženjerima, da ima namakne znanje, nije bitno da li oni rade kuæi ili ne.
Ne znam kakav da je nastavnik djete neæe postiæ rezultat ako ne radi kuæi, djete neæe biti dobar student ako ne uèi kod kuæe.

O kvaliteti nastave se sigurno da raspravljati ali u našoj zemlji gdje nema sistema vrijednosti o kvaliteti svega se da raspravljati, zato je najtopliji savjet radite sa svojom djecom što više, provodite vrijeme s njema ako im želite dobro i ako želite da postanu dobri ljudi.


èinjenica je da se veliki broj roditelja upravo tako ponaša,pošalje djete u školu bez adekvatnog kuænog odgoja,razmaženo i nadobudno,aman zaman kao da je na oko izašlo ,a ne na neku stvar...
isto tako se i u prosvetu svašta zapošljava...svaka èast ovom starijem iskusnijem prosvjetnom kadru koje je izašlo iz onog "kakanog" Titovog vakta,ovi "bolonjci" ni za qua nisu...da se razumijemo ,ja to kažem i za ljude iz moje struke,pa èak i za moje rodjeno djete koje po Bologni studira...Sranje na kub
Sa svojim djetetom sam radila i upuæivala je samo u prvom osnovne,i to samo one predmete za koje djete baš nije imalo interesovanja (moje djete je bilo i ostalo antitalenat za crtanje)...Ali je zato bilo izdrilovano da se u školu ne kasni( a i ako se kasni ,pristojnost nalaže da se izvini),da se ne smije u školu iæi obuèen i namazan kao za maskenbal,da mobitel nema potrebe nositi na èas,a kamoli ometati rad na èasu,da se svom nastavnom osoblju mora persirati i ukazivati poštovanje( pa èak i onda kad se dobije slaba ili kad ta osoba pokaže otvorenu netrpeljivost)...nikada ni ja ni suprug nismo "intervenisali" niti mislim da to treba,nije korisno po djete,ma koliko ono oèekivalo tu vrstu "podrške"...Sebe raèunam u poprilièno strogog roditelja,ali zato odlièno znam da sam od svog djeteta uspjela napraviti liènost..Naravno uz pomoæ sjajnih uèitelja,nastavnika i profesora iz njene škole...

[Edited by soraya on 12-03-2012 at 17:34 GMT]
12-03-2012 at 17:25 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
statebriga wrote:

sto ces brisat? nije valjda da te sramota? prebaci negdje da svijet slobodno cita i divi se tvojoj elokventnosti i manirima

Ako ciljaš na ono što sam rekao da sereš evo ponovit æu-sereš ko foka

PS Ovo ostaje  


<br /><br /><br /><br />

12-03-2012 at 17:27 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

Dakle vratimo se temi Soraya ima drugih tema gdje možeš glumiti advokata  


<br /><br /><br /><br />

12-03-2012 at 17:39 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

Saopštenje sindikata osnovnog i srednjeg obrazovanja

Vlada se još nije oèitovala po zahtjevima Sindikata

Pregovaraèki tim SSS BiH TK je u subotu 10.03.2012.godine uruèio Pregovaraèkom timu Vlade TK zahtjeve o kojima æe se, kako je zakljuèeno, Vlada TK oèitovati u najkraæem roku. Vlada TK se do ovog trenutka nije oèitovala po zahtjevima Sindikata i time je pokazala koliko ozbiljno shvata trenutnu situaciju i nastojanja za iznalaženjem rješenja za povratak uèenika u školske klupe, navodi se u današnjem saopštenju sindikata osnovnog i srednjeg obrazovanja.  


<br /><br /><br /><br />

12-03-2012 at 17:50 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

"Poèinje štrajk Sindikalne organizacije sudova i tužilaštva TK

Sindikalna organizacija sudova i tužilaštva TK ostaje pri donesenoj odluci o stupanju u štrajk upozorenja koji je najavljen za 13. mart 2012. godine i trajaæe do 19. marta 2012. u periodu od 10:00 do 12:00 sati.

Ukoliko sindikati ne naðu rješenje sa Vladom TK do 19. marta, štrajk upozorenja prerasta u generalni štrajk. Iz Sindikata pozivaju graðane na razumijevanje."

12-03-2012 at 19:07 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

Nekome oèito kipi:

GRADSKE VLASTI MOSTARA OBNOVILE VOZNI PARK: Audi A6 za gradonaèelnika Ljubu Bešliæa, a A4 za predsjednika Gradskog vijeæa Murata Æoriæa. CIJENA: 161.610,00 KM

Za njih oèigledno nema krize, a niti veliku pažnju posveæuju èinjenici što se grad suoèava s teškim financijskim problemima pa su odluèili ni manje ni više nego uzeti dvije nove Audijeve limuzine, model A6 i A4.

Limo


I TREBA ŠTRAJK MAJKU IM NJIHOVU PAPANSKU!!!

12-03-2012 at 19:11 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 50
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : ŠTRAJKOVI ALL ABOUT New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice