Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : ŠTRAJKOVI ALL ABOUT
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

ps. imam prijateljicu koja radi kao uciteljica vec 10-12 ne znam ni ja godina, svake godine joj obnavljaju ugovor o djelu! svake!

znam najmanje 15 studenata koji su zavrsili i odradili pripravnici, pa dobili nogu, a na njihovo mjesto dosli novi pripravnici! jeftinije im je imat pripravnika, nego nastavnika, a jos im je draze kad uzmu studenta koji nije diplomirao (apsolvent s vecinom rijesenih ispita), pa njega drze dok ne dodje u fazu da moze biti pripravnik, onda ga sutnu!

znaci - nista se ne mijenja, nije bitan ministar!

e, da, nego, ja htjedoh nesto drugo da kazem. kaze mi primke da sam zla sto sam napisala da su vrijedni kao ja bla bla ne znam, u stvari, zasto sam zla! ja radim 3 posla da bih imala sve ono sto zelim da imam. mogla sam i ja da se pokunjim, predam stihiji, ali nisam! prema tome, ne pada mi na pamet da se izvinjavam sto sam vrijedna i sposobna!

btw... evo jos jedan primjer kako je ljudima mrsko radit! ja zvala njih desetak da dodju i drze razne kurseve. prof. likovnog, prof. njemackog, prof. knjizevnosti, bla bla... izracunala im (da se ne pate oni) da mogu po seminaru od 3-5 sati da zarade 150-220 maraka (zavisno od broja polaznika). je l' znate koliko njih drzi kurs?

NI JEDNO!

sta ti to govori?

to je: lezi 'ljebe da te jedem! ne bi niko da radi, a svi bi da plivaju u lovi i voze aventador!

treba srusit ovu vlast, treba srusit drzavni aparat koji je odvratno velik, treba promijeniti ustav, al' sta cemo s onima koji i tada nece radit, nego ce imat nesto da se pozale?

12-03-2012 at 15:00 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

znam ja sve o tom zivotu i tri posla u jednom,al posto ovde ima pogani koje sve citaju da piju krv na slamcicu otom potom,ne ovako...
al opet...
ucitelj,nastavnik je svetinja.,..za njih mora bit para...zato imamo poreze,ako vec nemamo jebene ceste,autoputeve,zlatne kasike,dajte bar ljudima plate, il mrsh sa vlasti...

12-03-2012 at 15:06 | Ukljuèi u odgovor
bh.zmaj
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 62
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

Dosao Mujo na informacije sinu u srednjoj skoli. Profesor cita ocjene koje su sve samo ne sjajne.
-Gospodine, Vas sin ima slabe ocjene iz cetiri predmeta. Morate nesto uciniti u vezi toga...
- Sta on ima iz vladanja, pita Mujo.
- E, tu je primjeran. Kulturno dijete, ne bjezi sa casova, ne prica na nastavi, stvarno za primjer, ali ove ocjene... odgovara profesor.
- Vidite profesore, rece Mujo, ja sam svoj zadatak ispunio i naucio ga, a sad je na vama, profesorima, da ga naucite vase predmete!!!

Ova nevina posalica, nazalost, puno govori u prilog stanju u skolstvu. Podrzavam borbu za sopstvena prava i plate, ali mislim da se ucitelji, nastavnici i profesori moraju malo uozbiljiti i raditi svoj posao. Djeca nam iz srednjih skola i sa fakulteta izlaze nepismena. Predavanja su mozda i kvalitetna, ali kriteriji ocjenjivanja su jadni. Djeca moraju napamet nauciti gradivo da bi dobili dobru ocjenu. Direktna posljedica je brzo zaboravljanje naucenog, tako da kada dijete zavrsi srednju skolu u stvarnosti veze nema o svom poslu.
Na kraju, svi vi koji ste zavrsili srednju skolu ili fakultet prije rata uporedite sa svojom djecom njihovo trenutno znanje iz neke oblasti i ono sto vi znate i sjecate se nakon 20 i vise godina i bice vam sve jasno.

[Edited by bh.zmaj on 12-03-2012 at 15:12 GMT] 


Da te volim dusa zna, draga moja

<br />

B I H
12-03-2012 at 15:11 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

ono prvo te nista nisam skontala, pisi pp objasni, ziv bio, nemoj da razmisljam, znas da nisam kapacitet

citat:
primus inter pares wrote: ucitelj,nastavnik je svetinja.,..
TACNO i upravo zbog toga, sto je svetinja, sto dijete svoju uciteljicu obozava i misli da je bezgresna, ona mora biti bezgresna, mora govoriti knjizevnim jezikom, mora znati znanje i biti pedagog!

zasto se ne bune sto im masa uciteljica nisu takve?!

(haman i ne kontaju da nisu!)
12-03-2012 at 15:13 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

alo ba pa i dan dans,neki mejdu nama,kupe nagrade po medjunarodnim takmicenjima a u istim uvjetima ko i svi ostali,...koliko ces ti ucit,izvini molim te,al stvar je tebe i tvojih rodsitelja..
neko djetetu da svaku noc cvaju,auto,ajfon i jos hoces da ti dijete uci...
dajte ljudi sta je ovo sve zlo i naopako...
i opet,nema opravdanja za nepodrzavanje strajka,bodm lajn..

12-03-2012 at 15:15 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
statebriga wrote:
TACNO i upravo zbog toga, sto je svetinja, sto dijete svoju uciteljicu obozava i misli da je bezgresna, ona mora biti bezgresna, mora govoriti knjizevnim jezikom, mora znati znanje i biti pedagog!

zasto se ne bune sto im masa uciteljica nisu takve?!

(haman i ne kontaju da nisu!)


ne zelim da kvarim temu,al vrlo dobro znas na sta i koga mislim mislim...

12-03-2012 at 15:18 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
bh.zmaj wrote: ... Djeca moraju napamet nauciti gradivo da bi dobili dobru ocjenu. Direktna posljedica je brzo zaboravljanje naucenog, tako da kada dijete zavrsi srednju skolu u stvarnosti veze nema o svom poslu...

UPRAVO! o tome pricamo!

to se desava zato sto nastavni kadar ne zna da pregleda ispite, kontrolne... ne znaju ispitivati ucenike i studente, ne znaju ocijeniti znanje!

ne mozemo se mi ugledat na zapad, pa reci: e, sablon, pa tacni odgovori bla bla, kad mi nemamo KADAR koji zna napraviti TEST koji se moze sablonski ocjenjivati, da ne govorimo o tome kako djeca prepisuju!

zmaj, odlicno primjeceno!
12-03-2012 at 15:19 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
Abulafija wrote:


Pravo da ti kazem, i ja sam cuo o dosta ovih stvari o kojima si pisala, od stela pri konkursima, obnavljanju ugovora svakog septembra itd.......
Al nemam dokaza, a ne smijem imena pominjati


prva uèiteljica moga djeteta je bila žena nekog ,citiram nju "fukCionera"(kasnije sam saznala da je drug fuKcioner iz SDA),nije još bila diplomirala i primiljena je na zamjenu...(stara uèiteljica bila na poèetku godine na bolovanju,slomila žena nogu i u gipsu)...elem podje ti moje dijete u školu,dodje i taj prvi roditeljski...tito dragi...to govoriti ne zna,ne zna komunicirati a roditeljima,sva onako zamašæena ,neuredna,sa odrubljenim porubom na suknji... što rekla STB,zavija kad govori...al kad se sa stolice nisam srušila kad mi reèe sledeæu reèenicu "...tvoja ....je fina cura,al' mnogo prEtišæe kad piše"...pa još ponovi nekoliko puta...meni mrak na oèi..ali,našla je naèina da mi objasni da je supruga od "tog i tog fuKcionera" i da "ona zna okLen sam ja "....e,kad sam osjetila da je i moje dijete poèelo da zavija ko kurjak a ja onda fino ispisnicu i moju curicu za ruku,pa tamo gdje nema fuKcionerskih priuèenih hanuma...i bih popljuvana na istom ovom forumu što napisah da mi dijete pohadja školu u kojoj ima i fiskulturnu dvoranu koja se grije,sa tuševima i svlaèionicama,sa opremljenim kabinetom za hemiju i biologiju(ja nisam ni jednu epruvetu morala kupiti ,niti radijator za uèionicu,niti slavinu u sanitarnom èvoru,niti sam morala fatati žabe za èas vivisekcije,niti je morala nositi svoj laptop na èas informatike...)...niti mi je iko spominjao nacionalnost muža,a ni moju
12-03-2012 at 15:21 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

dajte ljudi, ne palamudite kako su uèitelji, nastavnici, profesori krivi jer djeca izlaze sve manje obrazovana iz škola, halo ba, pa ne mogu oni uzet knjigu i istrest uèeniku u mozak, njihovo je da ispredaju a uèenièko i roditeljsko da se to i nauèi...

kolko od vas preispituje svaki dan svoje dijete šta je nauèilo, kolko pratite njihovo gradivo... mene je mati preispitivala svaki dan, što nisam znala za sutrašnji dan odma kazna, nema polja.
danas kad je moja sestra školarac, osnovac, mati haman ostarila pa nema živaca da je ispituje svaki dan, pa ne može ona ni imat pojma i petice kad visi po cio dan na fejsu, i kad je ja uzmem driblat matematiku i vidim da ne zna neke osnovne stvari ja podivljam....

dakle nije kriva njena nastavnica što ona nije svarila gradivo...

nije meni kriv profesor mehanike što me je obarao milion puta, pa zbog njega napusti fax, kriva sam ja, jer ni u srednjoj školi vala mehaniku nisam gotivila, draže mi je bilo igrat x 0 (iks oks ) ili pisat sms, crtat srculenca

svašta ja napisa
da sumiram, nisu nastavnici krivi, nego uèenici.

12-03-2012 at 15:27 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
cica wrote: da sumiram, nisu nastavnici krivi, nego uèenici.
ne, draga cico, nisu krivi ucenici, nego je kriv sistem.

ja necu da ispitujem svoje dijete, jer ni mene mati nije ispitivala, jer je to pogresan pristup razvoju. treba dijete nauciti da uci, a ne testirat ga ispitivanjem.

kriv je sistem, da se vratim na pocetak, a opisala sam ti i kako. to je vrzino kolo.

nema pravog ispitivanja znanja, nema pravog prenosenja znanja, a nema ni kriterija.
12-03-2012 at 15:59 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : ŠTRAJKOVI ALL ABOUT New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice