Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : ŠTRAJKOVI ALL ABOUT
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
borbeni wrote:



pa jedno 60% je ljenost, a ostalih 40% je to što smo nauèeni da sve neko drugi treba da uradi.

moj otac npr. bio na èekanju tada, i èim je kakva politièka emisija na tv-u ospe na njih rafale i zapamtio sam onu glavnu: "da hoæe se rudari dignut" pa èovjeèe, ti si sve izgubio. što èekaš rudare, digni se ti.


a ne možemo da se žalimo na državu, jer je ne pravimo mi (radnièka klasa), nego politièari. da bi mogli oèekivati nešto od države, moramo je napraviti onakvom kakva nama odgovara.


Dadoše rudarima regres 900 i nešto marona i poveæaše topli obrok na 15 maraka.Znaèi rudari æe još malo šutit
Znaju kome treba zamazat zube
13-03-2012 at 15:31 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
statebriga wrote:
hahaha, cuj, nema pisca, pa sad to kao glavna prepreka ... upisi na google, izadje ti hitaca kao u prici, al' da se ne zahmetis evo ti link

pa, sunce draga, ja predajem. prva sam u tuzlu (jos 1996. godine) donijela moderne metode predavanja engleskog jezika i OUP knjige prva u drzavi pocela koristiti u nastavi, prije nego se bilo gdje imalo kupiti i naruciti knjige (sahinpasic poceo dilat knjige, dva mjeseca nakon moje narudzbe, pa oup direktno njemu poslao i moj lot).

kad odem da drzim koji cas (ogledno, za ispit, ili zamijenim prijateljicu) u skolama, uzivam, a djeca uzivaju jos vise. animiram svako dijete, pa cak i ono koje inace nikad nije aktivno na casu. nikad mi ni jedno dijete nije bilo bezobrazno na casu (to u ovim javnim skolama).

moji ucenici iz moje skole (zatvorene 2000. godine, zbog mog odlaska u diplomatiju), dan danas dolaze kod mene, zovu me, pitaju za savjet iz jezika! na fb me trazilo (i naslo, ocito) oko 90% mojih ucenika!

btw, i te knjige su jedan od pokazatelja loseg stanja u prosvjeti. vidis, OUP i Longman i ostali, ne prave puno knjiga koje su prvenstveno namijenjene koristenju u skoli, kroz skolski program. oni prave knjige za kurseve, a nasi pametnjakovici iz koriste za nastavu!

te knjige su namijenjene za grupe oko 12 ucenika, nikako 20 ili 30.

svi ovi pametnjakovici sto olfa predaju engleski, govore engleski bla bla, nisu u stanju da naprave kvalitetne kjnige za osnovnu i srednju skolu! radije ce se koristiti longman ili oxford, potpuno neprimjerene knjige, nego da se napisu. znas li zasto?

zato sto nisu sposobni i sto se na knjigama jezika najlakse moze uopciti resavska skola (kao sto je bila macka, vuk i ostalo).

hocemo l' jos da pricamo na temu kvalitetnog obrazovanja?

imas pravo, istina je negdje u sredini, ali meni se cini da svaki put pokazem kako je sredina malo blize onom drugom kraju!

nema kriterija, nema standarda, nema nicega sto ce dovesti do poboljsanja kompletnog stanja u prosvjeti!

ponovno, ne znam vise koji put, ne znam ni za koji K pisem ovo, potrebno je gledati malo sire! ljudi strajkuju, a ne vide big picture! strajkuju i ugrozavaju sebe i djecu koja ne idu u skolu. strajkuju i bore se za SAMO JEDAN segment svojih prava, a ne pitaju se sta je sa kvalitetom svog rada, sa respektom spram svoje profesije?

mah... ne kontate vi svakako, jasle su jasle, ja 'vako, ja 'nako!


A sto bih guglala? Pricas o necemu pa onda brate reci i kako je i sta je. Vise me zanimalo je li to u KSC imaju razlicite i lektire.

Nego, ne poznajem te, ali cu kroz tvoje pisanje saznati i kad si prohodala, pa da dalje ne nabrajam.

Iz zadnje recenice je ocito sta ti mislis o sebi a sta o drugima pa nema svrhe onda s tobom ni pricati ali ako sam ja dobro shvatila (nije lako, nije IQ ) nisi bila u obrazovnom sistemu. Sistem je kljucna rijec.






13-03-2012 at 19:56 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
sunce wrote: Vise me zanimalo je li to u KSC imaju i razlicite i lektire.
aha, obradjuju oni i bosnjacke pisce, naravno! knjizevnost bosne i hercegovine.
citat:
sunce wrote: Nego, ne poznajem te, ali cu kroz tvoje pisanje saznati i kad si prohodala, pa da dalje ne nabrajam.
ne znam, umrla mi mati prije nego sam je stigla pitat...
citat:
sunce wrote: nisi bila u obrazovnom sistemu.
kako nisam? sta, ti mislis da sam ja imala privatne ucitelje cijeli svoj zivot? ne, ne, nismo mi bili burzoazija. to smo bili prije komunista nego, ja, vala, zavrsih i osnovnu i srednju i fakultet, sve u obrazovnom sistemu

ps. ovo ja malo karikiram, znas

[Edited by statebriga on 13-03-2012 at 20:35 GMT]
13-03-2012 at 20:34 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Štrajk prosvjetnih radnika u TK

citat:
Platonix wrote:
Sami prosudite ovaj èlanak koji nije saopštenje Vlade TK, veæ interpretacija portala:





Nije nikakva interpretacija nego od A - Ž sapstenje Vlade TK uredno potpisano.

Statebriga eto nista ne kontas prati tok price, govorili smo o TEBI KAO PREDAVACU a ne uceniku i studentu (u kontekstu obrazovnog sistema).

Ne bih se zaista upustala u pricu o tome sta se uci u KSC, eto ti znas, ja ne znam, i znas koliko si zadovoljna.




13-03-2012 at 20:41 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

Datum,13.3.2012.godine

Otvoreno pismo uèenicima i roditeljima
Molimo vas da danas, više nego ikad, imate razumijevanja i date nam podršku u ovim, za nas i prosvjetu opæenito, izuzetno teškim i važnim momentima.
Ovim štrajkom ne branimo samo dostojanstvo prosvjetnog radnika, nego i dostojanstvo odgojno-obrazovnog sistema u našoj zemlji.
Vlada TK je svojim jednostranim odlukama o smanjenju ionako sramotnih liènih dohodaka, povrijedila dostojanstvo i pravo prosvjetnog radnika, obezvrijedila kompletno obrazovanje i stavila ga na marginu života uopæe, dokazujuæi time koliko je za njih obrazovanje bitan segment ovog društva.
Da bi vam bilo jasnije, prezentirat æemo vam ukratko razloge zbog kojih je došlo do generalnog štrajka u TK.
1. Vlada TK je uposlenicima u obrazovanju u novembru 2011. godine umanjila plaæe za 2 %. Nacrtom Budžeta za 2012.planirano je smanjenje plaæa za još 4,5 %, topli obrok bi bio 7 KM, što je ispod 1% federalnog prosjeka koji je zagarantovan radnicima (minimalan bi trebao biti 8 KM), regres i jubilarne nagrade bi bile potpuno ukinute.
Ukupno umanjenje bi iznosilo oko 16,5 %. Osnovice za obraèun plaæa nisu usklaðivane sa odredbama Kolektivnog ugovora koji iznosu od 60% od prosjeèene plaæe u Federaciji BiH. Bili smo socijalni faktor i razumjeli niz navodnih kriza i nedostatka sredstava u Budžetu TK. Plaæe i naknade plaæa uposlenicima u ustanovama osnovnog i srednjeg obrazovanja u Tuzlanskom kantonu su meðu najnižim u Federaciju BiH. I èak ni sad ne tražimo poveæanje plaæa, nego zadržavanje na istom nivou od prije nekoliko godina.
2. Uslovi rada u ustanovama obrazovanja su kao i prije pola vijeka, jer škole sve èešæe nemaju ni osnovna sredstva za rad i održavanje higijene. Nabavka novih nastavnih sredstava je samo apstraktan pojam o kojem niko ne razmišlja jer za to „nisu dobra vremena“, a nastavnici nerijetko i sami, ili s roditeljima nabavljaju nastavna sredstva i pomagala.
3. Plaæe i naknade plaæe kantonalnih dužnosnika, te naknade za rad politièkih stranaka se ne smanjuju, kao ni primanja po nekoliko osnova u pojedinim sektorima (od dnevnica, osobnih vozila, osobnih vozaèa u radnom i mimo radnog vremena, mobitela i ogromnih raèuna...)

Sindikat srednjeg i visokog obrazovanja, Samostalni sindikat radnika
odgoja, nauke i kulture BiH i sindikat osnovnog obrazovanja i odgoja TK
Kantonalni odbor TK traži samo primjenu trenutno važeæih Zakona i Kolektivnih ugovora za djelatnost osnovnog obrazovanja, te postupanje po njihovim odredbama.
Na ovaj naèin pokušavamo odbraniti dostojanstvo prosvjetnog radnika, dostojanstvo svoje profesije i uzvišene ciljeve koje svaki prosvjetni radnik nosi u duši, ljubav prema djeci i želju da im što više ljubavi i znanja damo, ali i da pokušamo ukazati na sve druge probleme u obrazovanju kojih je, nažalost, svake godine sve više i više.
Molimo uèenike i roditelje uèenika, da nas razumiju i podrže u našim nastojanjima u ostvarivanju naših prava i dostjanstva i dostojanstva odgojno-obrazovnog sistema u našoj zemlji.
Svoje obaveze sa uèenicima æemo, naravno, realizirati s istim žarom s kojim smo to uvijek radili.

„ ZAJEDNO SMO JAÈI“

ŠTRAJKAÈKI ODBOR I
SSOOiO TK i SSVOONK TK

13-03-2012 at 22:22 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

Zao je meni svih i djece i ucitelja i nastavnikaZao mi djece sto se smorise s tim nepotrebnim gradivom,to ima samo kod nas u BiH.Ovdje je sistem obrazovanja skroz drugaciji i djeca nisu nista gluplja i neobrazovanijaNema ucenja napamet,cak ni tablice mnozenja ali eto opet je nekako nauceFizika i hemija ne postoje u osnovnoj skoli.Nema ucenja napamet cak ni na univerzitetu nego fino opleti iz glave.Muke sam mucila dok nisam skontala sistemDodusim da ne grijesim dusu priznali su mi filozofiju s filozofskog u Tz,da su znali ko mi je bio profesor morala bi je duplo polagatA tema je strajkMi smo strajkovali prosle godine i dobili smo sto smo trazili nakon 7 dana,tako da se i nisam bas odmorila 


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
13-03-2012 at 23:33 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

Jeste li primijetili da kriminalna FTV ignorise proteste prosvjetara u TK. Odjednom, kako SDP klika dodje na vlast, protesti postadose nepopularni i nepatriotski.

Danas je dolazio i premijer Niksic u TK ali se ni ne pocesa po straznjici da nesto uradi po pitanju strajka.

PODRSKA PROSVJETARIMA
RUSITE KRIMINALCE I KMERE

13-03-2012 at 23:41 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
Black0ut wrote:
Jeste li primijetili da kriminalna FTV ignorise proteste prosvjetara u TK. Odjednom, kako SDP klika dodje na vlast, protesti postadose nepopularni i nepatriotski.

Danas je dolazio i premijer Niksic u TK ali se ni ne pocesa po straznjici da nesto uradi po pitanju strajka.

PODRSKA PROSVJETARIMA
RUSITE KRIMINALCE I KMERE

al' tebe boli ta FTVil' samo imas taj kanal?
okreni taj tanjir vise, ima jos satelita

za podrsku prosvjetarima, cestitke, a kakve veze imaju Kmeri BiH je jos na Balkanu il' smo negdje teleportirani u neznanju?
13-03-2012 at 23:49 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
hurija wrote:

al' tebe boli ta FTVil' samo imas taj kanal?
okreni taj tanjir vise, ima jos satelita

za podrsku prosvjetarima, cestitke, a kakve veze imaju Kmeri BiH je jos na Balkanu il' smo negdje teleportirani u neznanju?

Ma to on aludira na epitet - crveni
Hvala na podrsci hurija
13-03-2012 at 23:52 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ŠTRAJKOVI ALL ABOUT

citat:
zara wrote:

Ma to on aludira na epitet - crveni
Hvala na podrsci hurija

znam, zaro, al' moradoh
A podrska, pa mislim da je zasluzujete i da trebate sve nas uz vas. Deplasirana prica o vama kao neradnicima, neobrazovanim i slicno ne zasluzuje nikakav komentar. Sve profesije bi mogle tako karakterisati, jer u svakoj ima kukolja. U sustini, svi komentari i vijesti od predstavnika vlasti kako trazite iskljucivo pare je samo bacanje prasine u oci gradjanima. Na isti nacin, vrlo perfidno i krajnje licemjerno je trgovati djecom kako to oni rade. Da, ponavljam, PODRZAVAM vas strajk i zarko zelim da budete istrajni u tome. Djeca su ionako na gubitku samim sistemom obrazovanja, nametnutim od nesposobnjakovica koji o tome znaju onoliko koliko im neko tamo kaze.
I da, moje licno iskustvo je ovakvo. Dijete otislo u skolu, svi su nastavnici tamo, pokupilo informacije o nastavi, malo instrukcija iz predmeta koji to zahtijevaju i dobilo upute kako i sta da uci. Znaci, RADI SE. Do nas roditelja je!
Da ne bude zabune, ne ispitujem svoje dijete, ne radim i ne ucim za nju, ali pratim njeno obrazovanje, dopunjujem onim sto znam. Ono sto ne znam, trazim mjesto gdje i kako cu saznati!
14-03-2012 at 00:10 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Politika : ŠTRAJKOVI ALL ABOUT New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice