Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
bracko wrote:


Zajeban ne zajeban,al jedno je istina,mašin bravar bez presjednièke plate je rukovodio uspješno sa državom od 23,5 miliona stanovnika koji su imali besplatno školovanje i zdravstvo.
A dans visoko obrazovani državnici sa platama od po 4 hiljade evra plus sve naplaæuju i zdravstvo i školstvo nemogu da rukovode sa državicama od 4 miliona stanovnika.
Jadan smo mi narod,sa ovakvom pameæu i visoko školskim obrazovanjem.



Vidim Gospodin iz "Dodikistana" ljubitelj djela i lika radovana karadzica,se lijepo slaze sa "drugaricom"?

Nego kada vam je tako fino bilo zasto ste razvalili titovu Jugoslaviju? Zasto ste ubili Dzemala Bijedica?Pa on je bio za Jugoslaviju i komunizam,cak vam je uveo "light komunizam" - samoupravljanje da ne gladujete kao Rusi.I opet ga ubiste?

Prvo je krenulo sa "Hrvatskim proljecem" ali je drug stari uz pomoc svojih srpskih udbasa sve fino pohapsio i pobio.A onda je dosla "srpska polarna zima"...
Dalji tok dogadjaja je poznat da ne ponavljamo! Genocid nad Bosnjacima,pljacka,silovanje,bombardovanje oruzijem titove JNA...Skrivanje masovnih grobnica... Deja vu!




[Edited by bajke on 08-04-2013 at 17:14 GMT]
08-04-2013 at 17:08 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

Tema je komunistièki zloèini!Liène prepirke,frustracije etc etc možete nastaviti u otpisanim!Hvala 


<br /><br /><br /><br />

08-04-2013 at 17:38 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Dajdza wrote:
Tako nesto MelMel moglo bi se postici u Srbiji, jer kod njih postoji zelja da dokazu komunisticke zlocine i da rehabilituju Drazu Mihajlovica. U BiH to je tesko sprovesti, jer svi oni koji vode danasnje stranke: SDP,SDA, HDZ, SDS nekad su bili veliki i poznati komunisti, ako ne na nivou BiH onda jesu u svom mjestu ili okolini. Najbolji primjer je Lagumdzija koji se i danas ne moze osloboditi komunistickog manira ponasanja. I Tihic je tu negdje, dok je Covic svojevremeno bio poznati Jugosloven, a danas je najveci Hrvat medju Hrvatima. Slicna je stvar i sa Dodikom.

Gdje je stanovnisvo Ljubinja koje je u njemu zivjelo do pocetka Drugig svjetskog rata, gdje je muslimansko stanovnisvo Tjentista, Nevesinja, Gacka itd. O tome se sutilo, danas se suti, a tako ce biti i sutra. Zar nije pomalo cudno da ni jedan Bosnjak dokrtor povjesti na tu temu nije nista napisao. Oni cak ne smiju da prepricaju ono sto je napisao Vladimir Dedijer. Strah je usao u kosti i iz njih tesko izlazi. Neki mladi ljudi pocinju o tome da pisu, ali ovi sa titulama jok.



Od kako su srpski udbasi ubili Dzemala Bijedica oni su jos u strahu!Ni danas dan niko ni "a" da kaze.I drug stari je sutio samo je malo sklonio onu seljanku iz like.Nista strijeljanje nista masovne grobnice.Inace,i prije Dzemala Bijedica,nisu im ni cak ni cipele virile iz srpskih analnih otvora
08-04-2013 at 18:15 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
soraya wrote:
kamo puste sreæe da je Josip Broz Tito kloniran u jedno tri miliona primjeraka..smrzle bi se ove današnje "demokrate" ,"antifašisti" i ostala reakcionarna g***a.

[Edited by soraya on 07-06-2012 at 07:42 GMT]



08-04-2013 at 18:17 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Tiburon wrote:
Možete vi prièati šta hoæete.
ÈINJENICA je da su Tito i partizani u Jajcu udarili temelje i granice današnje BiH, BiH kao srpske, hrvatske i muslimanske.

Toga da nije bila, BiH bi bila podijeljena i danas bi pola BiH bilo sastavni dio Hrvatske a pola dio Srbije.



Zato kad se spomene Tito, trebalo bi da svi stanete u stav mirno!

Smrt fašizmu - sloboda narodu!

[Edited by Tiburon on 07-06-2012 at 08:48 GMT]


...i ovo...
08-04-2013 at 18:19 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Abulafija wrote:



Upravo o tom serijalu govorim.
Zadnja ubistva su bila 89' cini mi se.
Mada ja razumijem potrebu drzavne sluzbe bezbijednosti da se obracunava sa neprijateljima, sta ce, nece ih na kolace zvati?
Naravno, masovna pogubljenja, kao ona poslije wwII, goli otok, inforbiro, politicki procesi sedamdesetih, osamdesetih, su sramotni i neprihvatnjivi.


...znate na sta meni lice sve te emisije i rovanje po proslosti sa svih strana ? ...ono u fazonu- boli ga glava? slomi mu nogu pa da vidis kako ce zaboraviti na glavobolju... (metafora)
08-04-2013 at 18:27 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
bajke wrote:


par stranica u nazad imaju linkovi sa konkretnim masovnim grobnicma,konkretnim ljudima,konkretnim zlocinima komunista...



ja u avazu ni u datum ne vjerujem
08-04-2013 at 18:57 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

Zaista veliki interes za ovu temu,sto je veoma pozitivno.Skidanje tabua sa nemilih dogadjaja iz proslosti je veoma bitno da bi se razumila srz problema.Jer nisu nacionalisti preko noci nikli kao gljive poslije kise.Oni su bili tu,vjesto skriveni iza petokrake.
I da kazem jednu stvar.Ja postujem ljude koji se drze principa i ideologije u koju vjeruju.A takvih je malo.Citav Balkan je prepun pomracenih sovinistickih umova,bolesnih od mrznje i predrasuda. Srpsko-Hrvatska mrznja datira iz Kraljevine SHS.A mrznja prema Bosnjacima i muslimanima je iskonska.Strahovlada totalitariistickog jednoumlja je samo privremeno sakrilo "prljavstinu pod tepih".Ona ju sve-prisutna !!Pocinje od roditelja i kucnog odgoja a finalizira se kroz obrazovni sistem i medije.
Josip Broz u zelji da stvori Jugoslaviju,pobio je toliko nevinih ljudi,stvorio mocnu armiju,vjesto mesetario na medjunarodnoj sceni i sve to uzalud.Za to vrijeme,"hijene" su mudro cekale njegovu starost.Iako lukav,to mu je ocito promaklo,jer je ostario a i zavukao se duboko hedonizam,zaboravivsi da je komunista.
Jedan od komunista kojeg ja postujem je Djilas.Javno je upozorio drugove na hedonizam sto je dakako zasmetalo drugu starom,pa je pored sebe postavio Staneta Dolanca koji je zbog hedonizma sve vise poceo da lici na nilskog konja.Simptomaticno je da Djilas nije strijeljan.Niti je "umro" u zatvoru.Samo je vratio partijsju knjizicu.Takve srece nije bio Andrija Hebrang.Zamislite covjek se samo-ubio u zatvoru a ako ne vjerujete u cuda onda morate znati da je i samo-sakrio svoj grob...








[Edited by bajke on 08-04-2013 at 19:24 GMT]

[Edited by bajke on 08-04-2013 at 19:34 GMT]

08-04-2013 at 19:08 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Tanitha wrote:



izvinjavam se ali sto jest-jest ... i kako to da i ja isto vazda zadnja saznam za sve sto mi se dogadjalo i dogadja oko mene ?

salu na stranu , ovo prelazi granice paranoje ...

ja ba, i ja gledam, ocima ne mogu da vjerujem.. kako samo nezahvalno tumacenje jednog primjera, gdje se za zlocin automatski veze masovna grobnica i to opet, kao slucajno, napunjena od strane muslimana- antifasista (koje btw. ovdje neko pljuje).. haman da su ti muslimani, bez obzira kakvu kapu nosili, po necijim strucnim tumacenjima, uvijek najgori i uvijek krivi.. cak i za svoja stradanja..
10-04-2013 at 00:47 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
camac wrote:

ja ba, i ja gledam, ocima ne mogu da vjerujem.. kako samo nezahvalno tumacenje jednog primjera, gdje se za zlocin automatski veze masovna grobnica i to opet, kao slucajno, napunjena od strane muslimana- antifasista (koje btw. ovdje neko pljuje).. haman da su ti muslimani, bez obzira kakvu kapu nosili, po necijim strucnim tumacenjima, uvijek najgori i uvijek krivi.. cak i za svoja stradanja..

kako samo izvrces cinjenice,mozes magistrirat paranoidologiju kod dr heæimæiæa...
najvece zrtve ww2 pa i u bivsoj jugi su jevreji,nestali su!
pa ako cemo pravo srbi!
pa bosnjaci i hrvati...
zlotvori su bili nacisti sa sovjim kvislinskim i domacim izdajnicima...
jedini koji su se borili protiv sviju su partizani..sad sto je neciji djed fasovo jer je bio u kvislinskim formacijama,ko mu je kriv,nije imo srece,znanja,nit osnovnog osjecaja za razlikovanje dobra od zla!
moji djedovi su bili partizani,jedan je pobjego iz domobrana,pa uhvacen pa poslan u logor,pa pobjego iz logora pa otiso u partizane! nije htio da bude dio naci koalicije i bog!
ovo sad prepravljanje istorije historije povijesti,u svim zemljama,samo govori o vama koliki ste supci i luzeri nevidjeni gdje nista niste naucili iz primjera svojih djedova!o slavni potomci aga i begova...

ako cemo vec srati po forumima

10-04-2013 at 10:22 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 40
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice