Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
yugi wrote:

Dakle ti koji pobiše te silne hiljade na Blajburgu i još nekim mjestima ....


samo linkuj i navedi validne izvore za te "hiljade",a da nisu "kuæna istorija".... ...
10-04-2013 at 17:33 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Abulafija wrote:



Nije bezveze, i jedno i drugo su bili zlocini, naravno, ovaj drugi, manjih razmjera.



jeste bezveze ....zloèin je ubiti nekoga bez prava na sudjenje (a to su preki sudovi),a Abdiæ je sudski procesuiran po tadašnjem zakonu i dokazana je njegova krivica...aman ljudi hajmo malo razlikovati pojmove
10-04-2013 at 17:36 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Abulafija wrote:




Nego.
Pitanje za Tuzlake.
Koliko zena narodnih heroja ima Tuzla.
Iz WWII?
Osim Mevle, naravno?

nisam rodjena tuzlanka,pa ne moram odgovarati na ovo pitanje... a znam,stanujem u ulici sa imenom jedne takve
10-04-2013 at 17:39 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
soraya wrote:

jeste bezveze ....zloèin je ubiti nekoga bez prava na sudjenje (a to su preki sudovi),a Abdiæ je sudski procesuiran po tadašnjem zakonu i dokazana je njegova krivica...aman ljudi hajmo malo razlikovati pojmove



Jeste procesuiran, ali je to kao sto znamo bio politicki proces, "svi se jebu, samo se Muzafer prao"
Druga vremena dosla, nije ga se moglo na goli otok poslati.
A za heroje, ne znam na koga mislis, jel na Rosu?
Nisam ja na nju mislio, ima jos....
10-04-2013 at 17:45 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Abulafija wrote:



Jeste procesuiran, ali je to kao sto znamo bio politicki proces, "svi se jebu, samo se Muzafer prao"
Druga vremena dosla, nije ga se moglo na goli otok poslati.
A za heroje, ne znam na koga mislis, jel na Rosu?
Nisam ja na nju mislio, ima jos....


drugi je par opanaka što su Zakoni i neki èlanovi zakona bili totaliristièki ,ali ne može se reæi da je zloèin samo zato što mu je politièki sudjeno....politièki zloèin je u neku ruku bilo i ono što je uradjeno prema Seferu Haliloviæu,a nigdje komunista na vidiku....

ima osim Rose,naravno...ali neka sad malo drugi Tuzlaci prebiraju po googletu ;hanka ja znam od rahmetli djeda ,ali se to ne pika,jerbo je "kuæna istorija"

[Edited by soraya on 10-04-2013 at 17:52 GMT]
10-04-2013 at 17:51 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
soraya wrote:


drugi je par opanaka što su Zakoni i neki èlanovi zakona bili totaliristièi ,ali ne može se reæi da je zloèin samo zato što mu je politièki sudjeno....politièki zloèin je u neku ruku bilo i ono što je uradjeno prema Seferu Haliloviæu,a nigdje komunista na vidiku....

ima osim Rose,naravno...ali neka sad malo drugi Tuzlaci prebiraju po googletu ;hanka ja znam od rahmetli djeda ,ali se to ne pika,jerbo je "kuæna istorija"


O da, ono prema Seferu, ja takodje smatram zlocinom.
Drugo je kako je to kategorisano.
Nisam pravnik, ne razumijem bas najbolje pravne termine
10-04-2013 at 17:56 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
MelMel wrote:

znam ja. pocinje li sa A?



NE, ime joj pocinje sa R.
10-04-2013 at 17:56 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Abulafija wrote:


O da, ono prema Seferu, ja takodje smatram zlocinom.
Drugo je kako je to kategorisano.
Nisam pravnik, ne razumijem bas najbolje pravne termine


a gdje su komunisti


ma nisam ni ja pravnik po struci,ali jeste bolja polovina,pa se moraju neke stvari znati,jelte stvar opÆe kulture i tako to ;hanka
10-04-2013 at 17:59 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

ja nigdje nisam rekao da postoje masovne grobnice koje su proizvod komunisticke vladavine niti sam rekao da su ljudi ubijani zbog rijeci izgovorenih protiv sistema, a po ko zna koji put mi se to pripisuje i moji komentari izjednacavaju sa misljenjima nekih drugih forumasa..
ne znam da li je to u cilju provokacije, da li neki citaju komentare ne gledajuci ko ih je napisao ili su neki fakat nepismeni, glupi i toliko zaslijepljeni nekom mrznjom, jadom i ocajem, ali zamolio bih jos jednom sve komentatore da se, ako vec nemaju konstruktivnih argumenata za raspravu, uzdrze od lazi i pokusaju biti bar upola onako kulturni kakvim se ovdje pokusavaju predstaviti.. zaista je mizerno i krajnje pecinski, lagati i na taj nacin pokusavati diskreditovati sagovornika.. naravno, nista novo od strane pojedinaca, ali se jos uvijek nadam da postoji bar trun razuma koji ce donijeti neki samoprekor i dovesti ih u nivo normalne komunikacije..
izvinjavam se za off topic ali ako se vratite nekoliko komentara unazad sve ce biti jasnije..

10-04-2013 at 18:08 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
yugi wrote:

Dakle ti koji pobiše te silne hiljade na Blajburgu i još nekim mjestima nisu monstrumi a ovi danas jesuDakle ovdje govorimo o zloèinima komunista predd kojima neki zatvaraju oèi a moja digresija nije imala za cilj pravljenje bilo kakve paralele mada za tu paralelu itekako ima mjesta jer kao što veæ napisah "kuæna istorija" je doprinjela mnogim stvarima,nego je ta digresija imala za cilj da skrene pažnju na debilnu teoriju kako je zloèin samo to ako je neko strijeljan i baèen u jamu!!!Bit æe da su ovi na Golom Otoku bili na godišnjem odmoru!!!
I još nešto ne pokušavajte uništiti temu prièom o današnjem vaktu jer nema šanse da vam to proðe!!!


Niko ne negira postojanje Golog otoka , tog Bleiburga , malo se ne slazemo mozda oko brojeva , 100.000, 10.000 , 1000, 100 ... nije isto jbg a konkretnih dokaza nemaaaaaaa, sve neke pojedinacne i sporadicne price , koje naravno ne umanjuju tezinu "zlocina" (na stranu sad citiranje tih nekih pseudo-istoricara i poznavaoca tadasnje situacije)...Niko ne negira ni cinjenicu da je komunizam stvarno bio utopija, niko ne zatvara oci, d ceg mi je ?? ali ...ALI , politicki optuzenici ( eto recite mi kako i pored svega Alija Izetbegvic ostade ziv kad se sjekla glava i za mnogo manje ?!?)....................... nisu za poredit sa nevinim narodom koji je stradao u ovom ratu!!!...od strane nacionalisticki -ludjacko nastrojenih i neizivljenih manijaka na celu sa jos ludjim pacovima koji su do tada rovali po toj istoj SFRJ i koji se dokopase neke vlasti(pa makar to i puska bila!)- isplivala g***a napokon na povrsinu... docepali se mikrofona, vlasti i ovaca ..et voilà !!
10-04-2013 at 18:09 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice