Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Azur wrote:


Ma Tito je bio Bog. Odvojio coj'k religuju od drzave.Dao je pravo i stitio slobodu vjerovanja. Ko je zelio, mogao je slobodno ici u crkvu i dzamiju i praviti,graditi sta hoce, al' za svoje pare .

Indijanac, kako sada stvari stoje, najbolje je da se otvore i islamski skolski centri koje ce biti otvorene i za djecu drugih religija.Naravno,po istom principu finansiranja.

[Edited by Azur on 13-04-2014 at 11:36 GMT]


Bravo za komentar. U par recenica sve receno! Dijelim tvoje misljenje.

03-05-2014 at 08:14 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Islamofobija se siri kao kuga, ali se mora priznati da je i sami muslimani potpiruju. Bilo bi dobro da o tome pisemo. Prvo moramo poci od sebe i svoje okoline, pa onda ici dalje.

06-05-2014 at 00:33 | Ukljuèi u odgovor
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?


Zaista dejtonsko društvo nikada neæe osuditi komunistièke zloèine, jer je komunistièki sentiment kljuè velikosrpskog i velikohrvatskog ovladavanja Bošnjacima, kojima je jugonostalgija „Ahilova peta“ politièke i nacionalne pameti. Mnogome Bošnjaku srce zatreperi kad se sjeti Tita, Armije, petokrake i Partije. Ta paraliza je još jaèa kad se iz razorene Bosne pogleda na vrijeme u kome nas je neko ubijedio da smo ravnopravni, a sad kad beli nismo, èeznemo da jesmo, i otud glasamo za Željka Komšiæa, kao da je on lijepi partizan Ivo Lola Ribar što mlad pogibe pored aviona. A navodna jugoslovenska ravnopravnost Bošnjaka plaæana je ogromnom cijenom, od strašnih srbokomunistièkih zloèina nad bošnjaèkim civilima 1944/45., ali i poslije, preko otimanja vakufske i privatne imovine, protjerivanja u Tursku, zatiranja sjeæanja na 103.000 ubijenih Bošnjaka u Drugom svjetskom ratu... Genocid nad Bošnjacima nije prekidan ni u vrijeme milog komunizma, jer je komunistièki režim pobio, protjerao i opljaèkao više Bošnjaka, nego li svih drugih jugoslovenskih naroda, iako su Bošnjaci podnijeli najveæe žrtve i bili najviše odani antifašizmu.
Slovenija i Hrvatska veæ otvaraju sudske procese protiv komunistièkih zloèinaca, otkrivaju masovne grobnice, podižu spomenike. Kada bi Bošnjaci krenuli u taj posao, ispostavilo se da su mnogi „narodni heroji“ zapravo bili bošnjaèki egzekutori, a da nam je cijela zemlja masovna grobnica. Odlaganje ovog moralnog zadatka jedino odgovara velikosrbima i velikohrvatima, koji u odgajanju bošnjaèke iskompleksiranosti vide metod kolonizatorske vladavine. Pitanje komunistièkih zloèina nad Bošnjacima mora biti široko i odluèno otvoreno, jer od tog pitanja zavisi realan bošnjaèki odnos prema prošlosti, i što je još važnije, prema komunistièkoj sadašnjosti. Pri tome ne treba zaboraviti da komunizam i njegovi zloèini nemaju nikakve veze sa bošnjaèkim antifašistièkim opredjeljenjem u toku i onog i ovog rata, kao i sa odanošæu ideji ZAVNOBiH-a u koju je uzidano 103.000 bošnjaèkih života.
Kako je moguæe da u Hrvatskoj, Sloveniji, pa i Srbiji, postoje veoma snažni antikomunistièki pokreti, koji insistiraju na istraživanju i procesuiranju komunistièkih zloèina, a da u Bosni i Hercegovini vlada apsolutni muk? Autor: Mr. Fatmir Alispahiæ
http://minber.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=5806:

13-05-2014 at 17:57 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?


Fatmir je dobrim dijelom degenerik...

15-05-2014 at 00:41 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Bongo wrote:


Ibreti se ti koliko hoces, fakt je da je medju svim dijasporcima nas jezik mrtvo slovo na papiru.
Praksa tvojih poznanika je apsolutni raritet i slabo da se na druge moze prenijeti.

Budimo iskreni, koliko je nasem mladom narastaju u dijaspori potreban nas jezik, toliko bi trebao znati da kada dodje u domovinu da poruci porciju cevapa, niti manje, niti vise.

Eto, upravo toliko nasa drzava ulaze u te mlade dijasporce na njihovoj prosvjeti, u sustini jedno veliko NISTA.



Uopæe niste razumjeli moju poruku. Ono što ste napisali u komentaru na nju je isto što sam i sama rekla. Ibretim se što naš narod ne njeguje svoju tradiciju (jezik je samo jedna stavka u tome). Slažem se da treba s djedom prièati maternji, a ne strani jezik i smatram da treba znaju i da budu ponosni na svoje porijeklo.
18-05-2014 at 15:30 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Da li se isplati biti musliman. Kako za koga.Onaj koji ocekuje novac zato sto je musliman, za njega to nije isplativo. Onaj ko je musliman radi vjere, njemu je to isplativo.
Ipak treba znati da su danas mnogi muslimani samo zbog para.Kad presuse izvori novca, produze se pantalone a skrati se brada. Onda se moze i u kafanu. Neki su tamo i bili i to pjevaci na galsu, a neki opet da bi slusali pjevace. Ko je naucio da slusa jednog pjevaca u kafani, on ga i danas slusa. Eto takav je zivot, sad si tamo, sad opet ovamo, a sutra Bog sami zna gdje.


[Edited by Dajdza on 19-10-2014 at 01:54 GMT]

19-10-2014 at 01:52 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Fini wrote:

Zaista dejtonsko društvo nikada neæe osuditi komunistièke zloèine, jer je komunistièki sentiment kljuè velikosrpskog i velikohrvatskog ovladavanja Bošnjacima, kojima je jugonostalgija „Ahilova peta“ politièke i nacionalne pameti. Mnogome Bošnjaku srce zatreperi kad se sjeti Tita, Armije, petokrake i Partije. Ta paraliza je još jaèa kad se iz razorene Bosne pogleda na vrijeme u kome nas je neko ubijedio da smo ravnopravni, a sad kad beli nismo, èeznemo da jesmo, i otud glasamo za Željka Komšiæa, kao da je on lijepi partizan Ivo Lola Ribar što mlad pogibe pored aviona. A navodna jugoslovenska ravnopravnost Bošnjaka plaæana je ogromnom cijenom, od strašnih srbokomunistièkih zloèina nad bošnjaèkim civilima 1944/45., ali i poslije, preko otimanja vakufske i privatne imovine, protjerivanja u Tursku, zatiranja sjeæanja na 103.000 ubijenih Bošnjaka u Drugom svjetskom ratu... Genocid nad Bošnjacima nije prekidan ni u vrijeme milog komunizma, jer je komunistièki režim pobio, protjerao i opljaèkao više Bošnjaka, nego li svih drugih jugoslovenskih naroda, iako su Bošnjaci podnijeli najveæe žrtve i bili najviše odani antifašizmu.
Slovenija i Hrvatska veæ otvaraju sudske procese protiv komunistièkih zloèinaca, otkrivaju masovne grobnice, podižu spomenike. Kada bi Bošnjaci krenuli u taj posao, ispostavilo se da su mnogi „narodni heroji“ zapravo bili bošnjaèki egzekutori, a da nam je cijela zemlja masovna grobnica. Odlaganje ovog moralnog zadatka jedino odgovara velikosrbima i velikohrvatima, koji u odgajanju bošnjaèke iskompleksiranosti vide metod kolonizatorske vladavine. Pitanje komunistièkih zloèina nad Bošnjacima mora biti široko i odluèno otvoreno, jer od tog pitanja zavisi realan bošnjaèki odnos prema prošlosti, i što je još važnije, prema komunistièkoj sadašnjosti. Pri tome ne treba zaboraviti da komunizam i njegovi zloèini nemaju nikakve veze sa bošnjaèkim antifašistièkim opredjeljenjem u toku i onog i ovog rata, kao i sa odanošæu ideji ZAVNOBiH-a u koju je uzidano 103.000 bošnjaèkih života.
Kako je moguæe da u Hrvatskoj, Sloveniji, pa i Srbiji, postoje veoma snažni antikomunistièki pokreti, koji insistiraju na istraživanju i procesuiranju komunistièkih zloèina, a da u Bosni i Hercegovini vlada apsolutni muk? Autor: Mr. Fatmir Alispahiæ
http://minber.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=5806:


Pa i tad niste znali birati stranu,otišli ste sa komunistima da se bijete protiv èetnika i ustaša,pa ako æete kažnjavati komuniste zo znaèi treba kazniti sav muslimanski narod na prostoru SFRJ.
27-10-2014 at 07:55 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Dajdza wrote:
Da li se isplati biti musliman. Kako za koga.Onaj koji ocekuje novac zato sto je musliman, za njega to nije isplativo. Onaj ko je musliman radi vjere, njemu je to isplativo.
Ipak treba znati da su danas mnogi muslimani samo zbog para...

[Edited by Dajdza on 19-10-2014 at 01:54 GMT]


Kako mislite da su danas mnogi muslimani muslimanima samo zbog para? Molim Vas da objasnite na osnovu èega tako mislite i šta konkretno tu podrazumijevate? Shvatam da je Vaš komentar sarkastièan, ali mi nije jasno na šta konkretno mislite.


28-10-2014 at 15:29 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
hanumicag wrote:


Kako mislite da su danas mnogi muslimani muslimanima samo zbog para? Molim Vas da objasnite na osnovu èega tako mislite i šta konkretno tu podrazumijevate? Shvatam da je Vaš komentar sarkastièan, ali mi nije jasno na šta konkretno mislite.





Prosetaj malo do Banovica i Banovickih MZ, mnogi od njih hebalo bi se za vrecu mrkog uglja, a za m³ drveta poturili bi ti tetku ili strinu....helem, kao da nema ili vrlo vrlo malo mozemo danas nabasati na ljude vjernike casne i postene kao u proslosti, iako ih ima, a ima ih, oni bi htjeli pored svoje najvece obaveze, naklona prema Bogu drmati i ostalim stvarima, pokusavaju biti mali Bogovi.
Jednostavno receno, htjeli bi politicariti.

Ipak, ima casnih i postenih vjernika, ali onih krivih (M92) koliko ti Bog hoce.
03-11-2014 at 15:40 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Bongo wrote:


Prosetaj malo do Banovica i Banovickih MZ, mnogi od njih hebalo bi se za vrecu mrkog uglja, a za m³ drveta poturili bi ti tetku ili strinu....helem, kao da nema ili vrlo vrlo malo mozemo danas nabasati na ljude vjernike casne i postene kao u proslosti, iako ih ima, a ima ih, oni bi htjeli pored svoje najvece obaveze, naklona prema Bogu drmati i ostalim stvarima, pokusavaju biti mali Bogovi.
Jednostavno receno, htjeli bi politicariti.

Ipak, ima casnih i postenih vjernika, ali onih krivih (M92) koliko ti Bog hoce.


ne kontam ovo za Banovice.. jesu li oni vjernici, pa im se taj mrki ugalj isplati, ili se ovo odnosi na neki fazon vezan za njih? ono, kao valuta ili sredstvo placanja..
za kolko vreca tog mrkog uglja bi se ti naguzio?
03-11-2014 at 21:44 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice