Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Šta èitate?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
shef_ca
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 17-11-2004
Odgovori: 93
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Sta citate?

citat:
sunce wrote:
citat:
m-v wrote:
e to je vala cudno.pa sto sam nije napisao na vlastitom jeziku
.


pa i meni je cudno i nekako me to nervira,prevod knjigu kvari,u jednim dijelu govore o raji iz Sarajeva a opisuju jednog oca kao on je pravi picek,pa granata je pogodila red za kruh ,proveli su tjedne skijajuci se ....nastanivsi se u obitelji ,brijao je sa svojom djevojkom i sl.kontas na sta mislim ,svidja mi se sto govori o nekoj nasoj generaciji i tacno znam na sta misli kad spominje neke stvari ali prevod je trebao neko drugi raditi.

Koliko sam ja skontala Hemon je kao novinar otisao u Ameriku,vjerovatno je zato poceo pisati na engleskom jednostavnije mu bilo ali je bas cudno da se on Sarajlija prevodi na bosanski



Sunce, on je napisao obadvije knjige na engleskom. On tamo zivi i radi i to mu je glavno trziste. Knjige mu se objavljuju i citaju/kupuju najvise na engleskom govornom prostoru. Ja pretpostavljam da je prevod uradio neki hrvatski izdavac za hrvatsko trziste pa je knjiga dosla i u Bosnu. A kada se vec nesto prevede na hrvatski nema poente prevoditi i na bosanski. Ali posto je Hemon bosanac mozda se ipak neki bosanski izdavac mogao potruditi da ga prvi prevede.
11-09-2005 at 23:45 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

upravo citam ovo sa omota cokolade
citam opstu psihologiju sad vidim sto mi je brat puko a i ovi psiholozi,psihijatri itd...

12-09-2005 at 15:05 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Shef_ ce znam sada i ja original je Nowhere Man i procitala sam da je uz saglasnost autora i izdavaca prevedeno.E sada da ja trazim dlaku u jajetu moze biti ali eto meni to nesto ne znam.Hemona sam slusala i citala tekstove koje je pisao na bosanskom i nema sumnje nas covjek Bosanac ,i bas zato mi je ovaj prevod kao neki kiks jer ima ba u Bosni ko prevest´ pa da one lijepe rijeci na Bosnu mirisu .

MV kad vec spomenu Lolitu,mogu ti reci da je to jedini opis pedofila(sto valjda jeste) da u meni nije budio odvratnost nego neki osjecaj sazaljenja ,bas mi je bio kao neki jadni stari jarac koji se divi bijelim carapicama i cvili kad vidi sta se deslo sa njegove male slatke Lolitice kad se porodila.

12-09-2005 at 21:53 | Ukljuèi u odgovor
shef_ca
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 17-11-2004
Odgovori: 93
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sta citate?

citat:
sunce wrote:
Shef_ ce znam sada i ja original je Nowhere Man i procitala sam da je uz saglasnost autora i izdavaca prevedeno.E sada da ja trazim dlaku u jajetu moze biti ali eto meni to nesto ne znam.Hemona sam slusala i citala tekstove koje je pisao na bosanskom i nema sumnje nas covjek Bosanac ,i bas zato mi je ovaj prevod kao neki kiks jer ima ba u Bosni ko prevest´ pa da one lijepe rijeci na Bosnu mirisu .

MV kad vec spomenu Lolitu,mogu ti reci da je to jedini opis pedofila(sto valjda jeste) da u meni nije budio odvratnost nego neki osjecaj sazaljenja ,bas mi je bio kao neki jadni stari jarac koji se divi bijelim carapicama i cvili kad vidi sta se deslo sa njegove male slatke Lolitice kad se porodila.


Slazem se 100% Sunce. Ja sam to citala na engleskom i dobro je bilo. To znas da je strani jezik i to je. A hrvatski vjerujem da bi mi parao usi jer se jednostavno ne slaze sa pozadinom, tj. scenom gdje se radnja dogadja.
Ja Hemona obozavam i znam da ima svoj website www.aleksandarhemon.com ) i ima ja mislim i email adresa na koju mu se moze pisati mada to ide preko izdavaca.
Ako bi mu napisala isto ovo sto si ovdje ja mislim da bi ti odgovorio pa bas da vidimo zasto nije sam preveo.
Mozda jednostavno nije imao vremena, mozda radi na novoj knjizi.
Hajde javi nam ako mu se javis i ako ti odgovori.
12-09-2005 at 22:49 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?


Joj Shef´ca nikad se nisam nikome javila,mislim na pisce,pjevace i sl. a vidis bas me zanima da li bi mi Hemon odgovorio,napisacu ja mene je Shef´ca nagovorila

14-09-2005 at 07:52 | Ukljuèi u odgovor
shef_ca
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 17-11-2004
Odgovori: 93
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sta citate?

citat:
sunce wrote:

Joj Shef´ca nikad se nisam nikome javila,mislim na pisce,pjevace i sl. a vidis bas me zanima da li bi mi Hemon odgovorio,napisacu ja mene je Shef´ca nagovorila




Pa Sunce ovo bi bila konstruktivna kritika na jedno umjetnicko djelo, ja mislim da bi mu bilo drago da to cuje i da bi odgovorio.
Nije ono ´joj ja vas obozavam, imam sve vase ploce, mozel´ autogram za moju sestricinu´.
Ja preporucujem da pocnes ´vako nekako:
Dragi druze ´Emone!
Ja i moja jaran´ca Shef´ca smo vas shtjele nesto upitat...
Ozbiljno, stvarno mislim da bi odgovorio. Hajde, sad i mene bas zanima. Ja kad bi imala nesto pametno i konstruktivno da kazem ja bi mu pisala.
14-09-2005 at 11:48 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Upravo sam procitala "11 minuta" od P. Koelha

14-09-2005 at 12:50 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Sta citate?

citat:
Tanitha wrote:
Upravo sam procitala "11 minuta" od P. Koelha


I kakva je?
14-09-2005 at 12:53 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Sta citate?

citat:
weasel wrote:
citat:
Tanitha wrote:
Upravo sam procitala "11 minuta" od P. Koelha


I kakva je?



biografija jedne kurave intelektualke...nije losa...moze se naucit mnogo toga, od istorije i filozofije sado-mazohizma pa do smisla zivota
14-09-2005 at 12:56 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Sta citate?

a zvuci dobro Nesto kao zenska verzija Charlsa Bukovskog

14-09-2005 at 13:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 63
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Umjetnost : Šta èitate? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice