Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Unutrasnji dizajn, namještaj...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Unutrasnji dizajn

citat:
soraya wrote:
mentalitet našeg naroda je takav da u veæini sluèajeva neæe konsultovati arhitektu pri izboru i razmještaju namještaja,o sklapanju boja da i ne govorimo,detalji...još kad mu napomeneš feng shui ...glavom bez obzira....



ma, sta fali... kome je interesantno, on ce se zainteresirati i potraziti informacije i sam nauciti/napraviti ili potrazit prakticara...

a, mimo feng shui-a, o izboru boja, "dezena" i namjestaja nemoj ni govoriti... neki dan sam bila pozvana na "naselje" kod nekih prijatelja...

pitaju me: je l' ti se dopada, je l' de da smo super sredili, bas smo gledali da ti ukrademo sto vise ideja iz stana... kako da im kazem sta mislim... u stvari, ne kontam... godinu dana su ljudi to crtali, ja gledala zajedno s njima te crteze, predlagali svasta, a oni probali da to "lici"...

mislim da je kod naseg svijeta i dalje presudan faktor cijena... nisam ja prebogata da mogu da ne razmisljam o cijeni, ali radije cu dati malo vise, pa uzeti nesto bar neke srednje klase, ali da mi se dopada, nego uzeti nesto sto "lici na ono sto mi se dopada" zato sto je najjeftinije...

no, ne moze svijet da bira... nije vise ratO, ali jeste kriZ!

nije neophodno kupiti novi namjestaj i pokusati biti "prestizan" ili "drugaciji" i "moderniji"... poenta svega je u stvaranju ugodnog prostora za sebe, a ne za druge, tj. da bi drugi rekli "jao, kako ti je krasno"...

sto me dovodi do toga da, ako su moji prijatelji sretni s onim sto su uradili u svom stanu, onda sam ja sretna s njima, jer ja ne zivim tamo, nego pijem kafu, sjedim i zabavljam se, isto kao i oni kod mene... jedna lokalna feng shui prakticarka je meni rekla da mi je stan "los" i da nije "pogodno uradjen", insistirajuci na detaljima za koje ja zaista nisam imala snage i srca da joj objasnjavam da predstavljaju (meni) kic i papanluk...

eto... uzmi kaktuse... kaze feng shui da kaktus nikako ne valja imati u stanu, nego da ga treba staviti na ulazna vrata (ako vec hoces da ti bude u blizini), da "tjera" zlu energiju... jbg., kod mene kaktus na 2 metra od mog radnog stola, nije jedan, nego ih ima jedno 15 vrsta... pola njih mi je od mame ostalo i meni drago da oni i dalje rastu i da se razvijaju... napreduju kaktusi samo tako, a ni kod mene nema nekog nazadovanja, pa da kazem da je uticaj kaktusa... kao sto rekoh, treba napraviti da je TEBI ugodno i lijepo, uklopiti zelje u finansijske mogucnosti i izvuci najbolje iz toga...

to je vrlo jednostavna filozofija... ako se u to moze uklopiti jos i ono sto propagira feng shui, glede mjesta za krevet, mjesta za radni sto, mjesta za boravak, kuhinje, kupatila, pogleda na stranu svijeta - super... ako ne moze... eeeee, onda dodas malo zemlje, malo metala, malo drveta, itd., tamo gdje treba i ispred onoga sto bi "moglo da zasmeta protoku" i to je to... jednostavne "akcije" za ugodno zivljenje

(e, sto se ispametovah, treba me banovat )
29-07-2009 at 13:16 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Unutrasnji dizajn

@statebriga,
to o èemu pišeš se zove "imati svoj stil" odnosno znati šta je to što godi onome u tebi samom da bi se u u svom prostoru osjeæao prijatno i zadovoljno.
u pravu si za ovo što se tièe cijena,ali ono što je danas skupo je uglavnom stvar trenda,mnogo manje stila i ukusa ,bez obzira na šta se odnosilo.
kad smo suprug i ja uredjivali naš stan,bez obzira na struku,pozvali smo feng -shui struènjaka da nam pomogne u odluci kako i gdje šta postaviti.
Kasnije kad je došla beba,morali smo joj "ustupit" mjesto braènog ležaja za njen krevetiæ,tako da je do tumbanja moralo doæi.
jednostavan i praktièan namještaj je prije svega funkcionalan,a ugodnost se postiže detaljima,poput dobre slike,ogledala,nekog antikviteta,lampe i slièno.
btw,obožavam kaktuse i to one minijaturne,a pored vrata je obligatna saksija sa èuvarkuæom.
hvala na ovome što zoveš "pametovanjem",nije to za banovanje ,naprotiv

29-07-2009 at 18:58 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Unutrasnji dizajn

Kenijski interijeri prilagoðeni, je li, toplijim krajevima:

http://img228.imageshack.us/gal.php?g=roomcjq.jpg

http://yfrog.com/6croomcjqjx

[Edited by medic on 30-07-2009 at 16:09 GMT] 


30-07-2009 at 16:08 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Unutrasnji dizajn

Nego, de malo po skupinama...
Hajde da vidim prijedloge podova.
Neko je postavljao linkove za tepihe, ali svaki tepih trazi odgovarajucu podlogu.
Cak i rigips na zidovima ne ide uz svaku podlogu.
Kakve podove volite?
Laminat, parket, kamen, jednoboje, drvene...?

Evo jednog kamenog... Da li bi ga stavili u stan? Je li "prehladan"? Ne "sakriva" tepihe.

http://www.eurogradnja.hr/ProductDetails/143/pgoid/37/lang/Croatian/Kamenopolagacki-radovi.wshtml

[Edited by medic on 30-07-2009 at 16:33 GMT] 


30-07-2009 at 16:31 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Unutrasnji dizajn

citat:
medic wrote:
Nego, de malo po skupinama...
Hajde da vidim prijedloge podova.
Neko je postavljao linkove za tepihe, ali svaki tepih trazi odgovarajucu podlogu.
Cak i rigips na zidovima ne ide uz svaku podlogu.
Kakve podove volite?
Laminat, parket, kamen, jednoboje, drvene...?

Evo jednog kamenog... Da li bi ga stavili u stan? Je li "prehladan"? Ne "sakriva" tepihe.

http://www.eurogradnja.hr/ProductDetails/143/pgoid/37/lang/Croatian/Kamenopolagacki-radovi.wshtml

[Edited by medic on 30-07-2009 at 16:33 GMT]

podne obloge mogu biti od drveta (parketi,laminati) PVC (vinaz ili vinflex ploèe,liveni),prirodnog ili vještaèkog kamena,keramike,tekstila i t.d.
postavljanje tepiha na bilo koji pod je stvar ukusa i želje onoga ko prostor koristi,a termo i hidroizolacija,kao i zvuèna izolacija bilo koje podne podloge treba da bude što kvalitetnija,pa u protivnom nije potrebno na luksuzne podne obloge postavljati ikakve tepihe(na primjer:pod od mermera je grehota prekriti bilo èime,ukoliko se izvede podno grijanje u slojevima poda)
Što se tièe gipsa na zidovima,potrebno je znati da se na betonske zidove gipsani štuko malter ne stavlja,jer gips i cement se "ne trpe"
30-07-2009 at 17:08 | Ukljuèi u odgovor
Aykira
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 17-05-2009
Odgovori: 2062
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Unutrasnji dizajn

citat:
medic wrote:
Nego, de malo po skupinama...
Hajde da vidim prijedloge podova.
Neko je postavljao linkove za tepihe, ali svaki tepih trazi odgovarajucu podlogu.
Cak i rigips na zidovima ne ide uz svaku podlogu.
Kakve podove volite?
Laminat, parket, kamen, jednoboje, drvene...?

Evo jednog kamenog... Da li bi ga stavili u stan? Je li "prehladan"? Ne "sakriva" tepihe.

http://www.eurogradnja.hr/ProductDetails/143/pgoid/37/lang/Croatian/Kamenopolagacki-radovi.wshtml

[Edited by medic on 30-07-2009 at 16:33 GMT]


komplet ambient - po mome ukusu. licno volim kameni pod. mramor, granit a isto tako i laminat (orah). tepisi mi nikako ne idu u kucu, osim kao na zadnjoj sliki neki mali kao detalj.







30-07-2009 at 19:59 | Ukljuèi u odgovor
Aykira
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 17-05-2009
Odgovori: 2062
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Unutrasnji dizajn


mnogo kafica, i onaj club u hotelu su radjeni sa detaljima (pa i vece povrsine) od rigipsa. dok su zidovi vjerovatno svugdje betonski. sjetim se i plafona cafe milleniuma u lukavcu.



[Edited by Aykira on 30-07-2009 at 20:26 GMT]

30-07-2009 at 20:14 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Unutrasnji dizajn

StaTeBriga, da li mi mozes sta reci sto se tice u vezi feng shuia kad dodje do kreveta i spavanja...ja sam negdje procitala da kao ne valja spavat okrenut prema vratima, a meni krevet odma pored vrata, sta cu, kriv americki glupi stan, pa sam fol okrenula glavu pored vrata a noge prema prozoru...hahaha...kao eto valjda ne ulazi mi energija, sta li...znas li sta o tome? imas kakav savjet?

30-07-2009 at 23:17 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Unutrasnji dizajn

@XMRVICAxTZ

generalno, nije dobro da ti se vrata otvaraju pravac prema tebi (ono, kad lezis, vrata se otvore tebi do nogu, pa zamisli strelica od vrata prema glavi... ), a posebno ne valja ako ti je prozor iznad glave, tako u tom polozaju...

al' ne sekiraj se nista, ima rjesenje za sve... bez rekonstrukcije ;)

poslat cu ti pp...


[Edited by statebriga on 30-07-2009 at 23:50 GMT]

30-07-2009 at 23:47 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Unutrasnji dizajn

super! hvala, sad sam procitala! vazi, javit cu ti se! sretno s predavanjima!

31-07-2009 at 00:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 66
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Umjetnost : Unutrasnji dizajn, namještaj... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice