Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Formula 1
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

Nova pobeda Raikonena

Finac Kimi Raikonen pobedio je na trci za VN Britanije. Vozaè Ferarija je na stazi Silverston zabeležio drugu uzastopnu pobedu u Formula 1 šampionatu ispred dva vozaèa Meklarena Fernanda Alonsa i Luisa Hamiltona.

Raikonen je u poslednju rundu ulazaka u boks ušao sa druge pozicije, ali je nakon poslednjeg pit-stopa uspeo da izaðe ispred do tada vodeæeg Alonsa. Finski as je u boks ušao 6 krugova nakon Španca i taj period je iskoristio da napravi dovoljnu prednost za preuzimanje prvog mesta (vozio skoro sekund brže po krugu).

Osvajaè pol pozicije Luis Hamilton vodio je tokom prvog dela trke, ali nije uspeo da održi tempo Raikonena i Alonsa, pa je, uz mali problem u drugoj rundi zaustavljanja u boksu, morao da se zadovolji poslednjim mestom na podijumu.

Britanac je, ipak, zadržao vodeæu poziciju u generalnom plasmanu i sada ima 12 bodova više od Alonsa, odnosno 18 više od Raikonena.


Drugi vozaè Ferarija Felipe Masa je zbog tehnièkog problema trku zapoèeo iz boksa (umesto sa èetvrtog mesta iz kvalifikacija), ali je odliènom vožnjom uspeo da stigne do pete pozicije.

Robert Kubica (BMW) bio je èetvrti, timski kolega Nik Hajdfeld (BMW) šesti, Heiki Kovalajnen (Reno) sedmi, a Ðankarlo Fisikela (Reno) osmi, pa su sve bodove oèekivano osvojili vozaèi èetiri najjaèa tima.

Naredna runda F1 šampionata vozi se 22. jula na stazi Nirnburgring za VN Evrope.

Konaèan plasman – VN Britanije:

1. Raikonen (Ferari) 1:21:43.074
2. Alonso (Meklaren) + 2.459
3. Hamilton (Meklaren) + 39.3
4. Kubica (BMW) + 53.3
5. Masa (Ferari) + 54.0
6. Hajdfeld (BMW) + 56.3
7. Kovalajnen (Reno) + 1 krug
8. Fisikela (Reno) + 1 krug
9. Barikelo (Honda) + 1 krug
10. Baton (Honda) + 1 krug
11. Kultard (Red Bul) + 1 krug
12. Rozberg (Vilijams) + 1 krug
13. Vurc (Vilijams) + 1 krug
14. Sato (Super Aguri) + 2 krug
15. Albers (Spajker) + 2 krug
16. Liuci (Toro Roso) + 6 krug
17. Truli (Tojota) nije završio
18. Dejvidson (Super Aguri) nije završio
19. Spid (Toro Roso) nije završio
20. Šumaher (Tojota) nije završio
21. Zutil (Spajker) nije završio
22. Veber (Red Bul) nije završio

Poredak u generalnom plasmanu, vozaèi:

1. Hamilton (Meklaren) 70 bodova
2. Alonso (Meklaren) 58
3. Raikonen (Ferari) 52
4. Masa (Ferari) 51
5. Hajdfeld (BMW) 33
6. Kubica (BMW) 22
7. Fisikela (Reno) 17
8. Kovalajnen (Reno) 14...

Poredak u generalnom plasmanu, konstruktori:

1. Meklaren 128 bodova
2. Ferari 103
3. BMW 56
4. Reno 31
5. Vilijams 13...

 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
09-07-2007 at 11:01 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

Hamilton: Imam još mnogo da nauèim

Mladi as McLarena Lewis Hamilton izjavio je da æe morati da poboljša vožnju, misli li da doèeka...
Free Image Hosting at <a href=www.ImageShack.us" />
novembar na poziciji na kojoj je sada. Britanac poslije devet od ukupno 17 trka svoje debitantske sezone u Formuli 1 vodi u generalnom plasmanu sa 12 bodova viška u odnosu na aktuelnog šampiona i timskog kolegu Fernanda Alonsa.

Koliko je Hamilton navikao javnost na briljantna izdanja, svjedoèi i to što su ga mediji prilièno "ocrnili" po osvajanju treæeg mjesta na domaæoj stazi Silverstone, minulog vikenda. Debitant koji se nakon svih devet trka peo na pobjednièko postolje - meta je novinarskih kritika?!

"Moram bolje i namjeravam da to uradim. Ja sam ipak još uvjek uèenik Formule 1. Da bih popravio vožnju, neophodna su mi razlièita iskustva", samokritièan je i sam Hamilton.

On je na Silverstoneu zauzeo "pole-poziciju" i nalazio se u vodstvu do prvog odlaska u boks. Na kraju je zaostao pola minute za pobjednikom Kimijem Raikkonenom i Alonsom.

"Njegove izjave su znak da je rijeè o velikom vozaèu. Èak i kada ostvaruje vrhunske rezultate, traži razlog da bude nezadovoljan i motiv da bude još bolji. Mnogi zaboravljaju koliko je mlad. Mene bi brinulo kada bi u ovoj fazi karijere znao sve", prokomentarisao je direktor McLarena Martin Vitmarsh.

Trke koje slijede su Grand prix Evrope u Nurburgringu 22. jula i Hungaroring 5. avgusta.

"Idemo na staze koje dobro poznajem i to bi trebalo da znaèi da æemo imati nešto lakši posao, ali ipak nije tako. Poznavao sam i Silverstone, pa opet nisam bio brz onoliko koliko sam želio. Moramo da uradimo sve da dobro podesimo bolide, da budemo agresivni i ne dozvolimo da nas Ferarri opet pobjedi", istièe Hamilton.

Britanac je iz devet trka sakupio 70 bodova, Alonso ima 58, Raikkonen - lider ove sezone po broju pobeda (tri) - 52, a drugi Ferarrijev vozaè Felipe Massa 51 bod.

 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
12-07-2007 at 09:14 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

Indianapolis ostao bez utrke Formule 1

Indianapolis Motor Speedway je danas potvrdio kako prvi èovjek Formule 1, Bernie Ecclestone, i upravitelj legendarne amerièke staze, Tony George, nisu uspjeli postiæi dogovor glede obnove ugovora, te da 2008. godine neæemo gledati VN SAD-a.


Nakon nekoliko razgovora, Bernie Ecclestone i ja se nismo mogli dogovoriti kako da u buduænosti zadržimo Formulu 1 na Indianapolisu, rekao je George. Kakogod, dogovorili smo se da æemo vrata ostaviti otvorenima za potencijalni datum u buduænosti. Bilo je zadovoljstvo imati Grand Prix SAD-a na Indianapolisu i nadam se da bi, dok se približavamo našoj stogodišnjoj eri, prilika za povratak mogla ponovno naiæi.

S druge strane, Ecclestone je u vrlo kratkom razgovoru za novinsku agenciju rekao: Nismo postigli dogovor... Hajmo vidjeti da li æe nam nedostajati Amerika
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
13-07-2007 at 09:45 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

Meklaren skandal se produbljuje

Suspendovani dizajner Meklarena Majk Koulen izjavio je da je veliki broj njegovih kolega znao za „tajni dosije Ferarija“, i da nije bio jedini koji je uèestvovao u nezakonitoj nabavci poverljivih dokumenata. Italijanske dnevne novine „La republika“ prenose da je Koulen sve informacije naveo u poverljivoj izjavi koju je dostavio direktno advokatima Ferarija.

„Istina je, imao sve sve dizajne Ferarija. Bio sam odgovoran za njihovu nabavku. Pokazao sam sva dokumenta Meklarenu, i ne samo Džonatanu Nilu, menadžeru tima, veæ i ostalima. Svi su reagovali isto, i rekli mi da ih se otarasim što pre“, rekao je Koulen za „Mejl on Sandej“.

Ukoliko se njegovi navodi ispostave kao taèni, onda su te informacije direktno kontradiktorne izjavi timskog šefa Rona Denisa, koji insistira na tome da je Koulen delao sam.

U zvaniènoj izjavi Meklarena se navodi: „Meklaren je završio podrobnu istragu, i možemo da potvrdimo da ništa od intelektualne svojine Ferarija nije bilo prezentovano nijednom èlanu našeg tima“

Izveštaj “Tajmsa” takoðe navodi da je za prodaju poverljivih konstruktorskih informacija odgovoran bivši èlan tima Najdžel Stepni, iako Koulen nije naveo njegovo ime u svojoj poverljivoj izjavi. On je naglasio da je sve informacije dobio preko pošte.

Kada su taèno Ferarijeva dokumenta dospela u Meklaren još uvek nije sigurno. Iako je prvo reèeno da ih Meklaren poseduje od aprila, nakon sopstvene istrage, FIA veruje da su dokumenta prodata u martu, dok je uprava Ferarija navela da su neke informacije nestale u maju.

Ukoliko se Meklaren proglasi krivim, tim oèekuju oštre kazne, u najgorem sluèaju izbacivanje iz šampionata

Uprava tima i dalje kategorièki tvrdi da nije umešana u incident.

 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
18-07-2007 at 09:36 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

Raikkonenu Pole Position, Hamilton nastradao

Vodeæi u poretku Formule 1, Britanac Lewis Hamilton udario je u zaštitini zid za vrijeme kvalifikacija za VN Europe na stazi Nurburgring.


Kada je Hamilton odvezen vozilom Hitne pomoæi bio je pri svijesti i razgovarao sa medicinskim osobljem. Kvalifikacije su prekinute 5 minuta i 31 sekundu prije kraja i nastavljene su tek nakon pola sata. Još se ne zna da li æe Hamilton moæi nastupiti u sutrašnjoj utrci, ali ako bude spreman, krenut æe sa desete startne pozicije.

Pobjednik posljednje dvije utrke, Finac Kimi Raikkonen, sa 1:31:741 vozio je najbrži krug i kreæe sutra sa prve startne pozicije ispred svjetskog prvaka Fernanda Alonsa i svog klupskog kolege iz Ferrarija - Felipea Masse. BMW-ovi vozaèi, Nick Heidfeld i Robert Kubica zauzet æe èetvrtu odnosno petu startnu poziciju u sutrašnjoj utrci.

Nove vijesti govore kako je Hamilton ipak prošao bez težih ozljeda, ali da je njegov nastup u sutrašnjoj utrci i dalje pod znakom pitanja.

Rezultati Kvalifikacija za VN Europe:
1. K. Raikkonen (Ferrari) 1:31:450
2. F. Alonso (McLaren-Mercedes) 1:31:741
3. F. Massa (Ferrari) 1:31:788
4. N. Heidfeld (BMW Sauber) 1:31:840
5. R. Kubica (BMW Sauber) 1:32:123
6. M. Webber (Red Bull-Renault) 1:32:476
7. H. Kovalainen (Renault) 1:32:478
8. J. Trulli (Toyota) 1:32:501
9. R. Schumacher (Toyota) 1:32:570
10. L. Hamilton (McLaren-Mercedes) 1:33:833
11. N. Rosberg (Williams-Toyota) 1:31:978
12. A. Wurz (Williams-Toyota) 1:31:996
13. G. Fisichella (Renault) 1:32:010
14. R. Barrichello (Honda ) 1:32:211
15. A. Davidson (Aguri-Honda) 1:32:451
16. T. Sato (Aguri-Honda9 1:32:838
17. J. Button (Honda ) 1:32:983
18. S. Speed (STR-Ferrari) 1:33:038
19. V. Liuzzi (STR-Ferrari) 1:33:148
20. D. Coulthard (Red Bull-Renault) 1:33:151
21. A. Sutil (Spyker-Ferrari) 1:34:500
22. M. Winkelhock (Spyker-Ferrari) 1:35:940


 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
21-07-2007 at 20:50 | Ukljuèi u odgovor
Djensons
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 21-06-2006
Lokacija: Burkina Faso
Odgovori: 7128
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Formula 1

Ponovljen start zbog nevidjene kise i izljetanja svih vozaca sa staze...

22-07-2007 at 14:22 | Ukljuèi u odgovor
Cope
Nivo: Forumski doajen
Always first on the scene

Registriran(a): 14-04-2006
Lokacija: U krilu ljubavi
Odgovori: 2718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

Pos No Driver Team Laps Time/Retired Grid Pts
1 1 Fernando Alonso McLaren-Mercedes 60 Winner 2 10
2 5 Felipe Massa Ferrari 60 +8.1 secs 3 8
3 15 Mark Webber Red Bull-Renault 60 +65.6 secs 6 6
4 17 Alexander Wurz Williams-Toyota 60 +65.9 secs 12 5
5 14 David Coulthard Red Bull-Renault 60 +73.6 secs 20 4
6 9 Nick Heidfeld BMW 60 +80.2 secs 4 3
7 10 Robert Kubica BMW 60 +82.4 secs 5 2
8 4 Heikki Kovalainen Renault 59 +1 Lap 7 1
9 2 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 59 +1 Lap 10
10 3 Giancarlo Fisichella Renault 59 +1 Lap 13
11 8 Rubens Barrichello Honda 59 +1 Lap 14
12 23 Anthony Davidson Super Aguri-Honda 59 +1 Lap 15
13 12 Jarno Trulli Toyota 59 +1 Lap 8
Ret 6 Kimi Räikkönen Ferrari 34 +26 Laps 1
Ret 22 Takuma Sato Super Aguri-Honda 19 +41 Laps 16
Ret 11 Ralf Schumacher Toyota 18 +42 Laps 9
Ret 21 Markus Winkelhock Spyker-Ferrari 13 +47 Laps 22
Ret 7 Jenson Button Honda 2 +58 Laps 17
Ret 20 Adrian Sutil Spyker-Ferrari 2 +58 Laps 21
Ret 16 Nico Rosberg Williams-Toyota 2 +58 Laps 11
Ret 19 Scott Speed STR-Ferrari 2 Spin 18
Ret 18 Vitantonio Liuzzi STR-Ferrari 2 Spin 19

22-07-2007 at 17:22 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

da su mclarenovi bolidi bili na pocetku prvi ne bi kap kise palo cim ferari zazme prve pozicijo nebo pocne da place i kakva su ono pravila da te dizalica vraca na teren 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
22-07-2007 at 20:51 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

Alonso najbolji u "kišnom haosu"

Aktuelni šampion F1 Fernando Alonso pobednik je trke za VN Evrope. Španac je pet krugova pre kraja prestigao Felipea Masu i došao do novog trijumfa u karijeri. Drugo mesto pripalo je Masi, a treæe Veberu. Trka na stazi Nirburgring ostaæe upamæena po brojnim incidentima, dvadesetomonutnom prekidu i najveæoj provali oblaka još od trke 2001.godine na stazi Sepang u Maleziji.

Deseta trka sezone poèela je oèekivano, svoje pozicije na èelu saèuvali su vozaèi Ferarija i Meklarena, Kimi Raikonen i Fernando Alonso, ali je veæ posle dva kruga poèeo neverovatan pljusak. Na istoj, prvoj krivini, zbog velike kolièine vode izletelo je èak 7 vozaèa: Baton, Sutil, Spid, Rozberg, Dejvidson, Hamilton i Liuci. Jedini koji se nekako vratio na stazu, bio je Luis Hamilton a trku koja je prekinuta u treæem krugu, u svom debiju u Formuli 1 poveo je Markus Vinkelhok.

Posle restarta iza sigurnosnog automobila, u osmom krugu, lidersku poziciju preuzeo je Felipe Masa, drugo mesto do polovine trke držao je Fernando Alonso, a iza njega bio je Kimi Raikonen. Za Finca je trka završena odustajanjem u 35. krugu, zbog tehnièkog problema. Luis Hamilton je, sa prinudno izmenjenom strategijom, vozio vrlo brzo, ali je zaostatak s poèetka trke ipak bio prevelik, pa prvi put u sezoni nije stigao do bodova.

Devet krugova pre kraja, kiša je ponovo poèela da pada i su svi bili prinuðeni na još jednu izmenu guma, posle èega je Fernando Alonso krenuo maksimalno agresivno, prestigao Masu u krivini "Ford" i time je pitanje pobednika bilo rešeno. Do prvog podijuma u sezoni došao je Mark Veber na Red Bulu, a odlièan plasman ostvario je i Vurc, koji je na cilj stigao èetvrti.

U generalnom plasmanu i dalje vodi Hamilton sa 70 poena, drugi je Alonso, sada sa samo 2 boda manje, treæi Masa sa 59 bodova. Naredna trka vozi se u Maðarskoj na stazi Hungaroring.

Rezultati trke u Nirburgringu:

1. F. Alonso (ŠPA/McLaren) 2:06:26.358
2. F. Massa (BRA/Ferrari) + 8.155
3. M. Webber (AUS/Red Bull) + 1:05.674
4. A. Wurz (AUT/Williams) + 1:05.937
5. D. Coulthard (VBR/Red Bull) + 1:13.656
6. N. Heidfeld (NEM/BMW) + 1:20.298
7. R. Kubica (POL/BMW) + 1:22.415
8. H. Kovalainen (FIN/Renault) + 1 krug
9. L. Hamilton (VBR/McLaren) + 1 krug
10. G. Fisichella (ITA/Renault) + 1 krug
11. R. Barrichello (BRA/Honda) + 1 krug
12. A. Davidson (VBR/Super Aguri) + 1 krug
13. J. Trulli (ITA/Toyota) + 1 krug

Nisu završili:
14. K. Räikkönen (FIN/Ferrari)
15. T. Sato (JAP/Super Aguri)
16. R. Schumacher (NEM/Toyota)
17. M. Winkelhock (NEM/Spyker F1)
18. N. Rosberg (NEM/Williams)
19. V. Liuzzi (ITA/Toro Rosso)
20. S. Speed (SAD/Toro Rosso)
21. A. Sutil (NEM/Spyker F1)
22. J. Button (VBR/Honda)

 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
22-07-2007 at 20:52 | Ukljuèi u odgovor
karburator
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 10-07-2005
Odgovori: 309
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Formula 1

citat:
asmir wrote:
da su mclarenovi bolidi bili na pocetku prvi ne bi kap kise palo cim ferari zazme prve pozicijo nebo pocne da place i kakva su ono pravila da te dizalica vraca na teren


Izgleda da si navijac ferarija
Meni se cini da su jednom bas na ovoj stazi i Schumachera redari izgurali na stazu i da je nastavio utrku.

22-07-2007 at 21:15 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Sport : Formula 1 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice