Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Formula 1
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Formula 1

citat:
karburator wrote:
Nemoj tako sad ferari okrivljuje mercedesa za sve samo zato sto nemoze da pobijedi.Akad pogledas sve je isto radio i ferari jos i gore .2003 su schumachera vratili na stazu i osvoji je 5 mjesto sto su mu bili odlucujuci poeni da osvoji prvenstvo i tada je bilo u redu.Ili kada ga je baricelo pustio pred samom linijom cilja da prodje da bude prvi.
Nemoj misliti da navijam za mercedesa vec navijam za BMW

dokazi drug postoje znaci niko ih nije izmislijo 720 stranica za koje svi znaju cak i u meclarenu ne poricu da su vidjeli te papire ,ne mozes ti osvajat bodove na racun drugih sto neko pravi godinama oni bi za jedan dan napravili
a i ko se moze poredit sa ferarijom
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
22-07-2007 at 21:57 | Ukljuèi u odgovor
karburator
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 10-07-2005
Odgovori: 309
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

Ma ja ba samo ferari zna napravit bolid ,samo neznam od kog je reno uzimo papire kad je prosle godine pobijedio.Nneznam da li bi to doslo u javnost da je fereri prvi tad bi bilo sve u redu.

[Edited by karburator on 22-07-2007 at 22:25 GMT]

22-07-2007 at 22:24 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

mislim da drug iznosis neke budalastinje cjeli svjet bruji o tim papirima koji postoje i to svi znaju samo ti i mclaren to poricete sta ima veze sto je reno osvoio titulu prosle sezone jer nije vise ni zanimljivo da se ferari odmice po 30 ili 40 bodova a sto se tice postabnje barikela da sumi prodje u zadnjem krugu sta se sve ove godine desava u mclarenu po pitanju dva vozaca
ja licno ne bi volio da kazne mclaren jer sam ubjedjen da masa i kimi mogu stic hamiltona ili alonsa uz malo srece sa bolidom titula ne bi trebala doc upitanje
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
23-07-2007 at 09:21 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1


FIA oslobodila McLaren od optužbi za kraðu Ferrarijeve tehnologije

NAKON što je provela saslušanje èelnika
McLaren-Mercedesa, FIA je odluèila da nema dovoljno dokaza za izricanje kazne trenutno vodeæoj momèadi Formule 1.

McLaren je nedavno optužen za špijunažu i korištenje Ferrarijeve tehnologije nakon što se saznalo da je jedan od Ferrarijevih mehanièara potajno švercao povjerljive dokumente bivšem glavnom konstruktoru McLarena Mikeu Coughlanu.

FIA je utvrdila kako se ne može dokazati da je McLaren prilikom pripreme bolida za ovu sezonu koristio Ferrarijevu tehnologiju, ali takoðer zadržala pravo ga izvede pred sud ukoliko se njihova krivnja naknadno dokaže. U tom sluèaju McLaren oèekuje vrlo oštra kazne.

McLaren ove sezone uvjerljivo vodi ispred Ferrarija za osvajanje konstruktorskog naslova, a njihovi vozaèi Lewis Hamilton i Fernando Alonso drže prva dva mjesta u ukupnom poretku.

 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
26-07-2007 at 21:27 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

Ferari napao FIA

Èelnici Ferarija napali su FIA nakon što je u èetvrtak donesena presuda prema kojoj se Meklaren Mercedes oslobaða krivice za kraðu konstruktorskih dokumenata i špijunažu. „Nalazimo neshvatljivom èinjenicu da kršenje fundamentalnih principa sportske èasti nije za logiènu i neizbežnu posledicu imalo primenu sankcija“, navodi se u saopštenju tima.

FIA je u èetvrtak ujutro donela presudu po kojoj je tim Meklarena proglašen krivim za kraðu dokumentacije, ali je kazna izostala nakon što je reèeno da ne postoji dovoljno dokaza po kojima bi se zakljuèilo da je posedovanje ovih dokumenata Meklarenu donelo prednost.

„Današnja odluka legitimizuje nepošteno ponašanje u Formuli 1 i predstavlja veoma ozbiljan presedan“, glasi u nastavku saopštenja.

Špijunski skandal je nastao nakon što je 780 stranica tehnièkih dokumeneta Ferarija naðeno u kuæi glavnog dizajnera Meklarena Majka Koulena.

Koulen je navodno do dokumentacije došao preko inženjera Ferarija Najdžela Stepnija.

„Odluka Svetskog saveta je bila da prizna posedovanje tih dokumenata i znanje o veoma poverljivim informacijama steèenim na nelegalan naèin tokom više meseci, ali da to predstavlja kršenje koje ne povlaèi nikakve zakonske mere. Èinjenica da je Meklaren imao ta dokumenta otkrivena je sasvim sluèajno, i da se to nije desilo, njihov tim bi i dalje posedovao taj materijal. Èitav incident je na još višem nivou u Formuli 1, pošto je to sport u kojem i najmanji detalji èine ogromnu razliku“, zakljuèuju iz Ferarija.

Italijanski tim, koji je trenutno na drugom mestu iza Meklarena u konstruktorskoj trci, najavio je da æe podneti tužbe protiv svih za koje smatraju da su narušili kredibilitet sporta.

Nakon saslušanja u èetvrtak šef tima Meklarena Ron Denis je izjavio da „nije sasvim zadovoljan ishodom, ali da kazna odgovara prekršaju“.

Vozaè Meklarena Luis Hamilton trenutno je prvi u ukupnom plasmanu sa 70 poena, dva više od timskog kolege Fernanda Alonsa, dok su Felipe Masa i Kimi Raikonen iz Ferarija na 3. i 4. mestu sa 59 i 52 poena.

 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
27-07-2007 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
JOKER
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-10-2006
Odgovori: 1406
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Formula 1

citat:
asmir wrote:
Ferari napao FIA

Èelnici Ferarija napali su FIA nakon što je u èetvrtak donesena presuda prema kojoj se Meklaren Mercedes oslobaða krivice za kraðu konstruktorskih dokumenata i špijunažu. „Nalazimo neshvatljivom èinjenicu da kršenje fundamentalnih principa sportske èasti nije za logiènu i neizbežnu posledicu imalo primenu sankcija“, navodi se u saopštenju tima.

FIA je u èetvrtak ujutro donela presudu po kojoj je tim Meklarena proglašen krivim za kraðu dokumentacije, ali je kazna izostala nakon što je reèeno da ne postoji dovoljno dokaza po kojima bi se zakljuèilo da je posedovanje ovih dokumenata Meklarenu donelo prednost.

„Današnja odluka legitimizuje nepošteno ponašanje u Formuli 1 i predstavlja veoma ozbiljan presedan“, glasi u nastavku saopštenja.

Špijunski skandal je nastao nakon što je 780 stranica tehnièkih dokumeneta Ferarija naðeno u kuæi glavnog dizajnera Meklarena Majka Koulena.

Koulen je navodno do dokumentacije došao preko inženjera Ferarija Najdžela Stepnija.

„Odluka Svetskog saveta je bila da prizna posedovanje tih dokumenata i znanje o veoma poverljivim informacijama steèenim na nelegalan naèin tokom više meseci, ali da to predstavlja kršenje koje ne povlaèi nikakve zakonske mere. Èinjenica da je Meklaren imao ta dokumenta otkrivena je sasvim sluèajno, i da se to nije desilo, njihov tim bi i dalje posedovao taj materijal. Èitav incident je na još višem nivou u Formuli 1, pošto je to sport u kojem i najmanji detalji èine ogromnu razliku“, zakljuèuju iz Ferarija.

Italijanski tim, koji je trenutno na drugom mestu iza Meklarena u konstruktorskoj trci, najavio je da æe podneti tužbe protiv svih za koje smatraju da su narušili kredibilitet sporta.

Nakon saslušanja u èetvrtak šef tima Meklarena Ron Denis je izjavio da „nije sasvim zadovoljan ishodom, ali da kazna odgovara prekršaju“.

Vozaè Meklarena Luis Hamilton trenutno je prvi u ukupnom plasmanu sa 70 poena, dva više od timskog kolege Fernanda Alonsa, dok su Felipe Masa i Kimi Raikonen iz Ferarija na 3. i 4. mestu sa 59 i 52 poena.



da se primjetit da u nekoliko poslednjih trka ferari stize gap a kimi dolazi u svoj nivo nemoguce je da uvjek Mcklaren ide dva do tri kruga duze b4 ferari pit situacija se mijenja shpijun je odradio svoj poso ali ne do kraja a josh shto je fia rekla da ako ali ako ko to moze znat(normalno ljudi ce to bolje sakrit ako posjeduju) se desi opet da ce meclaren bit diskvafikovan za 2007 i 2008g zalosno ali ovakih skandala nije bilo dosad i F1
05-08-2007 at 15:19 | Ukljuèi u odgovor
JOKER
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-10-2006
Odgovori: 1406
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

hamilton
kimi
haidfild
alonso
ovaj hamilton je chudo od djeteta kimi ga pratio chitavu trku i nikako da klekne da napravi kiks a drago mi je za haidfilda da jednom zavrshi na podijumu uvjek krene dobro do prvog stopa i onda ga nigdje a mozete zamislit kimi se nasmijo kad je primo saucheshce

05-08-2007 at 15:53 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

Alonso slavio u Monzi

Fernando Alonso se svojom prvom pobjedom u Monzi u ukupnom poretku primakao momèadskom kolegi Lewisu Hamiltonu na tri boda. Britanac je danas završio stepenicu ispod aktualnog svjetskog prvaka, a treæi je bio Raikkonen.


Alonso je iskoristio svoju prvu startnu poziciju te nakon dominicije utrkom za VN Italije na stazi u Monzi na kraju zasluženo stigao do svoje èetvrte ovosezonske pobjede (19. u karijeri).

Kimi Raikkonen sa strategijom samo jednog zaustavljanja u boxu donio je treæe mjesto Ferrariju, a Hamilton je direktnim obraèunom s Fincem na stazi stigao do pozicije broj 2. Nakon njih veæ po obièaju dolazi BMW-ov dvojac Heidfeld – Kubica, a do bodova su još stigli Rosberg (Williams Toyota), Kovalainen (Renault) i Button (Honda).

Nakon odustajanja Felipea Masse u Ferrariju èini se da je borba za momèadsku titulu veæ riješena. Veæ u drugom krugu zbog izlijetanja Davida Coultharda na stazu je izišao safety car koji je proveo na stazi èak èetiri kruga.

Poredak utrke za VN Italije
1. Fernando Alonso (McLaren-Mercedes) 10
2. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) 8
3. Kimi Räikkönen (Ferrari) 6
4. Nick Heidfeld (BMW) 5
5. Robert Kubica (BMW) 4
6. Nico Rosberg (Williams-Toyota) 3
7. Heikki Kovalainen (Renault) 2
8. Jenson Button (Honda) 1
9. Mark Webber (Red Bull-Renault)
10. Rubens Barrichello (Honda)
11. Jarno Trulli (Toyota)
12. Giancarlo Fisichella (Renault)
13. Alexander Wurz (Williams-Toyota)
14. Anthony Davidson (Super Aguri-Honda)
15. Ralf Schumacher (Toyota)
16. Takuma Sato (Super Aguri-Honda)
17. Vitantonio Liuzzi (STR-Ferrari)
18. Sebastian Vettel (STR-Ferrari)
19. Adrian Sutil (Spyker-Ferrari)
20. Sakon Yamamoto (Spyker-Ferrari)
Odustali:
Felipe Massa (Ferrari)
David Coulthard (Red Bull-Renault
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
10-09-2007 at 08:36 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

Hamilton zabrinut zbog afere Spygate

Trenutaèno vodeæi vozaè u poretku ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva Formule 1, Britanac Lewis Hamilton, izrazio je zabrinutost zbog ishoda afere Spygate koja bi McLarenu mogla donijeti dvogodišnju suspenziju.


Nakon što je juèer u Monzi McLaren ostvario dvostruko slavlje (Alonso pobijedio, Hamilton osvojio drugo mjesto op.a.), Hamilton je ostao vodeæi u ukupnom poretku s tri boda ispred momèadskog kolege. No, ovih dana osmjeh se rijetko može vidjeti na njegovom licu. Dvadeset dvogodišnji mladiæ kojem je ovo prva sezona u Formuli 1, vrlo je zabrinut sudbinom svoje momèadi, koju ovaj tjedan oèekuje novo saslušanje vezano za aferu Spygate.

Nakon što je Meðunarodna automobilistièka federacija prikupila nove dokaze koji bi mogli dokazati da se McLaren okoristio Ferrarijevim povjerljivim dokumentima, Svjetsko moto-sport vijeæe zakazalo je novo saslušanje za McLaren koje æe se u èetvrtak održati u Parizu. U sluèaju dokaza McLarenove krivnje, momèad bi mogla biti izbaèena iz ove sezone uz zabranu nastupa u sljedeæoj.

Ako sjednete i razmislite o svemu, sve ono što smo moja momèad i ja stvarali moglo bi biti uništeno. Uhvatio sam se da razmišljam: Sljedeæi tjedan mogao ostati bez posla i što onda?, izjavio je Hamilton na VN Italije.

Hamilton ipak i dalje vjeruje u McLarenovu nevinost, te je šefu svoje momèadi Ronu Dennisu pružio potporu.

Nikad nisam pomislio da æu reæi nešto protiv Formule 1, no politika i ljudi koji žele biti veæi i važniji od drugih nešto je što ne mogu shvatiti. Ron Dennis je prema meni oduvijek bio vrlo, vrlo privržen, dao mi je priliku i bio dobar prema meni. Nikada nisam imao razloga ne vjerovati mu. On trenutaèno prolazi kroz razdoblje u kojem ga neki ljudi pokušavaju srušiti i najbolja stvar za mene je da mu pružio podršku.

Hamilton priznaje da bi mu eventualni naslov prvaka znaèio puno više nego ostalim vozaèima.

Meni bi vjerojatno znaèio više nego ostalima jer mi je ovo debitantska sezona u Formuli 1. Nisam se nadao da æu se boriti za naslov svjetskog prvaka, još manje da æu biti vodeæi u ukupnom poretku. Bilo bi sjajno kada bi osvojili dvostruki naslov ove sezone samo da pokažemo da nas ni problemi ne mogu omesti i da smo nezaustavljivi, izjavio je Britanac
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
11-09-2007 at 08:19 | Ukljuèi u odgovor
asmir
Nivo: Forumski doajen
heljak

Registriran(a): 21-01-2006
Lokacija: nema me nigdje
Odgovori: 11587
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

Èelnici F1 zabrinuti za svoj sport

Èelnici nekoliko ekipa u šampionatu Formule 1 zabrinuti su zbog posledica koje špijunska afera može imati na taj sport. Skandal koji je nastao pošto su tehnièki podaci ekipe Ferari stigli do èelnika Meklarena. Svetska automobilska federacija sastaje se u èetvrtak u Parizu da bi razmotrila nove dokaze, a ako se krivica britanskog tima dokaže, MekLaren bi mogao da bude izbaèen iz šampionata ove i sledeæe godine.

Frenk Vilijams je izjavio da æe negativni publicitet, koji afera donosi Formuli 1, imati dugoroène posledice.

„Ovo bi moglo da košta Formulu 1. nadam se da neæe, ali afera je svakog dana u novinama. Ako nastavi da se razvlaèi, oteraæe sponzore, bilo one koji veæ ulažu u ovaj sport, ili one koji bi mogli da se prikljuèe“, rekao je Vilijams.

Èovek koji je pokrenuo èitav problem Žan Tot sada shvata kakav problem je stvorio svom sportu. Šef Ferarija uporedio je situaciju u F1 sa problemima sa kojima se suoèio biciklizam u poslednjih nekoliko sezonu.

„Ovo baca mrlju na naš sport, baš kao što se dešavalo u drugim sportovima – atletici, fudbalu, biciklizmu. Žao nam je što su problemi stigli i u Formulu 1, ali mi smo u takvoj situaciji da nam je veoma bitno da istina izbije na videlo. To je sve što želimo, i verujemo da æemo do tog cilja stiæi“, kaže Tot (na slici).

Ferari ove sezone daleko zaostaje za Meklarenom, a posebno težak bio je debakl prošlog vikenda na domaæem terenu, u Monci, kada je britanski tim osvojio prva dva mesta
 


mjenjam dva kanarinca za dobru sevu
11-09-2007 at 08:21 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Sport : Formula 1 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice