Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Formula 1
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

BRAZILSKI vozaè Ferrarija Felipe Massa inzistira da je sudar s McLarenovim Lewisom Hamiltonom u drugom krugu Velike nagrade Japana sluèajan, te da je kažnjen prestrogo.
U drugom krugu glavni pretendenti za naslov našli su se u bliskom kontaktu, a deblji kraj izvukao je Hamilton koji se izvrtio na stazi. Kasnije je Massa zbog udaranja Hamiltona kažnjen zaustavljanjem u boksu.
"Bila je to jako èudna utrka i puno toga dogaðalo se na stazi. Na kraju sedmo mjesto i nije tako loše s obzirom da je moj glavni rival ostao bez bodova", izjavio je Massa, koji je prvotno utrku završio na osmom mjestu, ali je nakon naknadno dodijeljene kazne Francuzu Sebastienu Bourdaisu (25 sekundi) skoèio na sedmo mjesto i osvojio dva boda.
"Zbog naglog Hamiltonovog koèenja našao sam se u sendvièu izmeðu dva bolida i pokušao sam izbjeæi kontakt. Mislim da je dvoboj protiv Hamiltona bio težak ali pošten, a kazna je uništila moje šanse za bolji plasman", dodao je Brazilac.

Totalsport
 


Sve je super i sve je za 5!
12-10-2008 at 15:56 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

AKO JE vjerovati onom što piše španjolski As, nekadašnji svjetski prvak Formule 1 Fernando Alonso sljedeæe sezone æe biti vozaè Ferrarija.
Tijekom cijele ove sezone se Alonso vrlo èesto spominjao u kontekstu odlaska iz Renaulta i dolaska u talijanski ponos, ali jednako toliko puta je vijest bila demantirana s neèije strane.
As je ponudio novo saznanje po kojem æe aktualni svjetski prvak Kimi Räikkönnen sigurno raskinuti suradnju s Ferrarijem, a na njegovo mjesto bi sigurno došao španjolski vozaè.
Cijelu ovu sagu oko Alonsa najbolje je opisao on sam prije dvadesetak dana kada je govorio:
"Svi znaju moju buduænost bolje od mene. Mogu reæi kako æu izaæi pred javnost i svima priopæiti vijest tek kada sve bude poznato."

Totalsport
 


Sve je super i sve je za 5!
12-10-2008 at 15:56 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

VIŠE od dvije godine èekao je Renaultov F1 vozaè Fernando Alonso na dva uzastopna trijumfa, a onda mu je kombinacija znanja i sreæe donijela pobjede u Singapuru i Japanu.

Posljednji puta dvostruki svjetski prvak vezao je pobjede u razdoblju od 14. svibnja do 25. lipnja 2006. godine kada je u trijumfalnoj sezoni nanizao Velike nagrade Španjolske, Monaka, Velike Britanije i Kanade. Nakon toga njegova su slavlja bila sporadièna.

Ovu sezonu Alonsa se više spominjalo u razgovorima oko prelaska u BMW, Toyotu, Hondu, Ferrari..., a kada je bilo rijeèi o uspinjanju na pobjednièka postolja malo ga se tko sjetio. Alonso nije gubio vjeru u sebe, i maksimalnih 20 bodova s posljednje dvije utrke ukrasili su njegov bodovni konto koji je sada prilièno popunjen (4.

"Osjeæam da smo sada sposobni za sve. Do kraja sezone su ostale dvije utrke, možda ne pobijedimo u njima, no tko zna, možda su i postolja moguæa", kazao je 27-godišnji Španjolac, koji ne može izbjeæi pitanje o nastavku karijere.

Iako je ugovorno vezan za francusku momèad, ima i opciju da napusti tim krajem sezone. Barem polovica momèadi ga želi, no gdje æe otiæi zna samo on.

"Rekao sam da æu obznaniti odluku nakon Velike nagrade Brazila, ali to ne znaèi da ne znam što æu. Ipak, morat æete prièekati još neko vrijeme", zakljuèio je Alonso.

Totalsport

 


Sve je super i sve je za 5!
13-10-2008 at 12:53 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1




BRITANSKI vozaè Lewis Hamilton u McLaren Mercedesu odvozio je najbrži krug na prvom slobodnom treningu na stazi u Šangaju, na kojoj æe se u nedjelju voziti utrka za Veliku nagradu Kine.

Hamilton je najbrži krug odvozio u vremenu 1:35.630, a iza njega poredali su se Ferrarijevi vozaèi Felipe Massa i Kimi Räikkönen na drugom i treæem mjestu, dok je Heikki Kovalainen ostvario èetvrto najbolje vrijeme.

VN Kine, rezultati prvog slobodnog treninga:

1.Lewis Hamilton, McLaren-Mercedes, 1:35.630

2. Felipe Massa, Ferrari, 1:36.020

3 Kimi Räikkönen, Ferrari, 1:36.052

4 Heikki Kovalainen, McLaren-Mercedes, 1:36.103

5. Robert Kubica, BMW Sauber, 1:36.507

6. Fernando Alonso, Renault, 1:36.661

7. Nick Heidfeld, BMW Sauber, 1:37.040

8. Sebastien Bourdais, Toro Rosso-Ferrari, 1:37.070

 


Sve je super i sve je za 5!
17-10-2008 at 11:06 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1




U PRETPOSLJEDNJU utrku sezone Formule 1 Lewis Hamilton, vodeæi vozaè u ukupnom poretku, krenut æe s prve pozicije. S leða æe McLarenova pilota napadati Kimi Raikkonen i Felipe Massa.
Ishod je to kvalifikacijskog treninga na stazi u Šangaju. Uoèi 17., pretposljednje utrke sezone, mladi Britanac ima pet bodova prednosti u ukupnom poretku pred Brazilcem iz Ferrarija.
Pobjednièko vrijeme treninga iznosi 1:36.303, a Hamilton ga je odvozio u posljednjem krugu treæeg dijela kvalifikacija. U prvome od dvaju brzih krugova napravio je grešku koja ga je koštala nekoliko desetina sekundi, no u drugom je pokušaju odvozio nepogrešivo.
"Lewis je na kraju odvozio krug stoljeæa!", izjavio je nakon kvalifikacija uzbuðeni Mercedesov sportski direktor Norbert Haug, dok je sam Hamilton kazao:
"Znao sam gdje sam pogriješio i znao sam da æu stiæi odvoziti još jedan krug. Prošlo je izvrsno. Nadam se da æe tako biti i u nedjeljnoj utrci. Dat æu sve od sebe."
Kimi Raikkonen je u borbi dvaju Ferrarijevih pilota nadmašio Felipea Massu, dok je Fernando Alonso u Renaultu, pobjednik posljednjih dviju utrka (Singapur i Japan), stigao èetvrti. Peto je vrijeme postigao Hamiltonov momèadski kolega Heikki Kovalainen, dok je šesto mjesto zauzeo Australac Mark Webber u Red Bullu. Zbog promjene motora preko noæi morat æe, meðutim, u utrku startati s deset mjesta gore pozicije.
Robert Kubica, Poljak u BMW-u, izborio je tek 12. vrijeme i time praktièki izgubio teoretske izglede za naslov svjetskog prvaka. On za Hamiltonom zaostaje 12 bodova.
Utrka sutra (nedjelja) poèinje u devet sati po srednjeeuropskom vremenu.
VN Kine, kvalifikacijski trening:
1. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:36.303 15 krugova
2. Kimi Raikkonen Ferrari 1:36.645 15
3. Felipe Massa Ferrari 1:36.889 16
4. Fernando Alonso Renault 1:36.927 18
5. Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes 1:36.930 16
6. Mark Webber Red Bull-Renault 1:37.083 19
7. Nick Heidfeld BMW Sauber 1:37.201 17
8. Sebastian Vettel STR-Ferrari 1:37.685 16
 


Sve je super i sve je za 5!
18-10-2008 at 17:12 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1





LEWIS HAMILTON, britanski vozaè McLaren-Mercedesa pobjednik je Velike nagrade Kine, pretposljednje utrke sezone svjetskog prvenstva u Formuli 1.
Do devete pobjede u karijeri Hamilton je došao probivši ciljnu ravninu ispred Ferrarijevih vozaèa Felipea Masse i aktualnog svjetskog prvaka Kimija Räikkönena.
Hamiltonu je ovo peta pobjeda u sezoni, no za njega važnije, s njom je poveæao prednost pred Felipeom Massom na sedam bodova. Rasplet sezone uslijedit æe na posljednjoj utrci u kalendaru 2. studenog na Velikoj nagradi Brazila.
Savršen vikend iza sebe ima mladi Britanac. Nakon što je u petak najbolje odradio dva slobodna treninga, u subotu je osvojio pole position, a u nedjelju ga mirnom i preciznom vožnjom u kojoj je vodio od starta do cilja i potvrdio.
Prevedeno, Hamilton u posljednju utrku sezone može uæi smiren i bez prevelikih rizika odraditi stazu koja bi mu trebala donijeti ono za što lani, unatoè velikoj bodovnoj prednosti pred kraj sezone, oèito nije bio spreman - naslov svjetskog prvaka.
Èetvrtim mjestom, nakon pobjeda u Singapuru i Japanu, Fernando Alonso još je jednom dokazao da iz svog Renaulta izvlaèi maksimum. Osim što æe Velika nagrada Brazila donijeti odluku u svjetskom prvaku, nakon nje bi i španjolski vozaèki as trebao obznaniti u kojem æe smjeru iæi nastavak njegove karijere.
Velika nagrada Kine:
1. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) 1:31.57,403
2. Felipe Massa (Ferrari) +14,925
3. Kimi Räikkönen (Ferrari) +16,445
4. Fernando Alonso (Renault) +18,370
5. Nick Heidfeld (BMW Sauber) +28,923
6. Robert Kubica (BMW Sauber) +33,219
7. Timo Glock (Toyota) +41,722
8. Nelsinho Piquet (Renault) +56,645
...
Ukupni poredak vozaèa:
1. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) 94 boda
2. Felipe Massa (Ferrari) 87
3. Kimi Räikkönen (Ferrari) 75
4. Robert Kubica (BMW Sauber) 69
...
Ukupni poredak konstruktora:
1. Ferrari 156
2. McLaren-Mercedes 145
3. BMW Sauber 135
4. Renault 72

 


Sve je super i sve je za 5!
20-10-2008 at 09:51 | Ukljuèi u odgovor
Rejdžegejnstdvošmašin
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-10-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9414
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

biæe u Brazilu krvi do koljena

25-10-2008 at 09:42 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

IZ FERRARIJA, talijanske momèadi aktualnih konstruktorskih prvaka u Formuli 1, su poruèili da æe “razmisliti o sudjelovanju” u natjecanju zaživi li ideja o standardiziranim motorima.
"Izražavamo zabrinutost planovima o standardiziranju motora, jer bi to uništilo smisao Formule 1. Natjecanje je bazirano na kompetitivnosti i razvoju tehnologija, a zbog toga je Ferrari od 1950. godine dio ovog natjecanja. Nestane li toga, razmislit æemo o ostanku u ovom sportu”, piše u priopæenju Ferrarija.
Veæ ranije je Toyotin potpredsjednik John Howett izjavio:
"Mislim da nitko u Formuli 1 ne želi natjecanje u kojem æe sve momèadi imati jednake motore. Takvo natjecanje nema nikakvog smisla."
Podsjetimo, Bernie Ecclestone, prvi èovjek Formule 1 i Max Mosely, predsjednik Meðunarodne automobilistièke organizacije, zakljuèili su kako momèadi troše previše novca na razvoj i usavršavanje novih tehnologija.
U trencuima kada ekonomske kriza potresa svijet to im se uèinilo kao nepotrebnim, pa se zakljuèili kako bi u natjecanju i to veæ od 2010. godine sve momèadi mogle (morale) imati jednak motor, èime bi svaka momèad uštedjela nekoliko desetak milijuna amerièkih dolara po sezoni. Vidljivo je da njihovu ideju momèadi baš i ne podržavaju...
 


Sve je super i sve je za 5!
30-10-2008 at 13:15 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

NAKON što su iz Ferrarija i Toyote zaprijetili da æe razmisliti o sudjelovanju u utrkama Formule 1 saživi li FIA-ina ideja o uvoðenju standardiziranih motora, oglasili su se i iz McLaren-Mercedesa.
Toènije oglasio se sportski direktor McLaren-Mercedesa Norbert Haug, koji smatra da to nije dobra ideja.
"Ne vjerujem da je to izvediva ideja i proizvoðaèima motora nikako se neæe svidjeti. Rješenje je moguæe pronaæi, ali sve strane moraju biti spremne na kompromise", izjavio je Haug i tako podržao stavove iz Ferrarija, Toyote, Honde i BMW-a, koji smatraju da bi takva odluka uništila draž natjecanja u Formuli 1.
Podsjetimo, Bernie Ecclestone, prvi èovjek Formule 1 i Max Mosely, predsjednik Meðunarodne automobilistièke organizacije, zakljuèili su kako momèadi troše previše novca na razvoj i usavršavanje novih tehnologija.
U trenucima ekonomske krize kao dobro rješenje uèinilo im se da bi bilo dobro da sve momèadi imaju jednake motore, èime bi se uštedjela gomila novca. Zasad niti jedna momèad nije podržala takvu ideju.
 


Sve je super i sve je za 5!
30-10-2008 at 13:17 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

BRITANAC Lewis Hamilton kaže da ga je prošle godine slomio pritisak velikih oèekivanja uoèi odluèujuæe i posljednje utrke Svjetskog prvenstva Formule 1 na stazi Interlagos u Sao Paulu.
Hamilton je prošle sezone propustio priliku postati prvi debitant u povijesti Formule koji se okitio naslovom svjetskog prvaka. Imao je sve na dlanu, ali je u zadnje dvije utrke potpuno zakazao, na VN Kine je odustao, dok je u Brazilu zuauzeo tek sedmo mjesto, pa je Finac Kimi Räikkönen pobjedom na stazi Interlagos za samo jedan bod prestigao Britanca i osvojio naslov.
Hamilton priznaje da ga je tada slomio pritisak:
"Veæ u pripremama za posljednju utrku prošle sezone bio sam na stražnjim nogama. Osjeæao sam tako veliki pritisak. Imao sam osjeæaj da su oèi cijele zemlje, ma cijelog svijeta, uperene u mene. Na utrci sam napravio nekoliko pogrešaka i na kraju sam ostao bez naslova. Ove sezone sam iskusniji i zbog toga sam puno bolje pripremljen", kaže Hamilton.
Pred njim je nova prilika. Uoèi posljednje utrke za VN Brazila ima 7 bodova prednosti ispred Brazilca Felipea Masse iz Ferrarija, jedinog èovjeka koji uz njega konkurira za osvajanje naslova. Pojasnio je koje je najvažnije iskustvo stekao u odnosu na prošlu sezonu:
"Ono što sam nauèio prošle sezone veæ sam primijenio u ovoj. To znaèi da sam nauèio biti strpljiviji, ne žuriti nikamo, ne preuzimati previše rizika... Jednostavno moram uraditi samo ono što je potrebno, ništa više od toga. Moram davati 100 posto, a ne 110 posto od sebe", kaže Hamilton.
Zanimljivo je i da Hamilton kao najveæe rivale u buduænosti ne vidi niti Raikkonena niti Massu.
"Ne plašim se niti jednog konkurenta. Robert Kubica æe biti vrlo veliki izazov za mene u buduænosti. On i Fernando Alonso bit æe dva moja najopasnija konkurenta!"
 


Sve je super i sve je za 5!
30-10-2008 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Sport : Formula 1 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice