Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Formula 1
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Rejdžegejnstdvošmašin
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-10-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9414
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

Jah, zaboravi reæ. Pošto smo prinuðeni gledati F1 preko Hayata, jer na ´rvatskoj 2 kad krene trka, neko iz one kablovske zamraèi i nem´re se gledat. Eh, pošto smo mi prinuðeni to gledat preko hayata, zamoliJo bih onog dotiènog novinara da što manje prièa jer usere šta god kaže! Vazda miješa vozaèe, eno kaže preteèe Alonso Webera...a niðe veze s Alonsom, ondaK pièe one reklame kad je najinteresantnije, isto ko sad u Francuskoj. Poèe start, 2 minute, i hajmo mi kaže malo odgledat koju reklamu dok se oni ne poredaju. PA YEBO MAJKU degena...nije fakat,nezna èojk,il šta je veæ...znam ja da reklame donose pare al´ daj ba malo usklaðenosti, a nije start kreno, ljudi opièili po prvim šikanama a on HAJMO MI kaže MALO EPP-a. Jebaji ga.
I ispizdi me èojk svojski, svaki put, i svaki put mi doðe onaj TV bacit kroz prozor al et´ opet na kraju Felipe to sve nadoknadi i hebeš ga, valja gledat ðe se mora.
AL DA ME ISPIZDIIIIIII...ma nije malo.

23-06-2008 at 17:02 | Ukljuèi u odgovor
auspuh
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 09-03-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

Hej Raja,
dajte ako neko snima ove utrke na videu ili kako vec da se cujemo pa da ili pozajmim ili da kupim video ili CD-ove.
Propustio sam zadnje dvije utrke pa mi bezze.
Javite se na private pa ili ostavite mail ili telefon pa se cujemo

27-06-2008 at 11:51 | Ukljuèi u odgovor
Djura
Nivo: Forumski doajen
SKOJEVAC

Registriran(a): 15-04-2004
Lokacija: Sydney
Odgovori: 5232
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Formula 1

Finac Heikki Kovalainen uspio je sa svojim McLarenom odvoziti najbolje vrijeme u treæem dijelu kvalifikacija za VN Velike Britanije i na taj naèin dospjeti na najbolju startnu poziciju uoèi nedjeljne utrke…

Kovalainen je dobro vozio èitav vikend pa njegov rezultat nije veliko iznenaðenje, no svejedno mu se mora èestitati na prvoj osvojenoj najboljoj startnoj poziciji u karijeri. Veliko iznenaðenje priredio je i Mark Webber u Red Bullu koji se kvalificirao u prvi startni red, odmah do Kovalainena.

Drugi startni red predvodi Kimi Räikkönen u Ferrariju, a odmah do njega bit æe razoèarani Lewis Hamilton koji je zasigurno žarko želio osvojiti prvo mjesto na kvalifikacijama ispred svoje publike. U prevelikoj želji radio je greške u posljednjim krugovima pa se to odrazilo i na vrijeme koje je bilo dovoljno za èetvrtu startnu poziciju.

Nick Heidfeld popravio je malo dojam u svom BMW-u nakon posljednjih utrka gdje ga je timski kolega Robert Kubica apsolutno pobjeðivao. Nijemac je zauzeo peto mjesto startnog poretka dok je Kubica imao problema s bolidom u posljednjem dijelu kvalifikacija pa nije ni ostvario vrijeme te æe krenuti s desete pozicije.

Odmah iza Heidfelda, šesto i sedmo mjesto zauzeli su vozaèi Renaulta na èelu s Fernandom Alonsom koji je još jednom nadmašio svog kolegu Nelsona Piqueta.

Izvrsnim nastupom na osmo mjesto probio se vozaè Toro Rossa Sebastian Vettel, a probleme na bolidu, kao i Kubica, imao je i Felipe Massa koji je ostvario deveto vrijeme.

Nedjeljna utrka poèet æe u 14 sati.

Rezultat kvalifikacija:
1. H. Kovalainen (FIN/McLaren) 1:21.049
2. M. Webber (AUS/Red Bull) 1:21.554
3. K. Räikkönen (FIN/Ferrari) 1:21.706
4. L. Hamilton (VBR/McLaren) 1:21.835
5. N. Heidfeld (NJE/BMW) 1:21.873
6. F. Alonso (ŠPA/Renault) 1:22.029
7. N. Piquet (BRA/Renault) 1:22.491
8. S. Vettel (NJE/Toro Rosso) 1:23.251
9. F. Massa (BRA/Ferrari) 1:23.305
10. R. Kubica (POL/BMW) bez vremena u Q3
11. D. Coulthard (VBR/Red Bull) 1:20.174
12. T. Glock (NJE/Toyota) 1:20.274
13. S. Bourdais (FRA/Toro Rosso) 1:20.531
14. J. Trulli (ITA/Toyota) 1:20.601
15. K. Nakajima (JAP/Williams) 1:21.112
16. R. Barrichello (BRA/Honda) 1:21.512
17. J. Button (VBR/Honda) 1:21.631
18. N. Rosberg (NJE/Williams) 1:21.668
19. A. Sutil (NJE/Force India) 1:21.786
20. G. Fisichella (ITA/Force India) 1:21.885
 


Idealna defnicija sexa: OOP,PRC,AAH,STRC!!!









05-07-2008 at 23:29 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

LEWIS HAMILTON:
´Ovo je skandal što mi je FIA napravila, nisam ništa skrivio´
- Ovo je utrkivanje. Ako sam dobio kaznu, morao sam uèiniti nešto loše. No ne vidim što ako sam u zavoj ušao iza njega. Gdje je tu bila moja prednost? - pita se Hamilton

Smireno je i bez teških rijeèi Lewis Hamilton objasnio svoje viðenje stvari nakon što su ga suci utrke za VN Belgije u Spa Francorchampsu kaznili.

- Nisam uèinio ništa krivo i ništa protiv pravila. Apsolutno ništa – rekao je mladi Britanac nakon što je kažnjen s 25 sekundi od postignutog vremena zato što je prerano napao Kimija Räikkönena u zavoju, te tako završio na treæem mjestu.

Prethodno ga je Kimi u kontaktu izbacio sa staze, a Hamilton se okomitim vanjskim dijelom asfalta vratio na pistu ispred Finca. Potom ga je pustio ispred kako nalažu pravila, no suci su mišljenja da mu nije dao dovoljno prednosti i da je iskoristio prerano priliku za agresivni napad.

- Ovo je utrkivanje. Ako sam dobio kaznu, morao sam uèiniti nešto loše. No ne vidim kako sam mogao uèiniti nešto loše ako sam u zavoj ušao iza njega. Gdje je tu bila moja prednost?

U McLarenu su se žalili na odluku suprvizora utrke, te dali vlastito objašnjenje dogaðaja.

- Proanalizirali smo situaciju i jasno uoèili da je u trenutku njihova poravnavanja pred zavojem Lewis imao 6 km/h sporiju brzinu od Ferrarijeva vozaèa. Räikkönen je vratio vodstvo, a Lewis je potom repozicionirao svoj bolid i iz novog pokušaja prošao suparnika. Sve je èisto!

Glavni inženjer McLaren-Mercedesa Norbert Haug izjavio je da bi se ova odluka mogla pokazati kljuènom po ishod Svjetskog prvenstva, dok je RTL-ov struèni komentator Christian Danner kratko prokomentirao.

- Šteta je što u FIA-i uvijek spremni uništiti jednu sjajnu utrku kao što je bila ova. Ovo je skandal ogromnih razmjera i totalna pogreška supervizora utrke.


Autor: TS
"sportskenovosti.hr"

09-09-2008 at 14:05 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

NIKI LAUDA:
Kazna Hamiltonu je najgora odluka u povijesti Formule 1
Ferrari bez komentara

Kontroverzna sudaèka odluka da se Lewisu Hamiltonu oduzme pobjeda na 13. utrci sezone Formule 1, Velikoj nagradi Belgije, izazvala je lavine kritika u britanskim medijima.

Britanac Lewis Hamilton je u dramatiènoj završnici na Stazi u Spau ostvario pobjedu, koju su mu suci oduzeli, jer su naknadnim pregledom TV snimke ustanovili da je Britanac tijekom borbe za Ferrarijevim vozaèem Kimijem Räikkönenom u posljednjem zavoju obavio nepropisno presijecanje šikane. Iako je Hamilton nakon toga propustio Räikkönena ispred sebe, netom poslije ga je pretekao, što je prema sudaèkom uvjerenju bilo nepropisno. Hamilton je prema njima trebao prièekati barem još jedan zavoj do napada.

Kazna od 25 sekundi unazadila ga je do treæeg mjesta, a pobjedu donijela Felipeu Massi.

- Jedan od onih koji je odmah stao na stranu Hamiltona bio je bivši trostruki prvak u Formuli 1, Niki Lauda.

- Ovo je najgora odluka u povijesti Formule 1. Posve je neprihvatljivo da trojica sudaca ovaku izravno utjeèu na prvenstvo. Hamilton je izvrsno vozio i ništa nije krivo napravio – izjavio je Lauda za Bild.

Britanske novine prepune su naslova kako je Hamilton pokraden i da to nije prvi put ove sezone.

Daily Mail tako piše da je Hamilton “žrtva urote protiv McLarena” i da je Formula 1 postao “zagaðen sport”. Daily Express navodi da su “zloèinci iz FIA-e (Meðunarodna automobilistièka organizacija) povukli svoje veze i natjerali da McLaren pleše kako Ferrari svira”.

Daily Mirror piše da je “sport ponovo na koljenima”, nakon što je “Hamilton opljaèkan poslije jedne od najveæih pobjeda u karijeri”.

Veæina svjetskih medija složna je u ocjeni da je sudaèka odluka o oduzimanju 25 sekundi Hamiltonu nepravedna i da nema osnove, jedino su mediji u Italiji, domu Ferrarija, suglasni i zadovoljni s raspletom.

Gazzetta dello Sport donosi naslov “Hamilton je kažnjen” i nakon toga pojašnjava da je kazna bila opravdana jer je nakon propuštanja Räikkönena prebrzo napao.


Ferrari: Mi nikad ne komentiramo odluke sudaca
Mišljenje iz Ferrarija glede odluke o pobjedniku VN Belgije za zelenim stolom dao je šef talijanske F1 momèadi Stefano Domenicali.

- Èesto sam znao reæi da bi o rezultatima svake utrke neposredno nakon što je gotova trebalo govoriti kao o neslužbenima. Kad ih vodstvo utrke potvrdi, onda oni postaje službeni. Ovo je primjer da sam govorio ispravno – izjavio je Talijan nastavivši:

- Mi se u Ferrariju obièno suzdržavamo komentiranja sudaèkih odluka.(kad su stalno u vasu korist). Tako æe biti i povaj put. Mogu samo reæi da su suci od nas na kraju utrke zatražili naše viðenje situacije, kao što su ga tražili i od McLarena odnosno Lewisa Hamiltona. Kad su nas sve saslušali, donijeli su odluku.

Vlastito, i to prvo viðenje “incidenta” Domenicali je ipak velikodušno ponudio novinarima.

- Moje je subjektivno mišljenje da je napad bio malo preekstreman. Jasno je da je pokušaj pretjecanja normalna pojava pri utrkivanju, no problem je u èinjenici da se prednost može stvoriti i manevrom, bez obzira tko vodio u tom trenutku. To je kljuè svega. Hoæu reæi, moguæe je izvuæi korist iz situacije na naèin da to ne uèinite odmah, veæ na sljedeæem uglu. To je i svrha utrkivanja. Po mom je mišljenju to u ovom sluèaju bilo vrlo bitno – rekao je Talijan.
www.sportskenovosti.hr

09-09-2008 at 14:07 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

FIA-fasisticka internati0onal agency....

09-09-2008 at 14:12 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

ne moraju se ni trkat,nek mjere brzinu kruga, i brzinu izmjene guma i nek ferari pobijedi...
HAS F1 SHOT ITSELF IN THE FOOT BY STRIPPING Lewis Hamilton OF THE Belgian Grand Prix WIN?

McLaren have made it clear they intend to appeal the result, which saw Ferrari´s Felipe Massa named the winner and Nick Heidfeld, of BMW Sauber, move up to second.

Instead of seeing his championship lead extended to eight points, Hamilton is now just two ahead of Massa.

Three-time world champion Niki Lauda told the Daily Mail newspaper: "This is the worst judgment in the history of F1. The most perverted judgment I have ever seen.

"It´s absolutely unacceptable when three functionaries [the stewards] influence the championship like this."

Regardless of your perspective on the rights and wrongs of the stewards´ decision, it does nothing for the reputation of the sport.

F1 is crying out for the wheel-to-wheel action that Sunday´s race delivered in spades.

With the title at stake, Hamilton need not have gambled for the win, but he has a racer´s instinct. He might think twice next time he is in a similar position, denying fans what they crave.

And the millions worldwide who enjoyed the best race of the season around F1´s best track will feel cheated at being told that what they saw was not what the record books will show.

The sport is nothing without its fanbase.
Don´t Miss

* Demoted Hamilton protests his innocence
* Massa wins Belgian GP as Hamilton is demoted
* New TV deal underlines Asia´s importance to F1
* The Circuit

Sunday´s post-race penalty is not the the first controversial decision involving McLaren and Ferrari this season.

Hamilton and team-mate Heikki Kovalainen were given five-place grid penalties at the Malaysian Grand Prix after stewards ruled the McLaren pair had impeded other cars during qualifying.

At Monaco, Raikkonen clouted the back of Adrian Sutil in slippery conditions, forcing the Force India into retirement. He escaped without penalty.

Two weeks later, Hamilton rear-ended Raikkonen in the pits in Canada, damaging both cars irreparably; the Briton was given a 10-place grid drop for the next round in France.

At Magny-Cours, a charging Hamilton was deemed to have cut a chicane and gained an advantage, the significant difference from Belgium was that he failed to let the car he passed in the maneuver back through.

He was given a drive-through penalty, which left him out of the points.

And during the European Grand Prix two weeks ago, Massa was adjudged to have been released from a pitstop in dangerous circumstances, but the decision was taken after the race to impose a $10,000 fine.

The rest of the paddock expected a drive-through penalty, consistent with other similar pitstop infringements, to have been applied during the race.

Then to Belgium, where again McLaren have been on the end of what many commentators feel is rough justice.

"The rules do not go into detail about how an advantage can be deemed to have been recovered or reestablished and the stewards are thus left to interpret what they see on the television footage, combined with the representations of the drivers and the teams," wrote The Times´ F1 correspondent, Edward Gorman.

"It is perhaps this subjective element that leaves an uneasy feeling and it is not hard to sympathise with Hamilton and McLaren, who believed that they had not breached the racing code."

There is no word yet on when McLaren´s appeal will be heard, or even if it is admissable, and the chances of them succeeding in getting Hamilton reinstated as winner seem slim.

Next Sunday is the Italian Grand Prix, the home of Ferrari. The controversy is sure to rumble on to the long straights of Monza
www.cnn.com


[Edited by primus on 09-09-2008 at 01:28 GMT]

09-09-2008 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
Rejdžegejnstdvošmašin
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-10-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9414
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

jesu vala syebali hamiltona bezze. Godra je meni što felipe pobijedi al opet nije fer.

Singapur care sutra. biæe garant dobra trka.

27-09-2008 at 11:20 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

ÈAK 67 POSTO Nijemaca smatra da æe vozaè Tora Rossa Sebastien Vettel biti jednako uspješan vozaè kao i sedmerostruki svjetski prvak Michael Schumacher.
Pobjeda na Velikoj nagradi Italije dala je 21-godišnjem vozaèu “krila”, njemaèki mediji poèeli su ga uzdizati i nazivati Baby-Schumi, a Vettel ima koji sada ima dovoljno samopouzdanja tvrdi da æe ga svijet jednog dana pamtiti kao svjetskog prvaka.
"Bit æu svjetski prvak, a hoæe li se do dogoditi na poèetku moje karijere ili kada æu biti nešto stariji uopæe mi nije važno. Samo da se zna, pobjeda me nije promijenila, jednak sam kakav sam bio i prije nje. Moj je cilj slaviti u svakoj utrci u kojoj nastupam, no znam da do vrha vodi dug i zavojit put", kazao je.
Inaèe, èak 67 posto Nijemaca koji su pristupili Bildovoj anketi smatra da æe Vettel biti jednako uspješan vozaè kao sedmerostruki svjetski prvak Michael Schumacher.
 


Sve je super i sve je za 5!
27-09-2008 at 17:06 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

TREÆI slobodni trening pred Veliku nagradu Singapura, 15. utrku sezone u Formuli 1, pripao je Renaultovom vozaèu Fernandu Alonsu.

Dvostruki svjetski prvak je veæ juèer pokazao da se na ovoj stazi dobro snalazi, a danas je to najpreciznijom vožnjom i potvrdio.

Inaèe, i na današnjem su se treningu potvrdile najave o opasnostima koje prijete prilikom prelaska rubnih dijelova staze, pa je tako Giancarlo Fisichella završio u zaštitnoj ogradi.

Kimi Räikkönen je imao problema s motorom, morao je odustati, i èini se da æe morati mijenjati motor bolida pred ulazak u kvalifikacijske krugove.

Kvalifikacijski trening vozi se danas u 16 sati po hrvatskom vremenu.

Utrka je na rasporedu u nedjelju u 14.00.

VN Singapura, 3. slobodni trening:

1. F. Alonso (Renault) 1:44.506 19 krugova

2. L. Hamilton (McLaren) 1:45.119 13

3. F. Massa (Ferrari) 1:45.246 16

4. N. Piquet (Renault) 1:45.249 18

5. N. Rosberg (Williams) 1:45.386 17

6. J. Button (Honda) 1:45.409 20

7. R. Kubica (BMW) 1:45.425 17

8. M. Webber (Red Bull) 1:45.450 21

Totalsport

 


Sve je super i sve je za 5!
27-09-2008 at 17:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 56
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Sport : Formula 1 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice