Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Nauka : BIOLOGIJA - EVOLUCIJA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

Kazu da ce za 10000 godina ,ako naravno ne dodje do kakvog opakog rata,covjek biti bez ,malog prsta na nozi,kao skroz ce zakrzljati i nestace,bicemo cetveroprsti na nogama

14-04-2008 at 18:02 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

Opstepoznato je i da je zemlja ravna ploca, koja stoji na ledjima velikih kornjaca... 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
14-04-2008 at 20:09 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
Bosnjo wrote:
Opstepoznato je i da je zemlja ravna ploca, koja stoji na ledjima velikih kornjaca...


2. teorija kaže; da zemlja kao ravna ploèa stoji na ledjima bika i kad on mrdne repom nastaje zemljotres, (a šta æe biti kad se zaobada )

14-04-2008 at 20:26 | Ukljuèi u odgovor
NIN
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
ANABELA wrote:
Nema goreg primitivizma kad jedan obrazovan covjek u nedostatku rijeci dozvoli sebi vrijedjanje i provociranje...samo zato sto se neko ne slaze s njegovim "dokazima"..Svako ima svoje dokaze...
Koki,ja sam s tobom...i nisam postala od majmuna...ko jeste, to je njegov problem...
Pa i tog majmuna je neko stvorio...pa i ono od cega je on postao je neko stvorio..
Bog je jedan...jedini...


@Anabela,
Slazem se da je primitivno vrijedjanje bilo koje vrste ali ne vidim razloga za ovaj tvoj komentar. Ja koliko vidjeh, ovdje jos uvijek nije niko nikog uvrijedio. Vrijedjanje se sankcionira, kako u civilnom tako i na ovom virtualnom prostoru! Stoga, nemas brige po ovom pitanju.

Druga je stvar da se varas da svako ima svoje dokaze! Vjerujem da si napravila lapsus kada si ovo napisala ali moram napomenuti da dokaz kao CINJENICA ili jeste ili nije. Ne postoji subjektivni dokaz! Ne moze svako imati svoje cinjenice jer se to onda kosi sa razumom i logikom. Dokaz ne bi bio dokaz da nije objektivan i cijeli koncept dokaza, onako kako ga ti okaraterizira, nije istinit. Dakle, dokaz = materijalna cinjenica, neosporan, ocigledan i nedvosmislen fakat!

A sto se tice tvog komentara na temu, naime, nisi ti postala od majmuna i to je jedna od cinjenica! Vidis, ili si pogresno naucila ili ti je neko slagao da je covjek nastao od majmuna.(Kladim se da je ovo drugo u pitanju.) Vidis, covjek nije nastao od majmuna - danasnji covjekoliki majmuni, tacnije cimpanze i ljudi su imali zajednickog pretka prije nekih 6 do 8 miliona godina! Uvidjas li razliku? Ova konstatacija je mnogo drugacija od one da su ljudi nastali od majmuna i ko god da ti je to rekao ili gdje god da si to procitala budi uvjerena da te svjesno lazu! A ti kako hoces. Moras imati na umu i to da su majmun i covjekoliki majmun sasvim razlicite kategorije!

Pozdrav...
14-04-2008 at 21:32 | Ukljuèi u odgovor
NIN
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
kokobil wrote:

Procitao, "svario" i ponova odgovaram. Nisam trazio teoretisanje, neg dokaz! Biblija je definisala proslost, sadasnjost i buducnost. To me i ponukalo da si damo povoda u raspravi. Vrijedjanje mi nije primjereno ma koliko imali oprecne stavove. Moje godine ( 62) nisu bitne koliko uvazavanje sugovornika.
Pozdrav do daljneg.


"Teoretisanje"? Sta podrazumjevas pod teoretisanjem a sta pod dokazom? Ne ocekujes li valjda da ti donesem kost ili da te povedem u laboratorij molekularne biologije nekog od instituta, ili tako nesto? (Rado bih ovo uradio ali trenutno ni sam nisam u mogucnosti!) Kako hoces da ti prezentiram dokaz? Najbolje bi bilo da mi postavis konkretno pitanje a ja cu se potruditi da ti sto konkretnije odgovorim uz relevantne izvore. Sta mislis na ovaj prijedlog? Ne vidim drugog nacina osim ovoga.

Kazes, Biblija je definisala to sto kazes. Mnogi mitovi su definisali mnogo sto sta i prije Biblije sto ne znaci da je to bila i jeste istina! Definisanja te vrste su bila relevantna prije modernog tehnoloskog doba i procavata naucne misli, sto je u neku ruku i shvatljivo. I sada je ona tebi dokaz kojim oponiras nauci i njenim saznanjima?

Vidis, sudeci po tvojim godinama trebao bi da si redovan primatelj vakcina protiv gripe, ako se ne varam. Naime, godisnje vakcinacije su ti najblizi i najbolji dokaz evolucije zivota u tvom slucaju! Dakle, tvoje je tijelo fakticki (eksperimentalno) popriste te evolucione bitke koju medicina vodi u zadnjih 150 godina, od kako smo dosli do novih shvatanja po ovom pitanju. Uvidjas li ironiju? Boris se sa prihvatanjem evolucije kao razumnog i logicnog objasnjenja razvoja zivota a nisi ni svjestan da danasnja medicina koristi bas tvoje tijelo u svojim evolucionim eksperimentima, i to svake godine otprilike u isto vrijeme!

Ako te zanima kako ovaj mehanizam djeluje unutar tvog tijela (a vjerujem da te zanima) javi pa cemo i to lijepo protabiriti, jel´.

Pozdrav...
14-04-2008 at 22:35 | Ukljuèi u odgovor
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

zanima mene.pika li se to? 


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
14-04-2008 at 22:38 | Ukljuèi u odgovor
NIN
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
halosvabija wrote:
zanima mene.pika li se to?


Koje?
14-04-2008 at 22:41 | Ukljuèi u odgovor
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
NIN wrote:


Koje?


pika li se to sto mene zanima?mislim hoces li objasniti to o evoluciji na kokobilovom tijelu samo ako njega zanima ili se pika i moje zanimanje 


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
14-04-2008 at 22:47 | Ukljuèi u odgovor
NIN
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
halosvabija wrote:

pika li se to sto mene zanima?mislim hoces li objasniti to o evoluciji na kokobilovom tijelu samo ako njega zanima ili se pika i moje zanimanje


Kako da se ne pika, jasta radi!

Nego, ja bih ipak sacekao @kokobila da vidim koliko njega ovo zanima. U svakom slucaju bit ce pojasnjeno, no sikiriki.

Pozdrav...
14-04-2008 at 22:52 | Ukljuèi u odgovor
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
NIN wrote:


Kako da se ne pika, jasta radi!

Nego, ja bih ipak sacekao @kokobila da vidim koliko njega ovo zanima. U svakom slucaju bit ce pojasnjeno, no sikiriki.

Pozdrav...




mene zanima koliko je cocvjecanstvo staro!
moRe li?
14-04-2008 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Nauka : BIOLOGIJA - EVOLUCIJA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice