Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Ekonomija : Pouzdanost- stabilnost BH banaka
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Pouzdanost- stabilnost BH banaka
Bez chatanja molim

mislim generalno da ne može ... ... ali možeš tražiti da razgovaraš s direktorom pa da se napravi nešto, neki zahtjev i slièno, sve je do banke ...

[Edited by RPM on 20-05-2013 at 19:20 GMT] 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
20-05-2013 at 19:01 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pouzdanost- stabilnost BH banaka
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:
U nedostatku bolje teme, da pitam ovdje.
Znate li jel moguce u BiH podici kredit, samo na hipotrku, bez ziranata i bez stalnih primanja u Bosni?
Znaci, imam nekretnine 1/1, ali mi treba novac.

u zemlji sa ovolikim stepenom korupcije je sve moguæe
20-05-2013 at 20:01 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pouzdanost- stabilnost BH banaka
Bez chatanja molim

citat:
soraya wrote:

u zemlji sa ovolikim stepenom korupcije je sve moguæe


Sto bi bila korupcija, imam vrijednost u nekretninama, treba mi novac?
Ovdje ljudi odu u banku, i na slobodnu vrijednost stana npr. uzmu auto na kredit, i samo im se produzi rok otplate vec postojeceg..
20-05-2013 at 20:08 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pouzdanost- stabilnost BH banaka
Bez chatanja molim

citat:
RPM wrote:
mislim generalno da ne može ... ... ali možeš tražiti da razgovaraš s direktorom pa da se napravi nešto, neki zahtjev i slièno, sve je do banke ...

[Edited by RPM on 20-05-2013 at 19:20 GMT]



Ok. Hvala.
20-05-2013 at 20:09 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pouzdanost- stabilnost BH banaka
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:


Sto bi bila korupcija, imam vrijednost u nekretninama, treba mi novac?
Ovdje ljudi odu u banku, i na slobodnu vrijednost stana npr. uzmu auto na kredit, i samo im se produzi rok otplate vec postojeceg..

razmišljaš logièno,ali ovde ta logika još nije "došla na red"...kad stavljaš nekretninu pod hipoteku ,banka ti pošalje svoga vještaka na procjenu,pa ti tog vještaka naplati,pa ti onda daje kredit u iznosu 1:2,odnosno procjenjena nekretnina mora imati 1,5-2 puta veæu vrijednost od vrijednosti kredita uz uslov da si u stalnom radnom odnosu u nekoj domaæoj firmi.zavisno od banke traže se i žiranti.onda plus kamate...ako sve uslove ispuniš ,a nemaš potvrdu da si uposlenik firme na BH teritoriji,e za to ti treba veza i to je ono što predstavlja kvaku...tu se u 4 oka postiže "procenat"

iz prethodnog odgovora možeš da zakljuèiš da svi "imaju nekoga" ko fercera u sistemu IMT (imalmenetu) ...svi vjernici ,ali se na jlakše na na haramu zaradjuje

[Edited by soraya on 20-05-2013 at 20:56 GMT]
20-05-2013 at 20:42 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pouzdanost- stabilnost BH banaka
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:
U nedostatku bolje teme, da pitam ovdje.
Znate li jel moguce u BiH podici kredit, samo na hipotrku, bez ziranata i bez stalnih primanja u Bosni?
Znaci, imam nekretnine 1/1, ali mi treba novac.


nemože,jer ako nisi uposlenik treba ti mjenica a mjenicu potpisuje korisnik i jedan ili dva žiranta.ma prodaj nekretnine i rešena stvar.
20-05-2013 at 21:06 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pouzdanost- stabilnost BH banaka
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:


Sto bi bila korupcija, imam vrijednost u nekretninama, treba mi novac?
Ovdje ljudi odu u banku, i na slobodnu vrijednost stana npr. uzmu auto na kredit, i samo im se produzi rok otplate vec postojeceg..

ja kako znam BiH od banaka ima samo jednu i to centralnu.. sve ostale su putem privatizacje bankarskog sektora pale u ruke inostranim bankama koje posluju po uputama iz centrala i nemaju nekih velikih dodirnih tacaka sa centralnom bankom i drzavom.. znaci, ako cetrala neke banke odluci da posluje sa klijentima na ovaj nacin koji ti potenciras ovdje, agenti za procjenu nekretnina izlaze na teren i na osnovu njihove procjene ti dobijas kredit itd.. znam da je bila jedna banka koja je to radila, ali se agent ponekad znao zayebat u procjeni, pa su stali.. trenutno ne znam da li banke na TK nude ovu opciju klijentima ali ako je nekretnina privlacna mozes bez problema otici na neki razgovor u bilo koju od njih a oni ce odlucit, jer kazem ti, razlikuju se po direktivama iz centrala (reiffeisen iz Austrije, Ljubljanska iz Slovenije, Turkish zirat bank iz Turske, zagrebacka itd.)..
eh sad ako ima korupcije u ovim institucijama, ona nikako ne dolazi sa nivoa drzave jer je bankarski sekotor privatizovan i pod konrolom svojih matica, tako da ovi komadi govedine sto mrze sve sto je bosansko, bez razloga propagiraju propast drzave na svim nivoima..
al valjda je i to, vec odavno svima jasno..
21-05-2013 at 08:37 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pouzdanost- stabilnost BH banaka
Bez chatanja molim

citat:
camac wrote:

ja kako znam BiH od banaka ima samo jednu i to centralnu.. sve ostale su putem privatizacje bankarskog sektora pale u ruke inostranim bankama koje posluju po uputama iz centrala i nemaju nekih velikih dodirnih tacaka sa centralnom bankom i drzavom.. znaci, ako cetrala neke banke odluci da posluje sa klijentima na ovaj nacin koji ti potenciras ovdje, agenti za procjenu nekretnina izlaze na teren i na osnovu njihove procjene ti dobijas kredit itd.. znam da je bila jedna banka koja je to radila, ali se agent ponekad znao zayebat u procjeni, pa su stali.. trenutno ne znam da li banke na TK nude ovu opciju klijentima ali ako je nekretnina privlacna mozes bez problema otici na neki razgovor u bilo koju od njih a oni ce odlucit, jer kazem ti, razlikuju se po direktivama iz centrala (reiffeisen iz Austrije, Ljubljanska iz Slovenije, Turkish zirat bank iz Turske, zagrebacka itd.)..
eh sad ako ima korupcije u ovim institucijama, ona nikako ne dolazi sa nivoa drzave jer je bankarski sekotor privatizovan i pod konrolom svojih matica, tako da ovi komadi govedine sto mrze sve sto je bosansko, bez razloga propagiraju propast drzave na svim nivoima..
al valjda je i to, vec odavno svima jasno..



Ima državnih banaka,kako da ne,sve razvojne banke su državne.A kod privatizovanih poput navedenih u tvom postu neæeš dobiti kredit bez dva žiranta koja su na visokopozicionom mjestu na budžetskoj plati,džaba ti nekretine.
A na nekretnine daju ove razvojne,e tu je kriminal i korupcija,èuj loša procjena agenta,aj nek u reiifeisen banci napravi lošu procjenu,dobiješ kredit,daš njima 30% sebi 70 % a nekretnina ne vrijedi 10%
21-05-2013 at 09:44 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pouzdanost- stabilnost BH banaka
Bez chatanja molim

citat:
soraya wrote:

razmišljaš logièno,ali ovde ta logika još nije "došla na red"...kad stavljaš nekretninu pod hipoteku ,banka ti pošalje svoga vještaka na procjenu,pa ti tog vještaka naplati,pa ti onda daje kredit u iznosu 1:2,odnosno procjenjena nekretnina mora imati 1,5-2 puta veæu vrijednost od vrijednosti kredita uz uslov da si u stalnom radnom odnosu u nekoj domaæoj firmi.zavisno od banke traže se i žiranti.onda plus kamate...ako sve uslove ispuniš ,a nemaš potvrdu da si uposlenik firme na BH teritoriji,e za to ti treba veza i to je ono što predstavlja kvaku...tu se u 4 oka postiže "procenat"

iz prethodnog odgovora možeš da zakljuèiš da svi "imaju nekoga" ko fercera u sistemu IMT (imalmenetu) ...svi vjernici ,ali se na jlakše na na haramu zaradjuje

[Edited by soraya on 20-05-2013 at 20:56 GMT]


Vjestaka ces platiti i ovdje, itekako.
I ne vjerujem ni da ces dobiti posudbu 100% od vrijednosti hipoteke ni ovdje.
A to za banke i imal mene tu, nisam dozivio ni ovdje ni u Bosni, pa ne znam nista o tome.
U stvari, ne znam nikoga ko je dozivio, ni u Bosni, od ovih mojih.
A svi su dizali kredite.
Ovo sto ja trazim , je malo neobicnije i rizicnije po banke, pa je i normalno, da je teze dobiti kredit, na ovaj nacin.
21-05-2013 at 10:16 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pouzdanost- stabilnost BH banaka
Bez chatanja molim

citat:
Aidatuzla wrote:



bas ovo sto RPM rece. sve zavisi.

mogu te ja proslijediti do prave osobe al sta ja imam od toga


Zahvalnost, naravno
By the way, hvala
21-05-2013 at 10:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 40
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adnan0412, Amadeaida, Berba, billboard90, Dva M, Edo.Klosaric, Image, labudtz, ladyS, Mahe, marijana h, musa, Nestasni, pere_fuma, samko, skojevska, Soprano, spam, Timo
FORUM : Ekonomija : Pouzdanost- stabilnost BH banaka New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice