Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : 60 minuta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Gluha Bukovica Komšiæu: Ako nismo primitivci, ogradite se od islamofobije FTV
èetvrtak, 12 Mart 2009 12:40 LŽ Vijesti iz Bosne

Udruženje graðana Obièni ljudi iz Gluhe Bukovice kod Travnika uputilo je juèer èlanu Predsjedništva BiH Željku Komšiæu otvoreno pismo u kojem ga podsjeæa da su Džematski odbor iz tog sela i Medžlis IZ Travnik, takoðer u otvorenom pismu, još 11. februara tražili da se izjasni o tome smatra li da u jednom dijelu naše države žive ludaci i primitivci koji urlaju u srednjovjekovnom zanosu.

Ako ne smatrate, da li ste rekli prilikom prijema novinara magazina ´60 minuta´ kako su neprihvatljive te kvalifikacije i da je protivno naèelima o ljudskim pravima proglašavati stanovnike jednog sela ludim i primitivnim - navodi se u pismu i dodaje:

Pošto niste tada odgovorili, džematlije Gluhe Bukovice sa 400 potpisa su obnovile zahtjev Džematskog odbora, oèekujuæi da æe Vam to biti dovoljan dokaz koliko nam je važno da saznamo da li su neprimjerene kvalifikacije koje je o nama ´obiènim ljudima´ izrekao urednik Bakir Hadžiomeroviæ njegov osobni stav ili iza njega stojite Vi i Vaša politièka partija?

Vi ste ostali i gluhi i nijemi na sva pisma iz Gluhe Bukovice i na sve urgencije da se javno o tome izjasnite, ili da nas primite u svom predsjednièkom kabinetu, kao što ste primili ekipu ´60 minuta´ s Hadžiomeroviæem na èelu.

I kada smo pomislili da sve treba ostaviti sudu da donese konaènu presudu o sluèaju našeg imama Rešada Omerhodžiæa i kada smo povjerovali da æe se mediji sustegnuti od daljnjeg širenja predrasuda o našem selu kao ´ludaèkom i primitivnom´ i kada smo pomislili da æe prestati islamofobièna hajka o našoj džamiji kao pedofilskoj, ponovno smo šokirani govorom mržnje politièkog magazina ´60 minuta´ prošlog ponedjeljka, gdje se iznova imputira našoj džamiji pedofilija, a našem džematu bešèašæe i nemoral.

Gospodine Komšiæu, mi Vas u ime Udruženja ´Obièni ljudi´, koje je osnovano radi zaštite ljudskih prava i dostojanstva èovjeka, ovim putem još jednom pozivamo da se izjasnite da li smatrate da smo mi, seljani Gluhe Bukovice, ´ludaci i primitivci´? Ako to ne smatrate, onda nam to jasno i nedvosmisleno kažite i ogradite se od politike govora mržnje i islamofobije koju prakticira FTV, posebno kroz politièki magazin ´60 minuta´.

Ako i nakon ovoga našeg pisma ostanete gluhi i nijemi, mi Vas pozivamo da posjetite naše selo ili da nas primite u Vaš kabinet kako biste nas upoznali i kako bismo se uvjerili da smo mi, doista, samo ´obièni ljudi´, koji su, možda, neobièni u svom zahtjevu da im niko ne smije kaljati obraz i udarati na èast - kaže se u otvorenom pismu Udruženja "Obièni ljudi", koje je potpisao predsjednik Senahid Mulaliæ.

Plaæamo nametnutu taksu za FTV

Nismo toliko maštoviti pa da pomislimo i da nam neku nagradu dodijelite, ali smo oèekivali, možda, da nas posjetite, kao što nas je više puta posjetio naš vrhovni poglavar reisu-l-ulema dr. Mustafa ef. Ceriæ, pa da se na licu mjesta uvjerite da li smo mi ´ludaci i primitivci koji urlaju u srednjovjekovnom zanosu´, kao što tvrdi Bakir Hadžiomeroviæ, ili smo mi ´obièni ljudi´ koji jedva sastavljaju kraj s krajem i još uz to moraju plaæati nametnutu taksu za FTV, koja nam gazi osnovno ljudsko pravo, a to je pravo na ljudski ponos i èast - navodi se u otvorenom pismu Željku Komšiæu.

12-03-2009 at 19:54 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

tobbe yarabii -sve gluho u drzavici nam krasnoj?

13-03-2009 at 00:06 | Ukljuèi u odgovor
Jazo
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-02-2009
Lokacija: Jazina Jazbina
Odgovori: 1594
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Koja drzavica ? Gdje ti to vidis ? Drzava ima suverenu teritoriju, ustav , zastavu i himnu za pocetak. A gdje smo to mi?

 


Jazavac nema prirodnih neprijatelja u našim krajevima.
13-03-2009 at 00:11 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Jazo wrote:
Koja drzavica ? Gdje ti to vidis ? Drzava ima suverenu teritoriju, ustav , zastavu i himnu za pocetak. A gdje smo to mi?



Ne znam na koga mislis kad pitas:"A gdje smo to mi"? Ako si mislio na BiH, onda Bosna i Hercegovina IMA SUVERENU TERITORIJU, ima zastavu, ima ustav (pa kakav je takav je)...i ne laprdajte bez veze...
13-03-2009 at 00:19 | Ukljuèi u odgovor
Jazo
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-02-2009
Lokacija: Jazina Jazbina
Odgovori: 1594
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Drug putnik spusti se na zemlju i vidi kako premier jedne polovice drzave baca BiH zastavicu sa stola.

A dat ce bog da vidimo kako BiH reprezentacija igra protiv nekoga na stadionu u Banja Luci, pa kako se pjeva himna ori stadion. Budimo realni. 


Jazavac nema prirodnih neprijatelja u našim krajevima.
13-03-2009 at 00:35 | Ukljuèi u odgovor
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

citat:
Putnik wrote:

Ne znam na koga mislis kad pitas:"A gdje smo to mi"? Ako si mislio na BiH, onda Bosna i Hercegovina IMA SUVERENU TERITORIJU, ima zastavu, ima ustav (pa kakav je takav je)...i ne laprdajte bez veze...


Evo ja cu al sa vezom

Moj Putnik u pravu si za ovo sto si napisao sta Bosna (BiH)kao drzava ima al´...

Ima i brakova vakih nakih...znam jedan za okolinu ko funkcionise al u kuci nitko ne jebe nikoga a dokle ce tako pitanje je dana.

A sto se tice Bosne nije ba do naroda nego do onih koje je narod izabrao pa sad ne moze da ih smjeni.I sam vidis da danas nema strajkova nego samo protesti ovih ili onih za sada "mirni" a dokle ce biti kao takvi...

Da ponovim,u pravu si kad kazes da Bosna(administrativno) ima sve ali sta realno ima?Eh da je do naroda i da se narod pita ne bi bilo mnogo toga.Siguran sam da i Ti u svojoj kuci ne bi dozvolio nikome da te vrijedja il´ psuje.Sve je do gazde kuce.Nazalost,Bosna nema "gazde u kuci" i dok je tako vazda ce biti nekakvih visokih predstavnika koji ce dolaziti i odlaziti a nama samo davati nadu za nesto sto bi trebalo biti normalno a et mi jesmo za to ali drugi nisu.Koji drugi ba..? daj narodu da sam odluci pa ces vidjeti za nekoliko dana al´ nemere se tako...danas su neki novi "begovi" i nije im bitno kolika ce Bosna biti ali ce biti njihova "begovina".
Meni je malo smijesno ovo predsjednistvo "Na tri kralja" mislim ono gdje u svijetu ima "troglavo" predsjednistvo Pa i prije smo imali republike,pokrajine,razlicite religije a samo jednog predsjednika Danas jednu drzavu u kojoj imamo (nemamo)Neum,BanjaLuku,Beljenju veliki dio Mostar a za one druge Zenicu,Travnik i sl.
neko bi spomenuo i Sarajevo,e tu bi se vec oglasili kinezi jer ih ima vise u Sarajevu nego srba i hrvata zajedno.
I na kraju ,mislim da Ti ,ni ja a bogami ni Jazo ne pisemo i ne mislimo "protiv Bosne nego protiv onih koji joj ne daju da duboku udahne.
Pozdrav!

[Edited by Sejtan on 13-03-2009 at 01:43 GMT] 


I noga u guzicu je korak naprijed!
13-03-2009 at 01:41 | Ukljuèi u odgovor
VY Canis Majoris
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 21-09-2008
Lokacija: Mlijecni Put
Odgovori: 498
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Sto se tice 60 Minuta i Avaza, sve je tu vec jasno kao dan!!

Bakir ima svoj tal, Radoncic ima svoj tal!

I jedni i drugi koriste potpuno iste metode obracunavanja sa politickim neistomisljenicima; poturanjem, izvrtanjem, i prikazivanjem situacije onako kako to samo njima odgovara.

I narod sve ovo zna! Gradjani uzimaju u uho i mozak samo ono sto im se svidja i priklanjaju se ideologiji i talu koji im odgovara!

A profesionalnost, nepristrasnost, objektivnost..., ma koga je briga za time. Bitno je krdo, partija, i dobro pljuvanje anamo onih...  


Smrt fasizmu, nacionalizmu, totalitarizmu, islamofobiji, jednoumlju, -sloboda narodu!
13-03-2009 at 04:41 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

[img=http://img6.imageshack.us/img6/8894/reisj.jpg]


Da se malo nasmijemo. Evo, na FaceBook-u je organizovana grupa pod nazovom "Reis against the machine" i vec ima veliki broj poklonika.

13-03-2009 at 09:03 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Sejtan wrote:


Evo ja cu al sa vezom

Moj Putnik u pravu si za ovo sto si napisao sta Bosna (BiH)kao drzava ima al´...

Ima i brakova vakih nakih...znam jedan za okolinu ko funkcionise al u kuci nitko ne jebe nikoga a dokle ce tako pitanje je dana.

A sto se tice Bosne nije ba do naroda nego do onih koje je narod izabrao pa sad ne moze da ih smjeni.I sam vidis da danas nema strajkova nego samo protesti ovih ili onih za sada "mirni" a dokle ce biti kao takvi...

Da ponovim,u pravu si kad kazes da Bosna(administrativno) ima sve ali sta realno ima?Eh da je do naroda i da se narod pita ne bi bilo mnogo toga.Siguran sam da i Ti u svojoj kuci ne bi dozvolio nikome da te vrijedja il´ psuje.Sve je do gazde kuce.Nazalost,Bosna nema "gazde u kuci" i dok je tako vazda ce biti nekakvih visokih predstavnika koji ce dolaziti i odlaziti a nama samo davati nadu za nesto sto bi trebalo biti normalno a et mi jesmo za to ali drugi nisu.Koji drugi ba..? daj narodu da sam odluci pa ces vidjeti za nekoliko dana al´ nemere se tako...danas su neki novi "begovi" i nije im bitno kolika ce Bosna biti ali ce biti njihova "begovina".
Meni je malo smijesno ovo predsjednistvo "Na tri kralja" mislim ono gdje u svijetu ima "troglavo" predsjednistvo Pa i prije smo imali republike,pokrajine,razlicite religije a samo jednog predsjednika Danas jednu drzavu u kojoj imamo (nemamo)Neum,BanjaLuku,Beljenju veliki dio Mostar a za one druge Zenicu,Travnik i sl.
neko bi spomenuo i Sarajevo,e tu bi se vec oglasili kinezi jer ih ima vise u Sarajevu nego srba i hrvata zajedno.
I na kraju ,mislim da Ti ,ni ja a bogami ni Jazo ne pisemo i ne mislimo "protiv Bosne nego protiv onih koji joj ne daju da duboku udahne.
Pozdrav!


Jano je to meni, ali ako i mi obicni smrtnici budemo negirali granice nase drzave i zastavu i himnu (opet ponavljam, kakvu takvu) onda nas treba sve redom ...znas ono...Jer lesinari ne mruju, samo kruze i cekaju da se strmoglave na plijen. A koliko vidim neki politicari im taj plijen skoro pa na pladnju nude i hebi ga ako i narod krene tim putem, odosmo mi...
13-03-2009 at 22:08 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Novinaru Slobodanu Vaskoviæu i aktivistima NVO-a upuæene prijetnje smræu
16.03.2009. 19:46



Novinaru Slobodanu Vaskoviæu i još nekolicini aktivista nevladinih organizacija upuæene su prijetnje smræu. Razlog je iznošenje u javnost informacija o kriminalnim radnjama lokalne vlasti u Trebinju.


Urednik banjaluèkoga magazina Stav i novinar politièkog magazina 60 minuta Slobodan Vaskoviæ jutros je dobio anonimno pismo iz Trebinja, u kojem su mu upuæene otvorene prijetnje smræu. Vaskoviæ kaže da su prijetnje njemu, kao i direktoru magazina Stav Dragomiru Babiæu, ali i Nikoli Sekuloviæu, predsjedniku Pokreta za Trebinje, te akvisti nevladinih organizacija Blaži Stevoviæu, upuæene zato što su u Stavu, kao i politièkom magazinu 60 minuta iznijeli niz informacija o kriminalnim radnjama lokalne vlasti u Trebinju. Vaskoviæ je prijetnje prijavio banjaluèkoj policiji, koja je najavila da æe biti provedena istraga u ovome sluèaju u saradnji s trebinjskom.

Anonimno pismo potpisuju srpski osvetnici. Ono je, prema poštanskom žigu, poslano iz Trebinja. U njemu se Vaskoviæu i Babiæu prijeti smræu, odnosno likvidacijom. Vaskoviæu, za udruživanje i saradnju s onima koji su nas muèili ima da ti leti glava - samo je jedna od brojnih prijetnji upuæenih Slobodanu Vaskoviæu, dok se Dragomiru Babiæu poruèuje da ga treba što prije likividirati. Razlog za prijeteæe pismo Vaskoviæ i Babiæ vide u tome što su objavili niz informacija o kriminalnim radnjama u Trebinju i lošoj situaciji koja vlada u ovom gradu, prenosi rtvfbih.ba.

 


<br /><br /><br /><br />

16-03-2009 at 23:29 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : 60 minuta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice