Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : 60 minuta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
emir1987
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-09-2008
Odgovori: 57
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

citat:
Dakle,trebamo aplaudirati kada Bakir kaze da ce BiH biti normalna dolaskom SDP-a na vlasti?

Pogrešan zakljuèak. Primijetio sam da ljudi èesto kada kritikuju 60 minuta u nedostatku argumenata bacaju bombe kao što je ova. Ja ne znam da li je to Bakir rekao, niti me interesuje. Mene interesuje život u BiH, spreèavanje kriminala koji nas sve stavlja u tešku situaciju a pažnju nemoj s dokazanih kriminalaca prebacivati na SDP.
SDP je sporedan u našoj prièi....dobro po vašim tvrdnjama nije jer iako nisam èitao mnogo ovu temu znam da svi kritièari Lagumdžiju nazivaju urednikom emisije.

Teško nama u državi u kojoj kritika novinara, istraživaèko novinarstvo u narodu izaziva ovakvo nepovjerenje. Ne vjeruje narod svojim oèima nego onim istim ljudima koji su ih doveli na prosjaèki štap. Bolje vjerovati Kuèeviæu , Brankoviæu, Dodiku, reisu nego Avdiæu i ekipi koja svoje priloge i tvdnje na maestralan naèin argumentuje.

Kritika je naravno dobrodošla ali nije kritika kad neko kaže : Bakir je strani plaæenik, islamofobièni SDP-ovac , mrzitelj svega Bošnjaèkog. Gluposti.

[Edited by emir1987 on 30-04-2009 at 23:53 GMT] 


He who dares,wins!
30-04-2009 at 23:51 | Ukljuèi u odgovor
charles darwin
Nivo: Forumas sa iskustvom
evolucioni defekt

Registriran(a): 14-03-2009
Lokacija: zona sumraka
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

citat:
VY Canis Majoris wrote:
Bakir polahko pokusava da rehabilituje Harisa, a protiv SDA, a u svrhu buduce koalocije Zlatko + Haris.

Zna Bakir da njegov SDP nema sansi da ikada bude na vlasti ako ne udje u koaliciju sa barem SBiH ili SDA.

Blago onom ko ne vidi sta Bakir radi, taj nema nikakvih briga....

[Edited by VY Canis Majoris on 14-04-2009 at 16:48 GMT]

-----------------------------------------------
jest,jest , ja sve kontam da je to to , al nesmijem rec ,bojim se ako sdp dodje na vlast valja meni bjezat iz ove zemlje , neznam zasto narod uopste gleda ovu glupu emisiju , i zasto tolka frka oko ovih Sitnica , kakva nam fajda od bakira , a i optuzuje dzaba ljude i blati im obraz bez dokaza , svaki Privrednik i covjek kojem je stalo do ove zemlje njemu je Kriminalac .


[Edited by charles darwin on 26-05-2009 at 01:51 GMT]

[Edited by charles darwin on 26-05-2009 at 02:02 GMT]

[Edited by charles darwin on 27-05-2009 at 01:29 GMT] 


evolucija je kriva za sve , amebe uzivaju!
26-05-2009 at 01:50 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

I dio




II dio

28-05-2009 at 13:48 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

60.minuta o Golom otoku

28-05-2009 at 13:48 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
cupo wrote:
60.minuta o Golom otoku




dobro rekao je onaj general kapicic da je sam rankovic priznao da je bar 30% nevinih bilo tamo,al ostatak...
pa zamislite da nasim krimosima i korumpiranim politicarima prijeti kazna golim otokom,mislite da bi bili ovakvi kakvi jesu
onakav vid prevaspitavanja zatvorenika,djelotvorniji je od onog koji sada imamo

28-05-2009 at 13:55 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Rijaset IZ-a u BiH

"Nova hajka ´60 minuta´ na Islamsku zajednicu"

Rijaset Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini smatra da se nastavlja organizirana medijska kampanja protiv vrijednosti islama i IZ-a u BiH te da posljednja emisija FTV-a "60 minuta“ nagovještava pokretanje "nove medijske hajke i linèa IZ-a jer se odvažila da èuva svoju èast, slobodu, integritet i autonomiju od zavjere poput osoba kao što je Adem Zilkiæ, koji je rado viðen sugovornik tog medija".

Služba za odnose s javnošæu Rijaseta navela je u saopæenju za javnost kako se èini da se trenutno rukovodstvo FTV-a zavjetovalo da æe biti u funkciji ponižavanja islamskih autoriteta, vrijednosti i pripadnika islama.

Premda je posjeta Sandžaku najviše delegacije IZ-a u BiH od svih objektivnih izvještaèa s mjesta dogaðaja ocijenjena veoma uspješnom, jer je Sandžak, posebno Novi Pazar, svima pokazao visoku moralnu svijest i politièku zrelost, novinar magazina "60 minuta“, izgleda frustriran zbog èinjenice da nije bilo krvi u Tutinu, kako je najavljivao Zilkiæ, još jednom je pokazao zlu namjeru i selektivan pristup, stav je Rijaseta, koji prenosi Mina.

Nadalje se navodi da "ispoljena netrpeljivost prema IZ-u evocira uspomene na naruèene priloge srbijanske obavještajne službe iz doba psihološkog i propagandnog obraèuna Beograda s BiH i islamskom materijalnom i duhovnom kulturom i vrijednostima" te da "IZ i muslimani u BiH stjeèu dojam da ih ništa više ne treba iznenaditi od FTV-a, da ne mogu oèekivati ništa dobro, ništa objektivno i ništa pozitivno o islamu, muslimanima, Islamskoj zajednici".

Rijaset IZ-a u Bosni i Hercegovini zakljuèuje da pristup i naèin na koji je medijski pripreman odlazak delegacije IZ-a u Sandžak, reakcije i naèin daljnjeg eksploatiranja ove teme stvara indicije o zajednièkom medijskom poduhvatu, uz pokroviteljstvo i sponzoriranje srbijanske policije i njihovih ekspozitura, na rušenju temeljnih vrijednosti IZ-a u BiH, širenju straha od islama i onih muslimana koji drže do svoje èasti i dostojanstva i koji nisu spremni prodati din za dinar.

Oèito je da za Islamsku zajednicu predstoje teška iskušnja, koja je ona, uz Allahovu milost i visoku moralnu i patriotsku svijest uleme i muslimana, spremna nositi i sposobna odgovoriti svim ovim izazovima na temeljima svoga stoljetnog iskustva, naglašeno je u saopæenju Rijasetove službe za odnose s javnošæu.

(FENA)

03-06-2009 at 15:02 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta




06-06-2009 at 18:31 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
cupo wrote:

Cupo ovaj 2. dio kongresa da nije neka greska. Snimak i prica Arijane Saracevic mi se ne uklapaju.Prica o fizickom obracunu na kongresu ja to ne vidjoh.Pa zenu Izetbegovica dva puta sponenu u nekim konfliktnim situacijam i to nema na snimku.... Ako imas dio o kome govori Arijana HELAC ono makljaza, vrijedjanje ... molim te postavi. Hvala
06-06-2009 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Cerekanjeje u lice žrtvama (Fatmir Alispahiæ)
Subota, 06 Juni 2009 08:23 Mustafa Kolumne


IslamBosna.ba - Proslava 300. emisije islamofobijskog magazina ´60 minuta´: Nacisti su u godinama prije holokausta njemaèku štampu punili karikaturama Jevreja, koje su prikazivali kao podle, pokvarene, škrte, odgajajuæi ravnodušnost sa kojom æe njemaèka javnost u logore smrti ispratiti kolone jevrejskih civila.

U svojoj biblioteci posjedujem jednu knjigu humoristièkih bilješki i crteža koja je objavljena u Njemaèkoj 1938, a koja obiluje ovakvim sadržajima. Na slièan naèin je u srpskoj svijesti pripremana i svesrpska ravnodušnost na patnje bošnjaèke žrtve. Bošnjaci su još od austrijskih vremena, u razlièitim formama, prikazivani kao ostatak jednog orijentalnog, neevropskog svijeta, èijim se nestajanjem - iseljavanjem, pokrštavanjem i ubijanjem – èisti evropski civilizacijski prostor.

Onako kako je bijela Amerika ismijavala crnce, kako je nacistièka Njemaèka ismijavala Jevreje, e tako su ismijavani i satanizirani Bošnjaci. Tragièno je, i zastrašujuæe, što se ta praksa javnog ismijavanja Bošnjaka, recimo, putem šovinistièkih viceva, preselila i u dejtonsku stvarnost. Kultura šovinizma je odgojila kritiènu masu Srba i Hrvata koji i danas vjeruju kako Bošnjaci zaslužuju lošije od njih, samim tim što su Bošnjaci manje vrijedni, pa im manje i pripada. Dejtonska šovinistièka pomama danas rezultira i još jednom pojavom – da sami Bošnjaci, u velikom broju, poèinju (ili ne prestaju) vjerovati da ne zaslužuju ravnopravnost.

U raèunaru èuvam fotografiju jedne nasmijane izraelske djevojèice dok se potpisuje na granatu koja æe koji èas poslije biti upuæena na palestinske civile, a time i na vršnjake ove djevojèice. Kad god u listanju fotosa naiðem na ovaj pohranjeni fotos, uvijek mi naumpadne moguæi potpis pod tu fotografiju: A šta danas radi Ana Frank?

Genocid nad Bošnjacima još nije dovoljno istražen, jer nema politièkog i društvenog poticaja ovoj moralnoj i antifašistièkoj obavezi, buduæi da najjaèa bošnjaèka partija „napušta poziciju žrtve“. Zbog toga u dogledno vrijeme neæemo dobiti istraživanja koja bi pokazala na koje je sve naèine pripremana ravnodušnost svesrpske i svehrvatske javnosti na odstrijel bošnjaèkih civila. Vjerujem da su to isti oni obrasci na kojima su u Hitlerovoj Njemaèkoj ismijavani Jevreji, odnosno, na kojima su izraelska djeca razumjela kao patriotsku igru potpisivanje granata za ubijanje palestinske djece. Sjetimo se samo urednika Riste Ðoge koji je u centralne informativne emisije Televizije Republike Srpske donosio lutke iz izloga, redao ih, mazao keèapom i ismijavao žrtve na Markalama. To je ono što se vidjelo. A gdje su tek hiljade prièa sahranjenih sa žrtvama, o monstruoznim oblicima zabavljanja krvnika? Snimak zloèina srbijanskih „Škorpiona“ nagovještava tu ravnodušnost sa kojom zloèinci uzimanje neèijeg života doživljavaju kao patriotsku zabavu.

Kad god mislim ili pišem o toj provaliji smisla izmeðu neèije patnje i ravnodušnosti onoga ko tu patnju uzrokuje, naumpadne mi jedna scena iz filma „Miris dunja“, scena onih pijanih i u strast zahvaljenih sluga okupatora. Scena, znam, nema direktne veze sa zloèinom, ali ima sa tim prostorom nerazumijevanja realnosti i moralnih obaveza koje bi èovjek trebao osjeæati.

Sve ovo sam ispisao potaknut dijelom snimka sa proslave 300. emisije „60 minuta“, gdje se islamofobijska bratija Bakira Hadžiomeroviæa oblokava, kao što su se u „Mirisu dunja“ oblokavale i cerekale sluge njemaèkih okupatora. Ali, oni se oblokavaju i bez proslave, jer iz zdrave i neoblokane pameti i ne može izlaziti onaj islamofobijski fašizam kakav kipi iz ovog zloèinaèkog magazina. Njihovo oblokavanje i oblokanost njihovog morala i pameti nije nikakva tema. Tema je njihovo izrugivanje neèijoj patnji, patnji koju su oni proizveli. U neko doba je urednik Bakir, po ugledu na stil Riste Ðoge, uzeo gitaru i zapjevao stihove: „U Srednjebosanskom kantonu / Ima selo Gluha Bukovica / U tom džematu kažu da je / Glavni imam hodža sa dva lica.“ Za Bakirom su pjevali i uz pjesmu se cerekali vodeæi likovi Federalne televizije.

Cerekali su se suzama u Gluhoj Bukovici. Kao što se i Risto Ðogo cerekao suzama.
IslamBosna.ba

06-06-2009 at 22:16 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

vino veritas - Bakir za gitarom
èetvrtak, 04 Juni 2009 21:16 sejfuddin Sejfudinova hronika



Crème de la crème "nezavisne" islamofobije okupljene oko Bakira Hadžiomeroviæa nedavno se sastala da proslavi jubilej 300. emisije "60 minuta".
Pošto se radi o izrazito istinoljubivoj družbi, moralo se prvo smlatiti nekoliko gajbi piva da bi do izražaja došla stara latinska "in vino veritas" (u vinu je istina).


A kad se stiglo do predvorja delirija, za gitarom je posegao multitalenat Hadžiomeroviæ i u prisustvu Avde Avdiæa, Damira Kaletoviæa i Duške Jurišiæ zapjevao iz dubine svoje duše.
Kakvi intelektualni izljevi su tom prilikom frcali na sve strane može se zamisliti.

06-06-2009 at 22:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Politika : 60 minuta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice