Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : 60 minuta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
emir1987
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-09-2008
Odgovori: 57
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

citat:
Dakle,trebamo aplaudirati kada Bakir kaze da ce BiH biti normalna dolaskom SDP-a na vlasti?

Pogrean zakljuak. Primijetio sam da ljudi esto kada kritikuju 60 minuta u nedostatku argumenata bacaju bombe kao to je ova. Ja ne znam da li je to Bakir rekao, niti me interesuje. Mene interesuje ivot u BiH, spreavanje kriminala koji nas sve stavlja u teku situaciju a panju nemoj s dokazanih kriminalaca prebacivati na SDP.
SDP je sporedan u naoj prii....dobro po vaim tvrdnjama nije jer iako nisam itao mnogo ovu temu znam da svi kritiari Lagumdiju nazivaju urednikom emisije.

Teko nama u dravi u kojoj kritika novinara, istraivako novinarstvo u narodu izaziva ovakvo nepovjerenje. Ne vjeruje narod svojim oima nego onim istim ljudima koji su ih doveli na prosjaki tap. Bolje vjerovati Kueviu , Brankoviu, Dodiku, reisu nego Avdiu i ekipi koja svoje priloge i tvdnje na maestralan nain argumentuje.

Kritika je naravno dobrodola ali nije kritika kad neko kae : Bakir je strani plaenik, islamofobini SDP-ovac , mrzitelj svega Bonjakog. Gluposti.

[Edited by emir1987 on 30-04-2009 at 23:53 GMT] 

He who dares,wins!
30-04-2009 at 23:51 | Ukljui u odgovor
charles darwin
evolucioni defekt

Registriran(a): 14-03-2009
Odgovori: 207

citat:
VY Canis Majoris wrote:
Bakir polahko pokusava da rehabilituje Harisa, a protiv SDA, a u svrhu buduce koalocije Zlatko + Haris.

Zna Bakir da njegov SDP nema sansi da ikada bude na vlasti ako ne udje u koaliciju sa barem SBiH ili SDA.

Blago onom ko ne vidi sta Bakir radi, taj nema nikakvih briga....

[Edited by VY Canis Majoris on 14-04-2009 at 16:48 GMT]

-----------------------------------------------
jest,jest , ja sve kontam da je to to , al nesmijem rec ,bojim se ako sdp dodje na vlast valja meni bjezat iz ove zemlje , neznam zasto narod uopste gleda ovu glupu emisiju , i zasto tolka frka oko ovih Sitnica , kakva nam fajda od bakira , a i optuzuje dzaba ljude i blati im obraz bez dokaza , svaki Privrednik i covjek kojem je stalo do ove zemlje njemu je Kriminalac .

[Edited by charles darwin on 26-05-2009 at 01:51 GMT]

[Edited by charles darwin on 26-05-2009 at 02:02 GMT]

[Edited by charles darwin on 27-05-2009 at 01:29 GMT] 

evolucija je kriva za sve , amebe uzivaju!
26-05-2009 at 01:50 | Ukljui u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

I dio

II dio

28-05-2009 at 13:48 | Ukljui u odgovor
cupo

60.minuta o Golom otoku

28-05-2009 at 13:48 | Ukljui u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

icon Re: Re: 60 minuta

citat:
cupo wrote:
60.minuta o Golom otoku

dobro rekao je onaj general kapicic da je sam rankovic priznao da je bar 30% nevinih bilo tamo,al ostatak...
pa zamislite da nasim krimosima i korumpiranim politicarima prijeti kazna golim otokom,mislite da bi bili ovakvi kakvi jesu
onakav vid prevaspitavanja zatvorenika,djelotvorniji je od onog koji sada imamo

28-05-2009 at 13:55 | Ukljui u odgovor
cupo

Rijaset IZ-a u BiH

"Nova hajka 60 minuta na Islamsku zajednicu"

Rijaset Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini smatra da se nastavlja organizirana medijska kampanja protiv vrijednosti islama i IZ-a u BiH te da posljednja emisija FTV-a "60 minuta nagovjetava pokretanje "nove medijske hajke i lina IZ-a jer se odvaila da uva svoju ast, slobodu, integritet i autonomiju od zavjere poput osoba kao to je Adem Zilki, koji je rado vien sugovornik tog medija".

Sluba za odnose s javnou Rijaseta navela je u saopenju za javnost kako se ini da se trenutno rukovodstvo FTV-a zavjetovalo da e biti u funkciji poniavanja islamskih autoriteta, vrijednosti i pripadnika islama.

Premda je posjeta Sandaku najvie delegacije IZ-a u BiH od svih objektivnih izvjetaa s mjesta dogaaja ocijenjena veoma uspjenom, jer je Sandak, posebno Novi Pazar, svima pokazao visoku moralnu svijest i politiku zrelost, novinar magazina "60 minuta, izgleda frustriran zbog injenice da nije bilo krvi u Tutinu, kako je najavljivao Zilki, jo jednom je pokazao zlu namjeru i selektivan pristup, stav je Rijaseta, koji prenosi Mina.

Nadalje se navodi da "ispoljena netrpeljivost prema IZ-u evocira uspomene na naruene priloge srbijanske obavjetajne slube iz doba psiholokog i propagandnog obrauna Beograda s BiH i islamskom materijalnom i duhovnom kulturom i vrijednostima" te da "IZ i muslimani u BiH stjeu dojam da ih nita vie ne treba iznenaditi od FTV-a, da ne mogu oekivati nita dobro, nita objektivno i nita pozitivno o islamu, muslimanima, Islamskoj zajednici".

Rijaset IZ-a u Bosni i Hercegovini zakljuuje da pristup i nain na koji je medijski pripreman odlazak delegacije IZ-a u Sandak, reakcije i nain daljnjeg eksploatiranja ove teme stvara indicije o zajednikom medijskom poduhvatu, uz pokroviteljstvo i sponzoriranje srbijanske policije i njihovih ekspozitura, na ruenju temeljnih vrijednosti IZ-a u BiH, irenju straha od islama i onih muslimana koji dre do svoje asti i dostojanstva i koji nisu spremni prodati din za dinar.

Oito je da za Islamsku zajednicu predstoje teka iskunja, koja je ona, uz Allahovu milost i visoku moralnu i patriotsku svijest uleme i muslimana, spremna nositi i sposobna odgovoriti svim ovim izazovima na temeljima svoga stoljetnog iskustva, naglaeno je u saopenju Rijasetove slube za odnose s javnou.

(FENA)

03-06-2009 at 15:02 | Ukljui u odgovor
cupo

06-06-2009 at 18:31 | Ukljui u odgovor
bosnjobosnjo
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Odgovori: 245

icon Re: Re: 60 minuta

citat:
cupo wrote:

Cupo ovaj 2. dio kongresa da nije neka greska. Snimak i prica Arijane Saracevic mi se ne uklapaju.Prica o fizickom obracunu na kongresu ja to ne vidjoh.Pa zenu Izetbegovica dva puta sponenu u nekim konfliktnim situacijam i to nema na snimku.... Ako imas dio o kome govori Arijana HELAC ono makljaza, vrijedjanje ... molim te postavi. Hvala
06-06-2009 at 22:06 | Ukljui u odgovor
bosnjobosnjo
100% bosanac

Cerekanjeje u lice rtvama (Fatmir Alispahi)
Subota, 06 Juni 2009 08:23 Mustafa Kolumne

IslamBosna.ba - Proslava 300. emisije islamofobijskog magazina 60 minuta: Nacisti su u godinama prije holokausta njemaku tampu punili karikaturama Jevreja, koje su prikazivali kao podle, pokvarene, krte, odgajajui ravnodunost sa kojom e njemaka javnost u logore smrti ispratiti kolone jevrejskih civila.

U svojoj biblioteci posjedujem jednu knjigu humoristikih biljeki i crtea koja je objavljena u Njemakoj 1938, a koja obiluje ovakvim sadrajima. Na slian nain je u srpskoj svijesti pripremana i svesrpska ravnodunost na patnje bonjake rtve. Bonjaci su jo od austrijskih vremena, u razliitim formama, prikazivani kao ostatak jednog orijentalnog, neevropskog svijeta, ijim se nestajanjem - iseljavanjem, pokrtavanjem i ubijanjem isti evropski civilizacijski prostor.

Onako kako je bijela Amerika ismijavala crnce, kako je nacistika Njemaka ismijavala Jevreje, e tako su ismijavani i satanizirani Bonjaci. Tragino je, i zastraujue, to se ta praksa javnog ismijavanja Bonjaka, recimo, putem ovinistikih viceva, preselila i u dejtonsku stvarnost. Kultura ovinizma je odgojila kritinu masu Srba i Hrvata koji i danas vjeruju kako Bonjaci zasluuju loije od njih, samim tim to su Bonjaci manje vrijedni, pa im manje i pripada. Dejtonska ovinistika pomama danas rezultira i jo jednom pojavom da sami Bonjaci, u velikom broju, poinju (ili ne prestaju) vjerovati da ne zasluuju ravnopravnost.

U raunaru uvam fotografiju jedne nasmijane izraelske djevojice dok se potpisuje na granatu koja e koji as poslije biti upuena na palestinske civile, a time i na vrnjake ove djevojice. Kad god u listanju fotosa naiem na ovaj pohranjeni fotos, uvijek mi naumpadne mogui potpis pod tu fotografiju: A ta danas radi Ana Frank?

Genocid nad Bonjacima jo nije dovoljno istraen, jer nema politikog i drutvenog poticaja ovoj moralnoj i antifaistikoj obavezi, budui da najjaa bonjaka partija naputa poziciju rtve. Zbog toga u dogledno vrijeme neemo dobiti istraivanja koja bi pokazala na koje je sve naine pripremana ravnodunost svesrpske i svehrvatske javnosti na odstrijel bonjakih civila. Vjerujem da su to isti oni obrasci na kojima su u Hitlerovoj Njemakoj ismijavani Jevreji, odnosno, na kojima su izraelska djeca razumjela kao patriotsku igru potpisivanje granata za ubijanje palestinske djece. Sjetimo se samo urednika Riste oge koji je u centralne informativne emisije Televizije Republike Srpske donosio lutke iz izloga, redao ih, mazao keapom i ismijavao rtve na Markalama. To je ono to se vidjelo. A gdje su tek hiljade pria sahranjenih sa rtvama, o monstruoznim oblicima zabavljanja krvnika? Snimak zloina srbijanskih korpiona nagovjetava tu ravnodunost sa kojom zloinci uzimanje neijeg ivota doivljavaju kao patriotsku zabavu.

Kad god mislim ili piem o toj provaliji smisla izmeu neije patnje i ravnodunosti onoga ko tu patnju uzrokuje, naumpadne mi jedna scena iz filma Miris dunja, scena onih pijanih i u strast zahvaljenih sluga okupatora. Scena, znam, nema direktne veze sa zloinom, ali ima sa tim prostorom nerazumijevanja realnosti i moralnih obaveza koje bi ovjek trebao osjeati.

Sve ovo sam ispisao potaknut dijelom snimka sa proslave 300. emisije 60 minuta, gdje se islamofobijska bratija Bakira Hadiomerovia oblokava, kao to su se u Mirisu dunja oblokavale i cerekale sluge njemakih okupatora. Ali, oni se oblokavaju i bez proslave, jer iz zdrave i neoblokane pameti i ne moe izlaziti onaj islamofobijski faizam kakav kipi iz ovog zloinakog magazina. Njihovo oblokavanje i oblokanost njihovog morala i pameti nije nikakva tema. Tema je njihovo izrugivanje neijoj patnji, patnji koju su oni proizveli. U neko doba je urednik Bakir, po ugledu na stil Riste oge, uzeo gitaru i zapjevao stihove: U Srednjebosanskom kantonu / Ima selo Gluha Bukovica / U tom dematu kau da je / Glavni imam hoda sa dva lica. Za Bakirom su pjevali i uz pjesmu se cerekali vodei likovi Federalne televizije.

Cerekali su se suzama u Gluhoj Bukovici. Kao to se i Risto ogo cerekao suzama.
IslamBosna.ba

06-06-2009 at 22:16 | Ukljui u odgovor
bosnjobosnjo
100% bosanac

vino veritas - Bakir za gitarom
etvrtak, 04 Juni 2009 21:16 sejfuddin Sejfudinova hronika

Crème de la crème "nezavisne" islamofobije okupljene oko Bakira Hadiomerovia nedavno se sastala da proslavi jubilej 300. emisije "60 minuta".
Poto se radi o izrazito istinoljubivoj drubi, moralo se prvo smlatiti nekoliko gajbi piva da bi do izraaja dola stara latinska "in vino veritas" (u vinu je istina).

A kad se stiglo do predvorja delirija, za gitarom je posegao multitalenat Hadiomerovi i u prisustvu Avde Avdia, Damira Kaletovia i Duke Jurii zapjevao iz dubine svoje due.
Kakvi intelektualni izljevi su tom prilikom frcali na sve strane moe se zamisliti.

06-06-2009 at 22:35 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: demagogija, Drug Mrecelj, halidqna, legionar_, Sven_, zejnedim
FORUM : Politika : 60 minuta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net