Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Mjesto za religijske rasprave
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Shaban wrote:
Reis Ceriæ prijavio kraðu cuke Dudua


SARAJEVO - Reis Mustafa Ceriæ je, kako su nam potvrdili naši izvori u MUP-u Kantona Sarajevo, prijavio policiji nestanak svog kuænog ljubimca, psa koji se odazivao na ime Dudu. Dudu je, prema reisovoj prijavi, nestao u dvorištu porodiène kuæe u centru Sarajeva. Dudu je inaèe pripadnik najstarije rase pasa Pekinezer, a nastali su u Kini.





A po èemu ovo zaslužuje da se naðe na podforumu religija 


<br /><br /><br /><br />

24-05-2011 at 18:49 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
MelMel wrote:

zna se ko, djecko provokator.


po meni je ovo ozbiljna tema,jedna od dikutabilnijih
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Smije li vjernik biti sudija?
24-05-2011 at 19:58 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
yugi wrote:


A po èemu ovo zaslužuje da se naðe na podforumu religija

Hoæeš reæi da je prikladnije za Politike s obzirom da je tebi kao i meni ceriæ prije politièka nego religijska persona
25-05-2011 at 09:19 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Shaban wrote:

Hoæeš reæi da je prikladnije za Politike s obzirom da je tebi kao i meni ceriæ prije politièka nego religijska persona


To je buduæi lider SDA i koalicioni partner Zlajin  


<br /><br /><br /><br />

25-05-2011 at 14:52 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
yugi wrote:


To je buduæi lider SDA i koalicioni partner Zlajin

Èuo sam i da se Hare s njim vraæa u SDA da im sjebu temelje Ipak su hare i cera bili namah do prvog u Muslimana
25-05-2011 at 14:57 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Shaban wrote:

Èuo sam i da se Hare s njim vraæa u SDA da im sjebu temelje Ipak su hare i cera bili namah do prvog u Muslimana


Sad je Zlaja prvi u muslimana  


<br /><br /><br /><br />

25-05-2011 at 15:48 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

Kuda idu izgubljeni psi
Djevojka u kuæu, Dudu kod reisa

Piše: Amer Tikveša
Pitanje:

Selam! U vezi sam sa momkom koji u stanu ima psa. Taj pas ne može da bude vani i zato ga drži u stanu. Pošto imamo namjeru da se vjenèamo i skupa živimo ne bih željela da u stanu imamo psa, pa sada ne znam šta da uradim. Pokušavala sam i pripremala ga na to da psa nekome pokloni ili proda, ali neæe ni da èuje za to. Prije par godina sestra ga je nagovorila da kupi psa i on sada uglavnom sam vodi brigu o tom psu. Mene konkretno zanima sljedeæe: ako je muslimanima zabranjeno imati psa u stanu, je li to znaèi i da je mjesto gdje hoda pas po stanu prljavo za klanjanje?

Odgovor:

Esselamu alejkum! Držanje psa u kuæi nije u skladu s islamskom kulturom življenja. Ako taj mladiæ nema senzibiliteta za islamski naèin života, ako ga ne interesiraju islamski propisi opæenito, posebno klanjanje namaza i sl, onda pitanje držanja psa nije nikakvo èudo niti nešto neuobièajeno. Zanimljivo je da ga èak ne interesira Vaše mišljenje i želja da ne živite u stanu u kojem se nalazi pas. To je nešto o èemu trebate razmisliti. U svakom sluèaju, odluka je na Vama. Razmotrite sve razloge za i protiv te nakon toga donesite svoju odluku. Dobro bi bilo da prije donošenja odluke klanjate istiharu namaz (dva rekata nafile uz istihara-dovu), prouèite istihara-dovu i zamolite Uzvišenog da Vam pomogne u donošenju ispravne odluke koja æe Vam donijeti dobro na oba svijeta.

Fino to stoji u rubrici Pitanja i odgovori na internet stranici Rijaseta IZ BiH. Tome slièno uèe djecu i na vjeronauci, a i neki su u Iranu nedavno predložili zakon o zabrani držanja pasa u kuæi. Ima i hadisa koji o tome govore! Uprkos svemu tome, mediji izvještavaju: “Reis Mustafa Ceriæ je (...) prijavio policiji nestanak svog kuænog ljubimca, psa koji se odazivao na ime Dudu. Dudu je, prema reisovoj prijavi, nestao u dvorištu porodiène kuæe u centru Sarajeva.”

Na testu za Džennet reis bi tu mogao izgubiti dio bodova, osim ako nije... Vidi vraga! Osim ako nije uèinio human gest, tj. ponukan ispoviješæu citirane djevojke na poèetku teksta uspio nagovoriti njenog momka da mu prepusti brigu nad Duduom, e kako bi se ona mogla udati, a nastaviti živjeti u skladu s propisima islama. Djevojka u kuæu, pas kod reisa! Kako god bilo, u ovom sluèaju treba biti na reisovoj strani te najusrdnije zamoliti savjesne graðane da bar jednom u toku dana viknu Duduuu! Te ako pas doðe, a o pekinezeru je rijeè, da ga odvedu na reisovu adresu. Naime, da je rijeè o pekinezeru, kažu pojedini portali, iako portparol MUP-a KS Irfan Nefiæ nije znao reæi o kojoj je pasmini rijeè. Portparol MUP-a bi trebao biti upuæen u kinologiju barem koliko i reis, jer psi se èesto gube, a policija ih traži. Bez obzira na neznanje njihovog portparola, treba apelovati i na policiju, iako im se može èiniti da imaju preèa posla, da naðu vremena i posvete se traganju za Duduom. Ako je ovdje iznesena pretpostavka taèna, moguæe da se Dudu vratio na staru adresu, a time bi mogao ugroziti jedan novonastali brak.

25-05-2011 at 18:38 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
racionalna manjina wrote:

Nisam uvijek, ponekad kod mene, kao i kod svih nas,emocije negativno utièu na moæ objektivnog rasuðivanja

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri



Raco, (uz duzno postovanje,i bez zle namjere za vrjedjanje) kako je tvoja majka sahranjena?
(vjerski ili nekako drugacije)
26-05-2011 at 01:08 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
yugi wrote:


A po èemu ovo zaslužuje da se naðe na podforumu religija



Ako vrijeðate crnce, to zovu rasizam.
Ako vrijeðate Jevreje, to zovu antisemitizam.
Ako vrijeðate žene, to zovu seksizam.
Ako vrijeðate homoseksualce to zovu netolerancija.
Ako vrijedjate svoju zemlju, to zovu izdaja.
......Ako vrijeðate vjerske sekte to zovu mržnja.
A AKO ONI VRIJEÐAJU CERICA, ONDA TO ZOVU SLOBODA GOVORA
26-05-2011 at 01:13 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Dilber wrote:



Raco, (uz duzno postovanje,i bez zle namjere za vrjedjanje) kako je tvoja majka sahranjena?
(vjerski ili nekako drugacije)


Radi familije, brat otac i ja odluèili smo da je sahranimo prema islamskim obièajima. Nismo željeli da joj dodatno traumiramo majku, tetke, amidže, dajdže itd.. Da je bilo samo do nas, ne bi bilo vjerske ceremonije.
26-05-2011 at 09:01 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Religija i filozofija : Mjesto za religijske rasprave New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice