Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
VV Cephei A wrote:
...politièari i tajkuni koji su odrastali i školovali se za vrijeme njegova vakta.




sve sinovi i unuci najpodobnijih drugova sto onomad postreljase "klasnog neprijatelja" odnosno svu gospodu ...

Inace gospodin "drug" egzikutor je pobjegao u nizozemsku demokraciju da od tamo soli pamet Bosnjacima "kako im je bilo dobro za vrijeme Tita" ...
29-03-2013 at 11:34 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

... i kako je "divno" u totalitarizmu i diktaturi...

29-03-2013 at 11:36 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
VV Cephei A wrote:
...politièari i tajkuni koji su odrastali i školovali se za vrijeme njegova vakta.







dovoljno im je vidjeti biografije,porijeklo i školsku spremu...
29-03-2013 at 12:38 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

Sve bi bilo dobro kad bi se broj zavrsio na ova dva kriminalca. Na nasu zalost ima ih puno, puno vise, a sto je najgore, svakim danom broj njima slicnih se povecava. Naravno, svi su skolovani za Titova vakta.

Za Titova vakta bilo je puno slabosti, nepravilnosti, ali i dobrih stvari. Kad bi sve to stavili na jednu stranu kantara, a na drugu sve ono lose sto sad imamo, mislim da bi sadasnjost prevagnula.
Tako ja mislim, ali nemam nista protiv ako neko razmislja drukcije, jer nekome je sad bolje nego ranije, a nekom opet gore.




[Edited by Dajdza on 29-03-2013 at 23:48 GMT]

29-03-2013 at 23:43 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Dajdza wrote:
Sve bi bilo dobro kad bi se broj zavrsio na ova dva kriminalca. Na nasu zalost ima ih puno, puno vise, a sto je najgore, svakim danom broj njima slicnih se povecava. Naravno, svi su skolovani za Titova vakta.

Za Titova vakta bilo je puno slabosti, nepravilnosti, ali i dobrih stvari. Kad bi sve to stavili na jednu stranu kantara, a na drugu sve ono lose sto sad imamo, mislim da bi sadasnjost prevagnula.
Tako ja mislim, ali nemam nista protiv ako neko razmislja drukcije, jer nekome je sad bolje nego ranije, a nekom opet gore.




[Edited by Dajdza on 29-03-2013 at 23:48 GMT]


Slazem se sa Vama.

Medjutim smatram da socijalna pravda i ravnopravnost nisu tema ove diskusije,vec puki pokusaj zacatavanja...

Problem u BiH je sto se o nekim "stvarima",iako je navodno demokracija ,jos uvjek ne moze javno progovoriti.A to je upravo zato sto danasnji politicki tajkuni vode porijeklo od onih koji su u ime komunizma pocinili zlocin nad nevinim ljudima,te popljackali njihovu imovinu-dakle putem procesa "konfiskacije konfiskatora" stekli znacajne nekretnine u centrima gradova kao i pokretnine.Pri tome vlasnici tih nekretnina su likvidirani na najbrutalniji nacin i sahranjivani u skrivenim masovnim grobnicama kojih ima svuda!!Od kasarani pa napustenih rudnika i jama!!

I da se razumijemo,ne mislim samo na Blajburg,sto je svakako veliki ratni zlocin!!

Mislim na brutalno strijeljanje obicnih civila ciji je jedini grijeh bio sto su bili bogati,manje bogati ili srednje bogati.O tome se sramno suti,njihove kosti jos nisu iskopane iz masovnih grobnica,a toliko vremena je proslo da su vec djeca ubijenih zrtvi pomrli ne docekavsi pravdu niti bilo kakvu satisfakciju u formi nekakvog izvinjenja.

O povratku nezakonito oduzete imovine da i ne pricam...

30-03-2013 at 09:41 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

I ja se slazem sa svim onim sto si napisala, jer znam da je bilo tako, kao sto znam da se o tome i danas suti, da ni danasnja vlast ne donosi zakone kojima bi se bar koliko toliko ispravila nepravda.
Istina, ovi danas ne ubijaju kao oni ranije, ali nama daju mgucnost da ubijamo jedni druge. Sarajevo i Tuzla su dobar primjer za moju tvrdnju.
Sto se tice proslosti i to one komunisticke, najdrasticniji su sledeci primjeri.
-pred sam kraj rata gdje god su partizani disli pozivali su ugledne ljude i strijeljali, od ovim ili onim izgovorom. Ja znam puno primjera gdje su tako strijeljhani najugledniji muslimani sela i varosi.
-jedan ucesnik rata koji je kao mladic silom bio mobilisan, pricao mi je kako je izgledao prvi sata po saznanju da je rat zavrsen. Svi su postrojeni, a onda im je starijesina odrzao govor, i kazao da je rat zavrsen, iako su to culi nesto ranije kroz medjusobne price. To su proslavljali pucajuci u vazduh. Ali nakon odrzanog govora starijesina je kazao da Hrvati iskorace dva koraka naprijed. Oni su iskoracili, a onda je slijedila komanda da poloze oruzje ispred sebe, pa komanda na lijevo, npred mars. Bili su usmjereni prema jednoj maloj sumici. Cim su u nju usli, uslijedila je mitraljeska paljba. Svi su pobijeni.
Muslimani u partizanskim redovima bili su uplaseni, jer su mislili da ce red doci na njih, ali na njihovu srecu to se nije desilo.
O ovakvim stvarima nikad niko nije nista pisao. To donekle i razumijem, jer su zlocine pocinili partizani, ali ne razumijem zasto je bilo zabranjeno pisati o zlocinima cetnika u : Foci, Gorazdu, Visegradu, Tjentistu, Nevesinju, Ljubinju, Srebrenici, Bratuncu i da ne nabrajam dalje.

30-03-2013 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

Prosle godine u Bijeljini,tacnije u kasarni,pronadjene su tri masovne grobnice.
Lokalne vlasti su objavile da se navodno radi o "ubijenim pripadnicima cetnickog ravnogorskog pokreta" koje su navodno "likvidirani od strane handzar divizije".Pocele su pripreme za izgradnju spomenika...

Medjutim istina je sasvim drugacija.

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/husein-hadzisalihovic-strijeljan-kao-narodni-neprijatelj-a-onda-pomilovan

[Edited by bajke on 30-03-2013 at 18:55 GMT]

30-03-2013 at 18:53 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

Procitao sam ovaj tekst. Ovo je klasican primjer kako se postupalo sa uglednim ljudima svakog mjesta, pocev od sela, kasabe, malog i velikog grada. Tako je to bilo u samom pocetku. Vec kasnije bilo je malo drukcije, ali o tome nekom drugom prilikom.

Medjutim ima puno onih koji ovakva desavanja zanemaruju, i govore samo o nekim drugim desavanjima kao npr. Jože Pirjevec, slovenski povjesnicar

citat:
Jože Pirjevec pokušao je, u kratkim crtama, objasniti zašto sve države s prostora bivše Jugoslavije trebaju biti ponosne na Tita.
Pobjednici u ratu
– Iz Drugog svjetskog rata izašli smo kao pobjednici i postali smo ponosnim narodom Europe. Ponosni moramo biti i zbog još jedne èinjenice – Josip Broz Tito dao nam je granice, vama Hrvatima i nama Slovencima. Bez Tita ne bismo imali granice kakve danas imamo. Nije manje važni niti to da je Tito na ovim prostorima ugušio staru, patrijarhalnu zajednicu, što je bio preduvjet za modernizaciju društva. Stvorili su se potom uvjeti za socijalizam kakav nikad nije postojao u povijesti. Jugoslavenski socijalizam imao je, naime, ljudsko lice i pobudio je veliko zanimanje u ondašnjoj Europi. Posebno u skandinavskim zemljama. Ideje jugoslavenskog socijalistièkog eksperimenta još i danas žive u Švedskoj. Postjugoslavenske države stoga moraju ponovo otkriti i valorizirati dobre strane ondašnjeg socijalizma, napomenuo je Jože Pirjevec.
Slovenski povjesnièar podsjetio je potom na sukob izmeðu Tita i Staljina. Jedini Tito, kazao je, imao je dovoljno hrabrosti i karizme suprotstaviti se Staljinu. Ovaj važan povijesni trenutak neminovno je podsjetio na najveæe zlo komunistièkog režima – Goli otok. Jože Pirjevec smatra da je Goli otok bio potreban.
– Tito je bio boljševik, a do 50-tih i staljinist. Protiv staljinizma u Jugoslaviji borio se na jedini moguæi naèin - staljinizmom. Zbog toga se i dogodio Goli otok. Informbiroovce moralo se izolirati, oni su bili peta kolona koja je koncem 40-tih prijetila opstojnosti Jugoslavije. Naravno, sustav kažnjavanja na Golom otok bio je zvjerski i nepotreban i krivnju za to snosi iskljuèivo Josip Broz Tito, istaknuo je Jože Pirjevec.



[Edited by Dajdza on 31-03-2013 at 00:48 GMT]
30-03-2013 at 20:06 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

Svakako da Slovenci imaju najmanje 1001 razlog da se klanjaju titu do zemlje.Pa nije mu dzabe majka bila Slovenka...

Nastavak na temu...

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/kcerke-strijeljanog-osmana-u-potrazi-za-otetom-imovinom

31-03-2013 at 03:25 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ

citat:
Dajdza wrote:
Ideje jugoslavenskog socijalistièkog eksperimenta još i danas žive u Švedskoj.



31-03-2013 at 03:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : CRNA KNJIGA KOMUNISTICKIH ZLOCINA U SFRJ New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice