Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
laly wrote:
a sta je sa svim ostalim skolama u kojima se obiljezava Bajram i ne radi za Bajram, dok za katolicke i pravoslane praznike skola radi? Zbog cega u svim skolama nema katolickog i pravoslavnog vjeronauka pa djeca iako to zele, moraju ici na istoriju religije?

i hoces reci da tu nema diskriminacije


Svaka diskriminacija nije dobrodosla!

Ali to sto si ti naleva je 0 u poredjenju sa sistematskom diskriminacojom koju provodi KSC! ... U ostalim osnovnim skolama se uopste ne obiljezava Bajram niti se prave kakve vjerske priredbe za taj blagdan, dok se u KSC-u obavezno prave Bozicne i Uskrsnje priredbe iako ta skola nije vjerska. U ostalim skolama se radi za Bozic jednostavno zato jer je premalo nebosnjacke djece da bi se skole zatvorile na traj dan. A premalo je nebosnjacke djece jer su se ta djeca odvucena i zatvorena u svoj zaseban nacionalno/vjerski tor KSC. U tome i jeste problem. Mislim da je bolje da se sva djeca zajedno druze i skoluju nego sto ovako imamo podijeljene skole i katolicka djeca svoju zasebnu skolsku zgradu. Katolickog i pravoslavnog vjeronauka nema jer nema te djece, ili ne zele da pohadjaju tu vjeronauku ili ih jednostavno nema jer su ih roditelji odvukli u KSC.

Dakle, problem se ne rjesava tako sto se upre prstom u drugi problem. Javna i otvorena diskriminacija koji provodi KSC je nesto daleko vece i gore od bilo cega drugog sto si ti naveal.

I opet cu te pitati, sta mislis da se u ostale osnovne skole postave Islamska obiljezja? Sta mislis kako bi se osjecala katolicka i pravoslavna djeca koja pohadjaju te skole? Kako bi se osjecali da se prave Bajramske priredbe dok za njihove blagdane nema nista?

U KSC-u se provodi otvorena i sistematska diskriminacija muslimanske djece dok katolicka djeca imaju povlasten polozaj. U drugim skolama ni izbliza nema takve diskriminacije jer ostale skole nemaju vjerske i nacionalne predznake.



[Edited by Indijanac on 13-04-2014 at 01:19 GMT]
13-04-2014 at 01:10 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?



Ma Tito je bio Bog. Odvojio coj'k religuju od drzave.Dao je pravo i stitio slobodu vjerovanja. Ko je zelio, mogao je slobodno ici u crkvu i dzamiju i praviti,graditi sta hoce, al' za svoje pare.

Indijanac, kako sada stvari stoje, najbolje je da se otvore i islamski skolski centri koje ce biti otvorene i za djecu drugih religija.Naravno, po istom principu finansiranja.

[Edited by Azur on 13-04-2014 at 11:36 GMT]

13-04-2014 at 11:34 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Jakog mi boga koji je veæ odavno truh'o pod zemljom.

13-04-2014 at 11:42 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Azur wrote:


Indijanac, kako sada stvari stoje, najbolje je da se otvore i islamski skolski centri koje ce biti otvorene i za djecu drugih religija.Naravno, po istom principu finansiranja.




Pa da, ako mogu katolicka djeca imati svoju skolu okovanu u njihove vjerske simbole, zasto ne bi mogla i muslimanska djeca imati jednu takvu svoju skolu. Jer ovako kako je sada katolicka djeca su u povlastenom polozaju u odnosu na muslimansku djecu.

Ali... nije ni to najbolje rjesenje, jer bi tako samo jos vise podijelili djecu, a to nije ono sto nama treba. I sumnjam da bi puno bosnjaka poslalo svoju djecu u tu Islamsku skolu jer bi ih bilo sramota zbog svog kompleksa manje vrijednosti.

Zato KSC treba ili da ukloni vjerske simbole jedne vjere i tako prekine sa diskriminacijom druge djece ili treba da se zvanicno proglase vjerskom skolom. Jer ne mogu ovako glumiti gradjansku sekularnu skolu a krstovi im na svakom zidu. Onda treba i u ostale osnovne skole postaviti mjesec i zvijezdu na svaki zid.
13-04-2014 at 11:42 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Caliph wrote:
Jakog mi boga koji je veæ odavno truh'o pod zemljom.



Mi smo barem vidjeli svoga Boga, a nakon njegove smrti vidjet cete vi svoga Boga
13-04-2014 at 12:02 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Tito dragi, skola je katolicka a program koji izvode odgovara standrdima propisanim od Ministarstva.
jel ti znas sta znaci vjerska skola?

13-04-2014 at 12:03 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
laly wrote:
Tito dragi, skola je katolicka a program koji izvode odgovara standrdima propisanim od Ministarstva.
jel ti znas sta znaci vjerska skola?


Po cemu je ta skola katolicka i sta znaci to sto je katolicka? Je li to samo ime ili je katolicka i u praksi? Je li to znaci da je vjerska skola? Ako ne, onda odakle pravo nevjerskoj sekularnoj gradjanskoj skoli da ima vjerska obiljezja?

Da znam sta su vjerske skole. To su skole poput medrese i boslovije. I u tim skolama se mogu stavljati vjerska obiljezja, ali tim obiljezjima nije mjesto u gradjanskim nevjerskim skolama.

I ja tebe pitam, je li fer da se u KSC-u vrsi diskriminacija muslimanske djece i odakle toj skoli pravo na to s obzirom da po njihovim rijecima to nije vjerska skola??

Dakle, katolickoj djeci je dozvoljeno da u svojoj skoli imaju svoja vjerska obiljezja, a muslimanskoj djeci to nije dozvoljeno! Zar to nije diskriminacija? I zar to nije stavljanje jedne djece u povlasten polozaj u odnosu na drugu djecu? Zar to nije suprotno suzivotu i multikulturi?

Ja te pitam po stoti puta, odakle pravo nevjerskoj gradjanskoj sekularnoj skoli da ima vjerska obiljezja, i da li to znaci da se i u ostale osnovne skole mogu staviti (islamska) vjerska obiljezja??

Odluci se, je li KSC vjerska skola ili je nevjerska skola?? Nema sredine. Ako je nevjerska skola onda vjerskim simboli tu nema mjesa jer to je diskriminacija ostale djece.

I je li ti mislis da je za nas suzivot i multikulturu bolje da se sva djeca zajedno skoluju i druze ili je bolje su djeca podijeljena i da hrvatska djeca imaju svoju zasebnu skolu sa posebnim privilegijama??

[Edited by Indijanac on 13-04-2014 at 15:34 GMT]
13-04-2014 at 15:13 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Indijanac wrote:


Svaka diskriminacija nije dobrodosla!

Ali to sto si ti naleva je 0 u poredjenju sa sistematskom diskriminacojom koju provodi KSC! ... U ostalim osnovnim skolama se uopste ne obiljezava Bajram niti se prave kakve vjerske priredbe za taj blagdan, dok se u KSC-u obavezno prave Bozicne i Uskrsnje priredbe iako ta skola nije vjerska. U ostalim skolama se radi za Bozic jednostavno zato jer je premalo nebosnjacke djece da bi se skole zatvorile na traj dan. A premalo je nebosnjacke djece jer su se ta djeca odvucena i zatvorena u svoj zaseban nacionalno/vjerski tor KSC...

[Edited by Indijanac on 13-04-2014 at 01:19 GMT]

Na poèetku si rekao, vjerujem malo nespretno, da SVAKA DISKRIMINACIJA nije dobrodošla!! NI JEDNA, taènije, NIKAKVA diskriminacija NIJE dobrodošla!
Ti, oèito, nemaš djece koja pohaðaju školu, pa i ne znaš ima li ili nema obilježavanja Bajrama. Govoriš proizvoljno.
U stvari, èini mi se da na ovom Forumu možeš prièati šta hoæeš jer ti na drugom sajtu GLAT brišu komentare jer ne možeš da pariraš intelektualcima koji imaju argument, a ne mahalu!
13-04-2014 at 16:08 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
hurija wrote:

Na poèetku si rekao, vjerujem malo nespretno, da SVAKA DISKRIMINACIJA nije dobrodošla!! NI JEDNA, taènije, NIKAKVA diskriminacija NIJE dobrodošla!
Ti, oèito, nemaš djece koja pohaðaju školu, pa i ne znaš ima li ili nema obilježavanja Bajrama. Govoriš proizvoljno.
U stvari, èini mi se da na ovom Forumu možeš prièati šta hoæeš jer ti na drugom sajtu GLAT brišu komentare jer ne možeš da pariraš intelektualcima koji imaju argument, a ne mahalu!


Moj argument je da diskriminacija djece nije dobra stvar. Vjerskim obiljezjima nije mjesto u skolama. Nije fer da katolicka djeca imaju povlasten polozaj u odnosu na muslimansku djecu. Ja ZNAM da u nasim osnovnim skolama nema Bajramskih priredbi kao sto imaju Bozicne priredbe u KSC-u. Isto tako znam da KSC za sebe kaze da je nevjerska, gradjanska, sekularna skola a pri tome ima vjersko ime i vjerska obiljezja sto predstavlja kontradiktornost i diskriminaciju muslimanske djece. Kako bi bilo da se u ostale skole postave Islamska obiljezja? Mozes li to zamisliti? I na kraju krajeva, zar je podjela djece i guranje djece jedne vjera u zasebnu skolu dobra stvar??

Ako skola ima ekskluzivni vjerski naziv, vjerske priredbe samo za djecu jedne vjere, vjerske sluzbenike jedne vjere, vjerska obiljezja samo jedne vjere... zaro to nije diskriminacija djece koja su druge (islamske) vjere??

Eto to su moji argumenti! A ti ako mislis da je dobro da jedna djeca imaju povlasten polozaj u odnosu na drugu djecu, e to je tvoj problem!
13-04-2014 at 16:55 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Aidatuzla wrote:



ovdje nas neko da prostis zaj
skontao je da su se ovdje pojedini palili oko price o KSC pa poceo opet... Doduse, nakon ovog dosadjivanja po forumu, i meni se smuci kad cujem da neko provlaci KSC po postovima. Da sam ja moderator, brisala bih svaki post u kojem se neko vise puta ponavlja


Eh, stvar je u tome da treba sutiti i drzati oborenu glavu. Svako onaj ko stvari nazove pravim imenom taj bude proglasen osobom koja "talasa" a to nije dobro.

Ja postavljam jednostavno pitanje: ako katolicka djeca mogu u svojoj nevjerskoj, gradjanskoj, sekularnoj skoli imati svoja vjerska obiljezja, slaviti svoje vjerske blagdane, i za ucitelje imati vjerske sluzbenike... zasto to isto ne mogu imati i muslimanska djeca u svojim nevjerskim, gradjanskim, sekularnim skolama u kojima su u vecini?? Zasto katolicka djaca imaju povlasten polozaj? Zasto je katolickoj djeci nesto dopusteno a muslimanskoj djeci nije? Zasto je vjerska diskriminacija muslimanske djece u KSC-u dozvoljena i pozdravljena? I odakle pravo na to jednoj gradjanskoj, nevjerskoj, sekularnoj skoli koja se hvali svojom navodnom otvorenoscu i multikulturom??

Da jos vise pojednostavim: katolickoj djeci je dopusteno da u svojoj skoli imaju krst i tako diskriminisu muslimansku djecu, ali muslimanskoj djeci nije dopusteno da u svojoj skoli imaju mjesec i zvijezdu? Gdje je tu logika?

Eto to su vrlo jednostavna pitanja, ali eto izgleda da ta pitanja nisu politicki korektna pa ih ne treba postavljati.

[Edited by Indijanac on 13-04-2014 at 17:07 GMT]
13-04-2014 at 17:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 28
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice