Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Sve što pišeš, nije taèno, i tvrdim da proizvoljno govoriš.
Ne znam samo šta tebe toliko brine što bošnjaèka djeca idu u tu školu? Imaju li roditelji pravo da odluèuju o tome - imaju! I to je jedna od sloboda koju bi ti "zabranio" i osuðuješ je. Razumijem što razmišljaš o vjerskim simbolima u toj školi, ali ne razumijem zašto sebi daješ za pravo da prièaš o diskriminaciji, kad veæ roditelji èija djeca tamo idu o tome ne razmišljaju o tome na taj naèin.

13-04-2014 at 17:10 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
hurija wrote:
Sve što pišeš, nije taèno, i tvrdim da proizvoljno govoriš.
Ne znam samo šta tebe toliko brine što bošnjaèka djeca idu u tu školu? Imaju li roditelji pravo da odluèuju o tome - imaju! I to je jedna od sloboda koju bi ti "zabranio" i osuðuješ je. Razumijem što razmišljaš o vjerskim simbolima u toj školi, ali ne razumijem zašto sebi daješ za pravo da prièaš o diskriminaciji, kad veæ roditelji èija djeca tamo idu o tome ne razmišljaju o tome na taj naèin.



Sta konkretno nije tacno?? Mozes li navesti primjer??

Meni ne pada na pamet da nekome nesto zabranjujem, ali mi smeta to sto djeca jedne vjere imaju povlasten polozaj u odnosu na djecu druge vjere! Zasto moje dijete u svojoj nevjerskoj skoli ne moze na zidu imati arapski natpis a njegov drug Ivan u svojoj nevjerskoj skoli moze imati Isusovo raspece na zidu?? Zar to nisu dupli standardi i diskriminacija odnosno stavljanje katolicke djece u povlasten polozaj??
13-04-2014 at 17:16 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Indijanac wrote:


Moj argument je da diskriminacija djece nije dobra stvar....

Eto to su moji argumenti! A ti ako mislis da je dobro da jedna djeca imaju povlasten polozaj u odnosu na drugu djecu, e to je tvoj problem!


Ovaj prvi argument je samo hipoteza koju ne znaš da razradiš i objasniš, ako misliš da je taèna.
Sistem obrazovanja u ovoj državi je kompleksan, a ti se držiš tvrdnje da se radi o diskriminaciji. Ja to ne bih tako nazvala. I ono kako bih nazvala je samo moje mišljenje koje mi ne može niko zabraniti niti opovrgnuti jer imam glavu kojom se služim, a ne prosipam žuè gdje joj nije mjesto.
To je pravo izbora, ko hoæe da mu se dijete školuje u KŠC, Centar, Kreka, Jala..i Bašigovci - bujrum! Izbora ima, jedino ako te ne sprijeèava mentalitet "gradskih" i podruènih škola, a da ne govorima o "statusnim" školama. Možda te to boli, pa udaraš na etnos
13-04-2014 at 17:20 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Indijanac wrote:


Sta konkretno nije tacno?? Mozes li navesti primjer??

Meni ne pada na pamet da nekome nesto zabranjujem, ali mi smeta to sto djeca jedne vjere imaju povlasten polozaj u odnosu na djecu druge vjere! Zasto moje dijete u svojoj nevjerskoj skoli ne moze na zidu imati arapski natpis a njegov drug Ivan u svojoj nevjerskoj skoli moze imati Isusovo raspece na zidu?? Zar to nisu dupli standardi i diskriminacija odnosno stavljanje katolicke djece u povlasten polozaj??

Ne znam u koju školu ide tvoje dijete, ali u školi moje djece imaju kaligrafije na zidovima. Èak i u dvorani u kojoj održavaju priredbe imaju islamska obilježja, što nikome ne smeta, èak ni djeci koja nisu islamske vjeroispovijesti. Njima je to normalno.
Mogli bi odrasli štošta da nauèe o toleranciji, ne o suživotu nego baš o toleranciji.
13-04-2014 at 17:24 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
Indijanac wrote:


Je li uredu da se u sekularnoj skoli koja je, kako se tvrdi, otvorena za svu djecu vjerske priredbe prave samo za katolicku djecu i njihove blagdane, da postoje obiljezja samo jedne vjere itd...? A sta je sa muslimanske djece i njihovih prava?

[Edited by Indijanac on 12-04-2014 at 17:08 GMT]


OBILJEŽEN KURBAN-BAJRAM U NAŠOJ ŠKOLI
Povodom Kurban-bajrama, dana 14.10.2013. godine, u prostorijama Osnovne škole „Huso Hodžiæ“ uprilièen je bogat kulturno-zabavni program. Uèenici su program obogatili ilahijama, igrikazima, recitalima te referatom o Kurban-bajramu. Taèke su se nizale jedna za drugom, a prisutni su s oduševljenjem pratili svaki detalj i nagraðivali uèesnike programa aplauzima. Za one koji nisu imali tu sreæu da budu prisutni, objavljujemo nekoliko fotografija kako bi bar malo osjetili atmosferu koja je vladala u toku priredbe.
http://www.oshusohodzic.com/cms/index.php?naslovnica
Povodom nadolazeæeg bajramskog praznika uèenici naše škole, OŠ "Dr. Safvet-beg Bašagiæ"Gradaèac, sa svojim vrijednim uèiteljicama su priredili sadržajan program.
http://www.basagic.ba/index.php/home-page/priredbe-i-nastupi/145-foto-prigodnim-progamom-obiljezena-bajramska-priredba
Ni ovogodišnji bajramski praznici nisu ostali neobilježeni u našoj školi. Kao i svake godine djeca su pripremila bogat bajramski program kojeg su pratili uèenici, nastavnici i roditelji.
http://os-vitinica.com/index.php?option=com_content&task=view&id=81&Itemid=1
KURBAN BAJRAM
15.10. U školi tradicionalo izvedena priredba povodom Kurban bajrama, gdje su bili prisutni i roditelji i lokalna zajednica.
http://www.prva-osnovna.com.ba/

13-04-2014 at 17:40 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Lola, ja govorim o nasim gradskim skolama.

13-04-2014 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

citat:
hurija wrote:

Ne znam u koju školu ide tvoje dijete, ali u školi moje djece imaju kaligrafije na zidovima. Èak i u dvorani u kojoj održavaju priredbe imaju islamska obilježja, što nikome ne smeta, èak ni djeci koja nisu islamske vjeroispovijesti. Njima je to normalno.
Mogli bi odrasli štošta da nauèe o toleranciji, ne o suživotu nego baš o toleranciji.


To nista ne parira kolicini vjerskih simbola, naziva, i obicaja koji karakterisu nevjersku skolu KSC.
13-04-2014 at 19:45 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

1. Vjerskim simbolima nije mjesto u skolama.

2. Ako je katolickoj djeci dozvoljeno da u svojoj skoli imaju vjerske simbole onda treba dozvoliti i muslimanskoj djeci da u skolama u kojima su vecina takodje imaju svoja vjerska obiljezja.

3. Ne mogu jedna djeca imati jedno pravo a druga djeca nemati to pravo, jer to je onda diskriminacija!

A sto se tice diskriminacije muslimanske djece u KSC-u, naravno da je to volja roditelja hoce li svoje dijete tu upisati, ali KSC kao skola koja nije vjerska i koja je gradjanska ne bi trebala imati pravo na vjerski naziv, vjerske simbole, Isusovo raspece u hodniku, i druga katolicka obiljezja... jer to diskriminise djecu druge vjere. Jer po toj logici bi i druge nevjerske skole trebale poceti redati Islamska obiljezja na svakom zidu.


[Edited by Indijanac on 13-04-2014 at 20:26 GMT]

13-04-2014 at 20:10 | Ukljuèi u odgovor
ZEHRUDIN
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-10-2007
Lokacija: AUSTRIA
Odgovori: 5981
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Indijanac, ne mogu da se oduprem utisku da si ti jedan malo zesci nacista i sovinista i to potvrdjujes skoro svakim svojim postom.
Cekam samo da pocnes zahtijevati da drugi i drugaciji pocnu nositi vidljiva obiljezja svoje pripadnosti kao sto su u nacisticko-fasistickom trecem reichu nosili Jevreji, iako se nadam da se jos libis tako otvorene mrznje prema drugim i drugacijim.
Ne ulazi mi se u debate, ni s tobom ni s drugim o ovome sto sam napisao, to je samo moje misljenje ali mi se polako povraca od tvog pisanja.
Jedna od zescih gluposti koju od tebe procitah je "cudjenje" zasto kriscani ne upisuju Medresu kad vec muslimanska djeca idu u KSC... svasta u Bozijoj basci, sto no rekla maja rahmetli nena...pametnom dosta.

13-04-2014 at 20:37 | Ukljuèi u odgovor
Indijanac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-01-2014
Lokacija: Tz
Odgovori: 176
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se?

Zehrudine,

U mom pisanju nema nista nacionalisticko. Ja sam za to da se sva djeca zajedno skoluju i druze umjesto sto su sada djeca razvojena i katolicka djeca imaju svoju zasebnu skolu! E to je pravi nacionalizam! Ja samo postavljam pitanje je li fer da djeca jedne vjere imaju povlasten polozaj u odnosu na djecu druge vjere. Ako oni mogu redati svoja vjerska obiljezja, zasto to ne bi mogli i mi?

Znam ja zasto oni ne upisuju svoju djecu u Medresu, jer je to vjerska skola. Ali mi nije jasno zasto muslimani upisuju svoju djecu u KSC kad dobro znaju da ce njihova djeca tu biti vjerski diskriminisana. Ali znajuci da nas narod pati od kompleksa manje vrijednosti, onda nije nikakvo cudo sto se ulizuju i dodvoravaju kako bi iskocili i zsvoje koze i bili nesto drugo. Misle da ce biti moderniji i kulturniji ako kazu da im djeca idu u katolicku skolu iako ce im djeca u toj skoli biti vjerski diskriminisana.

Medresa je vjerska skola, ali KSC to nije. I zato nije fer da imaju vjerske simbole jer bi po toj logici i mi trebali redati vjerske simbole u skolama gdje su muslimanska djeca u vecini. Ali mi to naravno necemo uraditi jer to nama nije dozvoljeno ali njima jeste.

Za mene je to nelogicno a ti mene do neba nazivaj nacionalistom!! I slobodno povracaj, jer to se obicno desi kada neko "talasa" i stvari nazove njihovim pravim imenom, a u ovom slucaju je to nepravda i diskriminacija!


[Edited by Indijanac on 13-04-2014 at 21:10 GMT]

13-04-2014 at 20:49 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : Da, mi smo muslimani, ali... isplati li se? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice