Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

update

03-10-2006 at 20:40 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

01.decembar 2006 god. je datum konaènog odlaska amerièkog kontigenta sa aerodroma Dubrave. Civilni kontrolori letenja BiH æe doæi mjesec dana prije kako bi od amerièkih kolega preuzeli nadležnosti kontrole vazdušnog saobraæaja u tuzlanskoj terminalnoj i kontrolnoj zoni. Trenutno su u toku pregovori o statusu radio-navigacijskih sredstava i ILS-a ( Instrument Landing System ). Znaèi za mjesec dana Dubrave kao meðunarodni aerodrom bi trebale biti u punoj nadležnosti civilnih institucija BiH. Taj dan ja lièno sa nestrpljenjem oèekujem 3 godine koje sam bio primoran provesti na sarajevskom aerodromu. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
04-10-2006 at 22:18 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

A ja Thales cekam datum i dan kad ce prva redovna komercijalna linija poceti slijetati na Tuzlu.....i to po mogucnosti AUA ili Lufthansa.... da imam gdje milje potrositi

04-10-2006 at 22:51 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:
A ja Thales cekam datum i dan kad ce prva redovna komercijalna linija poceti slijetati na Tuzlu.....i to po mogucnosti AUA ili Lufthansa.... da imam gdje milje potrositi


Šanse za AUA ili DLH su na nuli, oni se drže Sarajeva, ali nešto se šuška oko low cost GERMANWINGSA ili WIZZAIR-a, za sirotinju raju da bi moglo da bude. Sve zavisi kako æe se završiti pregovori oko opreme. Ako Ameri odnesu ILS nema od aerodroma ništa, možemo komotno kljuè u bravu i tražiti sreæniju buduænost u Kantonu Sarajevo. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
04-10-2006 at 23:28 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Germanwings?? Pa nije ni to lose....mada ja sam ljubitelj veci Air Berlina i Fly Nikija.....oni su extra za tako pristupacne karte....

ma ne vjerujem da ce nam Ameri uzeti taj uredjaj....ono, bilo bi bezveze

04-10-2006 at 23:31 | Ukljuèi u odgovor
TORQUE
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 17-12-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1449
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:
Germanwings?? Pa nije ni to lose....mada ja sam ljubitelj veci Air Berlina i Fly Nikija.....oni su extra za tako pristupacne karte....

ma ne vjerujem da ce nam Ameri uzeti taj uredjaj....ono, bilo bi bezveze

Pa ne uzimaju oni nama nista nase, uzimaju svoje! Mada se svi do zadnjeg momenta nadamo da ce se predomisliti i pokloniti nam tu opremu. Osim navigacijske, treba nama sve i svasta ali to je ono najskuplje!
05-10-2006 at 07:47 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
TORQUE wrote:
citat:
zlaja wrote:
Germanwings?? Pa nije ni to lose....mada ja sam ljubitelj veci Air Berlina i Fly Nikija.....oni su extra za tako pristupacne karte....

ma ne vjerujem da ce nam Ameri uzeti taj uredjaj....ono, bilo bi bezveze

Pa ne uzimaju oni nama nista nase, uzimaju svoje! Mada se svi do zadnjeg momenta nadamo da ce se predomisliti i pokloniti nam tu opremu. Osim navigacijske, treba nama sve i svasta ali to je ono najskuplje!




Trenutno èekamo odgovor State Departmenta, jer je naše ministarstvo vanjskih poslova preko US ambasade u sarajevu tražilo da se pronaðe model po kojem bi oprema ostala na Dubravama. U igri su dvije ponude sa naše strane tj. da se oprema besplatno donira ( jer æe ionako biti otpisana i najvjerovatnije budzašto prodana na otpadu pod staro željezo ) ili da se po tržišnoj cijeni polovne opreme proda našoj državi. E, pošto mi nemamo para oprema bi trebala ostati montirana na aerodromu dok mi ne dobijemo neki kredit (bas smo namazani) od EU ili EUROCONTROLA da isplatimo Amere. Ovo se odnosi samo na navigacijsku opremu koju ministarstvo prometa i komunikacija BiH i BHDCA mora obezbijediti kontrolorima letenja, dok æe vatrogasnu, servis i handling opremu aerodromsko preduzeæe morati samo da nabavlja kako zna i umije. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
05-10-2006 at 10:21 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Ma ja imam osjecaj da ce oprema ostati na aerodromu samo je pitanje hoce li biti aviona....barem 3-4 leta sedmicno bi bila ko bombona

05-10-2006 at 11:02 | Ukljuèi u odgovor
TORQUE
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 17-12-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1449
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:...( jer æe ionako biti otpisana i najvjerovatnije budzašto prodana na otpadu pod staro željezo ...

Odavno se nisam ovako slatko nasmijao, pa oprema je postavljena prije 5 godina i najbolja je u BiH (daleko bolja od one u Sarajevu)... Al i ja drzim fige da ce da je ostave uz nekakve povoljne aranzmane!
05-10-2006 at 11:30 | Ukljuèi u odgovor
TORQUE
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 17-12-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1449
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
gucci wrote:
Germanwings , jos direktno iz Stuttgarta pa znate li vi sta bi to znacilo

pa dolazili bi GAstarbejteri svaki vikend svojoj kuci i donosili bi devize da se potrose

a o meni da ne govorim

Uh istom vi nesto trosite najsmjesnije je kad mi pocnu kukat kako je sve ovdje skuplje nego u Njemackoj pa znam ja gdje oni kupuju u njemackoj ... Ti si valjda drugi tip, zar ne
05-10-2006 at 12:23 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice