Info: Ako imate neke nejasnoće, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
smor
Nivo: Forumski doajen
imenevazno2.wordpress.com
Registriran(a): 06-02-2006
Odgovori: 1967
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

Aerodrom od sutra definitivno prestaje sa radom, americke snage demontiraju opremu.

29-11-2006 at 19:11 | Uključi u odgovor
lola

Registriran(a): 11-12-2003
Odgovori: 9851

citat:
smor wrote:
Aerodrom od sutra definitivno prestaje sa radom, americke snage demontiraju opremu.

i voze istu na Kosovo ili u Avganistan

29-11-2006 at 20:24 | Uključi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 490

citat:
smor wrote:

To ja ponavljam vec 20 dana, al dok Avaz il Hayat ne objave, niko ne vjeruje  

You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
29-11-2006 at 21:18 | Uključi u odgovor
Bosnjo
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Odgovori: 17477

citat:
THALES wrote:

Vole ljudi pouzdane izvore...

Btw, koju opremu to oni skidaju?
Hoce li ostati ILS? 

Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
29-11-2006 at 21:22 | Uključi u odgovor
smor
imenevazno2.wordpress.com
Registriran(a): 06-02-2006
Odgovori: 1967

citat:
THALES wrote:

pa ti mislis ja imam vremena citati sve postove. A, nisam vala ni vidovita Dzemila. Uglavnom, lose se pise.
29-11-2006 at 23:10 | Uključi u odgovor
click_me
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Odgovori: 6592

icon Re: Tuzlanski aerodrom - af

A šta su ovi na Tuzlanskom aerodromu mislili, da će amerikanci biti ovdje 100 godina... ili da će im oprema pasti sa neba. Imali su oni dovoljno vremena da o tome razmišljaju i prave strategije, zato neka sada ne jadaju.

..

30-11-2006 at 09:03 | Uključi u odgovor
THALES

icon Re: Tuzlanski aerodrom

Skida se kompletna oprema: ILS, prilazna svjetla, VHF radio-stanice, TACAN itd. Da se ne vraćam previše unatrag postojala je neka volja od strane amerikanaca da se pronadje rjesenje za ostavljanje opreme, cak su unazad godinu i po oni ukazivali nasim organima da se obrate State Departmentu preko americke ambasade u sarajevu, ali znate kako to kod nas ide: nacelnik aerodroma napise dopis direktoru federalne direkcije, ovaj to zadrzi par mjeseci dok ne posalje federalnom ministru, kod ovog sekretarica zadrzi jos par mjeseci pa mu uruci, on oformi troclanu komisiju koja radi sest mjeseci pa posalje drzavnom ministru.... da ne pisem dalje, mislim da vam je jasno da vrlo brzo prodje godina dana a da nista nije uradjeno.
Ali ovdje oko opreme se radi i o jednoj drugoj stvari. Naime, pri nabavci opreme koja se izradjuje po narudzbi (ili se kupuje polovna sa nekog aerodroma koji je izvrsio modernizaciju) agent koji uspije izlobirati za nekog proizvodjaca (jer se kasnije svi rezervni dijelovi moraju papreno placati tom proizvodjacu)dobija procenat za komisionu prodaju koji se kreće od 5% do 7%. Znaci na milionskim poslovima neko legalno dobija ono sto bi mi nazvali mito, a na zapadu se zove provizija. E, kad se raspise tender za nabavku kompletne opreme za dubrave bice veselo. Moje misljenje, iako bez dokaza, je da se namjerno otezalo sa dogovorom sa amerima kako bi se kupila nova oprema i kako bi neko uzeo "proviziju". 

You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

30-11-2006 at 09:49 | Uključi u odgovor
RPM

Registriran(a): 23-03-2004
Odgovori: 7103

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage

kako kazu na tivi a s obzirom da je Kanton do sada izdvojio oko 8 miliona KM za aerodrom (zadnjih 5-10 godina) i nije zaradio nista, gdje ce naci 5-10 miliona KM za ILS i ostale stvarcice, da ne govorim dugove za plate zaposlenih, obuke ljudi i sl. .... koliko sam cuo bice kljuc u bravu do daljnjeg. .... u nekim zemljama Istocne Evrope su davali koncesiju privatnim firmama, cini se da je to jedino rjesenje, jer ako se kanton napne za 300,000 KM da se asfaltira ono malo crkavice od juzne magistrale gdje ce se naci milioni .... 

pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
30-11-2006 at 10:02 | Uključi u odgovor
zlaja
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882

citat:
RPM wrote:
kako kazu na tivi a s obzirom da je Kanton do sada izdvojio oko 8 miliona KM za aerodrom (zadnjih 5-10 godina) i nije zaradio nista, gdje ce naci 5-10 miliona KM za ILS i ostale stvarcice, da ne govorim dugove za plate zaposlenih, obuke ljudi i sl. .... koliko sam cuo bice kljuc u bravu do daljnjeg. .... u nekim zemljama Istocne Evrope su davali koncesiju privatnim firmama, cini se da je to jedino rjesenje, jer ako se kanton napne za 300,000 KM da se asfaltira ono malo crkavice od juzne magistrale gdje ce se naci milioni ....

Ja bih zaista volio da cujem i vidim tu personu iz Kantona koja moze bubnuti takav nonsens. Ako su investirali novac niko im nije kriv sto su to cinili na pogresan nacin. Neka ih bude stid i sram a mi cemo ostati samo jedna obicna provincija bez autoputeva, aerodroma, zeljeznice isl.
Divno im je krenulo, cestitam
30-11-2006 at 11:44 | Uključi u odgovor
THALES

Neće baš biti ključ u bravu za stalno, jer dok je nama Republike srpske, naš aerodrom će biti poluga prednosti u rukama federacijskih političara. Ne znam koliko ste u toku ali ovih dana Vlada RS je zaposlila austrijsku firmu da napravi studiju izvodljivosti i rentabilnosti aerodroma u Trebinju. Navodno taj aerodrom bi trebao biti zamajac razvoja trebinjske opštine jer je u blizini dubrovnik, crna gora itd... Kako im je krenulo najvjerovatnije će kroz koncesije ili šta već Srbi napraviti aerodrom u kraju za koji se u bivšoj Jugi govorilo "Trebinje,Trebinje kad me vidiš j..i me". Još ako se ostvare Dodikovi planovi da prvi započne ( možda i završi ) dio koridora 5c kroz RS, onda će nastati cirkus. Inače trenutno su oni u inferiornom položaju jer imaju samo jedan aerodrom ( Banja Luka ), dok Federacija ima tri i tako pravda neke poteze koje sada neću navoditi ovde.
Možda ako se riješe imovinsko pravni odnosi Kanton odluči da proda aerodrom za jednu marku, kao što su prodali više od pola kantonalnih firmi i zemljišta... Eh, kamo puste sreće da se to dogodi.

malo više informacija...

http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/42/009093524.html?6 ;

30-11-2006 at 17:08 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 16
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: ami-r, kingpac, marija
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net