Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Sufler wrote:
Allitalia 26.11.06.

Milano

i ta Allitalia ce dogodine imati novog vlasnika.......Procjene su da ce ako je ne preuzme netko jaci ostati bez finansijskih sredstava u 2007.....
07-12-2006 at 23:44 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

De vidite seljaka na Komentarima o Aerodromu i opremi na Tuzlarijama.
A i Sufler je LETIO do Milana .......
Nes´ vise, dok je Enko tamo, nes´....A mozda i hoces, kad covjek skonta daonolika trava propada, mozda se i zalozi kod struktura, potegne kalesijsku vezu u Kantonu

[Edited by zeus on 08-12-2006 at 12:42 GMT] 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
08-12-2006 at 11:41 | Ukljuèi u odgovor
Cope
Nivo: Forumski doajen
Always first on the scene

Registriran(a): 14-04-2006
Lokacija: U krilu ljubavi
Odgovori: 2718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Sufler wrote:
Allitalia 26.11.06.

Milano


Dje ti matere ti poleti Alitaliom iz tuzle 26.11.2006. ....
08-12-2006 at 16:01 | Ukljuèi u odgovor
amtz
Nivo: Forumski doajen
stari alas

Registriran(a): 07-06-2006
Lokacija: Blood diamond area
Odgovori: 1567
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Cope wrote:


Dje ti matere ti poleti Alitaliom iz tuzle 26.11.2006. ....


Pa poletio za Milano, a ðe bi drugo
08-12-2006 at 19:26 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

trebao poletiti u 07:20 iz Sarajeva, avion otkazanm drugi trebao letiti u 12:00 i on je otkazan, ali je na sreæu avion iz Milana bio poletio i sletio na alternativni aerodrom Tuzla, pa su nas autobuson dovezli na aerodrom u dragim nam Dubravama odakle konaèno , hvala Bogu, poletismo nešto pred 16:00 za Milano, gdje stigosmo oko 17:20. U povratku je opet bilo otkazivanja aviona, ali se na sreæu naveèer 3.12, magla nad Sarajevom razišla. Eto. Ako treba djevojaèko prezime majke, pošaljite privatnu poruku.

09-12-2006 at 11:10 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Povodom dana civilne avijacije 7. decembra, u Avazu je izašao tekst koji me je, ako sam i imao sumnje da su neprofesionalni, pristrasni, neobaviješteni, uvjerio da su totalni kreteni i sve gore navedeno. Evo teksta:

Image Hosted by ImageShack.us



Posebno æu skrenuti pažnju na blago reèeno psihopatske nebuloze koje se navode za sluèaj tuzlanskog aerodroma:
1. Ne postoje visoko i nisko rizièni aerodromi, svako polijetanje i slijetanje predstavlja rizik, a aerodromi se dijele po kategorijama, koje su strogo utvrðene i nisu proizvoljne.
2. Ne postoje kontrolori "višeg rejtinga", nego postoje kategorije koje se upisuju kontroloru u dozvolu ( rating i endorsement ) zavisno za koju poziciju i lokaciju u sistemu kontrole letenja je obuèen.
3. Nikad nisu i teško da æe i postojati "radari" koji su u vezi sa auto-pilotom. Auto-pilot je u vezi sa radio-navigacijskim ureðajima (VOR,NDB,DME,ILS,TACAN itd. nipošto sa radarom ) i ukoliko aerodrom nema ILS (instrument landing sistem) III kategorije, svako sletanje se obavlja ruèno od strane kapetana u avionu. U svakom sluèaju od paljenja motora, polijetanja, slijetanja i gašenja motora, svaki avion je OBAVEZAN BITI U STALNOM RADIO-KONTAKTU sa kontrolorima letenja.Dozvolu za slijetanje i polijetanje izdaje iskljuèivo toranjski kontrolor
4.BH kontrolori su radili sa amerièkim kontrolorima u tuzli, ali iz centara kontrole letenja u sarajevu i banjaluci jer sarajevski i BL terminal granièe sa tuzlanskim i potrebna je intezivna koordinacija i saradnja izmeðu terminala i kontrolora za bezbjedno odvijanje saobraæaja. Ta saradnja je ostvarena na zavidnom nivou.

Hoæu i da se osvrnem i na tendeciozno pisanje o tuzlanskom aerodromu kao visokoriziènom, jer i banjaluèki u RS-u i mostarski aerodrom nemaju radarsku službu kao što je nije imao ni tuzlanski, a još je i makedonski presjednik poginuo u mostaru, pa niko nije zatvorio mostarski aerodrom i proglasio ga visokoriziènim. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
09-12-2006 at 16:32 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Znaci to ludilo nije samo kantonalnog karaktera nego, eto seze i do u BH direkciju. Mislim da na taj nacin ne mogu degradirati aerodrom, valjda ima jos neko tu da se pita? Nije valjda da se ti ljudi pitaju hoce li tuzlanski aerodrom radit´? Mislim da se nama nista i nigdje ne pise dobro, sa ovom stokom u vlasti i sa ovom stokom od naroda koja sve to dozvoljava na svoj nacin.  


"OTPOR STOKO, OTPOR"
10-12-2006 at 17:54 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

mislim da je Thales mislio prvenstveno na Avazovog novinara ili?
Uostalom, ko god i kako god da je napisao, odredjene strukture u Vlasti moraju se pobrinuti oko neophodnih uslova za stvaranje saobracaja. Ili ga prodati......ha ja....vrlo jednostavno....kraj price

10-12-2006 at 18:05 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Ja se nadam da je nestruèni avazov novinar pogrešno protumaèio terminologiju nepreciznog prilaza ( za koji postoji procedura za TZ aerodrom-NDB prilaz, kada nema ILS-a ) i koncept proceduralne kontrole za vazdušni prostor koji nije pokriven radarom. Trenutno Udruženje kontrolora letenja BiH sprema protest koji æe biti upuæen BHDCA, ukoliko oni ne odreaguju na ovakvo pogrešno laièko pisanje Avaza. Zadnji put su za primarni sarajevski radar napisali da ima domet 40 nanometara, umjesto 40 nautièkih milja ( valjda ih je zbunila oznaka 40NM, a djeca u školi iz fizike uèe da se nanometar obilježava sa nm, toliko o opštoj obrazovanosti avazovih kretena, maminih i tatinih ljubimaca sa diplomom žurnalistike ) Bez daljnjeg, TZ aerodrom æe raditi, samo je privremeno zatvoren, spremaju se školovanja za kontrolore na Dubravama, a mislim iako nemam preciznu informaciju da je na federalnom nivou u toku planiranje nabavke opreme potrebne za funkcioniranje kontrole letenja. Šta æe TZ kanton poduzeti da se aerodromskom preduzeæu obezbijedi oprema potrebna za njihovo funkcioniranje to ne znam. Trenutno je frka u sarajevskom aerodromskom preduzeæu, jer dnevno dobijaju i do 8 vojnih letova koji su ranije išli za Tuzlu, a sada im zauzimaju resurse ( parking mjesta na platformi ), a ništa ne plaæaju. Ukoliko se taj trend nastavi i na ljeto u SA bi moglo doæi do zagušenja jer su veoma ogranièeni sa velièinom platforme. Zbog toga svaki avion mora tražiti slot za slijetanje u sarajevo. By the way kad èujem da æe izaæi konkurs za kontrolore letenja, javiæu vam. U obzir dolaze zdravi, pametni, sa odliènim poznavanjem engleskog, nekažnjavani, srednje struène spreme državljani BIH, muškog ili ženskog spola do 25 god. stari ( ja bih više volio da se masovno jave atraktivne osobe ženskog spola i gore nabrojanih predispozicija )  


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
10-12-2006 at 22:29 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:
mislim da je Thales mislio prvenstveno na Avazovog novinara ili?
Uostalom, ko god i kako god da je napisao, odredjene strukture u Vlasti moraju se pobrinuti oko neophodnih uslova za stvaranje saobracaja. Ili ga prodati......ha ja....vrlo jednostavno....kraj price



Vidi ovog ovaj bi prodo aerodrom, zlatni rudnik, isto ko onaj EP, ne znas radit i daj nekom drugom da skida kajmak, oni bi gace s guzice prodali. Pa takvi su i u TK i u aerodromskom preduzecu, zato i ne ide. Samo se nadam da nisu takvi svugdje. Mislim da ce vlada nabaviti instrumente ali aerodromsko preduzece i vlada TK, to je vec spansko selo za njih. Oni ce traziti kredit i onda ce neuki kalesijski biser ici u kupovinu vatrogasnog vozila od 48 godina iz rudnika banovici, diajser sa otpada sastavljen od tri ukradena kamiona, sa nikad testiranom rukom i korpom, neko iz kalesijskog kruga ce im namotat generator, a kad prime vise putnika strpace ih u onaj hangar dje su trpali sav onaj , da ne pominjem sta, da se mrznu, zato sto zinka ne odobrava vise goriva za parno grijanje.....a sve to da bi uzeli pinku u procesu trosenja para od kredita.
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
11-12-2006 at 05:09 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice