Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Nauka : BIOLOGIJA - EVOLUCIJA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA


Nema ljutnje. Mi smo na dva razlicita kolosjeka.
GDE JE KARIKA KOJA NEDOSTAJE ?
Nauènik Cukerman kaže: ´Ako izuzmemo moguænost Stvaranja, onda je oèito èovjek morao nastati iz jednog majmunolikog stvorenja, ali ako jeste, za to nema apsolutno nikakvog dokaza u fosilnom zapisu´.
Poslije svega ovoga, èini se da bi trebalo ponovo pažljivo da se preispita ono èemu su nas uèili u školi, a što se sasvim lijepo uklapalo u ateistièku teoriju evolucije, sve dok nije negirano upravo onim na što se najviše pozivalo - samom naukom.Izgleda da je vrijeme da priznamo da smo božanskog, a ne majmunskog porekla.
PS
Sa jednoga linka.

12-04-2008 at 23:05 | Ukljuèi u odgovor
NIN
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
kokobil wrote:

Nema ljutnje. Mi smo na dva razlicita kolosjeka.
GDE JE KARIKA KOJA NEDOSTAJE ?
Nauènik Cukerman kaže: ´Ako izuzmemo moguænost Stvaranja, onda je oèito èovjek morao nastati iz jednog majmunolikog stvorenja, ali ako jeste, za to nema apsolutno nikakvog dokaza u fosilnom zapisu´.
Poslije svega ovoga, èini se da bi trebalo ponovo pažljivo da se preispita ono èemu su nas uèili u školi, a što se sasvim lijepo uklapalo u ateistièku teoriju evolucije, sve dok nije negirano upravo onim na što se najviše pozivalo - samom naukom.Izgleda da je vrijeme da priznamo da smo božanskog, a ne majmunskog porekla.
PS
Sa jednoga linka.


Ma kakve ljutnje! Nemam ja nikakve potrebe niti smatram eticki pozeljnim ljutiti se na neistomisljenjika. Ako se imam na sta ljutiti onda je to prvenstveno ignorantnost! Nemoj me pogresno shvatiti jer pod ignorantnoscu ne podrazumjevam neznanje jer se ono da nadoknaditi dok ovo prvo ostaje beznadno.

Nisam siguran ali mislim da si jednom pomenuo da imasneke veze sa geologijom ili tako nesto. Ako je tako onda me cudi tvoje pitanje jer mi nije onda jasno kako ne uzimas u obzir geolosku dinamiku, tektoniku, eroziju, itd. Samo cu ti reci da i ovo fosila sto smo do sada pronasli ispada iznimna sreca!

I mozes li mi reci sta je to "ateisticka teorija evolucije"? Da li to postoji i neka druga vrsta teorije evolucije, nesto kao "teoloska teorija evolucije" ili "patriotska teorija evolucije"? Ne razumijem.

E sada, sto se tice tvog tekstica mogu reci samo da je isti apsolutna prdimahovina! Kao prvo, fosila ima na pretek kojima je vec DOKAZANO ono sto se spominje u toj tvojoj "ateistickoj TE" , i da bi kasnije to sve bilo potvrdjeno iliti kalibrirano molekularnom biologijom, koja je, pazi sad, EGZAKTNA! Sve u svemu, tekst je nista nis cim, ako izuzmemo LAZI koje su iznesene u istom. I, dok znamo upotrebu ovakvih dezinformacija onda zar nije APSURD da se isti koriste u nesto sto bi trebalo biti od boga? Ne kontam. Ili to i u slucaju koji spominjem vazi ona stara da cilj ne bira sredstva, pa makar to bilo i od boga?

P.S. Ozbiljno sam pitao za godine jer ti zelim nesto pokazati!

P.S.S. Nemoj jos da ti vadim ko je i sta je taj tvoj naucnik, i da li uopste i postoji. Mislim, imam iskustva u ovome da bi bilo prerano za konkretne fakte ovoga tipa.

Pozdrav...
12-04-2008 at 23:29 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
kokobil wrote:

Biologiju gledas kao egzaktnu nauku, e sad mi odgovori: Sta ta biologija tvrdi-pretpostavlja kakav bi covjek mogao izgledati, mislim na fizicke osobine, kroz nekih milion godina.
PS
Ovo nije provokacija, s obzirom da "stvaranje" ima drugaciji stav.


Da i ja malo dodjem do rijeci...
Cinjenice:

1.Evolucija jos traje
2 Evolucija ce uvijek trajati
3.Ne procitah ostalo i izvinjavam se ,kasno je...antropologija i bioloske nauke dokazuju i na konkretnim primjerima tok iste...jasno je da se radi o milionima godina..
a) zubi i vilica postaju sve "nepotrebniji" s obzirom da jedemo obradjenu, mekanu hranu...umnjaci npr. se sve manje koriste kao svrsishodnim pa s toga- neki su zakrzljali i ako niknu,preporucuje se vadjenje jer u vecini slucajeva stvaraju samo probleme -zbog otezane higijene,neko ih uopste i nema...sto znaci da nam se smanjuje vilica i zubalo ali...

B) raste kranijum(tvrdi se da je mozak u ekpanziji...elem to mi ko postajemo pametniji )obratna stvar sa neandertalcima i ,jos prije, humanoidinim majmunima ...postoje neoborivi antropoloski dokazi.

c)o chulima koja se gase da i ne govorim...

dakle...nije tesko zamisliti kako ce oni mnogo poslije nas izgledati...

[Edited by Tanitha on 13-04-2008 at 20:23 GMT]
13-04-2008 at 04:15 | Ukljuèi u odgovor
saljefura
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-10-2001
Odgovori: 760
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
kokobil wrote:

Nema ljutnje. Mi smo na dva razlicita kolosjeka.
GDE JE KARIKA KOJA NEDOSTAJE ?
Nauènik Cukerman kaže: ´Ako izuzmemo moguænost Stvaranja, onda je oèito èovjek morao nastati iz jednog majmunolikog stvorenja, ali ako jeste, za to nema apsolutno nikakvog dokaza u fosilnom zapisu´.
Poslije svega ovoga, èini se da bi trebalo ponovo pažljivo da se preispita ono èemu su nas uèili u školi, a što se sasvim lijepo uklapalo u ateistièku teoriju evolucije, sve dok nije negirano upravo onim na što se najviše pozivalo - samom naukom.Izgleda da je vrijeme da priznamo da smo božanskog, a ne majmunskog porekla.
PS
Sa jednoga linka.

Trenutno zivim u zemlji gdje takve teorije "stvaralastva" postaju popularne do te mjere da su cak izgradili i muzej "kreacije". U tome muzeju tvrde da je svijet postao prije 6000 godina i cak imaju kipove Isusa i Marije kako jase dinosauruse. Sve tvrdnje o postojanju fosila starih na milione godina, vjernici ovdje brzo negiraju i tvrde da je to bog sve podmetnuo. Naravno pricam o USA, zemlji pistolja, biblija i priglupog svijeta.

Tvoja prica je uvertira za ovaj scenarijo - negirati evoluciju i tvrditi da smo stvoreni od boga je (po meni) prilicno visoko na drvetu ignorencije. Vidio sam dokaze evolucije na stotine puta dok boziju "kreaciju" nikada!
Samo da dodam da govorim nekog neutralnog ugla, nisam ateista (jos) a daleko sam od vjernika.
13-04-2008 at 07:19 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
NIN wrote:
E sada, sto se tice tvog tekstica mogu reci samo da je isti apsolutna prdimahovina!
Pozdrav...



Dal je prdina bara i ovo:
Post 1
26I reèe Bog: "Naèinimo èovjeka na svoju sliku, sebi slièna, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!"
Jasno i glasno! Dal istinito, pustimo da povijest kaze svoje, a evolucija ne moze tvrditi sta ce biti sjutra, a kamoli za X- godina.

[Edited by kokobil on 13-04-2008 at 08:23 GMT]
13-04-2008 at 08:22 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
Tanitha wrote:


Da i ja malo dodjem do rijeci...
Cinjenice:

1.Evolucija jos traje
2 Evolucija ce uvijek trajati
3.Ne procitah ostalo i izvinjavam se ,kasno je...antropologija i bioloske nauke dokazuju i na konkretnim primjerima tok iste...jasno je da se radi o milionima godina..
a) zubi i vilica postaju sve "nepotrebniji" s obzirom da jedemo obradjenu, mekanu hranu...umnjaci npr. se sve manje koriste kao svrsishodnim pa s toga- neki su zakrzljali i ako niknu,preporucuje se vadjenje jer u vecini slucajeva stvaraju samo probleme -zbog otezane higijene,neko ih uopste i nema...sto znaci da nam se smanjuje vilica i zubalo ali...

B) raste kranijum(tvrdi se da je mozak u ekpanziji...elem to mi ko postajemo pametniji )obratna stvar sa neandertalcima i ,jos prije, humanoidinim majmunima ...postoje neoborivi antropoliski dokazi.

c)o chulima da i ne govorim...

dakle...nije tesko zamisliti kako ce oni mnogo poslije nas izgledati...

To su pretpostavke, ako bIne,biti ce, a ako ne bIne, nece biti.
13-04-2008 at 08:25 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
saljefura wrote:

Trenutno zivim u zemlji gdje takve teorije "stvaralastva" postaju popularne do te mjere da su cak izgradili i muzej "kreacije". U tome muzeju tvrde da je svijet postao prije 6000 godina i cak imaju kipove Isusa i Marije kako jase dinosauruse. Sve tvrdnje o postojanju fosila starih na milione godina, vjernici ovdje brzo negiraju i tvrde da je to bog sve podmetnuo. Naravno pricam o USA, zemlji pistolja, biblija i priglupog svijeta.

Tvoja prica je uvertira za ovaj scenarijo - negirati evoluciju i tvrditi da smo stvoreni od boga je (po meni) prilicno visoko na drvetu ignorencije. Vidio sam dokaze evolucije na stotine puta dok boziju "kreaciju" nikada!
Samo da dodam da govorim nekog neutralnog ugla, nisam ateista (jos) a daleko sam od vjernika.


OK!, Svi mi gledamo buducnost kao dijete slikovnicu. Reci mi tvoj odgovor na isto pitanje: Sta ta biologija tvrdi-pretpostavlja kakav bi covjek mogao izgledati, mislim na fizicke osobine, kroz nekih milion godina.
Onako, pa se zabavimo.
13-04-2008 at 08:33 | Ukljuèi u odgovor
NIN
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
kokobil wrote:


OK!, Svi mi gledamo buducnost kao dijete slikovnicu. Reci mi tvoj odgovor na isto pitanje: Sta ta biologija tvrdi-pretpostavlja kakav bi covjek mogao izgledati, mislim na fizicke osobine, kroz nekih milion godina.
Onako, pa se zabavimo.


Kokobile, samo mi reci jesi li ista procitao sto bas tebi napisah dosada na ovoj temi, da ne bude da uzalud trosim vrijeme na tebe? Ako jesi mogao si makar nesto i replicirati jer ovaj tvoj nacin dijaloga meni govori samo jedno, a izmedju ostalog i to da ti je argumentacija dalek pojam! Daj covjece nesto oko cega se mozemo zabaviti a ne lijepiti ajete i citate iz Biblije - to je najlakse i ne dokazuje ama bas nista! Ako cemo lijepiti ajete onda i ja komotno imam ajeta koji ce potvrditi moj stav (jeste druze, vjerujem da ne znas da postoje ajeti koji se tumace u korist evolucije).

I sta kazes na to da poznajem hejbet ljudi koji su iskreni vjernici s tim da smatraju evoluciju naucnom cinjenicom i da im se ona kao takva ne kosi ni mrvicu sa njihovim teoloskim ubjedjenjima?

Daj malo da temu protabirimo kako treba ili si i ti jedan od onih koji ima stav a da ne zna ni zasto ga ima ni kako da se racionalno nosi s njim!?

Posto izbjegavas to za godine (ne znam zasto, jel´ to neki bauk il´ sta je vec, jer, evo ja cu reci da imam 34 godine a ni ime mi nije problem obznaninti, jel´), onda mi samo reci da li redovno primas vakcinu protiv gripe!

Pozdrav...
13-04-2008 at 19:25 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
kokobil wrote:

To su pretpostavke, ako bIne,biti ce, a ako ne bIne, nece biti.


nisu, nego cinjenice...nisi dovoljno pazljivo procitao sta sam napisala
13-04-2008 at 20:22 | Ukljuèi u odgovor
NIN
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: BIOLOGIJA - EVOLUCIJA

citat:
Tanitha wrote:


nisu, nego cinjenice...nisi dovoljno pazljivo procitao sta sam napisala



Ma ne cita on haman nista ono sto njemu ne godi, sta ces.

Nego, ako cemo pravo, to sto se tice predvidjanja to i jesu pretpostavke, kao uostalom i sva moguca predvidjanja - sve ti dodje pretpostavka, pa cak i fizikalni eksperiment je pretpostavka, ako smo upoznati kako fercera nauka! Da nema pretpostavke ne bi bilo ni rezultata. A sto se tice cinjenica one su vec tu i ostatak je do metodologije. Na osnovu cinjenica gradi se hipoteza koja ima za cilj provjeru koja podrazumjeva pretpostavku. Ako se provjerom utvrdi da je hipoteza na nogama onda je pretpostavka pozitivna i hipoteza stoji do sljedeceg eksperimenta, itd. Ako se kojim slucajem pretpostavka pokaze kao negativna, tj. ako eksperimentom oborimo hipotezu onda od teorije nema nista i imamo potrebu da pronadjemo rijesenje novom postavkom, tj. hipotezom koja jedino moze biti uradjena novim nalazima. Dakle bez tih cinjenica nema ni hipotece, ni pretpostavke i na koncu ni teorije. Samo sto to koki ne konta. Ustvari, mnogi ne znaju kako nauka fercera, ne znaju da je jedan od primarnih naucnih medoda bas ta stalna naucna skepsa i stalna provjera njenih hipoteza i teorija - stalna nadogradnja i akumulacija znanja i saznanja!

Pozdrav...
13-04-2008 at 20:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: El_ldar, germastoned, legendaRNR-a, Maktub, orao, saba, sipumituki, svik, tigrica, toronto, TORQUE
FORUM : Nauka : BIOLOGIJA - EVOLUCIJA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice