Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
saljefura
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-10-2001
Odgovori: 760
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ode KAJMAK u Siporex.

Velika povrsina udaljena 300 metara od gradjskog jezgra ce biti ociscena/oslobodjena za druge projekte. Fakat kako se ovog niko nije prije sjetio...

12-06-2008 at 20:45 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ode KAJMAK u Siporex.

citat:
saljefura wrote:
Velika povrsina udaljena 300 metara od gradjskog jezgra ce biti ociscena/oslobodjena za druge projekte. Fakat kako se ovog niko nije prije sjetio...


Mozda su se i sjetili, al dok se kod nas nesto realizuje milion godina treba, pa makar i nije neka velika investicija u pitanju...hajd dobro je, bolje ikad nego nikad, a i sjeverna magistrala je skoro neprohodna za saobracaj koliko se naherila i propala pa ce je rasteretiti, prigradski busovi ce ici samo juznom...
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
12-06-2008 at 20:54 | Ukljuèi u odgovor
ziggy
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 26-05-2005
Lokacija: TZ
Odgovori: 320
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon ¨Velika loža BiH¨: Masoni

24SI - Prije dvije godine osnovana je Velika loža Bosne i Hercegovine i nedavno su bosanskohercegovaèki masoni na zatvorenoj zabavi proslavili drugi roðendan svoje organizacije. Rijeè je o vrlo moænoj organizaciji, zvanièno registrovanoj kod nadležnih u BiH pod imenom "Velika loža BiH".

U rješenju o registraciji se kaže da je "Velika loža BiH" slobodnozidarsko udruženje graðana koje ima svoj statut i ciljeve. Inaèe, ono je ponovo formirano u našoj zemlji nakon punih 60 godina.

Slobodno zidarstvo BiH pripada sistemu takozvanog Simboliènog slobodnog zidarstva i radi u tri tradicionalna simbolièka stepena - bavi se odnosima meðu ljudima, èovjekovom prirodnom jednakošæu i njegovoj zavisnosti od drugih ljudi, važnosti visokog morala, èasti, poštenja, važnosti obrazovanja, važnosti ispunjavanja datih obeæanja uopšte, promišljanju i osjeæaju dužnosti prema bližnjima, stoji u statutu ove organizacije.

Posebno se naglašava da Slobodnim zidarima na njihovim susretima nije dozvoljeno da vode bilo kakve razgovore o religiji i da su obavezni da iskazuju jednako poštovanje prema svim religijama.

Treba reæi da su "Veliku ložu BiH" veæ priznale masonske organizacije iz gotovo svih zemalja u svijetu kojima su one formirane.

"Slobodno zidarstvo u BIH je strogo nepolitièko i rasprave o politici su na susretima i sastancima masona izrièito zabranjene", jedno je od pravila ove organizacije. Meðutim, poznato je da masoni imaju veliki uticaj na politièka kretanja u cijelom svijetu.

Inaèe, "Velika loža BiH" ima svoj vlastiti posjed u Bosni i Hercegovini gdje je izgradila svoj Masonski hram - Masonski centar BiH. Prema masonskim pravilima koji važe u cijelom svijetu, lokacija je tajna i to mogu znati samo èlanovi Velike lože.

"Masonski lanac BiH povezuje osobe visokog morala, èasne, poštene, slobodno misleæe, tolerantne, ljude svih nacionalnosti i svih religijskih pripadnosti, ljude lojalne svojoj domovini BiH, bilo da su Bošnjaci, Srbi, Hrvati, Jevreji...", kaže se u poruci koju je uputio Veliki majstor, odnosno lider masona. On istièe da Slobodni zidari BiH ništa ne kriju.

"Mi smo veliki entuzijasti, vrlo uspješni profesionalci, visoko cijenjene osobe u našoj sredini", kaže Veliki majstor i podvlaèi:

"Mi malo žurimo jednostavno zato što pokušavamo da nadoknadimo ono što je propušteno u proteklih 60 godina kada slobodno zidarstvo u BiH nije postojalo".

Ko je Veliki majstor Velike lože BiH, ko su èlanovi? Njegov i njihov identitet se vješto kriju s obzirom na stroga masonska pravila. Pored ostalog, ne vodi se pismena evidencija o èlanstvu, a èlanovi se usmeno primaju ili usmeno iskljuèuju iz Velike lože. Prema nekim informacijama, lider bh. masona je ugledni ljekar koji ima 50 godina i predaje na dva medicinska fakulteta u BiH.

Pojedini izvori kažu da Velika loža BiH ima ukupno dvadesetak èlanova, jako uspješnih i moænih ljudi prije svega u biznisu, a meðu njima su navodno i dvojica politièara.

Prema nezvaniènim informacijama, oèekuje se da Velika loža BiH izda saglanost za formiranje nekoliko loža u našoj zemlji. Regionalnu ložu u Sarajevu trebalo bi da osnuje Velika loža Njemaèke, kako se to masonskim rijeènikom kaže da "unese svjetlost", a regionalnu ložu u Banjaluci masonska organizacija Francuske. Zanimljivo je da ime Velikog majstora Velike lože Srbije nije tajna - rijeè je 52-godišnjem Petru Zagorcu koji je porijeklom iz Bosne.

(san.ba)

13-06-2008 at 09:00 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ¨Velika loža BiH¨: Masoni


Ponova je na sceni Židovski lobi! Ostalo va bude jasno.

13-06-2008 at 11:19 | Ukljuèi u odgovor
oktobar91
Nivo: Forumski doajen
Škorpija

Registriran(a): 02-02-2008
Lokacija: neverland
Odgovori: 6816
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ode KAJMAK u Siporex.

citat:
kokobil wrote:


Sta se postiglo?


Izbjeæi silne autobuse koji izlaze iz te autobuske stanice i takmièe se sa taksistima ko æe prije da prodje pa onda naprave nezgodu , ionako je promet izuzetno frekventan, a kolovoz na tom mjestu nikakav, ja mislim da æe to biti dobar potez
13-06-2008 at 23:08 | Ukljuèi u odgovor
cia
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-01-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 170
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Ko treba da štiti policijsko dostojanstvo ?

Stanujem u Turalibegovoj ulici i svjedok sam svakodnevnog noènog divljanja motorista u vrijeme kada se radni narod i pošteni graðani odmaraju (popsebno poslije 23 sata), a policija treba i mora da štiti javni red i mir.
Meðutim , obzirom da ove siledžije , zgubidani , protuve , ljudske nakaze... rulaju svoje motore pod punim gasom ispred i oko same zgrade policijske stanice Centar , a da se policija ne smije pojaviti i ponaša kao da se ništa ne dešava , molim vas za komentar na temu njihovog ponosa i morala , te šta treba da uradi graðanin kako bi se sam zaštitio!


[Edited by cia on 13-06-2008 at 23:22 GMT]

13-06-2008 at 23:19 | Ukljuèi u odgovor
cia
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-01-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 170
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ¨Velika loža BiH¨: Masoni

Neæe nam donijeti ništa dobro.
Masoni se udružuju zbog interesa bogatih , te obiènom èovjeku ne mogu biti od koristi .

13-06-2008 at 23:47 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: ¨Velika loža BiH¨: Masoni

lider bh. masona je ugledni ljekar koji ima 50 godina i predaje na dva medicinska fakulteta u BiH.

---------------------------------------------

Poznavajuci ovu osobu od rodjenja pa do danas-dan mislim da su predhodna dva posta malo vise skepticna nego bi trebala da budu.
Najposlije gospodo imate cast da licno upoznate tog gospodina jer vam dolazi u Tuzlu na vas medicinski fakultet i predaje vasim studentima.

Proucite temu i zatim donosite takve zakljucke.

14-06-2008 at 08:15 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ¨Velika loža BiH¨: Masoni

citat:
Bina52 wrote:
lider bh. masona je ugledni ljekar koji ima 50 godina i predaje na dva medicinska fakulteta u BiH.

---------------------------------------------

Poznavajuci ovu osobu od rodjenja pa do danas-dan mislim da su predhodna dva posta malo vise skepticna nego bi trebala da budu.
Najposlije gospodo imate cast da licno upoznate tog gospodina jer vam dolazi u Tuzlu na vas medicinski fakultet i predaje vasim studentima.

Proucite temu i zatim donosite takve zakljucke.


Pridruzujem se ovom postu, malo se upoznajte sa temom, ja nisam mason ali kad sam bio sa jednim od njih, nisam crnac, bosnjo sam, samo sto sam bio s njim zavrsio sam posao za pola sata za sta je drugima trebalo sedmica, minimalno. Ne znam sta je u tome lose. Ova izreka za Jevreje je toliko van svakog smisla da ne mogu da vjerujem da je tu. Gdje su to jevreji clanovi icega drugog izvan svog kruga...?
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
14-06-2008 at 08:26 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko treba da štiti policijsko dostojanstvo ?

citat:
cia wrote:
Stanujem u Turalibegovoj ulici i svjedok sam svakodnevnog noènog divljanja motorista u vrijeme kada se radni narod i pošteni graðani odmaraju (popsebno poslije 23 sata), a policija treba i mora da štiti javni red i mir.
Meðutim , obzirom da ove siledžije , zgubidani , protuve , ljudske nakaze... rulaju svoje motore pod punim gasom ispred i oko same zgrade policijske stanice Centar , a da se policija ne smije pojaviti i ponaša kao da se ništa ne dešava , molim vas za komentar na temu njihovog ponosa i morala , te šta treba da uradi graðanin kako bi se sam zaštitio!


[Edited by cia on 13-06-2008 at 23:22 GMT]



Kao i sve ostalo, ne znam za izuzetke, u ovoj drzavi sve je korumpirano, a policija je najjaci dio toga i jedna od najgorih. Ja ne znam sta oni rade, cime zaradjuju platu, kolika god da je? Znaju te maltretirat za pojas ili svjetla, a kad prijavis kradju na imanju u kuci ili u stanu, posalju ti nekog administrativca u policijskoj uniformi koji te pita sta mislis ko bi to mogao bit, pa te pita jel bilo zakljucano, pa kaze da su to neki kokosari i da ce oni otic i svezat im po samar... Pa priznali mu da su krali na licu mjesta, on rekao " nemojte vise" Mozes mislit? Pa ja, ni ja nisam vjerovao svojim usima? To mi kaze. U policiju se ne nadajte, ako imate neka druga sredstva borbe za sebe i svoje koristite, jer nasa policija nije na nasoj strani.

[Edited by zeus on 14-06-2008 at 08:35 GMT] 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
14-06-2008 at 08:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice