Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

3:0 - 56 minut-Muslimovi  

<br /><br /><br /><br />

15-10-2008 at 21:28 | Ukljui u odgovor
yugi

85 minut 3:1 

<br /><br /><br /><br />

15-10-2008 at 21:57 | Ukljui u odgovor
yugi

Muslimovi 4:1 89 minut  

<br /><br /><br /><br />

15-10-2008 at 22:00 | Ukljui u odgovor
yugi

4 : 1 Kraj  

<br /><br /><br /><br />

15-10-2008 at 22:05 | Ukljui u odgovor
indijana

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u susretu etvrtog kola kvalifikacija za SP 2010. u Junoafrikoj Republici veeras u Zenici savladala Armeniju sa 4:1 (2:0).
Golove za BiH postigli su Spahi (31.), Deko (39.) i Muslimovi (56. i 89.), dok je strijelac jedinog gola za Armeniju bio Minasyan (85.).
Susret je na stadionu Bilino polje, pred oko 14.000 gledalaca, sudio Izraelac Asaf Kenan.

Rezultati susreta etvrtog kola grupe 5 kvalifikacija za svjetsko nogometno prvenstvo 2010. u Junoafrikoj Republici:
BiH - Armenija 4:1
Estonija - Turska 0:0
Belgija - panija 1:2
Tabela:
1. panija 4 4 0 0 10:1 12
2. Turska 4 2 2 0 5:2 8
3. Belgija 4 2 1 1 7:5 7
4. BiH 4 2 0 2 12:4 6
5. Estonija 4 0 1 3 2:13 1
6. Armenija 4 0 0 4 1:12 0
Parovi petog kola (28. marta 2009.): Belgija - BiH, Armenija - Estonija, panija - Turska.
(Svevijesti.ba/Fena)

Sve je super i sve je za 5!
16-10-2008 at 07:59 | Ukljui u odgovor
indijana

Miroslav iro Blaevi, selektor BiH, bio je zadovoljan drugim trijumfom nae reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo Junoafrika Republika 2010. On je posebno pohvalio igru kapitena Emira Spahia, kojeg je zbog bolova u nedavno operisanoj preponi veeras morao povui sa terena u 67. minutu u naoj pobjedi nad Armenijom od 4:1.

Emir Spahi nije junak, nego junaina utakmice. Zabio je prvi gol, probio Armence, a onda odigrao maestralno i pored bolova sa kojima je uao u me. On je pravi kapiten i igraina. Nadam se samo da nije ozbiljnije obnovio povredu zbog koje je nedavno u Minhenu operisao prepone koje je povrijedio u prijateljskoj utakmici BiH sa Bugarskom, rekao je Blaevi.

Drago mi je to je publika zadovoljna i to je ovacijama nae mladie ispratila sa terena Bilinog polja. Zasluili su estitke za prikazanu igru. Igrali su ofanzivno i borbeno i kod 3:0 za nas. Primili smo gol, moramo sam malo podviknuti, i oni su opet bili dobri, nakon pet minuta oputanja. Ovo je izuzetno vana pobjeda sa kojom ostajemo u konkurenciji za mjesta koja vode na SP u Junoafriku Republiku. U utakmicama sa malim protivnicima dobijaju se kvalifikacije..., dodao je iro.

I na press konferenciji u sveanom salonu "Bilinog polja", iro je blistao od sree, ak je i ljubio novinare.

Pokazali smo razliku u kvaliteti, odnosno dominaciju nad protivnikom. Ponovit u i sada da smo zaslueno trijumfovali. Iskreno, brinuo sam se za ishod utakmice, nakon to smo u prvih 15 minuta promaili pet prilika. Ipak, sve je dobro ispalo. Bilo bi nepravedno bilo ta prigovoriti bilo kojem od naih igraa. Dali su svi maksimum. Presretan sam zbog nae pobjede ali i ostalih rezultata etvrtog kola u naoj grupi koji su nam ili na ruku, a to je remi i kiks Turaka u Estoniji, te pobjeda panaca u Belgiji, govorio je Blaevi na press konferenciji i ljubio novinare koji su mu saoptili da je panija dobila u Belgiji sa 1:2, golom Ville u 88. minutu susreta odigranog u Belgiji.

( Svevijesti.ba / SportSport.ba )

16-10-2008 at 12:38 | Ukljui u odgovor
indijana

MIROSLAV BLAEVI, izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, zadovoljan je pobjedom u Zenici protiv Armenije 4:1, ali i ostalim rezultatima u petoj skupini kvalifikacija za SP.
Nakon to su Estoniju ispraili sa 7:0, reprezentativci Bosne i Hercegovine bili su uvjerljivi i u drugoj utakmici u Zenici protiv Armenije. U izjavama za BiH medije iro Blaevi kae:
"Napravili smo veliku razliku u odnosu na protivnika i zaslueno smo pobijedili. Propustili smo dosta prilika u prvih 15 minuta, plaio sam se da bi nam se to moglo osvetiti. Igrai su ispunili moja oekivanja. Zadovoljan sam i ostalim rezultatima u skupini, ili su nam na ruku. Pred nama su sada dvije utakmice protiv Belgije koje e odrediti daljnji tijek kvalifikacija."
BiH je, podsjetimo, u gostima izgubila od panjolske 1:0, a od Turske s 2:1, iako je u tom susretu vodila nakon prvog poluvremena. Da su u toj utakmici uspjeli osvojiti bod, njihova bi situacija bila doista odlina, no, niti ovako nije loa.
Na pitanje moe li BiH napraviti udo i kvalificirati se na Svjetsko prvenstvo, Blaevi je u svom stilu odgovorio protupitanjem:
"Kakvo bi to bilo udo?"

16-10-2008 at 13:17 | Ukljui u odgovor
Jack
www.bosanskehistorije.com

Registriran(a): 01-10-2004
Odgovori: 1089

Nadam se da nas nece kazniti za onaj incident na kraju utakmice mnogo.Znam da cemo dobiti kaznu, samo da ne dobijemo zabranu igranja na domacem terenu

16-10-2008 at 18:46 | Ukljui u odgovor
indijana

Sergej Barbarez je bio i ostao sportska i ljudska veliina. Planetarna zvjezda, koja je ostavila neizbrisiv trag u bh. i njemakom nogometu, trenutno je na seminaru u Jablanicu gdje pohaa trenersku kolu.
Barbarez je u BiH ostao upamen kao kapiten reprezentacije, ljubimac navijaa, auroitet, osoba sa vrstim karakterom i jasnim stavom. Iako je trenersku kolu mogao pohaati u Njemakoj, Sergej se odluio za bh. Centar za edukaciju trenera, kojim rukovodi prof. Munir Talovi, a njegov "zatitni" znak je Haris Jaganjac, prijeratni talentirani veznjak Sarajeva, pie dananji San.
Krenuo sam najprije na seminar za B" licencu. Ve nakon prvog semestra shvatio sam da je trenerski posao moje opredjeljenje. Upisao sam i A" program, a ve u prvom terminu pripremat u se za Profi licencu. Imao sam prilike upoznati njemaku kolu, ali tvrdim da na Centar ni po emu ne zaostaje za njemakim", priznaje Barbarez.

Kako se osjeate, kao nazvunije ime, meu mlaim, ali i starijim kolegama?
Kao i svi. Nemam, niti oekujem privilegije. Kada je pauza, stalno gledam na sat. Ne smijem, niti elim zakasniti. I kao igra i kao trener eli biti najbolji, dogurati najdalje. O tome sam snivao kada sam poinjao igraku karijeru, tako i sada razmiljam. Tu sam sa Franjom Didiem, trenerom koji me vodio u mlaim kategorijama Velea, ali i kasnije kada sam kucao na vrata prvog tima. Osim toga, ovdje su i moji bivi saigrai, Adnan Guo, Gradimir Crnogorac, Adnan Osmanhodi, Admir Adem, Denan Zaimovi..."

Planirate li trenersku karijeru poeti u Veleu?
O tome sad ne razmiljam. Sve misli usmjerene su ka kolovanju. Prvo diploma, potom posao. Na alost, kakvo je stanje u bh. fudbali, ja se za sada ne vidim ovdje. Vjerovatno u trenerski posao poeti u Njemakoj."

Bilo bi idealno da vas Miroslav iro Blaevi pozove?
Ne znam ta drugi misle, znam ta ja mislim..."
Javnost bi zapljeskala ako bi se Barbarez vratio. Recimo na poziciju direktora ili menadera reprezentacije. Je li vas moda zvao Blaevi?
Bilo je napisa po medijima, ali Blaevi me nikad nije zvao. Moda zato to se nije znalo da li u nastaviti karijeru ili ne. Jedina je istina da nije bilo razgovora, a i da me zove, sa ovima ne elim imati nikakve veze, niti elim saraivati sa njima."

Vi i Saa Papac ostali ste pri ranijem stavu i ne mislite se vraati. Zato?
U bh. nogometu samo se selektori mijenjaju, a isti ljudi godinama sjede u foteljama, rotiraju se na svojim pozicijama. Tako je i danas. Sa ovim ljudima na fudbal ne moe naprijed."

Blaevi je sa dvije pobjede sve ustalasao. Vratili su se potpisnici, navijai, prave se kalkulacije za SP. Iskreno, kako Vam se sve ovo ini?
Pobjede, ak i plasman na SP nee rijeiti nagomilane probleme. Kod nas je problem sistem po kojem se delegiraju ljudi u Savez. Zar trebamo sada letjeti i lebdjeti zbog dvije pobjede? Mi smo u velikom rascjepu izmeu elja i mogunosti. Mijenjamo stalno selektore, a stanje je sve gore. Znai nije do njih. Vi znate moj stav i ja ga ne mijenjam preko noi. Meni je stalo da se jednog dana vratim u reprezentaciju, ali u boljem okruenju", izjavio je Barbarez za San.

( Svevijesti.ba / San )

21-10-2008 at 14:10 | Ukljui u odgovor
hooker
Nivo: Novi foruma

Registriran(a): 16-10-2008
Odgovori: 26

Mislim da je sve jos upitno u i oko reprezentacije.Neka nam je Bog na pomoci.

22-10-2008 at 10:35 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 16
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Bozica, damcho, Donji Mosnik, ekolog, enko, fmjazz1973, JelenaStojkovicMiric, MojaLelaa, nile, Soul 0711, tdituning, vikalj
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net