Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Integracija
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Moods
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 15-03-2008
Lokacija: podmornica nautilus
Odgovori: 1315
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Integracija

po pitanju integracije moze se pogledati malo sa druge strane dakle koliko su se bosanci integrisali u Bosnu.
Mali je broj onih koji ne opsuju "ovakvu drzavu" kad nesto nestima (nema plate politicari dobiju povisicu naprimjer)

Kad pogledate na TV pa vidite da "bosanci" masu okolo Tursim zastavama, pa opet kad bacaju kamenje po sportistima i vicu Ovo je Bosna, a ja to sve gledam pa kazem da da to je Bosna.

Ajde malo o tome koliko ste se integrisali u drzavu u kojoj zivite? 


Zvjezda tjera mjeseca ZAGORU ga zatjera!<br /><br /><br /><br />

Sto ba Zagoru? Sto nisi Bleku?
31-01-2009 at 00:09 | Ukljuèi u odgovor
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Integracija

ma ne nerviram se samo se integrisem evo da i tebi integrisem jedan veeeliki  


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
31-01-2009 at 00:12 | Ukljuèi u odgovor
bugili
Nivo: Forumas sa iskustvom
madjionicar

Registriran(a): 18-02-2003
Odgovori: 326
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Integracija

citat:
apis_tz wrote:
želim da odgovorim senzualnoj i putniku.svako ima pravo izbora gdje i kako da živi.ništa me nije s... sasvim sam normalan i psihièki zdrav stvor.a šta znaèi biti dijaspora nažalost odlièno znam.i znam samo jednu stvar ,veliku, samo si svoj na svome.ne zavidim vam ni malo ne mrzim vas ni malo,i nikada ne bih željela biti na vašem mjestu.moj izbor je moj grad moja jedna i jedina.znam puuno vaših problema ,znam kakav vam je život.samo bilo bi lijepo da ostanete svoji da svoju djecu uèite ko su šta su i odakle su.da se organizujete i družite,a ne zavidite jedni drugima.da se takmièite ko æe više da zaradi,a ne znate da utoj trci za novcem za prestižom gubite svoju djecu svoj identitet.jednog dana æe te stati i pitati se ko ste što ste i odakle ste.uèite djecu našim igrama našim pjesmama, našim bajkama.pravite božiæne bajramske nebitno kakve zabave al nemojte praviti partije.kad vam dijete kaže to je cool recite mu ne,to je odlièno.znate li onu staru makedonsku pjesmu tuðinata pusta da ostana.integrirajte se, uèite penjite se ka zvijezdama,ali uvijek ponosno recite da ste bosanci i hercegovci.i kad ste ljuti divno se ispraznite kad nekog pošaljete u finu materinu a on pojma nema šta ste reklia tebi lakše na srcu.ostanite svoji makar i na tuðem.neka vam bog pomogne

Ah da,u tome i jeste poenta;ima vise grupa nasih ljudi koji zive van BIH;dvije najvece su one koje se nisu,i one koje su se snasle u novoj sredini.Ti koji se nisu snasli su nezadovoljni i nijima je sve tesko,oni su nezadovoljni i u BiH,oni se samo druze sa zemljacima istih pogleda na zivot,nemaju nijednog poznanika domacina(o prijateljima da i ne govorim)jer oni su krivi sto oni imaju los posao,njihovu djecu isto to ceka jer nemaju kontakt sa drugim svijetom,a i vec su se navikli na kuknjavu kako nista nevalja u "kod svaba" ALI ONI I DALJE OSTAJU "KOD SVABA"...
Druga grupa su skolovani,vrijedni ,inteligentni,snalazljivi,tolerantni i rade i zaradjuju shodno tome.Ne vide baustele,krpe,metle,znoja itd....ali takvi uglavnom manje pricaju i u BiH nego posjete one zbog kojih su dosli u BiH i sa sirokim osmijehom se vracaju.
Nasa djeca koja su rodjena ovde nemoraju da znaju porijeklo svojih djedova i pradjedova nego da razmisljaju o buducnosti jer su im i tata i mama rodjeni u drzavi Yu,pa sam trebao ginuti za "trobojku",pa su nam rekli da ta drzava nikad nije ni valjala pa da bih sad trebao ginuti za BiH
Ovde nam je cool
31-01-2009 at 08:28 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Integracija

Joj druže što se ti napisa najutru...kako ti nije mrsko

De ba po jeNu da omlatimo ljuticu,kaficu pa da mi vidim šta je to sa tim vašim štrajkaèima u France,hoæel Croate pobjedit u nedelju "vas" i što onaj turèin aparajlisa onod židova...yebo šuplju

31-01-2009 at 08:35 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Integracija

citat:
pagny wrote:

neka je meni dragi Bog na pomoci do sada



ok znaci tebi je bog bio generalni direktor..i pomogao ti je ;)
pa da ta vjera u boga i molitva se i preporucuju kao sredstvo da povecamo svoje sanse za uspjeh..
31-01-2009 at 10:22 | Ukljuèi u odgovor
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Integracija

citat:
bugili wrote:


Ovde nam je cool

i stalno idemo na partije  


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
31-01-2009 at 10:49 | Ukljuèi u odgovor
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Integracija

citat:
senzualna wrote:
citat:
pagny wrote:

neka je meni dragi Bog na pomoci do sada



ok znaci tebi je bog bio generalni direktor..i pomogao ti je ;)
pa da ta vjera u boga i molitva se i preporucuju kao sredstvo da povecamo svoje sanse za uspjeh..


s vjerom u Boga ja sam do sada i imao nekog uspjeha samim time sto sam zdrav i zadovoljan u dusi a sto se tice materijalne strane nema se nesto aman al´ dobro je hvala dragom Bogu  


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
31-01-2009 at 11:44 | Ukljuèi u odgovor
bugili
Nivo: Forumas sa iskustvom
madjionicar

Registriran(a): 18-02-2003
Odgovori: 326
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Integracija

citat:
Rodjeni wrote:
Joj druže što se ti napisa najutru...kako ti nije mrsko

De ba po jeNu da omlatimo ljuticu,kaficu pa da mi vidim šta je to sa tim vašim štrajkaèima u France,hoæel Croate pobjedit u nedelju "vas" i što onaj turèin aparajlisa onod židova...yebo šuplju

Rodjeni ako je meni upuceno .Neznam za strajkace u France,ja sam u Ö,to bi Pagny trebo znat.Relacije Tur-Zid me baska ne interesuju a i rukomet je haman jedini sport koji nisam probo i stoga mi i nije nesto drag.Ovo za ljutu na sabahu ali zato je pala
P.S.Oli na jutro il u podne,nikad mi nije mrsko jer ja spadam u onu moju drugu grupu koju sam objasnio u svom postu sabahile
31-01-2009 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Integracija

Izvini,greška u koracima...nemoj ti meni šta zahaterit,ipak je jutros alkohol bio u pitanju èašica dvije i eto ti izlapitisa

31-01-2009 at 18:37 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Integracija

citat:
samson wrote:



ne vadi se sad rodjo,kad si se skoro dezintegris´o



Skoro
31-01-2009 at 18:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Dijaspora : Integracija New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice