Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Zajednicki zivot? Eho iz proslog sistema. Herceg - Bosna i RS su etnicki ociscene. Sad u Banja Luci imas vise Kineza nego Hrvata ili Bosnjaka povratnika. Mostar podijeljen na istocni i zapadni i jasno se zna gdje ko zivi. Karadzic je predlagao i podjelu Tuzle. Ako se ne varam lijeva obala Srbima, desna Bosnjacima ili kako on uvijek kaze Muslimanima. Tako govori i njegov naslednik M. Dodik. I Hrvati traze svoju opcinu na ulazu u Tuzlu od Lukavca. Isto su trazili i na ulazu u Srajevo od Mostara. Stup je trebao biti njihova opcina. Srbi imaju Srpsko Sarajevo itd. Ko to jos razmislja o zajednisvu i Bosnjaka, Hrvata i Srba?

06-03-2012 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Dajdza wrote:
Zajednicki zivot? Eho iz proslog sistema. Herceg - Bosna i RS su etnicki ociscene. Sad u Banja Luci imas vise Kineza nego Hrvata ili Bosnjaka povratnika. Mostar podijeljen na istocni i zapadni i jasno se zna gdje ko zivi. Karadzic je predlagao i podjelu Tuzle. Ako se ne varam lijeva obala Srbima, desna Bosnjacima ili kako on uvijek kaze Muslimanima. Tako govori i njegov naslednik M. Dodik. I Hrvati traze svoju opcinu na ulazu u Tuzlu od Lukavca. Isto su trazili i na ulazu u Srajevo od Mostara. Stup je trebao biti njihova opcina. Srbi imaju Srpsko Sarajevo itd. Ko to jos razmislja o zajednisvu i Bosnjaka, Hrvata i Srba?



Ja mislim da je to moguce,ali gore navedena pitanje bi se morala rijesit.
Svako ima pravo da se vrati svojoj kuci i da zivi gdje je i zivio....podjele nece nikad biti nit ce PRAVI bosnanci i hercegovci to dozvolit.
06-03-2012 at 23:06 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Dajdza wrote:
Ko to jos razmislja o zajednisvu i Bosnjaka, Hrvata i Srba?


Svako normalan ko misli na buducnost i prosperitet Bosne i Hercegovine i onaj ko zeli bolje sutra za sebe i svoju djecu i onaj kome je dosta nacionalista svih boja i stalnog gledanja unazad...i onja kome je dosta ratovanja...e sad drugo je pitanje koliko ima takvih u BiH...
06-03-2012 at 23:06 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Sto skoro cuh od jednog pametara "bolje pravedan nemusliman ,neg nepravedan musliman"

06-03-2012 at 23:09 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Putnik wrote:

Svako normalan ko misli na buducnost i prosperitet Bosne i Hercegovine i onaj ko zeli bolje sutra za sebe i svoju djecu i onaj kome je dosta nacionalista svih boja i stalnog gledanja unazad...i onja kome je dosta ratovanja...e sad drugo je pitanje koliko ima takvih u BiH...


I onda se probudis i sagledas realnosti. 2/3 gradjana ove zemlje ne voli svoju zemlju. Je li ja trebam da ih ubjedjujem u suprotno??
06-03-2012 at 23:11 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Putnik
[list]

  • Svako normalan ko misli na buducnost i prosperitet Bosne i Hercegovine i onaj ko zeli bolje sutra za sebe i svoju djecu i onaj kome je dosta nacionalista svih boja i stalnog gledanja unazad...i onja kome je dosta ratovanja...e sad drugo je pitanje koliko ima takvih u BiH...
    [/list]
    Takvih nema u Rep. Srpskoj i Herceg-Bosni. Vratili su se Stocani i sta dozivljavaju danas, mozemo citati svaki dan u novinama.
    Jedno su zelje, drugo je stvarnost. Karadzic je jasno kazao " ne mozemo zivjeti zajedno, nego samo jedni pored drugih". To su pricali i svi ratni srpski politicari, jasno i glasno.Iz tiog razloga je njihova prijestonica Hag.
    Hrvati nisu tako pricali, jer se oni ne izjasnjavaju jasno i glasno kao Srbi ali jesu razmisljali na isti nacin, poduzimali iste aktivnosti kao i Srbi, zbog cega kompletno politicko i vojno rukovodstvo Herceg-Bosne sjedi u Hagu. Dakle, Hag je njihova prijestobica ali ne zadugo. Svi dobiju velike kaze ali onda budu pomilovani po ovim ili onom zakonima.

  • 06-03-2012 at 23:39 | Ukljuèi u odgovor
    yugi
    Nivo: Forumski doajen

    Registriran(a): 20-12-2006
    Lokacija: NORVEŠKA
    Odgovori: 35281
    IP: Maskiran


    View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
    icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

    citat:
    Black0ut wrote:


    I onda se probudis i sagledas realnosti. 2/3 gradjana ove zemlje ne voli svoju zemlju. Je li ja trebam da ih ubjedjujem u suprotno??



    Naravno da trebaš!I ti i svi oni kojima je stalo do Bosne! 


    <br /><br /><br /><br />

    06-03-2012 at 23:55 | Ukljuèi u odgovor
    Testosteron
    Nivo: Forumas sa iskustvom
    S

    Registriran(a): 29-06-2006
    Lokacija: Zeljezara Zenica
    Odgovori: 272
    IP: Maskiran


    View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
    icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

    citat:
    yugi wrote:


    Naravno da trebaš!I ti i svi oni kojima je stalo do Bosne!


    Fantastican odgovor!!!
    07-03-2012 at 06:17 | Ukljuèi u odgovor
    arnie
    Nivo: Forumski doajen
    I'm coming in peace now

    Registriran(a): 12-02-2011
    Lokacija: Zulu time zone
    Odgovori: 4391
    IP: Maskiran


    View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
    icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

    citat:
    yugi wrote:


    Odavno ne proèitah veæu nebulozu!!!Kojih bolan crnih 500 000 jesil ti svjestan šta si napisao!?

    pogrijesio sam u brojci, izvinjavam se,
    ali to ne mijenja cinjenicu da komunjare koje preko noci promijenise cetnicke uniforme za partizanske i '45 pobise masu "naroda" iz okoline Tuzle,
    iste te sposobne komunjare koji sa petokrakama na celu i u Titovim foteljama godinama kovase podmukle planove da ponovo razjedine zemlju i pokolju njima nepodobne i uspjese (sjeme im se zatrlo) od '91 do '95 sirom exJugoslavije, vidi sta su nam napravili i ostavili, genocid i mrznju,(samo neznam vise kakvo je tvoje misljneje o genocidu u BH u proslom ratu)
    zagooglaj ti malo ali ne po KOS-ovim ili UDBA-nim arhivama, (vidim da si tu dobro upucen),
    vec po vjerodostojnim, ako ih komunjare nisu sakrili i unistili do sad, ali nemogu sakriti ziva usta koja govore,
    a kako vidim jos uvijek se poziva na neko komunisticko socijalno uredjenje Tuzle (bar ti tako propagiras ovdje, redovno citam sve tvoje postove i reakcije) i nemogu izdvojiti nista osim dobro skrivene pro-velikosrpske ideje i staljinisticko-komunistickog stava,
    to si vec (frisko) pokazao misljenjem o Vedrani Rudan i filmu o kojem se govori...

    07-03-2012 at 06:37 | Ukljuèi u odgovor
    arnie
    Nivo: Forumski doajen
    I'm coming in peace now

    Registriran(a): 12-02-2011
    Lokacija: Zulu time zone
    Odgovori: 4391
    IP: Maskiran


    View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
    icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

    citat:
    statebriga wrote:
    je l' to nisam dobro shvatila sta si pisao u prethodnim postovima?

    ocigledno da nisi i svi oni koji iz mojih postova izvlace mrznju, ocigledno da me ne razumiju i nevole sami sebe a kamoli svog komsiju,
    ja sam napisao (Tudjman i Milosevic, sjeme im se zatrlo) nije zagonetka na koga sam mislio,

    a ti si napisla statebriga wrote:
    nama se sjeme, fakat, zatrlo!

    ali sam te razumio drugacije jer znam i vidim po tvojim postovima na koji nacin ti vidis zajednici zivot u ovoj zemlji i to pozdravljam...
    07-03-2012 at 07:07 | Ukljuèi u odgovor
    Trenutno aktivni korisnici
    Aktivni gosti: 7
    Skriveni clanovi: 0
    Aktivni èlanovi: 0
    Sretan roðendan: ateniz, DonRiad, hm_amela, mali_zeleni, Micky, nanobmw, oka_mali, rodjak, Sale_Magare malo, Zinka
    FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH New Topic Post Reply

    Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


    Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
    Zaboravili ste password?




    Pregled tema u posljednjih 24 sata
    Pregled poruka u posljednjih 24 sata
    (dva dana, sedam, 30 dana)

    Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

    Skokni do foruma:

    Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

    Powered by: STRING FORUM Version 1.0
    Copyright 2001 STRING
    Osmrtnicama ba smrtovnice