Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

06-03-2012 at 15:58 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
yugi wrote:


Nešto ti nije jasno?

nije mi jasno, gospodine,
odakle vama toliko sposobnosti i smjelosti da propagirate neprijateljstvo prema narodima i drzavi u kojoj zivite pa onako komentarisete lik u umjetnicko djelo ostvareno filmom "U zemlji krvi i meda" koji je po vama nepodoban, mozda vam Vedrana Rudan i jeste pisala onaj komentar...

nije mi jasno kako peta kolona nije istrijebljena jednom u ovoj zemlji i u ovom gradu,

jasna mi je samo vasa nepodobnost i na ovom forumu, u ovom gradu i ovoj zemlji

imal' nesto da tebi nije jasno iz iznad navedenog...




06-03-2012 at 16:44 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
statebriga wrote:
nazalost, ja - kao bosanka - se uzasavam same pomisli da cu u svojoj drzavi, u tom slucaju, postati gradjanin drugog reda (doduse, nije ni sad daleko od toga).
ono sto me jos vise uzasava jeste da mojim prijateljima ne smeta to sto cu ja postati gradjanin drugog reda, nego im je potpuno normalno da se tako nesto desi i to objasnjavaju, kao sto i ti ovdje gore (pokusa) objasniti, time da ce to biti sve isto kao do sada, samo malo drugacije, pozitivnije, bolje za sve!
iskreno da ti kazem, meni se od nacionalnih torova okrece zeludac i vrlo mi se povraca. nisam svrstana, necu biti, niti svoje dijete odgajam u tom duhu.
upravo zbog toga i dobijem poriv da postavljam "ocekivana" pitanja na sve cesce i sve uobicajnije komentare koji iskljucuju mene (kao bosanku) iz zivota tamo gdje sam rodjena i ja i moji preci!
uzasava me jednostranost u upiranju prstom! ako osporavamo da su katolici hrvati, da je hrvatska matica svih hrvata u bosni i ostale (poglupe) floskule, zbog cega bi trebalo biti normalno da su sandzaklije bosnjaci i da je bosna njihova matica? u stvari, ako je potonje tako, onda je i ono ispred jednako tako.
sve dok mlad svijet bude gledao na ovaj nacin na drzavu i narode u njoj, nigdje mi necemo, osim u pizdu materinu, eventualno!
et, izvinjavam se zbog psovanja, al' dodje mi to tako kad vidim da je ova bosansko-hercegovacka, nepostojeca nacija, toliko nagrabusila. uz to, jako me rastuzi kada shvatim da je pripadnika te bosansko-hercegovacke nacije sve manje i manje i manje i manje i manje i manje...
nama se sjeme, fakat, zatrlo!


STBG, molim te nemoj iz kontexta mojih postova izvlaciti i komponovati apsolutno kontra misao samom konceptu mog izlaganja,
ja nisam niti u jednom trenutku napisao niti se to da zakljuciti da bi bilo ko u tom scenariju, bio gradjanin drugog reda,
svi Bosanci i Heercegovci, tako napisah jedle, zasto bi onda neko bio gradjanin drugog reda,
pa zbog tog istog paranoicnog osjecaja ugrozenosti upravo imadosmo i rat i skoro 20 nakon rata, ziv si dokaz da ga jos ima,
dajte molim vas nemojte odmah politizirati plakati na sva vrata ako nekome treba cjelovita BH bez etnickih podijela pa makar bila i Fildzan, a samo zato sto ste Srbin ili Hrvat, (ma bjazi ba)
ja sam jasno naveo da bi svi narodi u takvoj zemlji bili Bosanci i Hercegovci, ti se znaci ne smatras takvom cim si se nasla uvrijedjenom ili ugrozenom,
Big problem je sto se ne zaboravlja najvise u Tuzli, i propagira komunisticki zajednicki zivot, onaj isti komusticki sistem koji post WWII '45 strijeljao 500 000 Muslimana od Kladnja, Kalesije i okolnih mjesta (znaju to stariji Partizani, pitajte),
a zaboravlja se koliko je istih tih (sto ih danas nazivate seljacima iz okolnih malig gradova sela oko Tuzle) SEHIDA dalo zivote za odbranu Tuzle od Save, Ozrena, Zvijezde, Drine, Kalesije pa do Teocaka...


06-03-2012 at 17:09 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

je l' to nisam dobro shvatila sta si pisao u prethodnim postovima?

06-03-2012 at 17:24 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
arnie wrote:

nije mi jasno, gospodine,
odakle vama toliko sposobnosti i smjelosti da propagirate neprijateljstvo prema narodima i drzavi u kojoj zivite pa onako komentarisete lik u umjetnicko djelo ostvareno filmom "U zemlji krvi i meda" koji je po vama nepodoban, mozda vam Vedrana Rudan i jeste pisala onaj komentar...

nije mi jasno kako peta kolona nije istrijebljena jednom u ovoj zemlji i u ovom gradu,

jasna mi je samo vasa nepodobnost i na ovom forumu, u ovom gradu i ovoj zemlji

imal' nesto da tebi nije jasno iz iznad navedenog...







A kako ja to propagiram neprijateljstvo?I btw ko je peta kolona? 


<br /><br /><br /><br />

06-03-2012 at 19:22 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Nikada nece bit' sposobnih i podobnih jer,

Muslimanima da je jedinstvena BiH a da i dalje vièu "èetnici", "ustaše"!

Srbima da je jedinstvena BiH a da svaki kamen, ulica, grad, artikal nosi onaj prefiks "srpski"!

Hrvatima da je jedinstvena BiH a da uæeruju svima do jaja i na kraju kažu nismo "šæeli" u prevodu "htjeli"!

06-03-2012 at 19:24 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
arnie wrote:




Big problem je sto se ne zaboravlja najvise u Tuzli, i propagira komunisticki zajednicki zivot, onaj isti komusticki sistem koji post WWII '45 strijeljao 500 000 Muslimana od Kladnja, Kalesije i okolnih mjesta (znaju to stariji Partizani, pitajte),




Odavno ne proèitah veæu nebulozu!!!Kojih bolan crnih 500 000 jesil ti svjestan šta si napisao!? 


<br /><br /><br /><br />

06-03-2012 at 19:41 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Mozhda su se tad' svi izjashnjavali k'o muslimani hahahahahahahahahahahahah!

U bivshoj Jugi izginulo je 1.685.000 muslimana hahahahahahahahahahah!

06-03-2012 at 19:51 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
arnie wrote:
Big problem je sto se ne zaboravlja najvise u Tuzli, i propagira komunisticki zajednicki zivot, onaj isti komusticki sistem koji post WWII '45 strijeljao 500 000 Muslimana od Kladnja, Kalesije i okolnih mjesta (znaju to stariji Partizani, pitajte)


Sorry, ali ako je ova informacija tacna onda mora da je u Kalesiji, Kladnju i okolnim mjestima u to doba zivjelo najmanje 2.500.000 muslimana...Zaista mi nije jasno gdje dolazite do ovakvih informacija ili vas je mrznja prema komunistima toliko zaslijepila da vise ni sami ne znate ni sta pisete...
06-03-2012 at 20:16 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Ja cu samo reci jedno .....svakako postujem misljenje svih ovde na forumu,ali raja sve dok se budu gledale stvari koje nas kao bosance i hercegovce rasturaju....nikada nece biti mira.....zajednicki zivot je jedina opcija.Ako bi se sutra BiH podjelila na 3 entiteta ja ne znam kako bi ekonomski i socijalno opstali!

Pronalazak nestalih,kaznjavanje ratnih zlocinaca,povratak izbjeglica,obnavljanje kuca,rijesavanje pitanja nezaposlenosti mladih to su samo neka pitanja koja bi mogla zbliziti narod i povesti ovu zemlju ka necemu boljem

06-03-2012 at 22:13 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice