Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
camac wrote: Bosnjaci iz Sandzaka su vezani za Bosnu jer je smatraju maticom.
meni ovo nikad nece bit' jasno! bosnjak je iz bosne, kako moze biti iz sandzaka?! takodjer, kako se moze bosna smatrati maticom za sandzaklije, ako se isto spocitava hrvatskoj i srbiji za hrvate i srbe u bih?

06-03-2012 at 10:06 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
statebriga wrote:
meni ovo nikad nece bit' jasno! bosnjak je iz bosne, kako moze biti iz sandzaka?! takodjer, kako se moze bosna smatrati maticom za sandzaklije, ako se isto spocitava hrvatskoj i srbiji za hrvate i srbe u bih?



veliki dio populacije u Sandzaku se izjasnio kao Bosnjaci u dijaspori.. to je njihovo prirodno opredjeljenje i ne moze im se osporiti, bez obzira sto su drzavljani druge drzave. bas kao i slucaj sa Srbima i Hrvatima u BiH. ili slicno kao npr. slucaj Srba sa Kosova, koji su svi trazili drzavljanstvo Rusije kao uslov da se isele s Kosova, ali im Putin ponudio neku regiju u Sibiru da se nasele, pa oni odustali..
06-03-2012 at 10:23 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

treba se svima osporiti! zna se sta je drzavljanstvo i kako se moze dobiti (po rodjenju ili po roditelju, ako je taj drzavljanin, eventualno po boravku, bracnom supruzniku, zavisno od uslova u drzavi).

moja primjedba se odnosi na svojatanje tudje drzave pod svoju, teznju za pripadnost tudjoj drzavi i aktivnosti u vezi s tim koje uvijek za svoju posljedicu imaju stetu nanesenu drzavi u kojoj se zivi, ali i drzavi koju se svojata.

06-03-2012 at 10:39 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

slazem se da treba osporiti sva dvojna drzavljanstva ili bilo kakvo politicko uplitanje u ovom slucaju,
ali kao sto Srbi i Hrvati imaju pravo da teze matici Srbiji (ili eto Kosovari Rusiji wella-hawlle) i Hrvatskoj i niko zvanicno ga ne osporava...
tako isto imaju pravo i Sandzaklije da teze Bosni i Hercegovini,
medjutim sva ova polemika godinama se vjesto gusi i hinjski joj se oduzima znacaj,
jer se time otvaraju neka nova geopoliticka pitanja u regionu na sto Srbija trenutno nije spremna,
kod Hrvata je malo drugaciji slucaj, oni imaju dugotrajniju i ucinkovitiju komsijsku politiku,
vidite sta se desava u Neretvanskom Kantonu pogotovo u Mostaru, ako se ova otimacina i izdaja politickoh vrha bosnjackog aparata na tim prostorina ne zaustavi na vrijeme, Hercegovina ce vremenom, isto kao sto se tezi u RS, postati autonomna oblast koja ce nekad moci pripojiti Hrvatskoj eh ovi su sposobni ali ne podobni za BH...
i sta dobijamo, zapoceti(Tudjman-Milosevic, sjeme im se zatrlo) raspad sistema i naravno konacni krah deytonske BH,
kako stvari stoje jedino su Bosnjaci jos zainteresovani za cjelovitu BH u granicama exSFRJ, sva ostala raja bi se igrali rasipa...
I say so be it neka ide dje ko hoce, ovako vise nemoze, samo ce se jednog dana opet za oruzje 'latit' a to ne zelimo,
Fildzan drzava, fildzan, ali uredjena bez troglavih zmajeva,
imamo Tursku, arapske i neke evropske zemlje s kojima cemo jos vise razviti jake tradicionalne i ekonomske odnose,
ta mala Fildzan BH ce biti oaza prosperiteta i normalnog zivota na ovim prostorima a vjerovatno ce bit bolje i separisanim bivsim Bosancima i Hercegovcima, nece vise bit ugrozeni u BH vec u Srbiji i Hrvatskoj...

06-03-2012 at 11:27 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

a sta cemo sa "srbima", "hrvatima" i "ostalima" koji zele zivjeti u bosni i hercegovini? gdje i kako se oni vide u toj, kako je nazivas, "fildzan" drzavi?

06-03-2012 at 11:33 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
statebriga wrote:
a sta cemo sa "srbima", "hrvatima" i "ostalima" koji zele zivjeti u bosni i hercegovini? gdje i kako se oni vide u toj, kako je nazivas, "fildzan" drzavi?

odlicno i ocekivano pitanje...
Fildzan je bio samo slang,
Please ne hvatajte se odmah na nevaznosti, drzava bi zadrazala svoje originalno ime, znaci i konstitutivnost ustava u kojima ce gradjani biti Bosanci i Hercegovci, kao sto treba da je slucaj i sa postojecom BH a ne Bosnjaci, Srbi ili Hrvati, (ma bjazi ba)
a po religiji mogu biti i "Dudelijevci" ako hoce,
u jednoj nornmalnoj drzavi nemoze bit konstitutivan naziv naroda neke druge zemlje,
zamislite kako bi bilo da u Njemackoj zivi punopravan narod koji se zovu Japanci... mislim smijesno jelde,
jer oni koji hoce da idu ocito ne zele da budu vise Bosanci niti Hercegovci a oni koji ostaju ocito zele... Bujrum

ovo bi ti trebalo dati neku konstrukciju odgovra
06-03-2012 at 12:04 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

ti ovdje jasno impliciras, a sto je najtuznije, to i nije pogresno od stvarnog stanja, niti je nerealno, da ce to biti drzava bosnjaka, okrenuta islamskom svijetu.

citat:
arnie wrote: kako stvari stoje jedino su Bosnjaci jos zainteresovani za cjelovitu BH u granicama exSFRJ, sva ostala raja bi se igrali rasipa...
...
imamo Tursku, arapske i neke evropske zemlje s kojima cemo jos vise razviti jake tradicionalne i ekonomske odnose...
nazalost, ja - kao bosanka - se uzasavam same pomisli da cu u svojoj drzavi, u tom slucaju, postati gradjanin drugog reda (doduse, nije ni sad daleko od toga).

ono sto me jos vise uzasava jeste da mojim prijateljima ne smeta to sto cu ja postati gradjanin drugog reda, nego im je potpuno normalno da se tako nesto desi i to objasnjavaju, kao sto i ti ovdje gore (pokusa) objasniti, time da ce to biti sve isto kao do sada, samo malo drugacije, pozitivnije, bolje za sve!

iskreno da ti kazem, meni se od nacionalnih torova okrece zeludac i vrlo mi se povraca. nisam svrstana, necu biti, niti svoje dijete odgajam u tom duhu.

upravo zbog toga i dobijem poriv da postavljam "ocekivana" pitanja na sve cesce i sve uobicajnije komentare koji iskljucuju mene (kao bosanku) iz zivota tamo gdje sam rodjena i ja i moji preci!

uzasava me jednostranost u upiranju prstom! ako osporavamo da su katolici hrvati, da je hrvatska matica svih hrvata u bosni i ostale (poglupe) floskule, zbog cega bi trebalo biti normalno da su sandzaklije bosnjaci i da je bosna njihova matica? u stvari, ako je potonje tako, onda je i ono ispred jednako tako.

sve dok mlad svijet bude gledao na ovaj nacin na drzavu i narode u njoj, nigdje mi necemo, osim u pizdu materinu, eventualno!

et, izvinjavam se zbog psovanja, al' dodje mi to tako kad vidim da je ova bosansko-hercegovacka, nepostojeca nacija, toliko nagrabusila. uz to, jako me rastuzi kada shvatim da je pripadnika te bosansko-hercegovacke nacije sve manje i manje i manje i manje i manje i manje...

nama se sjeme, fakat, zatrlo!
06-03-2012 at 12:20 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Ne bi bilo lose, kad bi se vratili, malo na temu.
Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH!!

06-03-2012 at 12:31 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
MelMel wrote:

nije nam se ba zatrlo, vidi mene, ono jest da sam izdajnik ali bem mu misha ja se upisivala kao Bosanka kad ste svi bili Jugosloveni, Hrvati, Srbi i Muslimani. Meni govorili ne mozes to upisati. I sad govore, ne mozes to upisati.



[Edited by yugi on 06-03-2012 at 13:47 GMT]

podobnost moderatora je editovanje tudjih komentara, WTF!?!?!?
a (ne)sposbnost istog se vrlo dobro pokazala u reakciji na film "U zemlji krvi i meda" Andjeline Joli,
ko da mu je Vedrana Rudan licno diktirala komenatar...
06-03-2012 at 15:06 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
arnie wrote:

podobnost moderatora je editovanje tudjih komentara, WTF!?!?!?
a (ne)sposbnost istog se vrlo dobro pokazala u reakciji na film "U zemlji krvi i meda" Andjeline Joli,
ko da mu je Vedrana Rudan licno diktirala komenatar...



Nešto ti nije jasno? 


<br /><br /><br /><br />

06-03-2012 at 15:31 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 16
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice