Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Dajdza wrote: Zajednicki zivot? ... Ko to jos razmislja o zajednisvu i Bosnjaka, Hrvata i Srba?
vala, iz svega sto procitah, kako ovdje, tako na drugim temama, cisto sumnjam da si ti jedan od tih koji razmisljaju, pa i tebi mogu isto pitanje uputit kao sto sam i arniju, a to je "gdje su tu "nebosnjaci" koji zele zivjeti u bosni i hercegovini?". u koji se oni socijalni kod uklapaju? sta cete s njima (ne mogu reci "cemo", jer spadam u tu kategoriju s kojom nesto treba da se radi).
citat:
Black0ut wrote: I onda se probudis i sagledas realnosti. 2/3 gradjana ove zemlje ne voli svoju zemlju. Je li ja trebam da ih ubjedjujem u suprotno??
ja mislim da ti omjer nije dobar! ovu zemlju, voli mozda 5% njenih gradjana, jer ne voli nju niko drugi! na te tvoje 2/3 (znamo na koga mislis) treba dodat i onu 1/3 koju si ispustio, jer ni ta trecina ne voli ovu zemlju ovakvom.

e, sad, najbolje od svega je to sto ovih 5% mozes okrenut na razne nacine, obrazlagat razlicitim parametrima i opet dodjes na tih 5%. vrlo je zanimljivo, ako budes htio, zadat cu se da pojasnim
citat:
arnie wrote: ocigledno da nisi i svi oni koji iz mojih postova izvlace mrznju, ocigledno da me ne razumiju i nevole sami sebe a kamoli svog komsiju
niko te nije spomenuo u kontekstu mrznje. ja sam lijepo protumacila ono sto si napisao, a to je da ce, u toj drzavi u kojoj pricas, nebosnjaci biti gradjani drugog reda, kao sto su sada svi oni koji ne cine torove "bosnjaka, hrvata i srba". ako si ti to "drugog reda" shvatio na neki drugi nacin, a ne ustavno, onda ne znam sta bih ti rekla
citat:
arnie wrote: ja sam napisao (Tudjman i Milosevic, sjeme im se zatrlo) nije zagonetka na koga sam mislio, a ti si napisla "nama se sjeme, fakat, zatrlo!"
da, ja sam napisala "nama se sjeme zatrlo", a ti procitaj sta je pisalo iznad toga, pa povezi sa valjanim slijedom recenica, a ne sa imaginarnim, kojeg, mozda, ti hoces da vidis.
citat:
arnie wrote: ali sam te razumio drugacije jer znam i vidim po tvojim postovima na koji nacin ti vidis zajednici zivot u ovoj zemlji i to pozdravljam...

voljela bih da i ja mogu isto za tebe reci, pa cu nastaviti da citam sta pises, mozda utvrdim kako sam te pogresno razumjela u vise postova. uvijek sam otvorena za promjenu misljenja, dapace, nije mi tesko ni izvinut se kad pogrijesim.

na kraju, ljudi, uopce nije bitno sta ko od nas misli, nego je bitno sta radimo! tvoje, moje i razmisljanje petog i desetog, moze dovesti do neke akcije, ali je to rijetko! prije da ce nas rad dovesti do nekog napredovanja ili nazadovanja, zavisno od rada!

ja svoju djecu ucim da je bosna jedna i da je svih nas - BOSANACA! takodjer, ja u ovoj drzavi prijavljujem uredno svaki porez i placam sve sto drzava od mene trazi, postujem je iako se ne slazem sa vladajucim partijama. time sto radim, ja drzavi koja mene ne voli dajem do znanja da je vrijeme za promjene! vrijeme je za odgovorne politicare, odgovorne gradjane, odgovorne privrednike!

nema vise ni prostora ni vremena za suplju pricu!
07-03-2012 at 09:25 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

nema ovdje nikakve izvlakuse, radi cega i koga da se izvlacim... :hmm
sto sam napisao iza toga cvrsto stojim,
Mel molim te nadji neku laganiju temu za tebe...

ja licno, ovdje na forumu ne donosim nikakav sud o nekome iz par komentara,
cesto pratim sagovornike na raznim temama da bih imao jasniju sliku i stav istog, valjda tako treba, vecini je nama jasno kakvu ko podlogu i ulogu ima na ovakvim mjestima, nista novo tako to funkcionise,

STB, zao mi je sto si izvukla pogresnu stranu slike iz mojih zadnjih postova, iz koji se vidi samo da mi je pun "kofer" laznog zagovaranja nekog zajednickog zivota u ovoj zemlji a svi dobro i znamo i vidimo da od toga nema vise nista (dzaba i istorijke cinjenice i biblijksi dokazi da smo braca i da nema zivote bez zajednistva o kojem sam sanjao) pola drzave hoce da se pripoji Srbiji i izginut ce dok se ne ocijepe a pola od druge polovice lagano pada pod hrvatsku politicku dirigentsku palicu,
sta mislis kako je meni koji sam krv prolio svoju za cjelovitu i tu zajednicku drzavu
daj bolje da se razidjemo na vrijeme i mirnim putem, postoje drzavni aparati uredjenja za sve situacije,
ovako cemo opet srusit i ovo malo BH sto je ostalo, pa ako bude Fildzan neka bude bar ce ostati u njoj pravi Bosanci i Hercegovci...

nego da zakljucimo ovdje, jer se udaljavamo sa teme a to ne zelimo jel'da...


07-03-2012 at 10:47 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
arnie wrote:
nema ovdje nikakve izvlakuse, radi cega i koga da se izvlacim... :hmm
sto sam napisao iza toga cvrsto stojim,
Mel molim te nadji neku laganiju temu za tebe...

ja licno, ovdje na forumu ne donosim nikakav sud o nekome iz par komentara,
cesto pratim sagovornike na raznim temama da bih imao jasniju sliku i stav istog, valjda tako treba, vecini je nama jasno kakvu ko podlogu i ulogu ima na ovakvim mjestima, nista novo tako to funkcionise,

STB, zao mi je sto si izvukla pogresnu stranu slike iz mojih zadnjih postova, iz koji se vidi samo da mi je pun "kofer" laznog zagovaranja nekog zajednickog zivota u ovoj zemlji a svi dobro i znamo i vidimo da od toga nema vise nista (dzaba i istorijke cinjenice i biblijksi dokazi da smo braca i da nema zivote bez zajednistva o kojem sam sanjao) pola drzave hoce da se pripoji Srbiji i izginut ce dok se ne ocijepe a pola od druge polovice lagano pada pod hrvatsku politicku dirigentsku palicu,
sta mislis kako je meni koji sam krv prolio svoju za cjelovitu i tu zajednicku drzavu
daj bolje da se razidjemo na vrijeme i mirnim putem, postoje drzavni aparati uredjenja za sve situacije,
ovako cemo opet srusit i ovo malo BH sto je ostalo, pa ako bude Fildzan neka bude bar ce ostati u njoj pravi Bosanci i Hercegovci...

nego da zakljucimo ovdje, jer se udaljavamo sa teme a to ne zelimo jel'da...





Ma razidjemo se K A R I N U!
Ko me je do razlaza, nek ide.
Pa sta ako je po drzave za pripojenje Srbiji ( u sta cisto sumnjam, mislis stvarno da bi Dodik sutra, kad bi se otcijepio, otiso Tadicu i reko evo Srpska Srbijici dragoj, bi al u mudima jedne mrtve zene), ne mogu se pripojiti nek sanjaju o tome jos 500 godina.
I nek i Hrvati po hercegovini ceznu za Hrvatskom, nece postati dio iste.
Hajmo mi raditi, i manje se sikirati sta je reko Dodik, sta ovaj, onaj peti deseti.....
Na kraju krajeva, zar stvarno mislis da bi bilo super u "fildzan" drzavi sa Lagumdzijom, Tihicem, cisto da pomenem najjace trenutno.
Mislis li da bi presto sav kriminal, politicke nesuglasice, da bi arapi poletili da nam prikljuce dalekovod kakav naftni, pa da ga istresu umjesto vrela Bosne, nek nam nafta curi??
Da bi konacno na zelenu granu izasli i zlatnim kasikama poceli jesti (otiso bi Bakir u Svicu, iz sehare da ih donese za svu Bosnu )
Da bi VC koridor odjednom, sam po sebi poceo kroz Bosanska brda derati.......
I niko ne bi krao, sad bi svi bili patriote i braca?

Kakav ba fildzan i k urci pasiji...........
07-03-2012 at 11:00 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
MelMel wrote:
Slusaj arnie, ti si svoju sposobnost i podobnost pokazao, doduse mozda si imao problema oko izrazavanja, pa si pogresno shvacen. Jasan si ti meni.

Odoh ja sada na lakse teme, a ti i Radoncic gradite fildzan drzavu s bismiletom ali bez moje podrske.

I dobro vodi racuna sta lupetas po forumu, jer kad se vratis kuci iz svog privremenog dijasporskog zivota, mozda ce ti zaposlenje zavisiti od nekog na forumu ko ti moze posao naci. Vrlo je bitno vama podobnima poljubiti sposobnima pozadinu, jer stela vrti gdje prolivena krv vec odavno ne fercera.

Oprezno
kad spominjete imena gospodjo...
07-03-2012 at 12:16 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

jbga, upravo sva ova raslojenost stanovnistva, izdijeljenost izmedju tabora, pa ako cemo iskreno i pretjerana novinarska demokratija, dovodi da obican narod vise stvarno ne zna ko je podoban a ko nije.. cak i ako ima neko ko je sposoban, postoji sumnja da ce, cim se dograbi pozicije, promijenit pricu.. pa sama cinjenica da je onaj Torabi okrenuo cijeli Balkan naopako, dokaz je koliko narod iscekuje nekog vodju, koji ce ga povest putem napretka.. ne mora on bit podoban/ nepodoban za BiH, dovoljno je da je sposoban da najbolje "proda" pricu, i imat ce vlast, ko god to bio..
jbga, samo se prebiraju stari racuni i stare osvete, koljemo se zbog nekih "djedovih" problema, vodimo neke njihove ratove, proganjaju nas utvare proslosti.. niko se ne trudi da bilo sta lijepo ostavi unucima u amanet.. da bar oni zive neku normalu.. yebeno, sto jest jest..

07-03-2012 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
arnie wrote: ...iz koji se vidi samo da mi je pun "kofer" laznog zagovaranja nekog zajednickog zivota u ovoj zemlji a svi dobro i znamo i vidimo da od toga nema vise nista...
pa, svima je odavno pun kofer, a lazni zajednicki zivot znamo ko propagira i znamo iz kojih (sebicnih) pobuda!

meni je pun kofer odavno, ali to ne znaci da ja bosnu i hercegovinu gledamo ovako:
citat:
arnie wrote: pola drzave hoce da se pripoji Srbiji i izginut ce dok se ne ocijepe a pola od druge polovice lagano pada pod hrvatsku politicku dirigentsku palicu ... daj bolje da se razidjemo ... pa ako bude Fildzan neka bude bar ce ostati u njoj pravi Bosanci i Hercegovci...
dapace, iz ovoga sto si ponovio, ja vidim da nisam nista pogresno shvatila, a nismo ni daleko od teme sposobni ili podobni.

ja pitah ranije, a ne vidim da ista ukazuje na to da sam pogresno pitala: gdje su ovdje oni koji ne spadaju u jedan od tri konstitutivna "naroda", gdje su oni koji zele da zive u bosni i hercegovini, koji su bosanci i hercegovci (da ne idem ponovno u ono ko je sve tu)? sta se desava s njima?

impliciras (ponovno), kazavsi da ce srbi na jednu, a hrvati na drugu stranu, da bi bosna i hercegovina (ili ono sto od nje ostane, pa makar je zvali i "fildzan drzava" - misli se na velicinu, ne na neko obiljezje bilo kojeg naroda, vjerujem da to znas, tj. da se termin, jednom kad ga dadose, upravo na to odnosio) postala drzava bosnjaka, u kojoj bi ostali bili "ostali".

ja se izvinjavam ako sam pogresno shvatila (kako prvi, tako drugi put) tvoje pisanje, ali meni to na to lici.

nemoj me krivo shvatit, nemam ja nista protiv takvog uredjenja, samo pitam gdje sam ja u tome svemu? ja i tona drugih, sto bosnjaka, sto srba, hrvata, roma, talijana i drugih manjina, ili ostalih, koji zele da zive u bosni i hercegovini kao drzavi svih njenih naroda i narodnosti?

na kraju, kad covjek pogleda, bosanci i hercegovci zagovaraju bosnu i hercegovinu kao drzavu u kojoj su svi jednaki i svi imaju ista prava, pa ispada kao da zagovaraju "novu jugoslaviju", a njihovim zagovaranjem se cesto posluze i oni drugi, koji vrlo svjesno idu na to da od bosne i hercegovine naprave tri drzave, aminujuci raspad i "ako tako hocete, a vi idite!", uopce nevodeci racuna o posljedicama takvog jednog, novog, stanja.

u tome svemu, vracamo se na sposobne i podobne, jer se cini da u ovom drustvu, u postavci stvari kakve one jesu, prosperiraju samo podobni, a sposobni mogu da dube na glavi i nista nece postici.

sposobnost je ovdje mana, a podobnost - naravno - vrlina!
07-03-2012 at 13:26 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
arnie wrote:

zagooglaj ti malo ali ne po KOS-ovim ili UDBA-nim arhivama, (vidim da si tu dobro upucen),
vec po vjerodostojnim, ako ih komunjare nisu sakrili i unistili do sad, ali nemogu sakriti ziva usta koja govore,
a kako vidim jos uvijek se poziva na neko komunisticko socijalno uredjenje Tuzle (bar ti tako propagiras ovdje, redovno citam sve tvoje postove i reakcije) i nemogu izdvojiti nista osim dobro skrivene pro-velikosrpske ideje i staljinisticko-komunistickog stava,
to si vec (frisko) pokazao misljenjem o Vedrani Rudan i filmu o kojem se govori...




Da ja sam velikosrbin i imaš li nešto protiv?Vi balije ste protjerali napaæene srbe iz Tuzle i sad tu nešto pametujete Mi srbi smo ugroženi u Tuzli i to treba jasno i glasno reæi!Ne date našem Kaèavendi da mirno doðe u Tuzlu!O èemu mi dalje onda imamo prièat! 


<br /><br /><br /><br />

07-03-2012 at 16:38 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
yugi wrote:


Da ja sam velikosrbin i imaš li nešto protiv?Vi balije ste protjerali napaæene srbe iz Tuzle i sad tu nešto pametujete Mi srbi smo ugroženi u Tuzli i to treba jasno i glasno reæi!Ne date našem Kaèavendi da mirno doðe u Tuzlu!O èemu mi dalje onda imamo prièat!

jel' to ti ozbiljno...
07-03-2012 at 16:44 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

Svi koji zagovaraju raspad Bosne i Hercegovine su neprijatelji drzave.....i mrzim vas jer mrzite Bosnu i Hercegovinu

07-03-2012 at 16:46 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
arnie wrote:

jel' to ti ozbiljno...


Najozbiljnije!Pogotovo mi je pun kofer vas sandžaklija!Kad je trebalo ratovat za ovu vašu BiH nigdje vas nije bilo!Švercali ste devizama i cigarama.I vi bi sad nama srbima da pametujete.Imate svoj sandžak pa tamo pametujte! 


<br /><br /><br /><br />

07-03-2012 at 16:48 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 8
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: ADO LAV, Boycie, CrazyBosnian, emirtz70, Fireman, Hamal, jadranka, objektivno_tz, zee2020
FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice