Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

Ne znam ko je napisao ovaj tekst, ali ocito da nije naklonjen reis efendiji Cericu. Niko nije bezgresan pa ni reis efendija Ceric i njegov zamjenik, ali ne moze se poricati cinjenica da je on dosta ucinio za muslimene BiH.
Uostalom reis efendija Ceric ima vise medjunarodnih priznanja nego svi patrijarsi i kardinali Balkana zajedno, a to je cinjenica koju ne treba da zanemarujemo, posebno sto su ta priznanja dali Evropljani. Dakle, on je na najbolji nacin prezentirao muslimane BiH.
Da je nas efendija Dr, Ceric glup ili malo tup, bio bi odlican reis za Dodika i njegove istomisljenike, pa i neke nase novinare kao S. Pecanina i V. Selimbegovic. Ali na njihoivu zalopst, mi smo imali inteligentnog i veoma obrazovaniog reisa, koji je muslimane BiH izvanredno prezentirao u svijetu, a to pokazuju i medjunarodna priznaja koje je dobio.

19-12-2012 at 00:54 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
Dajdza wrote:
. Dakle, on je na najbolji nacin prezentirao muslimane BiH.




slažem se,samo nisu svi Bošnjaci muslimani

vidiš na primjeru @bajke da ima i Bošnjaka katolika njih bi onda trebao da prestavlja kardinal Puljiæ
19-12-2012 at 01:53 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

Eh evo Bosnjaci katolici stigli nam do Madjarske:

http://www.slobodnaevropa.org/content/bosnjacka_zajednica_katolika_madjarska/2029267.html

19-12-2012 at 03:41 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
soraya wrote:


slažem se,samo nisu svi Bošnjaci muslimani

vidiš na primjeru @bajke da ima i Bošnjaka katolika njih bi onda trebao da prestavlja kardinal Puljiæ


Dobro teto,nemoj svetog ti Ante da se vise bavis Bosnjacima,nemoj da mi omrzne ta crvena guza...
19-12-2012 at 07:24 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
soraya wrote:

ne kaže Soraya veæ reis Ceriæ

LINIJA RASCJEPA BOSNJAKA
Ranije reisul-uleme su uvijek povijesno karakterizirane i kroz njihov odnos prema vlastima ciji su bili savremenici. Takva sudbina neminovno iscekuje i reisul-ulemu Mustafu ef. Cerica i njegovog zamjenika Ismeta ef. Spahica. Mozda je, stoga, njihov ocekivani reizbor pravedan jer ova dvojica islamskih lidera jesu obiljezila Islamsku zajednicu u vremenu politicke vlasti Stranke demokratske akcije. Stoga ce reis i zamjenik vjerovatno dijeliti povijesnu sudbinu kvalifikovanja ove stranke. Reis Ceric, na celu IZ-a, pred dilemom o vlastitom angazmanu, na strani politicke stranke koju je osnovao i cijoj intervenciji zahvaljuje sadasnji status i pozicije duhovnog vode naroda, ponasao se kao Alija Izetbegovic, pred dilemom i izborom izmedu pozicije lidera SDA i povijesnog nacionalnog vode. I Ceric i Izetbegovic izabrali su stranacku, a ne nacionalnu poziciju. Takav njihov izbor je bio nuzna posljedica toga sto su svoj angazman i status izgradili na jednom od osnovnih Huntingtonovih pravila i obrazaca ponasanja. Obnavljanjem religije i jacanjem kulturnog identiteta, gradili su politicki angazman koji je bio prioritetno podreden odbrani kulturnog i vjerskog identiteta Bosnjaka, kakvim su ga oni vidjeli. Takvim politickim angazmanom otvarali su brojne sukobe unutar bosnjacke nacionalne zajednice i u odnosima Bosnjaka sa drugim narodima u BiH. Ovakav politicki angazman reisa Cerica i njegovog zamjenika u brojnim situacijama nije predstavljao ni poziv u vjeru, ako je takva misija, a jeste, primarni zadatak islamskih voda. Cuvajuci islamski, vjerski i kulturni identitet Bosnjaka, reis Ceric i njegov zamjenik su precesto zaboravljali da postoji veliki broj Bosnjaka, koji svojom voljom biraju zapadni kulturni model vlastitog zivljenja, a svoj vjerski identitet dozivljavaju primarno kao tradicionalno obiljezje. Linija podjela izmedu vjerujuceg i ateiziranog dijela Bosnjaka jeste bila ona najteza linija rascjepa unutar nacionalnog identiteta Bosnjaka. Reis Ceric i njegov zamjenik nisu pokazali umijece kretanja preko takve "linije rascjepa" ni unutar vlastitog naroda, niti u odnosima sa drugim narodima. Americki analiticari Instuta za mir, koji pragmaticno podupiru inicijative Medureligijskog vijeca za mir i inicijative pomirenja u BiH, polaze od ocjene da je "religija imala negativnu ulogu tokom rata u BiH, ali da moze pomoci proces ozdravljenja bosanskog drustva". Za Bosnu i Bosnjake, reis Ceric i njegov zamjenik bi vise danas ucinili sprecavanjem upotrebe religije u politicke i stranacke svrhe, nego sto ce za svoj status uciniti odrzavanjem stranackog pokroviteljstva nad vjerskom zajednicom.


Dobro, Soraya se toga uhvatila k'o pijan plota.

Nego, postoji i zajednica Bošnjaka u Palestini, danas se mahom prezivaju Bushnak. Palestinci naziv Bushnak još koriste i kolokvijalno izmeðu sebe da opišu nekog svijetle puti i zgodnog.

[Edited by VV Cephei A on 19-12-2012 at 08:19 GMT]
19-12-2012 at 08:17 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

Necete vjerovat' al' ja sam upozn'o jednog cho'jka a nije Boshnjak.

19-12-2012 at 08:26 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
bajke wrote:



Prezime "Bosnjak" je prisutno u svim konfesijama.Nenad Bosnjak,Anton Bosnjak,Muhamed Bosnjak.Nacionalisti su podjelili Bosnjake na tri naroda.A sada treba nacionalisti da nas podjele na cetiri naroda?Adilov djed je govorio da smo svi mi Bosnjaci a Bosanac moze biti samo konj.Ja necu da budem ni konj a ni Hercegovac,dakle magarac.Etnicka/nacionalna pripadnost: Konj i Magarac ? Pa onda vjerovatno cetveroglavo predsjednistvo?Malo je trojica


Nakon poduže vremena doðoh ovdje da se nagledam mudrosera svih vrsta i odmah mi bi žao što vrijeme uludo protratih. Kultura dijaloga?
Bosanci i Hercegovci - Konji i Magarci.
Pa ti si jadan stoka ona neopjevana po toj tvojoj ljestvici etnonacionalne pripadnosti
19-12-2012 at 09:30 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
mustajbeg wrote:


Dobro teto,nemoj svetog ti Ante da se vise bavis Bosnjacima,nemoj da mi omrzne ta crvena guza...

teta æe se baviti komentarisanjem i svime onim èime se bave i ostali forumaši koji na to prema pravilima Foruma itekako imaju pravo...
a što se tièe "crvene guze" znam da te iritira i da je mrziš...jedino ti mogu savjetovati da žmiriš kad pored nje prolaziš,možda ti bude lakše
19-12-2012 at 10:00 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
soraya wrote:

teta æe se baviti komentarisanjem i svime onim èime se bave i ostali forumaši koji na to prema pravilima Foruma itekako imaju pravo...
a što se tièe "crvene guze" znam da te iritira i da je mrziš...jedino ti mogu savjetovati da žmiriš kad pored nje prolaziš,možda ti bude lakše


Dobro si se potpisala...
Bosnjaci mrze(a vidim to ti znas)crvene guze...
Zato nemoj vise,kapak,i sto bi se nervirala o odvratnim Bosnjacima koje mrzis...
19-12-2012 at 11:19 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
Shaban wrote:

Nakon poduže vremena doðoh ovdje da se nagledam mudrosera svih vrsta i odmah mi bi žao što vrijeme uludo protratih. Kultura dijaloga?
Bosanci i Hercegovci - Konji i Magarci.
Pa ti si jadan stoka ona neopjevana po toj tvojoj ljestvici etnonacionalne pripadnosti


Uvazeni Gospodine,

Nicim izazvani vrijedjate,a kao moderator foruma to dobija jos vecu tezinu.na zalost moram reci da je vecina moderatora upropastila ovaj forum i sa zavidne razine dovela ga na nivo seosko-mahalske kafane,gdje se ni teme vise ne nazivaju temama vec kafanama."Politicka kafana".

No ostavimo to sada po strani.Moje demokratsko pravo je sloboda izrazavanja,a u toj slobodi izrazavanja postoji moje autorsko pravo u vidu metafore koje ni po cemu ne vrijedja Vas kao osobu,vec bi trebalo da ukaze na idiotluk NAS svih kao naroda.No Vas je problem sto ste se nasli nicim izazvani prozvanim i sto ste reagovali na ovakav nacin nazivajuci licno mene "stokom"





[Edited by bajke on 19-12-2012 at 11:38 GMT]
19-12-2012 at 11:29 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice