Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
Shaban wrote:

SARAJEVO - Na danas održanom Svjetskom bošnjaèkom kongresu (SBK) izglasano je da zastava svih Bošnjaka na svijetu bude bijela zastava s ljiljanima. Jedini koji je glasao protiv bio je historièar Enver Imamoviæ. On je pojasnio da je protiv usvajanja ove zastave bio "iz èisto nauènih razloga".

"Država i narod su dva razlièita pojma... Nakon što su danas na Kongresu izabrali ovu zastavu za zastavu samo jednog naroda, bošnjaèkog, onemoguæili su, na duži historijski period, da ta zastava bude ponovo, danas-sutra, državna zastava BiH", pojasnio je Imamoviæ.

Smatra da je vrlo oèigledno da sada tu zastavu neæe prihvatiti ostali narodi koji žive u BiH zakljuèio je Imamoviæ.
(fena)

Bošnjak nije nikakvo historijsko ime nego samo new age odrednica Muslimanskog življa u BiH i njenoj malo bližoj okolici.
Ko god prièa drugaèije džaba sere
ovdje po forumu
O tempora o mores


Cudnih li vremena?Oh pa da!Acta est fabula!
I u cemu je sada razlika izmedju srpskih ili hrvatskih nacionalista i konkretno Vas?

Vase porijeklo,uvazeni Gospodine,ocito nije iz BiH?Mozda ste se rodili u BiH,ali da ste imali djeda ili pradjeda u BiH onda bi zasigurno znali da je i on bio Bosnjak bez obzira na pripadnost ili ne pripadnost nekoj od konfesija.Vase poimanje historije ne seze dalje od 1918.Naravno niste vi tome krivi jer su Vas u nas ucili sasvim drugacije u skoli,tako dobro da o historiji BiH a pogotovo historiji srednjovjekovne Bosne ne znamo nista


Divide et impera!Pocelo je to nesto prije 1918.Da bi sada imali rezultat kakav imamo uz tendenciju promjene "djelitelja" sa broja 3 na broj 4.

osvrnut cu se kratko i na izjavu Profesora Imamovica.Uz duzno postovanje ipak moram zakljuciti da njegova izjava nema veze sa zdravom logikom a niti ima neke "naucne korjene".Jer po nauci ,zastava sa ljiljanima je zastava Bosnjaka i drzave Bosne.A Bosnjaci nisu oduvjek bili muslimani niti su poslije prelaska na islam bili samo muslimani,vec su bili i katolici,pravoslavni,jevreji i svi ostali koji su se ovdje naseljavali.Niko ne brani ni ostalim Bosnjacima (dakle katolicima,pravoslavnim,jevrejima)da se izjasne kao Bosnjaci i prihvate zastavu sa ljiljanima.Bosnjaci katolici u Madjarskoj rade to vec stoljecima.To je nasa zastava,to su stecci nasih pradjedova,to je porijeklo nas Bosnjaka.Ostali takodjer imaju mogucnost da se opredjele za pripadnost Bosnjastvu i slavnoj zastavi.Niko ne brani.A zasto se okrecu sahovnici ili srpskoj zastavi?Mozda zato sto se toliko krilo porijeklo Bosnjaka a ne usvajanje zastave sa ljiljanima kao zastave Bosnjaka sigurno nece pomoci da ti ljudi promjene misljenje.Cak naprotiv.U klimi agresivnog srpsko-hrvatskog nacionalizma ta zastava bi ostala zaboravljena kao sto je bila i do sada
30-12-2012 at 16:25 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
soraya wrote:

ovo "da 90% Bošnjaka bi se opredjelilo za graðansku državu" imaš neki validan podatak ili je samo nagaðanje šta bi bilo kad bi bilo?

[Edited by soraya on 29-12-2012 at 00:03 GMT]


Naravno da imam! Evo tebe imam kao najbolji primjer. Zivis na teritoriji na kojoj su skoro pa apsolutna vecina Bosnjaci i ti ne samo da neutemeljenim smatras da se Hrvati nalaze ugrozenim u Tz, vec se trudis i dokazati kako pretjeruju u tome..

Tu se ogleda prava logicka nekonzistentnost -jer to sto se ti tako ugodno osjecas u bosnjackom okruzenju , ne povezujes sa cinjenicom da je to najvalidniji dokaz kako su Bosnjaci za gradjansku drzavu i kako ne teze nikakvom nacionalistickom diskriminiranju drugih.. Cak i u ovakvom nakaradnom drzavnom uredjenju!

I ja sam i Bosanka i Hercegovka ujedno, i niko mi ne moze oduzeti pravo na tu mjesavinu koju nosim u sebi, ali sam etnicki Bosnjakinja..


30-12-2012 at 23:44 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
neveli wrote:



I ja sam i Bosanka i Hercegovka ujedno, i niko mi ne moze oduzeti pravo na tu mjesavinu koju nosim u sebi, ali sam etnicki Bosnjakinja..




ja odbijam da se etnièki izjašnjavam i niko mi to ne može nametnuti nije demokratski

[Edited by soraya on 31-12-2012 at 18:11 GMT]
31-12-2012 at 04:35 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
neveli wrote:


Tu se ogleda prava logicka nekonzistentnost -jer to sto se ti tako ugodno osjecas u bosnjackom okruzenju , ne povezujes sa cinjenicom da je to najvalidniji dokaz kako su Bosnjaci za gradjansku drzavu i kako ne teze nikakvom nacionalistickom diskriminiranju drugih.. Cak i u ovakvom nakaradnom drzavnom uredjenju!




kako da ne,"tuzla tuzlacima" nema gornjotuzlaci ,husinjani,dokanjci tu šta da traže
a kalesijcima æe pasoš uskoro trebati na malti naprosto se bošnjaèko okruženje ubija od tolerantnosti
31-12-2012 at 04:47 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

U Tuzlu ortodoksni èetnik dolazi da drži mise, isti onaj èetnik koji je blagosiljao oružje koje je bilo namijenjeno ubijanju nesrpskog stanovništva. Niko mu ni rijeèi nije rekao zbog toga, niti su graðani Tuzle kad pravili problem oko toga.

Al džaba je prièat, Srbosloveni bi da malo izjednaèavaju strane.

31-12-2012 at 08:48 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
VV Cephei A wrote:
U Tuzlu ortodoksni èetnik dolazi da drži mise, isti onaj èetnik koji je blagosiljao oružje koje je bilo namijenjeno ubijanju nesrpskog stanovništva. Niko mu ni rijeèi nije rekao zbog toga, niti su graðani Tuzle kad pravili problem oko toga.

Al džaba je prièat, Srbosloveni bi da malo izjednaèavaju strane.

Cetnik drzi misu u Tuzli,svaka cast na zaboravu!!!
06-01-2013 at 20:10 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

Definitivno odluèeno: Popis stanovništva u BiH se odgaða

Èetvrtak, 17/01/2013 18:43
TwitterSocButtons v1.4Agencija za statistiku zadužena da VM BiH dostavi izmjene zakona kojim æe se uvažiti preporuke Meðunarodne promatraèke misije

Vijeæe ministara BiH razmotrilo je dopunjeni Izvještaj o pripremama za popis stanovništva, kuæanstava i stanova u BiH 2013. i zadužilo Agenciju za statistiku da Vijeæu ministara BiH za narednu sjednicu dostavi nacrt zakona o izmjenama Zakona o popisu stanovništva, kuæanstava i stanova u BiH 2013. godine, kojim æe se uvažiti preporuke Meðunarodne promatraèke misije o pomjeranju održavanja popisa za šest mjeseci.

Vijeæe ministara BiH odredilo je ministra komunikacija i prometa Damira Hadžiæa da bude veza izmeðu Vijeæa ministara BiH i Agencije na koordinaciji svih aktivnosti u svezi s pripremama popisa stanovništva, kuæanstava i stanova u 2013. godini

Zadužena je Agencija za statistiku da pripremi i Vijeæu ministara dostavi akcioni plan s taèno utvðenim rokovima i nosiocioma aktivnosti u svezi s pripremom popisa.Na sjednici je naglašena potreba rješavanja otvorenih pitanja koja se odnose na neusuglašenost pravnih propisa, neutvrðenost entitetske linije, nepostojanje jedinstvenog registra prostornih jedinica i odreðene probleme u svezi s planiranjem sredstava u statistièkim institucijama potrebnim za finansiranje troškova popisa.

(Fena)


P.S. mene zanima zasto je se carifima dala licenca za sprovodjenje popisa u BH, odnosno zelim reci glvana kompanija/agencija ciji je program/projekat BH popis stanovnista, dolazi iz Izraela

18-01-2013 at 10:28 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

Odgadja se. Bas lijepo, mozda i ja do tada budem u BiH?

19-01-2013 at 01:29 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini



Šta æe reæi sad "naši" dušebriznici?
"Jedino seglupi Bošnjaci izjašnjavaju kao Bosanci".
ja od poèetka tvrdim da to nije taèno. Svaki iole emancipovaniji "vantoraš" zna taæno da je spas za BiH iskljuèivo u samom prevazilaženju nacionalizma i idiotluka stvorenim u Dejtonu.

Bravo momak

07-02-2013 at 12:48 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

Popis æe dokazati da se iskljuèivo maloumni Bošnjaci izjašnjavaju k'o Bosanci. Izuzetak ne èini pravilo, ne znam da je iko rekao da nema kršæana koji se izjašnjavaju kao Bosanci (ako ima, citiraj mi taj komentar).

Vidjet æeš procenat Bosanaca tamo gdje su Bošnjaci danas veæina u odnosu na procenat istih u RS-u ili Hercegovini. Popis æe krajem godine, živi bili pa vidjeli.

07-02-2013 at 20:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice