Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
neveli wrote:

Mnogo je laske i jednostavnije, a ponavljam, povijesno je opravdano, da se svi koji zele stvoriti neki novi etnos, izjasne kao Bosnjaci!


Po meni je to mnogo manje izvodljivo,jer mislim da ima mnogo više BH Hrvata i BH Srba koji se izjašnjavaju radje kao Bosanci,nego što ima onih koji bi pristali da se izjasne koa Bošnjaci.

Ni njihov broj nije zanemarljiv.
Ne bih ja da se religijska pripadnost uopšte vezuje za pripadnost bilo kojoj etnièkoj grupi.
Povlaèenje paralele izmedju religijske i nacionalne pripadnosti je retrogradno.
Trebalo bi da smo tu lekciju nauèili iz poslednjeg rata.Ubijani su ljudi zbog svoje etnièke pripadnosti,a nikoga nije pitalo da li je vjernik ili ne.Ubijani su ljudi zbog "neadekvatnog " imena i prezimena,zbog osuneæene æune, a i ti i ja znamo da fimozis nije boljka od koje oboljevaju samo vjernici ,pogotovo ne samo muslimani.
27-12-2012 at 19:47 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini



Car "samo graðanin je garant suvereniteta jedne države"..kad smo veæ kod ponavljanja...pametnom ( i obrazovanom ) dosta

27-12-2012 at 20:02 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
soraya wrote:

Po meni je to mnogo manje izvodljivo,jer mislim da ima mnogo više BH Hrvata i BH Srba koji se izjašnjavaju radje kao Bosanci,nego što ima onih koji bi pristali da se izjasne koa Bošnjaci.





Zasto ne zele da se izjasne kao Bosnjaci?
Zato sto su Bosnjaci vecinom muslimani? Islamofobi su?

Soraya ti predlazes da se svi Bosnjaci ( vecinom muslimani) sada izjasne kao Bosanci?!

I u tom hipotetickom slucaju, kada bi se svi Bosnjaci izjasnili koa Bosanci, opet bismo bili na istom! Vecina Bosanaca bi bili muslimani, samo bi se ime promjenilo! Nista to ne bi promjenilo za te Srbe i Hrvate iz tvoje price.

Besmisleno je!

Svi oni koji se danas izjasnjavaju kao Srbi i Hrvati, a izjasnili bi se kao Bosanci ( ako takvih ima ), mogu se izjasniti kao Bosnjaci!

Mi Bosnjaci nemamo problem sa tim koje je vjere drugi Bosnjak!
27-12-2012 at 20:08 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
neveli wrote:

Soraya ti predlazes da se svi Bosnjaci ( vecinom muslimani) sada izjasne kao Bosanci?!


Mi Bosnjaci nemamo problem sa tim koje je vjere drugi Bosnjak!


Ja to nigdje nisam napisala,samo branim svoj stav na PRAVO da se izjasnim kao Bosanka,bez pritisaka i nazivanja "kretenom" "fašistom koji je odgovoran za genocid" i sliène idiotarije.

To što VI Bošnjaci vjernici "nemate problem sa ateistima Bošnjacima " itekako je u koliziji sa onim što propagira IZ na èelu sa ex reisom Ceriæem.Da ne spominjem problem nametanja izjašnjavanja po etnièkom principu onih koji su rodjeni u "mješovitim" brakovima.Ili misliš poput Vedada Spahiæa , Fatmira Alispahiæa i Biljane Plavšiæ,da su svi takvi "genetski otpad","genetski muækovi" i da ih treba "osvjestiti" da budu "u svojoj vjeri na svojoj zemlji".
27-12-2012 at 20:21 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini



Boo!

27-12-2012 at 20:24 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
Shaban wrote:
Iako je SDP prestao biti stranka Bosanaca i Hercegovaca s vremena na vrijeme iskoèi neki pozitivan primjer. Kao ovaj drèni Hercegovac

"...Želim da se vratim na poèetak ovog mog reagovanja sa molbom da prestanete sa fašistièkom metodologijom etiketiranja. Moje pravo je da se izjašnjavam kao Bosanac i Hercegovac i to nema nikakve veze sa politièkim interesom, a zašto sam Ostali, pitajte Vaše SDA pregovaraèe, koji su potpisali Dejton i kreirali takvo idiotsko rješenje. Ako Vam je namjera da me oznaèite žutom trakom, kao što su radile ideologije za koje sam smatrao da su bivše, recite kad i gdje da doðem u SDA po žutu traku, s ponosom æu je nositi, ali Vi mi nikada neæete uzeti pravo da mislim i štitim one za koje ste Vi namjerili pakleni plan s ciljem ostvarivanja kontinuiteta Vaših ambicija da upravljate životima Bošnjaka grada Mostara u liènom i tajkunskom interesu.

Na kraju, niti jedno rješenje koje æe ugroziti bilo koji narod, ali i Ostale graðane grada Mostara neæe imati niti moju niti SDP-ovu podršku.

Da ne ostane dilema, sve što sam Vama napisao ne smatrajte liènim, nego politièkim odnosom prema politici SDA.



Srdaèan pozdrav,



Aner Žuljeviæ,

Bosanac i Hercegovac"


Aferim Anere
27-12-2012 at 20:25 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
soraya wrote:
Ja to nigdje nisam napisala,samo branim svoj stav na PRAVO da se izjasnim kao Bosanka,.



Ti to i ne moras reci, jer logican slijed je takav. Najveci izgovor za one koji zele da se izjasne kao Bosanci/Hercegovci jeste da oni to vide kao put stvaranja gradjanske, etnicki neobojene, drzave! A, da bi se teoretski ustav mjenjao treba se imati vecina! Vecinu ne bi mogla dobiti sa tim nekim imaginarnim brojem Srba i Hrvata koji bi se kao izjasnili kao Bosanci ( ako ih uopce ima )!

citat:
soraya wrote:To što VI Bošnjaci vjernici "nemate problem sa ateistima Bošnjacima " itekako je u koliziji sa onim što propagira IZ na èelu sa ex reisom Ceriæem..



Ceric je vjerski poglavar, pretstavljao je muslimane,a ti muslimani koje je on pretstavljao su Bosnjaci! Njegovo zaduzenje su bili vjernici muslimani i to nema nikakve veze sa ateistima ili nekom slicnom pricom!

I opet se vracamo na to da je problem u tome sto su vecina Bosnjaka muslimani!

Ti i taj decko iz Mostara, naravno da se mozete izjasniti kao zelite, ali time sto odbijate Bosnjastvo sami sebe svrstavate pod ostale i to su vase odluke!

Ja sam samo rekla da je povijesno opravdano da se svi bez obzira na vjeru izjasne Bosnjacima! To je ustvari i jedino ispravno rijesenje za BiH, ah sad kako ko zeli!



[Edited by neveli on 27-12-2012 at 21:14 GMT]
27-12-2012 at 20:59 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
neveli wrote:A, da bise ustav mjenjao treba s eimati vecina! Vecinu neces dobiti sa tim Srbima i Hrvatima koji bi se izjasnili kao Bosanci!

Pitanje promjene Ustava je nešto što uopšte ne zavisi od toga koliko æe se graðana i kako izjasniti.Popis stanovništva nije referendum i ne služi donošenjeu bilo kakvih politièkih odluka.Promjena Ustava i izbornog zakona i jeste uslov da se BIH može kandidovati u drušvo onih koji su mnogo prije nas prošli taj put demokratizacije.Svi sadašnji konstitutivni i nekonstitutivni narodi sse svakako van granica ove države smatraju Bosancima i Hercegovcima.Pa ako je to tako van granica BIH,zašto se ne bi dopustilo da se neki njeni graðani tako osjeæaju i ovde.Meni lièno ne treba taj osjeæaj "pripadanja veæini".Veæina "ovih" ili "onih" je potrebna nacionalistièkim politièkim oligarhijama za stvaranje svojih nacionalnih bantustana.Pojedinac glasa,ne kolektiviteti.

[Edited by soraya on 27-12-2012 at 21:21 GMT]
27-12-2012 at 21:17 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

Tukne budalama ovo Bošnjak na islam i njima to odma stvara averziju Da se sad na neki volšeban naèin svi oni kojima je vjera islam odluèe izjasniti kao Bosanci iste sekunde bi se te budale vjerovatno poèele izjašnjavati kao marsovci!Tim imbecilima smeta nazivanje selama u školi i na to su se i na ovom istom forumu žalili a ne smeta raspelo u po državne škole u Tuzli!!
A prièa o Komšiæu je tek prièa za sebe.Of course njegov ratni beckgraund je neosporan ali kad je trebalo smjestiti guzicu u fotelju tad je godilo biti Hrvat i danima i mjesecima voditi polemika kako je on u istoj mjeri Hrvat kao i oni koji plediraju da imaju ekskluzivno pravo da predstavljaju Hrvate a sad odjednom preko noæi se postaje neka kvazi nacija bosanac!!!
Što se to u genocidnoj tvorevini ili u "hercegbosni" ne vodi ova vrsta polemikeJok priglupe Bošnje našle dokazivati tobožnju ljubav prema BiH time što æe laprdat protiv bošnjaštva!!! 


<br /><br /><br /><br />

27-12-2012 at 21:26 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
soraya wrote:


Pitanje promjene Ustava je nešto što uopšte ne zavisi od toga koliko æe se graðana i kako izjasniti.



Pa promjenu ustava provlace Bosanci/ Hercegovci kada zele opravdati svoj izbor za izjasnjavanje kao Bosanci! A za bilo kakve promjene treba vecina, s tim sto gore naveden izgvor je potpuno iracionalan!

Garant opstanka drzave je drzavotvorni narod! To su upravo Bosnjaci u BiH, jer BiH opstoji upravo zbog Bosnjaka!

Da nam je broj manji davno bi BiH bila prepolovljena!



[Edited by neveli on 27-12-2012 at 21:30 GMT]
27-12-2012 at 21:29 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 50
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice