Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
borbeni wrote:







što bih volio da vidim na koji bi se to naèin "racionaliziralo", prosto uživam kad èitam kako to objašnjavaju nekim fašizmom, nacionalizmom i sliènim glupostima, a istovremeno pravdaju osporavanje bosanskog jezika po raznim graðanskim školama.


al' posebno mi je interesantno kad gledam kako ostanu bez teksta, kad se neko ko je shvatio istoriju tog termina kao npr. @bajke izjasni kao bošnjak, katolièke vjeroispovjesti.

wtf, šta sad èovjeku reæ'


kako reisa povezati s njim




Aman tebe èujjj kako.Garant mu reis obeæo zlatnu kašiku  


<br /><br /><br /><br />

27-12-2012 at 22:34 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
yugi wrote:

Aman tebe èujjj kako.Garant mu reis obeæo zlatnu kašiku



jedno 40% si u pravu
28-12-2012 at 10:06 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini














ANTIFAŠISTIÈKO VIJEÆE

NARODNOG OSLOBOÐENJA
JUGOSLAVIJE
Broj odluke 3

O D L U K A
DRUGOG ZASJEDANJA ANTIFAŠISTIÈKOG VIJEÆA NARODNOG OSLOBOÐENJA JUGOSLAVIJE
o izgradnji Jugoslavije na federativnom principu

Na osnovu prava svakog naroda na samoodreðenje, ukljuèujuæi pravo na otcjepljenje ili na ujedinjenje sa drugim narodima, i u skladu s istinskom voljom svih naroda Jugoslavije, osvjedoèenom u toku trogodišnje zajednièke narodno-oslobodilaèke borbe koja je skovala ne raskidivo bratstvo naroda Jugoslavije, Antifašistièko vijeæe narodnog osloboðenja Jugoslavije donosi slijedeæu

O d l u k u:

1. Narodi Jugoslavije nikada nisu priznali i ne priznaju raskomadanje Jugoslavije od strane fašistièkih imperijalista i dokazali su u zajednièkoj oružanoj borbi svoju èvrstu volju da ostanu i dalje ujedinjeni u Jugoslaviji.

2. Da bi se ostvario princip suverenosti naroda Jugoslavije, da bi Jugoslavija predstavljala istinsku domovinu svih svojih naroda i da nikad više ne bi postala domenom bilo koje hegemonistièke klike, Jugoslavija se izgraðuje i izgradit æe se na federativnome principu, koji æe osigurati punu ravnopravnost Srba, Hrvata, Slovenaca, Makedonaca i Crnogoraca, odnosno naroda Srbije, Hrvatske, Slovenije, Makedonije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

3. U skladu s takvom federativnom izgradnjom Jugoslavije, koja se temelji na najpunijim demokratskim pravima, jest èinjenica da veæ sada, u vrijeme narodno-oslobodilaèkog rata, osnovne organe narodne vlasti kod pojedinih naroda Jugoslavije predstavljaju narodno-oslobodilaèki odbori i zemaljska antifašistièka vijeæa narodnog osloboðenja (Glavni narodno-oslobodilaèki odbor Srbije, Zemaljsko antifašistièko vijeæe narodnog osloboðenja Hrvatske, Slovenski narodno-oslobodilaèki odbor, Zemaljsko antifaštistièko vijeæe narodnog osloboðenja Bosne i Hercegovine, Zemaljsko antifašistièko vijeæe narodnog osloboðenja Crne Gore i Boke, Zemaljsko antifašistièko vijeæe narodnog osloboðenja Sandžaka, inicijativni organi za Zemaljsko antifašistièko vijeæe narodnog osloboðenja Makedonije), i da je Anifašistièko vijeæe narodnog osloboðenja Jugoslavije vrhovno zakonodavno i izvršno predstavnièko tijelo naroda Jugoslavije i vrhovni predstavnik suvereniteta naroda i države Jugoslavije kao cjeline.

4. Nacionalnim manjinama u Jugoslaviji osigurava se sva nacionalna prava.

5. Ova odluka stupa odmah na snagu.

Dne 29. studenoga 1943.,

u Jajcu
Za Antifašistièko vijeæe Narodnog osloboðenja Jugoslavije


Predsjednik Dr. I. Ribar, v. r. (potpis) M. P.

28-12-2012 at 11:06 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
MelMel wrote:
Aman-zaman sto se frljacate tim zlatnim kasikama.

Cini mi se da se i Komsic dokopao zlatne kasike.

Inace, sto se mene tice, meni su Bosanac i Bosnjak jedno te isto i potpuno mi je nebitno da li je jedan takav covjek religiozan ili ne. Moze biti ateista, agnostik, katolik, musliman, pravoslavac, ....blah,blah,blah........


Sve 5. Hajde mi sad molim te odgovori, da li bi se na popisu pisala kao Bošnjakinja ili kao Bosanka (uzmi u obzir trenutnu situaciju u državi, prokontaj šta æe dobit ovih 40% Ostalih kad se izjasne kao takvi i sl.)?
28-12-2012 at 20:34 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
soraya wrote:

nemam ja šta kontati ,èekam tvoj odgovor na pitanje što su Sejdiæ-Finci morali preko Strazbura?




Odgovorila sam ti, al' et ti to ne poveza. Nema veze ponovit cu uz objasnjenje - da se samo mi Bosnjaci pitamo ili da je nas 90% imali bismo gradjansku drzavu - pa to imlicira da slucaj Sejdic-Finci ne bi postao slucajem , pa ne bi ni stigao do Strazbura..

Znamo mi odlicno da je ovakvo drzavno uredjenje diskriminirajuce , ne samo po etnickom pitanju, vec po svakom mogucem mjerilu!

Al' eto bez obzira na presudu, nista se ne mjenja, valjda se trebamo dogovoriti, pa onda neku vecinu dobiti ili sta

Ali bezvezna je prica, jer skrece sa teme ( ja sam to usput spomenula kao izgovor bh-etnosa, a ti se uhvatila toga k'o pijan plota)

Evo konkretno vezano za ovu temu, imam ja jedno direktno pitanje - zasto ti ne zelis da se izjasnis kao Bosnjakinja?




[Edited by neveli on 28-12-2012 at 21:08 GMT]
28-12-2012 at 21:04 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
VV Cephei A wrote:


..Bošnjakinja ili kao Bosanka (uzmi u obzir trenutnu situaciju u državi, prokontaj šta æe dobit ovih 40% Ostalih kad se izjasne kao takvi i sl.)?


Pripadnost jednom etnosu ne bi smjelo, ne bi trebalo biti stvar izbora, to je nesto sto je determinirano rodjenjem, kulturoloskim okruzenjem - vjeru covjek moze i izabrati ( naspram svog licnog nahodjenja i razumijevanja svijeta ) , ali pripadnost etnosu ne. A Bosna je toliko specifican primjer povijesno-politickog manipuliranja, da se samo kod nas moze sa tim poigravati! Pa danas su svi katolici Bosnjaci, sutra vec svi Hrvati, muslimani su Bosnjaci, pa Muhamedanci, pa neopredjeljeni, pa sta Muslimani, pa Bosanci i tako u nedogled!

Al to su isfurane stvari, i iskreno se nadam da je svaki Bosnjak dobro naucio lekciju za ovo zadnje stoljece i da nikada vise sebi nece dozvoliti takva poigravanja sa samim sobom!



[Edited by neveli on 28-12-2012 at 21:10 GMT]
28-12-2012 at 21:05 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

Ma pitam ja MelMel zato što su Bošnjaci i Bosanci u njenim oèima isto, pa me interesuje da li bi se zvanièno opredijelila za Bošnjake ili Bosance.

28-12-2012 at 21:41 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

Ne brinem.

Dakle Bošnjak i Bosanac nisu isto. Hvala. ;)

28-12-2012 at 22:08 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
neveli wrote:


Odgovorila sam ti, al' et ti to ne poveza. Nema veze ponovit cu uz objasnjenje - da se samo mi Bosnjaci pitamo ili da je nas 90% imali bismo gradjansku drzavu - pa to imlicira da slucaj Sejdic-Finci ne bi postao slucajem , pa ne bi ni stigao do Strazbura..

Znamo mi odlicno da je ovakvo drzavno uredjenje diskriminirajuce , ne samo po etnickom pitanju, vec po svakom mogucem mjerilu!

Al' eto bez obzira na presudu, nista se ne mjenja, valjda se trebamo dogovoriti, pa onda neku vecinu dobiti ili sta

Ali bezvezna je prica, jer skrece sa teme ( ja sam to usput spomenula kao izgovor bh-etnosa, a ti se uhvatila toga k'o pijan plota)

Evo konkretno vezano za ovu temu, imam ja jedno direktno pitanje - zasto ti ne zelis da se izjasnis kao Bosnjakinja?




ovo "da 90% Bošnjaka bi se opredjelilo za graðansku državu" imaš neki validan podatak ili je samo nagaðanje šta bi bilo kad bi bilo?
demantuje te opet reis koji se zalaže za osnivanje bošnjaèke nacionalne države,što direktno vodi u podjelu BIH.
ja koliko znam nacionalno i graðansko iskljuèuju jedno drugo.
a ja ne želim da živim u takvoj,jednonacionalnoj državi u kojoj æe samo jedan etnos biti "veæina" koja determiniše slogan " u svojoj vjeri na svojoj zemlji".BIH je za mene nešto više od otužne i sterilne "istosti" veæine,naprotiv to je jedna prelijepa šarena bašta sa puno cvjetova razlièitog mirisa i boje.takva je bila prošlih hiljadu i kusur godina i samo takva može opstati,bez obzira koliko se neki trudili da je razbiju i razèereèe.

zašto se ne želim izjasniti kao Bošnjakinja?
pa zato što to nisam,ja sam po rodjenju upravo ona najljepša moguæa mješavina Hercegovke i Bosanca,i teritorijalno i po mentalitetu,a iz jednog jedinog razloga koji se zove ljubav.




[Edited by soraya on 29-12-2012 at 00:03 GMT]
28-12-2012 at 23:42 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
soraya wrote:


ovo "da 90% Bošnjaka bi se opredjelilo za graðansku državu" imaš neki validan podatak ili je samo nagaðanje šta bi bilo kad bi bilo?
demantuje te opet reis koji se zalaže za osnivanje bošnjaèke nacionalne države,što direktno vodi u podjelu BIH.
ja koliko znam nacionalno i graðansko iskljuèuju jedno drugo.
a ja ne želim da živim u takvoj,jednonacionalnoj državi u kojoj æe samo jedan etnos biti "veæina" koja determiniše slogan " u svojoj vjeri na svojoj zemlji".BIH je za mene nešto više od otužne i sterilne "istosti" veæine,naprotiv to je jedna prelijepa šarena bašta sa puno cvjetova razlièitog mirisa i boje.takva je bila prošlih hiljadu i kusur godina i samo takva može opstati,bez obzira koliko se neki trudili da je razbiju i razèereèe.

zašto se ne želim izjasniti kao Bošnjakinja?
pa zato što to nisam,ja sam po rodjenju upravo ona najljepša moguæa mješavina Hercegovke i Bosanca,i teritorijalno i po mentalitetu,a iz jednog jedinog razloga koji se zove ljubav.




[Edited by soraya on 29-12-2012 at 00:03 GMT]


Ako zanemarimo svu demagogiju Vase retorike opste prisutne na samom pocetku komentara,te ako preskocimo izmisljene ofucane stereotipe o pojedinim javnim licnostima,opet se ne mogu oteti dojmu da je Vas komentar zaista patetican bas kao i Vasa cjelokupna materijalna manifestacija u ovom virtuelnom svijetu.
29-12-2012 at 00:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice